توجه ! اختلال در پخش ویدیو ها در حال بررسی است ، لطفا شکیبا باشید

تأسیس صندوق‌های جدید توسط بانک‌ها مانعی ندارد

تأسیس صندوق‌های جدید توسط بانک‌ها مانعی ندارد

عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت:

برای ارتقا بخشیدن و تقویت بازار سرمایه و بانک ها در اعتماد سازی بین سرمایه گذاران در بازار، مواردی را به عنوان نظر بانک مرکزی در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس اعلام کردم.

گسترش فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران است!

رئیس کل بانک مرکزی ضمن توصیه به افزایش ظرفیت سرمایه‌گذاری در اینگونه صندوق‌ها گفت:

 بانک مرکزی نیز برای کمک به اتفاق افتادن این موضوع، در خصوص صندوق ‌هایی که بانک‌ها مدیریت صندوق را به عهده دارند، افزایش سقف صندوق‌های با درآمد ثابت را تا مبلغ سی هزار میلیارد تومان بلامانع می‌داند.

شرکت های متعلق به بانک ها بدانند:

برای شرکت‌های تأمین سرمایه متعلق به بانک‌ها که متقاضی افزایش سرمایه هستند، تمهیدات لازم برقرار خواهد شد و از تسهیلات فوق نیز برخوردار خواهند بود.

نرخ سیاستی اعلام شده مبحث مورد ارائه ی رئیس کل بانک مرکزی

بانک مرکزی نسبت به این نرخ در بازار بین بانکی پایبند است، این بانک برنامه‌ریزی لازم در همین رابطه را انجام داده است. بانک‌ها نیز توافق کرده‌اند با توجه به شرایط برخی از بانک‌های ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر ۲۰ درصد تعیین و عملیاتی کنند.

رئیس شورای پول و اعتبار ضمن تأکید براینکه عدم رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به هیچ وجه مجاز نیست، اظهار کرد:

بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده‌ها هستند. بازرسان حوزه نظارت بانک مرکزی تخلفات گزارش شده در بانک‌ها را از روز شنبه شروع به رصد کرده‌اند و برای اعمال قانون گزارش خواهند داد.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه