شاپرک و مغایرت ارز دیجیتال با قوانین جمهوری اسلامی ایران

شاپرک و مغایرت ارز دیجیتال با قوانین جمهوری اسلامی ایران
لوگو علیرضا محرابی
شاپرک و مغایرت ارز دیجیتال با قوانین جمهوری اسلامی ایران
خبرهای بازار ارز دیجیتال

شاپرک طی نامه‌ای از شرکت‌های پرداخت‌یار خواست تا خدمات پرداخت الکترونیک کسب و کارهای نامتعارف و خلاف جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی را قطع کنند و هشدار داده است که با متخلفین، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نکته قابل توجه در نامه مذکور، به صورت مستقیم و شفاف به «فروش رمزارز» به عنوان فعالیتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی و الزامات بانک مرکزی اشاره شده و مهم‌تر اینکه نام این فعالیت را در کنار فعالیت‌هایی مانند فروش VPN، سایت‌های شرط بندی و قمار آورده است.

بعد از گسترش بازار خريدوفروش بيت‌كوين در ايران و افزايش كلاهبرداري‌ها در اين بازار، مركز ملي فضاي مجازي بر غيرقانوني بودن سايت‌هاي خريدوفروش بيت‌كوين تاكيد كرد و بانك مركزي اين مبادلات را ممنوع دانست. محمدرضا ماني‌يكتا، معاون اداره نظام‌هاي پرداخت بانك مركزي در اين باره گفته است: «براساس قانون شوراي عالي مبارزه با پولشويي و مصوبه هيات دولت در سال ۹۸ مبادله رمز ارز‌ها در كشور ممنوع است.»

 
هم‌اكنون بيش از 20 صرافي رمزارز با تعداد كاربران و مبادلات روزانه قابل گسترده در كشور وجود دارد كه همگي از درگاه‌هاي پرداخت بانكي و شبكه‌هاي ملي پرداخت نظير شتاب و شاپرك براي تبديل ريال استفاده مي‌كنند در حالي كه بانك مركزي تاكنون به هيچ‌كدام از اين صرافي‌ها مجوز نداده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram