تحلیل بنیادی ارز دیجیتال الگو

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال الگو
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال الگو
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

در این مقاله به تحلیل بنیادی ارزدیجیتال Algorand میپردازیم که بیشتر کاربران آن را با نام مخفف یعنی Algo میشناسند.

تاریخچه ارز دیجیتال الگو

بنیانگذار الگوراند،اقای  سیلویو میکالی استاد علوم کامپیوتر در انستیتوی فناوری ماساچوست است. البته در حال حاضر مدیرعامل Algorand،آقای استیو کوکینوس است که در زمینه تجارت و کارآفرینی بسیار فعال بوده و در گذشته نیز مدیرعامل شرکت بزرگ Fuze بوده است.

این پلتفرم یک ارزدیجیتال به نام ALGO نیز دارد، که عرضه اولیه آن در ژوئن سال 2019 انجام شد و در آن 25 میلیون کوین با قیمت 60 میلیون دلار، به‌فروش رسید. در کل تعداد 10 میلیارد کوین ALGO در این سیستم موجود است. این سیستم انقدر از سرعت بالایی برخودار است که توانسته است از دسامبر سال 2020 تقریباً 1 میلیون تراکنش در روز را انجام دهد.

الگورند چیست؟

این پروژه یک پلتفرم بلاکچین است که بعنوان سومین نسل تکنولوژی بلاکچین نیز در بین کاربران شناخته می‌شود؛ چونکه ادعای عملکردی بسیار بالا را دارد و ادعا کرده است که مشکل مقیاس‌پذیری را که برای سال‌ها در شبکه‌های بلاکچین وجود داشته را حل کرده است. این بلاکچین براساس مجموعه‌ای از عملکردهای شبه‌تصادفی و با الگوریتم گواه اثبات سهام (proof of stake)کار می‌کند؛ از این رو، سرعت، امنیت و تمرکززدایی بسیار بالایی دارد.

ارز دیجیتال ALGO، نیز مانند بیشتر ارزهای دیجیتالی شبکه ای مبتنی بر بلاکچین است ،که هم خودمتمرکز است و هم غیرمتمرکز ،همچنین این پلتفرم میتواند طیف وسیعی از برنامه ها را به آسانی پشتیبانی کند.

  Algo بسیار ایمن، مقیاس پذیر و کارآمد است،که این خصوصیات برای بلاکچین ها بسیار ضروری است.همچنین الگورند از محاسباتی پشتیبانی می کند که اطمینان سطح بالایی را از عملکرد آن در اختیار کاربرانش قرار می دهد.از مهمترین رقبای این پلتفرم میتوان به ایاس(EOS ) و نانو(NANO)اشاره کرد که رقبایی بسیار قدرتمند در این زمینه هستند.

الگورند چیست؟

چه پارامترهایی الگورند را متمایز می کند؟

Algorand برای سرعت بخشیدن به معاملات و بهبود کارایی ،بلاکچین ها بوجود آمده تا بتواند مشکل معاملات و تراکنش های کند بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال دیگر را برطرف کند.

  Algorand به گونه ای طراحی شده است که هزینه های کارکرد آن برای اربران بسیار پایین باشد و همچنین هیچ استخراجی (مانند فرآیند  استخراج بیتکوین که انرژی زیادی مصرف می کند) انجام نمی شود، در نتیجه این پروژه برای محیط زیست نیز بسیار مفید است و همچنین باعث شده تا راحت تر بتوان این ارز دیجیتال را دراختیار داشت و در آن سرمایه گزاری کرد.

بعلاوه،غیرمتمرکز بودن ارز دیجیتال الگوراند باعث می‌گردد تاتصمیم گیری های این بلاکچین توسط تمامی کاربران انجام شود و نه بوسیله دولت و یا موسسات بزرگ و نهنگ های بازار های مالی. 

یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص Algo، وجود ترکیبی از متخصصان فنی و محققان دانشگاهی است که در کنار مدیران تجاری و بازاریابی برتر قرار گرفته اند.

جمع بندی

باتوجه به تیم متخصص و حرفه ای که الگورند دارد و باتوجه به خدماتی که با سرعتی بینظیر ارلئه میدهد میتواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram