دولت ترکیه معاملات ارزهای دیجتالی بیش از 1200 دلار را ردیابی می کند

دولت ترکیه معاملات ارزهای دیجتالی بیش از 1200 دلار را ردیابی می کند
لوگو علیرضا محرابی
دولت ترکیه معاملات ارزهای دیجتالی بیش از 1200 دلار را ردیابی می کند
خبرهای بازار ارز دیجیتال

هرگونه مبادلات و یا ماملات ارزهای دیجیتالی که در ترکیه انجام می شود اگر بالای 10 هزار لیره ترکیه (که معادل 1200 دلار است) باشد، باید به هیئت تحقیق در مورد جرائم مالی یا (MASAK) اطلاع داده شود.وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه ، لوتفی الوان ، سیاست جدید را شب گذشته در پخش مستقیم شبکه CNN Turk این قانون را اعلام کرد.

دو هفته پس از کلاهبرداری 150 میلیون دلاری مبنی بر مبادله ارزهای دیجیتال عمده در ترکیه ، الوان به روزرسانی های مربوط به پیش نویس مقررات کریپتویی دولت را از تلویزیون زنده به اشتراک گذاشت.

بانک مرکزی ترکیه ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی غیرپولی تعریف کرده و استفاده از ارز های دیجیتالی را به عنوان نوعی مدل پرداخت منع کرده است. الوان خاطرنشان کرد که گام دوم اعطای اختیار به ماساک برای نظارت بر پلتفرم های مبادلاتی ارزهای دیجیتالی بوده است.ماساک قوانینی برای این بازار در کشور ترکیه گذاشته است که مربوط به ردگیری معاملات و مبادلات ارزهای دیجیتالی می باشد.

الوان گفت: "ماساک دارای اختیار کامل حسابرسی در مبادلات کریپتو است." "پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال اکنون موظف هستند اطلاعات کاربران فعال خود را با MASAK به اشتراک بگذارند.

آنها مسئول هرگونه فعالیت مشکوک در پلتفرم های خود هستند. آنها همچنین مسئول اطلاع دادن به ماساک در مورد هرگونه معامله با ارزش بیش از 10 هزار لیره ترک تا 10 روز پس از  انجام معاملات هستند. "

به گفته الوان ، نظرات کارشناسان محلی و نمایندگان تبادلات ارزهای دیجیتالی نیز در طول این تصمیم در نظرگرفته شده است.وی افزود، پیش نویس نهایی به زودی برای تصویب رئیس جمهور رجب طیب اردوغان آماده می شود.

در ماه آوریل،پلیس ترکیه 62 نفر را به دنبال تقلب در مبادلات ارزهای دیجیتالی در پلتفرم  Thodex بازداشت کرد،به گفته کارشناسان محلی ، ترکیه برای جلوگیری از بزه دیدگی بیشتر کاربران محلی کریپتو ها ، به مقررات مشخص و مالیات عادلانه در مورد ارزهای دیجیتالی نیاز دارد.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
پکیج ویژه بازارهای مالی فروش ویژه دوره ارزدیجیتال و شروع قدرتمند بورس
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram