موضع بانک مرکزی هند درباره ارزهای دیجیتال

موضع بانک مرکزی هند درباره ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
موضع بانک مرکزی هند درباره ارزهای دیجیتال
خبرهای بازار ارز دیجیتال

بانک مرکزی هند در مورد این واقعیت که، بانک های محلی به مشتریان، در مورد استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین هشدار میدهند، اطلاعیه رسمی صادر کرده است.

در اطلاعیه منتشر شده دوشنبه، اشاره شده است، بانک ذخیره ارزی هند، از گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه برخی بانک ها با توجه به بخشنامه سه ساله RBI لغو شده، به مشتریان خود درباره استفاده از کریپتوها هشدار داده اند، آگاه است.

در این اطلاعیه آمده است: "این موضوع ها،غیر قانونی بوده زیرا این بخشنامه قبلا در 4 مارس 2020 توسط دادگاه عالی شریف،،ملغا شده و دارای اعتبار نیست.

با این حال، RBI خاطرنشان کرد، با این حال، بانک ها و سایر موسسات مالی تحت نظارت، همچنان می توانند فرایندهای مراقبت دقیق از مشتری را در رابطه مبارزه با پولشویی انجام دهند و طبق قانون پیشگیری از پولشویی 2002 ، استانداردهای مربوطه را رعایت کنند.

بیانیه RBI در پاسخ به گزارش رسانه ها مبنی بر ادعای برخی از بزرگترین بانک های هند ، مانند بانک HDFC و بانک ایالتی هند، بوده که در رابطه با استفاده از ارزهای دیجیتال به مشتریان خود، اخطار داده بودند.

این خبر به عدم اطمینان حاکم ،در مورد وضعیت حقوقی ارزهای دیجیتال در هند می افزاید. در اوایل سال جاری ، منابع ناشناسی ادعا کردند که دولت در حال برنامه ریزی ممنوعیت برای بازار ارزهای دیجیتال است.اما تابحال هنوز خبر کاملا رسمی در این زمنیه منتشر نشده است.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram