حمایت از قانونمند کردن ارزهای دیجیتال

حمایت از قانونمند کردن ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
حمایت از قانونمند کردن ارزهای دیجیتال
خبرهای بازار ارز دیجیتال

جی کلایتون و برنت مک اینتاش، از سیاست گذاران برجسته سابق، از سیستم های  نظارتی بر ارزهای دیجیتال ، دفاع کرده اند.

فشار نظارتی بر بازار کریپتو، در ایالات متحده در حال افزایش است، بیشتر سیاستمداران در مورد مناسب بودن یا نبودن چارچوب فعلی،مقامات مربوطه را مورد پرسش قرار میدهند.

مقاله ای که توسط رئیس سابق SEC، جی كلیتون ، و معاون وزیر پیشین وزارت خزانه داری ، برنت مك اینتاش ، برای وال استریت ژورنال نوشته شده است، از دستگاه نظارتی موجود ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال دفاع كرده و البته هشدار داده اند كه سخت گیری بیش از حد می تواند نوآوری را از بین ببرد

کلیتون پس از جدایی از SEC ،در حال حاضر به One River Asset Management در مورد ارزهای دیجیتال مشاوره می دهد. مک اینتاش از سپتامبر 2019 تا ژانویه 2021 معاون وزیر خزانه داری امور بین الملل بود و پیش از این بین سال های 2017 تا 2019 به عنوان مشاور عمومی وزارت خزانه داری خدمت کرده است.

این دو، بر چالش تعادل نظارتی عملی که تضمین کننده حمایت های اساسی از مصرف کننده بدون خفه کردن رشد صنعت کریپتو است ، تأکید کرده و هشدار دادند که این بخش نباید قوانین بیش از حد دست و پا گیر وضع کند:

"چارچوب های نظارتی موجود ابزاری را برای رفع بسیاری از خطرات فن آوری های جدید بدون محدود کردن این صنعت باید فراهم گردد."

"یک رویکرد سریع و هماهنگ و واضح نظارتی که بر پایه دانش موجود ایجاد شود، میتواند تضنمینی برای نوآوری مسئولیت پذیر باشد و اطمینان حاصل می کند که سیستم مالی ایالات متحده به نقش رهبری خود در شکل گیری سرمایه ، تأمین اعتبار و حفظ ثبات در آن ادامه می دهد. اقتصاد جهانی مدرن بستگی به این موضوع دارد. "

 

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram