آموزش بدست آوردن اطلاعات نهادهای مالی در کدال

آموزش بدست آوردن اطلاعات نهادهای مالی در کدال

قبل از مطالعه این فایل آموزشی بهتر است که در خصوص نهاد مالی اطلاعاتی کسب کنید منظور از نهاد مالی، نهاد های مالی فعال در بازار اوراق بهادار است. این نهادها مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس گرفته اند و به عنوان واسطه های مالی بین افراد و سازمان ها فعالیت می کنند.  به زبان ساده، نهاد مالی نقش واسطه ای یا نظارتی در بازار اوراق بهادار را دارند.

در مطلب نهادهای مالی، با انواع نهادهای مالی آشنا شدیم. برای مشاهده و بدست آوردن اطلاعات مربوط به هر نهاد مالی، میتوانید به سایت کدال به آدرس  codal.ir مراجعه کنید.

بعد از ورود به سایت کدال در سمت راست بالا گزینه نهادهای مالی وجود دارد، با انتخاب این گزینه (طبق تصویر زیر) به صفحه مربوط به نهادهای مالی منتقل می شوید:

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، میتوانید اطلاعات مربوط به نهادهای مالی که مجوز رسمی دارند را مشاهده کنید.

در این بخش، تمامی اطلاعات برای هر نهادمالی شامل: اسم شرکت، مدیرعامل، آدرس شعبات و انواع مجوزها و... را مشاهده کنید.

در این صفحه، شما میتوانید با جست و جوی نام نهاد مورد نظرتان، یا انتخاب نوع نهاد مالی کارگزاری، تامین سرمایه، سبدگردانی و...) و یا بر اساس اطلاعات دیگر، پیدا کنید.

به عنوان مثال، با جست و جوی کلمه "آرمان اقتصاد" در کادر نام، سایت به شما شرکت هایی که بخشی از نام آن ها، شامل کلمه ای است که جست و جو کرده اید را به شما پیشنهاد می کند.

با جست و جوی نهاد مورد نظر، و با انتخاب گزینه مروبطه اطلاعات لازم به صورت اتوماتیک در کادر زیر آن به نمایش در خواهد آمد.

 

در کادر نمایش داده شده اطلاعات بسیار مفیدی وجود دارد که با کلیک کردن روی گزینه ( ) وارد وب سایت آرمان اقتصاد خواهید شد. با کلیک کردن بر روی گزینه ( ) اطلاعات کامل آن نهاد مالی به شما نمایش داده می شود. 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram