آموزش گزارش افزایش سرمایه

آموزش گزارش افزایش سرمایه

شرکت‌هایی که تصمیم به افزایش سرمایه داشته باشند باید در سایت کدال به سهام‌داران اطلاع دهند. در این مطلب قصد داریم از الفِ افزایش سرمایه برایتان شرح دهیم. برای پیدا کردن هر یک از گزارش‌ها و اطلاعیه‌ها در سایت کدال باید نماد مورد نظر را در قسمت نام نماد و گزارش مربوطه را در قسمت نوع اطلاعیه پیدا کنید.

آموزش گزارش افزایش سرمایه

اولین اقدام شرکت برای اعلام افزایش سرمایه در سایت کدال را می‌توانید در گزارش فعالیت هیئت مدیره ببینید. هر سال مدیران شرکت‌ها گزارشی در سایت کدال منتشر می‌کنند که حاوی کارکرد یک ساله‌ی شرکت و اهداف آتی آن است. اگر شرکتی تصمیم به افزایش سرمایه داشته باشد، هیئت مدیره در این گزارش اعلام می‌کنند و سهامداران می‌توانند قبل از اطلاعیه عموم، افزایش سرمایه‌ی آتی شرکت را بفهمند.‌ برای مثال؛ بانک دی در انتهای سال ۹۸ اعلام کرده بود که سال ۹۹ قصد افزایش سرمایه دارد.

آموزش گزارش افزایش سرمایه 2

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده

این اطلاعیه حاوی اطلاعاتی پیرامون میزان افزایش سرمایه و محل آن است. در این اطلاعیه؛ شرکت اعلام می‌کند که تصمیم به افزایش سرمایه دارد.

آموزش گزارش افزایش سرمایه 3

در مرحله‌ی بعدی آگهی اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه در کدال منتشر می‌شود که بیان کننده نظر حسابرس است. در این گزارش بازرس شرکت و حسابرس آیتم‌های افزایش سرمایه و مقدار آن را بازرسی می‌کنند. البته مبحث افزایش سرمایه یکی از موارد بسیار مهمی است که در مقالات تحلیل بنیادی شرکت های بورسی سایت وجود دارد که می توانید آن را مطالعه کنید. 

آگهی دعوت به مجمع عمومی

 سهام‌داران برای تصمیم نهایی به مجمع دعوت می‌شوند. بعد از این مرحله تصمیمات اتخاذ شده در یک اطلاعیه منتشر می‌شود.

مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه

سازمان بورس اوراق بهادار مدارک افزایش سرمایه شرکت را بررسی کرده و مجوز را صادر می‌کند.

آگهی ثبت افزایش سرمایه

بعد از اتمام مراحل افزایش سرمایه و ثبت در مرجع ثبت شرکت‌ها، این آگهی در کدال منتشر می‌شود.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram