برداشت اشتباه بانک مرکزی از نامه مجلس

برداشت اشتباه بانک مرکزی از نامه مجلس
لوگو علیرضا محرابی
برداشت اشتباه بانک مرکزی از نامه مجلس
خبرهای بازار ارز دیجیتال

چند روز گذشته  بود که در پی نامه ای از رئیس مجلس به ریاست بانک مرکزی ج.ا.ا دستور مدیریت و ساماندهی این بازار توسط بانک مرکزی صادر شد.

از دیروز بزرگترین سوال در ذهن فعالین این بازار در ایران این است ، که آیا قرار است فعالیت تمام صرافی های داخلی متوقف شود؟ آیا سرمایه گذاری مجدد در این بازار غیر ممکن می شود؟ آیا برداشت سرمایه گذاری های قبلی از این بازار غیرممکن می شود؟  

در این خصوص  امروز پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرگزاری فارس  گفت: دنیای کریپتوکارنسی یک موضوع جدید و غیر قابل انکار در اقتصاد ایران و جهان شده است. و تصمیم کمیسیون اقتصادی از ارسال نامه برنامه ریزی ونظارت بر این بازار در داخل کشور بود.

این بازار و فرصت های آنرا برای اقتصاد کشور  نمیتوان نادیده گرفت یا ممنوع کرد.

پور ابراهیمی در ادامه بیان کرد : مدیریت این بازار تبعات احتمالی ناشی از آنرا کمتر میکند. ما باید منافع ناشی از استفاده از رمزارزها را به حداکثر برسانیم و مضار آن را به حداقل برسانیم.

ما باید منافع ناشی از استفاده از رمزارزها را به حداکثر برسانیم و خطرات آن را به حداقل برسانیم. بانک مرکزی و وزارت اقتصاد به جای اینکه این موضوع را مدیریت کنند، تصمیم به توقف موضوع گرفتند درحالی که اساسا بحث ما توقف این فعالیت ها نبوده چون ظرفیت‌های آنها در حوزه اقتصاد ملی بویژه در شرایط تحریم می‌تواند به ما کمک کند و بانک مرکزی با اشتباه در برداشت، مدیریت موضوع رمزارزها را، توقف آن تلقی کرده است.

بانک مرکزی می‌تواند بجای توقف و انکار موضوع با ضابطه‌مند کردن و مجوز دار کردن سایت‌های ارزهای دیجیتال این موضوع را مدیریت کند چراکه می‌تواند در حوزه اقتصاد ملی نقش ایفا کند

سوالی که امروز ذهن ما را به خود مشغول کرده . آیا قرار است این فرصت نیز مانند فرصت های گذشته توسط سیاستگذاران ایران از دست برود یا دولت حال و آینده به کمک مجلس میتوانند با مدیریت و قانونگذاری درست، سروسامانی به این بازار دهند ؟ 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
پکیج ویژه بازارهای مالی فروش ویژه دوره ارزدیجیتال و شروع قدرتمند بورس
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram