بیتکوین بیشتر شبیه مس است تا طلا

بیتکوین بیشتر شبیه مس است تا طلا
لوگو علیرضا محرابی
بیتکوین بیشتر شبیه مس است تا طلا
خبرهای بازار ارز دیجیتال

جف کوری، رئیس جهانی تحقیقات کالا در گلدمن ساکس، مقایسه بین بیتکوین و طلا را به عنوان پوششی برای تورم رد کرده و BTC را بیشتر شبیه به دارایی خطرناک، مانند مس توصیف کرده است. 

در طی سخنرانی، در تاریخ 1 ژوئن در CNBC Squawk Box Europe ، جف کوری خاطرنشان کرد، مس و بیتکوین هر دو به دلیل نوساناتشان به عنوان "دارایی های خطرناک" بحساب می آیند، اما طلا به عنوان یک دارایی، امن و با ثبات تر است:

"ارزهای دیجیتال جایگزین طلا نیستند.در صورت این امر، آنها جایگزین مس می شوند، آنها دارایی های دارای ریسکی هستند. آنها جایگزین خوبی برای جبران عفب افتادن از تورم نیستند"

وی افزود: " به همبستگی بین بیتکوین و مس و میزان ریسک پذیری آنها نگاه کنید، ما 10 سال سابقه معاملات با بیتکوین را داریم ، از این رو،بیتکوین قطعاً یک دارایی خطرناک است."

اظهار نظرهای کوری ،پس از رکود اخیر بازار ارزهای دیجیتال بوده است، که طبق گفته CoinGecko طی چند هفته شاهد کاهش 36.8 درصدی قیمت بیتکوین بوده ایم و از حدود 57000 دلار در 12 ماه می، امروز به حدود 36000 دلار کاهش یافته است.

 

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram