مقررات منصفانه برای کارگزاران و صرافی ها در ایالات متحده

مقررات منصفانه برای کارگزاران و صرافی ها در ایالات متحده
لوگو علیرضا محرابی
مقررات منصفانه برای کارگزاران و صرافی ها در ایالات متحده
خبرهای بازار ارز دیجیتال

بر اساس گزارش رویترز ، کارمندان کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)،دستور جدیدی از رئیس SEC ،گری جنسلر ،برای تهیه پیش نویس قوانین جدید بازار سرمایه دریافت کرده اند، که رقابت عادلانه بین صرافی ها و کارگزاریها را تضمین میکند. روز چهارشنبه در یک کنفرانس مجازی که توسط پیپر سندلر برگزار شد، گنسلر هدف تنظیم این قانون را برقراری عدالت در بازار های مالی بیان کرده است.

نگرانی اصلی او از ایجاد این قوانین، برای این بوده است که بهترین اقدامات جهت پرداخت سفارش ها،پیشنهادات، و اجرا آن ها ،انجام گردد. 

مدل جریان پرداخت برای سفارشات توسط پلتفرم رابین هود، بصورتی است که دیگر ذی نفعان بازار های مالی را از گرفتن هزینه در ازای معاملات باز میدارد،و تمامی سود بدست آمده از این روش به جیب پلتفرم هایی شبیه رابین هود میرود. اگرچه این مدل در نگاه اول برای معامله گران خوب به نظر می رسد ، اما نگرانی های عمده ای در تضاد منافع وجود دارد. کارگزاران ممکن است سفارش را به بستر معاملاتی ارسال کنند، که بهترین هزینه را ارائه می دهد اما بهترین اجرا را ندارد.

وی در ادامه پرسشی را مطرح کرد : "آیا مشتریان بهترین عملکرد را در راستای سفارشات،دریافت می کنند؟ آیا دلالان(پلتفرم ها) برای تشویق مشتریان به معاملات بیشتر،مشوق های بیتری به مشتریان ارائه میدهند؟ "

سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده سال گذشته به دلیل پنهان نگه داشتن مدل پرداخت برای سفارش ها،و عدم ارائه بهترینعملکرد به تعدادی از معامله گران ، مجبور شد به پبتفرم معاملاتی رابین هود،65 میلیون دلار جریمه مدنی بپردازد. 

بر اساس تقاضای گروه Reddit  و چند شرکت سهام دیگر ، نواقص ساختار فعلی بازار،وضعیت موجود برانگیخته است. و اظهار داشته اند:

"محدود شدن بازار می تواند مانع رقابت سالم شود و نوآوری را محدود میکند. همچنین در صورت عدم موفقیت هر یک از این پلتفرم های واسطه ،خطرات احتمالی کل سیستم افزایش می یابد، "

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram