تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پولکادات

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پولکادات
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پولکادات
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

اخیرا پروژه ای به نام پولکادات با نماد DOT توانسته است به میان 10 ارز دیجیتال برتر بازار راه یابد. ارز دیجیتال پولکادات توانست بلافاصله پس از عرضه به قدری رشد کند که هم اکنون از نظر ارزش بازار رتبه 6 را پس از کاردانو دارد. موفقیت زودهنگام پولکادات مدیون عوامل بسیاری است که انتظار می رود این عوامل در آینده نیز حفظ شده یا حتی توسعه یابد. بنابراین می توان به سادگی آینده بسیار روشنی را برای ارز دیجیتال پولکادات متصور بود. در این مقاله به تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پولکادات می پردازیم.

ابعاد مختلف تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پولکادات

تحلیل بنیادی پولکادات می تواند پرده از قابلیت ها و بزرگی این ارز دیجیتال برداشته و سرمایه های بیشتری را روانه آن کند. در واقع پولکادات به قدری قدرتمند است که می توان آینده بسیار روشنی را برای آن متصور شد. اما در تحلیل بنیادی این ارز دیجیتال، عوامل بسیاری دخیل هستند که در این مقاله به برخی از مهم ترین موارد خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال پولکادات یک تکنولوژی شبکه ای است

ارز دیجیتال پولکادات، یک شبکه بلاکچین است که قادر است میان بلاکچین های دیگر ارتباط و اتصال ایجاد کند. در حقیقت پولکادات می تواند با ایجاد شبکه میان بستر های بلاکچین و تشکیل یک زنجیره از بلاکچین های مختلف دو مشکل اساسی مقیاس پذیری و انزوا را حل کند.

انزوا چیست؟

برای درک بهتر کاربرد بزرگ پولکادات نیاز است با مفهوم انزوا آشنا شوید. شبکه های بلاکچین در حال حاضر توانایی ایجاد ارتباط با یکدیگر را ندارند. از همین رو، این انزوا موجب ایجاد مشکلات متعددی شده است. پولکادات می تواند با ایجاد ارتباط میان آن ها، این مشکل را حل کرده و موجب کاربردی تر شدن شبکه های بلاکچین شود.

انزوا چیست؟

الگوریتم Proof Of Stake

ارز دیجیتال پولکادات تنها به موارد بالا ختم نمی شود، بلکه این ارز دیجیتال با بهره گیری از الگوریتم اجماع اثبات سهام می تواند به سرمایه گذاران خود امکان مشارکت در فرایند تایید تراکنش ها را فراهم کند. در حقیقت افراد با نگهداری ارز دیجیتال پولکادات تبدیل به گره ای در شبکه آن شده و از این طریق می توانند در ایجاد بلاک ریلی چین مشارکت کنند.

تیم پشتیبان ارز دیجیتال پولکادات

موسس پولکادات یکی از مدیران سابق اتریوم به نام گویین وود می باشد. بنابراین می توان، تاثیرات سابقه کاری موسس پولکادات را در روند توسعه پولکادات مشاهده کرد. همچنین ارز دیجیتال پولکادات برای بهره گیری از نسل سوم وب از اینترنت غیرمتمرکز استفاده می کند. این ارز دیجیتال با جذب سرمایه گذاران بزرگ توانسته است برای تامین مالی پروژه های خود بسیار موفق عمل کند.

امتیاز FCAS پولکادات

پولکادات توانسته است در تمامی معیار های این شاخص امتیاز بالایی را کسب کند و در مجموع با امتیاز 905 دهمین ارز دیجیتال بازار می باشد.

پروژه ای به نام آکالا

پروژه آکالا بلوغ تمام پروژه های سیستم مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi) محسوب می شود. به همین دلیل توجه بسیاری از تحلیلگران را به خود جلب کرده است تا امید به آینده روشن پولکادات بیش از هر چیز دیگری جان بگیرد.

جمع بندی

ارز دیجیتال پولکادات، با پروژه های عظیم خود هیچگونه جای شکی در برنامه های خود باقی نمی گذارد. همچنین با رفع مشکلات مقیاس پذیری و انزوا در شبکه های بلاکچین با ایجاد زنجیره میان آن ها توانسته است قدم بزرگی را برای آینده بلاکچین رقم بزند. از همین رو از زمان عرضه آن روند رشد آن کاملا صعودی بوده و پیش بینی می شود در بلند مدت نیز، این روند صعودی را حفظ کند.

 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram