چین فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع میکند!، حقیقت یا جعلی؟

چین فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع میکند!، حقیقت یا جعلی؟
لوگو علیرضا محرابی
چین فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع میکند!، حقیقت یا جعلی؟
خبرهای بازار ارز دیجیتال

بلافاصله پس از انتشار خبر ممنوعیت فعالیتهای کریپتویی توسط چین به نقل از رویترز ، بسیاری از این خبرگزاری برای گمراه کردن خوانندگان انتقاد کردند.

روز گذشته ، رویترز گزارش داد که چین موسسات مالی و شرکت های پرداخت را از ارائه خدمات مرتبط با کریپتوها منع کرده است.براساس آژانس خبری ، سه نهاد نهادی چینی که مسئول بخش مالی هستند ، بیانیه مشترکی ارائه داده و در مورد فعالیت ارزهای دیجیتالی مسائلی را ارائه دادند.این سازمان ها انجمن ملی مالی اینترنت چین ، انجمن بانکی چین و انجمن پرداخت و ترخیص چین هستند.

طبق بیانیه آنها، موسسات مالی نمی توانند هیچ داد و ستدی مرتبط با ارزهای دیجیتالی داشته باشند.

  آنها فعالیت های ممنوع را نیز اعلام کرده اند:

" موسسات عضو مالی و پرداخت نباید خدمات بیمه ای را كه مربوط به ارزهای مجازی است یا به طور مستقیم و غیرمستقیم خدمات مربوط به کریپتو را برای مشتریان خود ارائه می دهند ، از جمله:

تجارت ، حفاظت ، وام و تسویه حساب مربوط به ارزهای دیجیتال، پذیرش ارزهای مجازی به عنوان ابزاری برای پرداخت. مبادله ارزهای مجازی با Renminbi."

قابل ذکر است، در لیست فعالیت های ممنوعه ذکر نشده است که افراد نمی توانند مبادلات ارزهای دیجیتالی انجام دهند.اما همین خبر باعث شد ارزش ارزهای دیجیتالی جهان حدود 50 میلیارد دلار یا 2.5٪ کاهش یابد.

بلافاصله پس از انتشار خبر ممنوعیت فعالیتهای کریپتویی توسط رویترز، بسیاری انتقاد از این خبرگزاری را برای گمراه کردن خوانندگان خود آغاز کردند.این خبرگذاری  به ویژه، به نوشتن مقاله ای جعلی درباره ممنوعیت اعمال شده توسط مقامات چینی در سال 2017 نیز متهم شده است.در واقع، این ممنوعیت قبلاً همان شرایط را داشت. همچنین موسسات مالی و سازمانهای پرداخت غیر بانکی از ارائه خدمات کریپتویی ، تسویه حساب یا خدمات بیمه ای منع شده بودند.

بنابراین ، گزارش رویترز چیز جدیدی را آشکار نمی کند ، زیرا همان محدودیت های قبلی را تکرار می کند.در عوض ، این یک یادآوری برای کسانی است که با بازار ارزهای دیجیتال سر و کار دارند.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram