1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. از کجا شروع کنیم بورس
 4. وارد شدن به بازار بورس

وارد شدن به بازار بورس

وارد شدن به بازار بورس
لوگو علیرضا محرابی
وارد شدن به بازار بورس
از کجا شروع کنیم بورس

گاهی برای رسیدن به یک زندگی خوب و آینده شغلی امن و مطمئن باید بعضی ریسک ها را به جان خرید و قدم های بلندتری برداشت؛ قدم هایی که ممکن است شما را ثروتمند کند و یا به مرز ورشکستگی برساند. در واقع شما باید بتوانید بهترین راه را برای کسب درآمد انتخاب کنید و از این طریق، زندگی خوبی را برای خود بسازید. یکی از این راه ها سرمایه گذاری در بازار بورس است که می توانید از طریق آن، درآمدهای بی سابقه ای را تجربه کنید. بنابراین، وارد شدن به بازار بورس برای افرادی که به دنبال ثروتمند شدن هستند، یک موضوع کاملا ضروری است و افراد باید به آن توجه کنند؛ به همین دلیل در ادامه مقاله به اهمیت وارد شدن به بازار بورس می پردازیم.

چرا باید وارد بازار بورس شویم؟

دلیل وارد شدن به بازار بورس

برای پاسخ به این سوال باید به اهدافتان رجوع کنید، به سرمایه ای که دارید و به درآمدی که می خواهید بدست آورید؛ اگر به دنبال پیشرفت و درآمدهای میلیونی هستید، شما نیاز جدی به وارد شدن به بازار بورس دارید. انتخاب با شماست؛ می توانید فرمانروای سرزمین سرمایه باشید و یا به عادی زندگی کردن اکتفا کنید. تجربه ها نشان داده است که کسی با پس انداز کردن ثروتمند نمی شود و سرگذشت بسیاری از افراد موفق و میلیاردر، اهمیت سرمایه گذاری کردن در بازارهای مالی را به ما نشان می دهد.

از طرف دیگر، اقتصاد ایران در سال های اخیر با تورم همراه بوده است و ارزش ریال در برابر دلار به شدت در حال کاهش بوده است و در این میان، افرادی پیروز شدند که ریال نگهداری نکردند و پول های خود را به دارایی های مختلفی همچون سهام، طلا، مسکن و...تبدیل کردند. بنابراین، با توجه به ساختار تورمی اقتصاد ایران، وارد شدن به بازار بورس اهمیتی دو چندان می یابد.

چند نکته پیش از وارد شدن به بازار بورس

وارد شدن به بازار بورس، نکات خاص خود را دارد و علاقه مندان پیش از ورود به این بازار بایستی آن ها را بدانند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری در بازار سهام یکی از گزینه های مناسب برای افزایش سرمایه و حفظ قدرت خرید شما است.
 • سرمایه گذاری در سهام بخصوص در کوتاه مدت با خطر قابل توجهی همراه است.
 • بیشتر افراد با افتتاح حساب در کارگزاری روی سهام سرمایه گذاری می کنند و امروزه، این کار معمولا به صورت آنلاین در وب سایت کارگزاری انجام می شود.
 • کارگزاری های مختلف نقاط قوت و ضعف متعددی دارند.
 • سرمایه گذاری تمام پول خود در سهام یک شرکت بسیار خطرناک است.
 • یک استراتژی خوب برای کاهش ریسک، تشکیل پرتفوی سرمایه گذاری متنوع است.
 • افرادی که اطلاعات و دانش مالی تخصصی در خصوص معاملات سهام شرکت ها ندارند، می توانند از روش های سرمایه گذاری غیرمستقیم مانند صندوق های سرمایه گذاری یا شرکت های سبدگردان استفاده کنند.
 • مالیات بر سهام آنطور که به نظر می رسد ترسناک نیست و با انجام یک معامله با استراتژی مناسب می توان هزینه کارمزد و مالیات را به خوبی جبران کرد.

اهمیت وارد شدن به بازار بورس

اهمیت وارد شدن به بازار بورس

در خصوص اهمیت وارد شدن به بازار بورس، نکات زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای رشد پول خود، در بازار سهام سرمایه گذاری کنید.
 • در سهام سرمایه گذاری کنید؛ زیرا نگهداری پول به صورت نقدی ارزش خود را از دست خواهد داد.
 • با سرمایه گذاری در بورس ساعت کاری محدودی ندارید و در مواقعی که در حال استراحت هستید نیز سرمایه شما برایتان درآمدزایی می کند.
 • می توانید سرمایه گذاری در بورس را به عنوان شغل دوم و درآمد جداگانه بدانید.
 • افرادی که از درآمد فعلی خود راضی نیستند، می توانند سرمایه گذاری در بورس را انتخاب کنند.
 • مشاهده سرگذشت سرمایه گذاران موفق در ایران و جهان می تواند شما را ترغیب کند.
 • مهم ترین عاملی که می تواند شما را به سمت سرمایه گذاری در این بازار سوق دهد، افزایش سرمایه است؛ با سرمایه گذاری در بورس می توانید درآمدی امن و میلیونی داشته باشید.
 • آن دسته از افرادی که توانایی و یا سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار ندارند هم می توانند وارد بازار بورس شوند؛ اما قبل از آن، آموزش های کافی را ببینند و حرفه ای شوند.

مزایای وارد شدن به بازار بورس

سرمایه گذاری در بازار سهام، مزایای زیادی را برای تک تک سرمایه گذاران فراهم می کند. اگرچه می توان در خصوص مزیت های بازار سرمایه و سودآوری آن ها برای سرمایه گذاران تا ساعت ها بحث و گفتگو کرد، اما به طور خلاصه موارد زیر را می توان به عنوان مزیت های این بازار نام برد:

سود مرکب

سود مرکب یکی از دلایل وارد شدن به بازار بورس

سود مرکب معجزه دنیای مالی است و به شما زمان می دهد که با سرعت پول خود را رشد دهید؛ در واقع، سود مرکب به این شکل است که سود حاصل از اصل سرمایه علاوه بر سود حاصل از سودهای قبلی که به آن «سودِ سود» یا «بهره بر سود» می گویند، محاسبه می شود و پس از طی کردن چند دوره صعودهای متناوب، سودهای بسیار عجیبی در مقایسه با اصل سرمایه به وجود می آید.

ارزش زمانی پول

ارزش زمانی پول یک مفهوم ساده است. در واقع به دلیل تورم، پولی که اکنون دارید بهتر و با ارزش تر از پولی است که در آینده خواهید داشت. زیرا علاوه بر اینکه به شما توان و قدرت خرید و سرمایه گذاری را می دهد، بلکه در سال های آینده با توجه به تورم، این توان خرید کاهش می یابد و موقعیت های سرمایه گذاری الان را نیز از دست خواهید داد.

دسترسی به سرمایه

نظرسنجی انجمن ملی تجارت کوچک در سال 2012 نشان داد که یکی از مهمترین موانع رشد تجارت، کمبود سرمایه مقرون به صرفه است. شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار می توانند با صدور سهام بیشتر برای خرید سرمایه گذاران، به سرعت سرمایه مناسب را جذب کنند. سرمایه حاصل از انتشار سهام می تواند برای رشد شرکت و پرداخت هزینه های مختلف تجاری به شرکت کمک کند.

نکته: بورس اوراق بهادار می تواند به شرکت ها کمک کند تا نام خانوادگی به خود بگیرند و کارفرمایانی را جذب کنند که توانایی سودآوری شرکت را افزایش می دهند.

 یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس این است که می تواند بخشی ارزشمند از سبد سرمایه گذاری شما باشد. داشتن سهام در بازار بورس به شما کمک می کند پس انداز خود را بسازید، از پول خود در برابر تورم محافظت کنید و درآمد حاصل از سرمایه گذاری خود را به حداکثر برسانید. 

چقدر زمان می برد تا به درآمد برسیم؟

مدت زمان رسیدن به درآمد پس از وارد شدن به بازار بورس

 از آنجا که بازده و سودآوری در بازار سهام تقریبا هرگز تضمین نمی شود، زمان واقعی رسیدن به هدف شما می تواند بسته به عملکرد سرمایه گذاری شما تغییر کند؛ کلید کسب درآمد در سهام، باقی ماندن در این بازار است.

فروش های هیجانی سرمایه گذاران، یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که آن ها انجام می دهند و از این طریق باعث دیر رسیدن به اهداف و کم شدن درآمد و در نهایت از بین رفتن سرمایه اولیه نیز می شود. جالب است بدانید که بهترین سرمایه گذاران، سال های طولانی دست به سهام خود نزده و به آن ها اجازه می دهند و از این طریق سودهای چشمگیری را بدست می آورند.

سرمایه گذاری معمولاً یک بازی سریع نیست

تمام سودها در حالی که منتظر می مانید، به دست می آیند؛ در واقع وقتی که شما خارج از بازار سهام و مشغول نگاه کردن به داخل بازار هستید، نمی توانید انتظار کسب سود و افزایش بازدهی نیز داشته باشید. بنابراین، در جواب این که چقدر طول می کشد تا به درآمد برسیم، باید گفت که تمامی درصد این بازدهی به عملکرد شما بستگی دارد.

حداقل سرمایه برای ورود به بورس

یکی از ویژگی های منحصر به فرد بازار سرمایه نسبت به سایر بازارهای موازی (طلا، مسکن و...) این نکته است که افراد با سرمایه خرد نیز می توانند وارد این بازار شوند. در حال حاضر، حداقل سرمایه لازم برای انجام معامله و خرید سهام یک شرکت، 500 هزار تومان است و افراد با این مبلغ می توانند در بازار سهام، سرمایه گذاری کنند.

به عنوان مثال، در بازار مسکن که به عنوان یک بازار موازی با بورس شناخته می شود، افراد نمی توانند با مبالغ پایین، خانه خریداری کنند و برای سرمایه گذاری در این بستر بایستی حداقل چند صد میلیون تومان سرمایه در اختیار داشته باشند.

جمع بندی

سرمایه گذاری در بازار بورس

سرمایه گذاری کردن در بازارهای مالی، امری اجتناب ناپذیر در دنیای امروز است و تجربه بسیاری از ثروتمندان، این نکته را به ما یادآوری می کند که به جای پس انداز کردن پول های خود بهتر است از سرمایه گذاری کردن در دارایی های مختلف استفاده کنیم. یکی از بازارهای جذاب برای سرمایه گذاری، بازار سهام است و همواره نکات بسیار زیادی برای وارد شدن به بازار بورس وجود دارد؛ از طرف دیگر، اصلی ترین نکته در اقتصاد ایران، وجود تورم های سنگین در دوره های مختلف است که اهمیت وارد شدن به بازار بورس را دو چندان می کند. بنابراین اگر شما نیز به دنبال حفظ قدرت خرید خود در برابر تورم هستید، می توانید وارد شدن به بازار بورس را انتخاب کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

1 دیدگاه

پرویز غیبی ۱۴۰۰-۸-۶ ۱۳:۲۱:۳۳ تایید شده

سلام اقای محرابی عزیز ❤️ بابت اموزشهای خوبتون ممنون🙏 شما مرد بزرگی هستین من یکی از اولین نفرای پیج شما هستم نزدیک به 148 هفته و 16 ساعت هست که با شما اشنا شدم و خدارو شکر که از نزدیک هم دیدمتون بازم تشکر میکنم حرفاتون خیلی به دل میشنه ❤️❤️

پاسخ
پرویز غیبی در پاسخ به ۱۴۰۰-۸-۶ ۱۳:۲۱:۳۳ تایید شده ۱۴۰۳-۲-۴ ۱۷:۵۸:۵۸

ممنون از لطف بی کران همه ی شما خوبان و همراهان عزیز

پاسخ
72 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
11 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com