کره جنوبی ارز دیجیتال ملی میسازد

کره جنوبی ارز دیجیتال ملی میسازد
لوگو علیرضا محرابی
کره جنوبی ارز دیجیتال ملی میسازد
خبرهای بازار ارز دیجیتال

کره جنوبی قرار است از آگوست تا دسامبر 2021 برنامه بانکی دیجیتالی را اجرا کند. بانک مرکزی کره جنوبی در حال پیشبرد برنامه ارز دیجیتال ملی خود است و به دنبال یک شریک برای طراحی سیستم آزمایشی مورد نیاز برای پروژه وون دیجیتالی است.

بانک کره اعلام کرد ،جهت انتخاب یک شریک برای اقدامات راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی در یک محیط آزمایشی، روند مناقصه را آغاز کرده است.

بانک کره اعلام کرد، آخرین اقدام در پاسخ به تغییرات سریع در سیستم مالی جهانی صورت گرفته است و اظهار داشت: "سهم معاملات نقدی به طور قابل توجهی در حال کاهش است. اقداماتی که اکنون انجام می دهیم آماده سازی برای تغییرات در سیستم تسویه حساب های مالی است که به سرعت در حالت تغییر هستند."

براساس این گزارش، پلتفرم آزمایشی CBDC BoK شامل شبیه سازی بانک های تجاری و خرده فروشی ها ، پرداخت های آزمایشی از طریق تلفن های همراه، انتقال وجوه و سپرده ها خواهد بود.این برنامه آزمایشی قرار است از آگوست تا دسامبر 2021 اجرا شود امکان تمدید این تارخ نیز وجود دارد.

بانک کره در ماه فوریه اطلاعات مربوط به CBDC را منتشر کرد و در آن برنامه هایی برای آزمایش توزیع وون دیجیتال و تشریح چالش های حقوقی مرتبط با ارز دیجیتال دولتی را اعلام کرد.

در ماه مارس، بانک بزرگ و تجاری کره جنوبی Shinhan Bank یک پلتفرم آزمایشی مبتنی بر بلاکچین برای CBDC با مشارکت شرکت LG راه اندازی کرده و گزارش شده است که این بانک مایل به همکاری با بانک کره در زمینه تولید ارز دیجیتال ملی است.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram