1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. تحلیل ارز دیجیتال
 4. مزایا و معایب ارز دیجیتال کایبر نتورک

مزایا و معایب ارز دیجیتال کایبر نتورک

مزایا و معایب ارز دیجیتال کایبر نتورک
لوگو علیرضا محرابی
مزایا و معایب ارز دیجیتال کایبر نتورک
تحلیل ارز دیجیتال

شبکه کایبر یکی از تعداد رو به رشد ارزهای رمزنگاری شده DeFi است که به دنبال ایجاد جایگزینی برای مبادلات سنتی است که در آن کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری را خریداری و بفروشند.

این به این معنی است که Kyber Network به دنبال ارائه خدماتی مشابه Kraken است، با این تفاوت که بجای اینکه توسط یک شرکت واحد اداره شود، مبادله آن صرفاً توسط کد، شبکه توزیع شده متشکل از کاربران نرم افزار و بلاک چین Ethereum انجام می شود.

برای رسیدن به این هدف، تیم کایبر سه ابزار برای اجرای در Ethereum ساخته اند: یک پروتکل برای مبادله غیرمتمرکز، یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) برای تبدیل دارایی و ارز رمزنگاری شده KNC، که به کاربران در کنترل و نگهداری و عملکرد آنها کمک می کند.

در واقع این ابزارها در حال حاضر به راه اندازی KyberSwap کمک کرده اند، یک برنامه مبادله غیرمتمرکز که به کاربران امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده را به راحتی مبادله کنند.

در عوض، نرخ تبدیل دارایی های موجود مستقیماً در پروتکل قرار می گیرد، بدین معنی که کاربران فقط برای انجام معاملات، هزینه هایی را در اتر (ETH) پرداخت می کنند که سپس در Ethereum مستقر می شوند.

سپس ارز رمزنگاری شده شبکه کایبر Cyber Network Crystal (KNC)) برای پرداخت هزینه های کلیدی خارج از این مبادله از جمله رأی دادن درباره به روزرسانی قوانین نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد.

از ژوئیه سال 2020 ، Kyber Network بیش از 1 میلیارد دلار از مجموع بیش از 1 میلیون معامله کاربر، حجم بیشتری دیده است. کاربرانی که می خواهند با وضعیت فعلی توسعه شبکه Kyber در ارتباط باشند می توانند وبلاگ رسمی آن را برای جزئیات به روز دنبال کنند.

شبکه کایبر چگونه کار می کند؟

برای درک نحوه کار شبکه Kyber، مهم است که اجزای شبکه را بررسی کنید که در کنار هم، به ارائه خدمات مبادله کمک می کنند.

که شامل:

قراردادهای هوشمند - زیرساخت های توکن های مورد معامله و مبادله را فراهم کنید.

ذخیره - نقدینگی را به شبکه ارائه دهید.

Takers  معاملات را انجام دهید و نقدینگی را از شبکه خارج کنید. (مثالها شامل Dapps ، فروشندگان و کیف پول است.)

مدل رزرو Kyber

شبکه سایبر برای تأمین نقدینگی به ذخایر متکی است.

این به این معنی است که وقتی کاربر معامله ای را آغاز می کند، شبکه جستجوی ذخایر موجود را برای یافتن بهترین نرخ موجود از طرف گیرندگان انجام می دهد.

سه نوع ذخیره اصلی وجود دارد که به متصدیان توانایی تبدیل بلافاصله رمزها با رقابتی ترین قیمت را می دهد:

ذخایر (PFR) - PFR به عنوان پروتکل جایگزین پروتکل در بازار، برای محاسبه نرخ تبدیل و ذخیره این داده ها در قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن ذخایر برای محاسبه نرخ تبدیل رمزها، گیرندگان را به قرارداد هوشمند معرفی می کنند.

ذخیره خودکار قیمت (APR) - APR نقدینگی شبکه را تأمین می کند و برای تهیه نرخ توکن های موجود به قراردادهای هوشمند اعتماد می کنند. تمام معاملات APR در بلاکچین شبکه کایبر انجام می شود و از قراردادهای هوشمند برای ذخیره رمزها و مبادله آنها با سایر کاربران استفاده می شود.

در گذشته، ذخایر شبکه کایبر برای پرداخت هزینه های شبکه ملزم به نگهداری KNC بودند. با این حال، با ارتقا شبکه، این ویژگی حذف شد و اصطکاک برای ذخیره ها از بین رفت.

شبکه کایبر در ETH هزینه هایی را جمع می کند که بخشی از آنها به این ذخایر می روند و آنها براساس میزان نقدینگی خود تأمین می کنند.

مزایای کایبر نتورک

 • شبکه کایبر ابزاری است که به هر کسی امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از صرافی ها ، رمزها را فوراً عوض کند.
 • این شبکه به فروشندگان اجازه می دهد تا انواع مختلف ارزهای رمزپایه را بپذیرند در حالی که هنوز در رمزنگاری مورد نظر خود پرداخت می شوند.
 • این در درجه اول برای Ethereum ساخته شده است، اما هر زنجیره بلوکی مبتنی بر قرارداد هوشمند می تواند آن را ترکیب کند.
 • پروتکل Kyber با استفاده از منابع مالی رمزنگاری موسوم به "ذخیره" کار می کن ، که در حال حاضر بیش از 70 رمز مختلف ERC20 را پشتیبانی می کند. ذخایر اساساً قراردادهای هوشمند با مجموعه ای از بودجه هستند. کلیه ذخایر توسط جنبه های مختلف با قیمت ها و سطوح مختلف بودجه کنترل می شود. 
 • پروتکل Kyber برای مطابقت خریداران و فروشندگان برای بازگرداندن بهترین قیمت ، تمام ذخایر را بررسی می کند و بهترین قیمت را در میان ذخایر مختلف باز می گرداند. ذخایر از طریق "گسترش" یا اختلاف قیمت خرید و فروش درآمد کسب می کنند.
 • مستقیم ترین و اساسی ترین عملکرد Kyber تغییر فوری توکن ها بدون ثبت نام حساب است که هرکسی می تواند با استفاده از کیف پول Etheruem مانند MetaMask انجام دهد. 
 • هدف Cyber در سالهای آینده تحکیم موقعیت خود به عنوان یک راه حل یک مرحله ای برای تأمین نقدینگی و تعویض رمزگذاری در Ethereum است.
 • دارندگان KNC اکنون می توانند توکن های خود را در KyberDAO به اشتراک بگذارند، که به آنها امکان می دهد در مورد پیشنهادهای مختلفی که مربوط به توسعه و بهره برداری از شبکه Cyber است رای دهند. استاکرها فقط در صورت رأی دادن به همه پیشنهادها در هر دوره که هر کدام حدود دو هفته به طول می انجامد، پاداش کامل می گیرند. چندین ارائه دهنده سهام شخص ثالث این روند را خودکار می کنند.
 • با استفاده از Cyber Swap می توان مستقیماً ETH را با استفاده از کارت اعتباری خریداری کرد، که پس از آن می تواند برای مبادله KNC استفاده شود. علاوه بر خود سایبر ، صرافی هایی مانند Binance ، Huobi و OKex تجارت KNC را انجام می دهند.

نتیجه گیری

این پلتفرم همچنین در ماههای اخیر با گسترش پروتکل DeFi، باعث افزایش حجم معاملات و افزایش تقاضا برای KNC در شش ماه گذشته شده است. با این حال، به دلیل نگرانی در مورد قیمت بالای گس اتریوم (و از این رو هزینه های معامله)، Kyber Network در حال حاضر به دنبال پروتکل های لایه 2 مختلف برای کار با پلت فرم ارزان تر و کارآمدتر برای استفاده است، اما این کار هنوز در حال انجام است.

در حال حاضر، شبکه کایبر قصد دارد با استفاده از تکنیک معروف به مسیریابی ذخیره، هزینه های گس را کاهش دهد و در حال پیگیری یک ساختار لیست مجاز است.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر