معرفی تمامی گزارش های سایت کدال با جزئیات

معرفی تمامی گزارش های سایت کدال با جزئیات

سایت کدال برای انتشار اطلاعات شرکت‌ها طراحی شده است تا سهامداران و فعالین بازار بتوانند به راحتی، به اطلاعات مختلفی که شرکت‌ها بر روی این سایت منتشر می‌کنند، دسترسی داشته باشند.

چه اطلاعاتی روی سایت کدال منتشر می‌شوند؟

برخی از اطلاعات شرکت‌ها به دلایل خاصی ممکن است منتشر نشوند، به این اطلاعات، اطلاعات نهانی می‌گوییم. مدیران و معاونان ارشد شرکت، سهامداران عمده‌ای که مالک بیشتر از 10% سهام شرکت هستند، حسابداران، بازرسان و حسابرسان شرکت به این اطلاعات دسترسی دارند. هرگونه سوء استفاده از این اطلاعات، خلاف قانون است و اگر شخصی با استفاده از این اطلاعات، مثلاً سهام شرکت را بخرد یا بفروشد، مجرم شناخته می‌شود.

در مقابل اطلاعات نهانی، بعضی از اطلاعات شرکت‌ها، در دسترس عموم قرار می‌گیرد. این اطلاعات همان‌هایی است که از طریق سایت کدال منتشر می‌شوند. تمامی اطلاعات شرکت‌های بورسی و زیرمجموعه‌هایشان که باید در دسترس عموم قرار بگیرند، بر روی این سایت منتشر می‌شود.

اطلاعات سایت کدال

انواع اطلاعات موجود بر روی سایت کدال 

به صورت کلی می‌توانیم اطلاعاتی که روی سایت کدال بارگزاری می‌شوند را به دسته‌های زیر تقسیم کنیم:

  • صورت های مالی
  • افشای اطلاعات با اهمیت
  • گزارش فعالیت ماهانه
  • گزارش فعالیت هیئت مدیره
  • گزارش مجامع عمومی
  • گزارش افزایش سرمایه
  • و...

صورت‌های مالی: شامل گزارش‌های ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع، صورت گردش وجوه نقد است که گزارش عملکرد شرکت را بررسی می‌کند.

افشای اطلاعات با اهمیت: اتفاقات مهمی که در شرکت افتاده است و می‌تواند بر روی قیمت سهام آن، تأثیر گذار باشد با این تیتر در کدال بارگزاری می‌شود. این گزارش‌ها شامل دو گروه افشای اطلاعات با اهمیت الف و ب است که تقسیم‌بندی آن به دلیل میزان تأثیر روی عملکرد شرکت است.

گزارش فعالیت ماهانه: هرماه شرکت‌ها از طریق این گزارش، عملکرد مالی خود را به اطلاع مردم می‌رسانند.

گزارش فعالیت هیئت مدیره: در این گزارش، هیئت مدیره، گزارش فعالیت‌ها و عملکرد شرکت خود را با جزئیات و مفصل توضیح می‌دهند.

گزارش مجامع عمومی: این دسته از گزارشات مربوط به دعوت سهام‌داران به مجمع عمومی شرکت، خلاصه تصمیمات مجمع، نتایج جلسات و... است.

گزارش افزایش سرمایه: در این بخش، اخبار افزایش سرمایه‌های شرکت مثل مدت زمان استفاده از حق تقدم، نتیجه بررسی حسابرس و بازرس از شرکت، پیشنهاد هیئت مدیره برای افزایش سرمایه و... اعلام می‌‍‌شود.

معرفی تمامی گزارش های سایت کدال با جزئیات

مجموعه‌ی علیرضا محرابی با آموزش‌های رایگان و کمپین رایگان بورس علاقمندان را نسبت به این موضوع که از کجا می‌توانند بورس را شروع کنند راهنمایی کرده است. مشتریان عزیز سایت علیرضا محرابی می‌توانند با مطالعه و تماشای آموزش‌های رایگان اصول تحلیل بنیادی بورس  اطلاعات بیشتری در این حوزه به دست آورده و به معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram