1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل ارز دیجیتال
  4. مزایا و معایب ارز دیجیتال اسکای کوین

مزایا و معایب ارز دیجیتال اسکای کوین

مزایا و معایب ارز دیجیتال اسکای کوین
لوگو علیرضا محرابی
مزایا و معایب ارز دیجیتال اسکای کوین
تحلیل ارز دیجیتال

Sky coin ارز دیجیتالی است که انجام معاملات غیر متمرکز و به صرفه ای را در مدت زمان کوتاه امکان پذیر می‌کند. ارز دیجیتال اسکای کوین با سرعتی تکرار نشدنی در انجام معاملات باعث شده جزو یکی از رقبای اصلی کیف پول ‌های ارز دیجیتال باشد.

در حقیقت ارز دیجیتال اسکای کوین  از نخستین پرتکول های انعطاف پذیری ست که برای نسل بعدی برنامه ‌ها، پرداخت ‌ها و خدمات غیر متمرکز تعبیه شده است. دارندگان ارز دیجیتال اسکای کوین، رمز ارز دیگری به اسم کوین اور را نیز به دست آورده که به شکلی تضمین کننده اعتبار اسکای کوین است.

اسکای کوین تنها یک ارز دیجیتال نیست!

Sky coin خیلی بیشتر از یک ارز دیجیتال ساده به حساب می آید. این ارز دیجیتال، به پنج بخش تقسیم شده که هر کدام یکی از مشکلات اینترنت متمرکز را برای حل کردن هدف قرار داده ‌اند. در نهایت هدف اصلی اسکای کوین، این است که بتواند با استفاده از وب مبتنی بر بلاکچین، اینترنت را از حالت متمرکز و انحصاری خارج کند.

ویژگی های ارز دیجیتال اسکای کوین

سرعت و آپشن های بسیار زیادی دارد و برای انواع و اقسام مبادلات قابل استفاده است.

اسکای وایر: اسکای وایر در واقع راه حلی برای حفظ کردن حریم شخصی در دنیای پر تلاطم اینترنت است. این اینترنت غیر متمرکز که توسط اسکای کوین توسعه داده شده، نسخه امن تر بهتری در میان اینترنت کنونی ست. به دنبال این قضیه، اسکای کوین تمرکز خود را بر اسکای وایر گذاشته است تا بتواند روزی آن را جایگزین اینترنت امروزی کند.

اسکای ماینر: اکنون در این خط درباره بخش سخت افزاری اسکای کوین صحبت میکنیم، در واقع بخش سخت افزاری آن شامل کل مجموعه و نقطه اتصالی برای اسکای وایر به حساب می آید.

فایبر: به شبکه بلاکچین غیر متمرکزی که استخراج ارزهای دیجیتال را غیر ممکن می کند فایبر گفته می شود 

اسکای سوت: تعداد زیادی از برنامه‌های غیر متمرکز را تشکیل می ‌دهد.

به علت ویژگی ها و مزایای گفته شده است که اسکای کوین به ارز دیجیتالی مشهور با آینده ای روشن تبدیل شده است. درست است که این ارز دیجیتال در ابتدای مسیر اهداف خود قرار گرفته است اما کارشناسان و تحلیلگران آینده خوبی را در گوی این ارز دیجیتال پیشبینی کرده اند.

مزایای دیگر ارز دیجیتال اسکای کوین

حتی یک بار هم که شده برای هر کسی پیش آمده که برای انتقال پول به مکان های مشخص مراجعه کند و وقت خود را برای این کار هدر دهد و از فعالیت های روزمره خود جای بماند! ارزهای دیجیتال به کمک این مشکلات آمدند و آنها را به بهترین روش حل کرده اند و دیگر نیازی نیست برای انتقال پول به مکانی مشخص بروید و برگه های مختلف و مدارکی ارائه دهید! فقط نیاز است که با وارد کردن اطلاعات کیف پول شخص دیگر ارز دیجیتال مورد نظر را به جای پول انتقال دهید.

از آنجایی که  کریپتو کارنسی ها به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند و زیر سلطه هیچ نهاد خاصی نیستند، به همین علت کارمزد های موجود فقط برای صرافی ها و درگاه های پرداختی صرف می‌شود که کارمزدهایی با مبلغ بسیار پایین هستند که این مبالغ بستگی به خرید شما دارند و کارمزد بیشتر صرافی های معتبر 0.01 درصد هستند که با توجه به مبلغ تراکنش شما تنظیم می‌شوند، در کل این کارمزد نسبت به انتقال پول از راه های دیگر بسیار کمتر است.

انجام معاملات سریع

قطعا می دانید که برای انتقال پول به کشور های دیگر دردسر زیادی را متحمل می شوید و اگر بخواهید به طور مثال 10 میلیون دلار به کشور آمریکا انتقال دهید ( از روش سوئیفت) تقریبا ده روز زمان می برد و این در حالی است که با داشتن ارزهای دیجیتال می توان کمتر از یک دقیقه مبلغی را که مد نظر دارید و یا کل دارایی خود را انتقال دهید.

امنیت نسبتا خوب

همانطور که مستحضر هستید، بلاک چین ها از امنیت خیلی بالایی برخوردارند  و به دلیل این که ارزهای دیجیتال از بلاکچین استفاده می کنند قطعا امنیت بسیار زیادی نسبت به بقیه مکان ها دارند!

لازم است بدانید در هر کشوری که زندگی کنید و در هر مکانی (غیر از بلاکچین ها) احتمال  اینکه دارایی های شما با هک کردن یک بانک یا صرافی به باد برودوجود دارد! ولی در دنیای کریپتو کارنسی ها با توجه به امنیت بالایی که برخوردار هستند اگر کسی بخواهد در تراکنش ها تقلب کند و یا دارایی افرادی را سرقت کند باید به حداقل 51 درصد از سیستم های ماینر در بلاکچین دسترسی داشته باشد که این کار غیر ممکن است.

معایب

  • ثبات قیمتی ندارد

حتما در مقالات دیگر خوانده اید که بازار ارزهای دیجیتال در تمام روزهای هفته و در 24 ساعت روز به فعالیت می پردازند و به همین دلیل با نوسانات زیادی روبرو هستند!

 ارزهای دیجیتال، بازار پر ریسکی دارند و هر سرمایه گذاری که قصد دارد با ریسک کمی در یک بازار فعالیت کنند، باید این را بداند که در بازاری قدم گذاشته که ممکن است هر لحظه او را درگیر نوساناتِ بی رحم کند. البته این نکته (نداشتن ثبات قیمت) برای بعضی که به اسم نوسانگیر شناخته می شوند بسیار مفید است ولی بسیاری از سرمایه گذاران قدیمی سعی دارند با ریسک کمتری در این بازار فعالیت کنند.

  • قوانین خاصی ندارد

شاید بپرسید که استفاده از رمز ارزها در کشور ایران قانونی ست یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفت که بله بدون مانع است اما بسیاری از افراد فرصت طلب سعی بر این دارند که با ایجاد صرافی های فیک از مردم کلاهبرداری کنند. به همین دلیل بهتر است معیار یک صرافی معتبر را بشناسید تا بتوانید با انتخاب یک صرافی خوب سرمایه خود را حفظ کنید.

  • ردیابی ارز دیجیتال وجود ندارد

همیشه به خاطر داشته باشید که ارزهای دیجیتال را نمی‌ توان ردیابی کرد و در صورت کلاهبرداری از شما امکان پیدا کردن ارز دیجیتال سرقت شده به هیچ وجه وجود ندارد.

فرض کنید که در سال های آینده همه ی مردم از ارزهای دیجیتال استفاده کنند و اگر کشوری سرمایه خود را برای معامله به دولتی دیگر انتقال دهد در صورت کلاهبرداری آن دولت امکان بازگرداندن رمز ارزها وجود ندارد و یک فرد با اینکه صاحب بسیاری از رمز ارزها است پس از فوت نمی‌تواند آنها را به وراثت برساند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر