1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
 4. ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
68759.8
تغییر در یک ساعت 0.75
تغییر در یک روز -23.35
تغییر در یک هفته -39.81
تغییر در یک ماه -29.39
تغییر در دو ماه 28.81
تغییر در سه ماه 28.81
رتبه در بازار 5,861
وب سایت https://bitcoin.org/
معاملات روزانه 3,140
حجم بازار 0
سکه در گردش 0 BTC
عرضه کل 21,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/bitcoin/
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالBitcoin
نماد ارزدیجیتالBTC
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
خالق ارز دیجیتالساتوشی ناکاموتو
سال راه اندازی2008
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
 • 21 میلیون

حتما تاکنون اظهار نظر افراد سرشناس عرصه‌های مختلف اقتصادی، در مورد ضرورت سرمایه ‌گذاری بر روی ارز بیت کوین را شنیده ‌اید. به همین دلیل عاقلانه است اگر اطلاعات بیشتری در مورد این ارز دیجیتال به دست آوریم و پاسخ این سوال که "بیت کوین چیست؟" را به طور واضح و با زبانی ساده برای شما توضیح ‌دهیم. از نظر بسیاری از افراد سال 2020، سال ناخوشایندی بود. در این سال و با همه گیری ویروس کرونا، بسیاری با مشکلات مالی روبه رو شدند و یا بیکار شدند ولی دارندگان بیت کوین سالی پر از خبرهای خوش و هیجان ‌انگیز را سپری کردند. در طول سال 2020 قیمت بیت کوین به بیش از 40000 دلار افزایش یافت. این رویداد نشان می ‌دهد که سرمایه ‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال در طولانی مدت، می ‌تواند یک حرکت هوشمندانه و پرفایده باشد.

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بیت کوین

تاریخچه ارز بیت کوین

رمز ارز بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که در سال 2008 به وسیله شخص یا گروه ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ایجاد شد.

استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2009 با انتشار یک نرم‌ افزار منبع باز (مقاله سفید یا وایت پیپر بیت کوین) به دست ساتوشی آغاز شد. این ارز دیجیتال در سال 2018 با رکورد زنی 13000 دلاری توجه افراد زیادی را به خود جلب نمود.

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

بیت کوین به زبان ساده یعنی یک پول دیجیتال غیرمتمرکز که مدیر آن مانند یک بانک مرکزی از آن مراقبت نمی ‌کند. در شبکه بیت کوین کاربران می ‌توانند بدون نیاز به واسطه و نهاد مرکزی با یکدیگر به صورت نظیر به نظیر (همتا به همتا) معامله کنند. همه معاملات انجام شده در یک دفتر توزیع شده عمومی به نام بلاک چین، ثبت و نگهداری می ‌شوند.

بسیاری از مردم، ارز دیجیتال را معادل بیت کوین می دانند. درحالی که این چنین نیست، بلکه بیت کوین اولین، ارزشمندترین، تاثیرگذارترین و مهم ترین ارز دیجیتال است. بیت کوین اولین رمزارزی است که ایجاد شد و پس از آن تعداد بسیار زیادی ارز دیجیتال وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد.

ارز بیت کوین نوعی پول مجازی است. به زبان ساده، یک برنامه کامپیوتری است که افراد را قادر می سازد تا ارزش پول را مستقیماً با یکدیگر مبادله کنند. بیت کوین اولین کالای رمزنگاری، مبتنی بر اکوسیستم بلاک چین است که می تواند مانند پول نقد محافظت شده، ارزهای دیجیتال را بین افراد مبادله کند. تجارت بیت کوین بدون هیچ گونه مداخله کارگزاران و واسطه ها و به صورت ناشناس است.

ساتوشی چیست؟

ساتوشی چیست؟

در جهان فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد، برای اینکه این مقدار ارز دیجیتال بتواند به صورت موثر و کارآمد در معاملات تجاری استفاده شود، هر واحد آن را به قسمت ‌های کوچکتری تقسیم می‌ کنند. آیا می‌دانید کوچکترین واحد رمز ارز بیت کوین چیست؟ کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی نام دارد و هر بیت کوین به هشت رقم اعشار (100 میلیونیم یک بیت کوین) تقسیم می شود. هر 0.00000001 بیت کوین به افتخار بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، در اقتصاد جهانی یک ساتوشی نامیده می ‌شود.

بلاک چین

فناوری زیربنایی ارز دیجیتال بیت ‌کوین، یعنی بلاک چین، اساسا شامل مجموعه ‌ای از رایانه‌ ها (یا گره‌ ها) است که بیت ‌کوین را اجرا می ‌کنند و شامل تاریخچه ای جزئی یا کامل از تراکنش ‌های انجام شده در شبکه آن است. هر گره حاوی کل تاریخچه تراکنش های بیت کوین، مسئول تایید یا رد یک تراکنش در شبکه بیت کوین است. برای انجام این کار، گره یک سری بررسی ها را انجام می دهد تا مطمئن شود که تراکنش معتبر است. اینها شامل حصول اطمینان از اینکه تراکنش دارای پارامترهای اعتبارسنجی صحیح است، مانند  noncesو از طول مورد نیاز تجاوز نمی کند.

یک تراکنش تنها پس از آن رخ می دهد که همه طرف های فعال در شبکه بیت کوین آن را در بلوکی که تراکنش در آن وجود دارد تأیید کنند. پس از تایید، تراکنش به بلاک چین موجود الحاق می شود و به گره های دیگر پخش می شود. بلاک چین به عنوان یک گزارش مستعار از تراکنش ها عمل می کند (یعنی محتوای آن برای همه قابل مشاهده است اما شناسایی طرف های معامله کننده در شبکه دشوار است.) این به این دلیل است که بلاک چین آدرس های رمزگذاری شده را به هر طرف معامله در شبکه اختصاص می دهد. گفته می شود حتی کسانی که به عنوان یک گره یا ماینر در شبکه شرکت نمی کنند می توانند با نگاه کردن به کاوشگرهای بلوک، این تراکنش ها را به صورت زنده مشاهده کنند.

رایانه های بیشتر (یا گره های) اضافه شده به بلاک چین، ثبات و امنیت آن را افزایش می دهد. اگرچه هر کسی می‌ تواند به عنوان یک گره در شبکه بیت‌ کوین شرکت کند؛ اما همه آنها ماینر نیستند، تا زمانی که فضای ذخیره ‌سازی کافی برای دانلود کل بلاک چین و تاریخچه تراکنش ‌های آن داشته باشند.

کارکرد ارز دیجیتال بیت کوین

فناوری زیربنایی ارز دیجیتال بیت کوین، همانطور که گفته شد فناوری بلاک چین بوده که نوعی دفتر کل دیجیتال است. از آنجایی که این پول دیجیتال است، شما از نظر فیزیکی آن را مانند پول نقد در دسترس ندارید، بلکه از طریق کلید خصوصی مالک آن هستید. کلید خصوصی شما را قادر می سازد از بیت کوین استفاده کنید، بنابراین، حتما مطمئن شوید که کلید خصوصی را در مکانی امن ذخیره می کنید. به طور خلاصه، شما صاحب بیت کوین به شکل داشتن مجموعه ای از کلیدهای خصوصی منحصر به فرد هستید.

علاوه بر این، بیت کوین تحت چاپ اسکناس یا استخراج سکه نیست. کاملاً خودمختار بوده و تحت کنترل هیچ موسسه مالی، بانک یا حوزه قضایی نیست. علاوه بر این، به دلیل ناشناس بودن آن، جزئیات تراکنش یا جزئیات کاربر ثبت نمی شود.

تراکنش ها از طریق فرآیندی به نام استخراج ارز دیجیتال بیت کوین شکل می گیرند. به زبان ساده، استخراج یک روش ضرب است. در روش استخراج، الگوریتم های محاسباتی به بخشی از یک معمای چالش برانگیز ریاضی تبدیل می شوند. بنابراین هنگامی که یک معما حل می شود، یک بلوک ماینینگ استخراج می شود و کاربر یا برنامه نویس جایزه دریافت می کند. آن جایزه یک بیت کوین است.

برای استخراج ارز بیت کوین، کاربر باید یک حساب بیت کوین ایجاد کند که تا حدودی شبیه یک ایمیل کامپیوتری است که دارای 27-34 حرف و کلمه است.

حداکثر عرضه بیت کوین 21 میلیون سکه و عرضه فعلی BTC در گردش 18.87 میلیون سکه است. بیت کوین در 755 بازار و 92 صرافی معامله می شود که فعال ترین آنها صرافی بایننس است. بیت کوین (BTC) بر روی بلاک چین خود عمل می کند و می تواند ضرب شود. سهم فعلی بیت کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال 41.10 درصد است و ارزش بازار آن 1.20 تریلیون دلار است.

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

مزایا و معایب ارز دیجیتال بیت کوین

مزیت ارز بیت کوین در یک پاراگراف یا چند جمله خلاصه نمی شود. بیت کوین به عنوان اولین و ارزشمندترین ارز دیجیتال دارای مجموعه کاملی از نوآوری، کاهش هزینه‌ ها، در هم شکستن قوانین سنتی پول، حذف کنترل قدرتمندان و پشت سر گذاشتن قوانین است که این موارد را به مردم دنیا عرضه کرده است.

مزایای بیت کوین عبارتند از:

 • بیت کوین مبتنی بر شبکه بلاک چین است. این شبکه به دلیل داشتن تعداد زیادی از کاربران، گسترده بودن شبکه و عدم امکان تغییر در داده‌های پیشین ثبت شده، محیطی امن و مناسب برای ثبت و نگهداری اطلاعات فراهم کرده و تقریبا غیرقابل هک شدن است.
 • از سوی دیگر برخلاف سیستم های مالی و پرداخت سنتی که در حال حاضر در بین مردم وجود دارد، استفاده از ارز بیت کوین به صورت غیرمتمرکز بدون نیاز به دخالت نهاد مرکزی مانند دولت و یا بانک مرکزی است و به همین دلیل کسی نمی ‌تواند برای فعالیت ‌های بیت کوین نظارت داشته یا در آن محدودیت ایجاد کند.
 • بیت کوین برای کشورهایی که با تحریم های اقتصادی مواجه هستند بسیار مفید و اثربخش خواهد بود زیرا با کمک این ارز دیجیتال می ‌توان به راحتی محدودیت ‌های ناشی از تحریم‌ها را خنثی نمود.
 • ذخیره سازی ارز دیجیتال بیت کوین علاوه بر کیف پول های آنلاین و داغ، در کیف پول‌های سخت ‌افزاری که به اینترنت وصل نمی‌شوند نیز امکان پذیر است که به این عمل ذخیره سرد گفته می ‌شود. در حالت ذخیره سرد امکان هک کردن کیف پول و به سرقت رفتن کوین‌ ها به صفر می ‌رسد.
 • در سیستم بلاک چین بیت کوین به دلیل عدم نیاز به حضور واسطه در انجام معاملات، یک سیستم پرداخت سریعتر و کم هزینه ‌تر به سراسر جهان ارائه می شود.
 • باتوجه به اینکه بیت کوین به وسیله هیچ دولت یا بانکی پشتیبانی نمی ‌شود، می ‌توان آن را با ارزهای سنتی مبادله نمود.

معایب ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

 • یکی از معایبی که می ‌توان به بیت کوین نسبت داد، ناشناخته بودن این ارز دیجیتال است. نوظهور بودن این ارز باعث شده است که بسیاری از دولت‌ ها نتوانند تصمیم بگیرند که بهترین واکنش در برابر بیت کوین چیست؟ در حال حاضر بسیاری از کشورها به مقابله با بیت کوین پرداخته‌ اند؛ در حالی که برخی نیز سعی می ‌کنند با شناخت بهتر این ارز دیجیتال و ظرفیت ‌هایی که دارد، نهایت سود ممکن را از آن به دست آورند.
 • طولانی بودن زمان تراکنش ها: در شبکه بیت کوین انجام تراکنش ها در حدود 10- 20 دقیقه طول می‌ کشد. این مدت زمان در مقایسه با مدت زمانی که باید صرف شود تا تراکنش در سیستم بانکداری فعلی (ارزهای فیات) انجام شود، بسیار کم و قابل چشم پوشی است؛ ولی امروزه کریپتوکارنسی‌هایی به بازار عرضه شده‌ اند که می ‌توانند تعداد بسیار بیشتری از تراکنش‌ ها را در مدت زمان کمتر انجام دهند؛ به همین دلیل امروزه دیگر مزیت زمان تراکنش بر بستر ارز دیجیتال بیت کوین یک کیفیت نسبی به حساب می ‌آید.
 • بیت کوین رقیب ارزهای دولتی محسوب می‌ شود؛ در ضمن ممکن است برای معاملات بازار سیاه، پولشویی و فعالیت‌ های غیرقانونی استفاده شود؛ در نتیجه دولت‌ ها ممکن است با تنظیم قوانین استفاده و فروش بیت کوین را ممنوع اعلام کنند.
 • نوسانات شدید: متاسفانه ارزهای دیجیتالی نوسان قیمت شدیدی از خود نشان می ‌دهند. همین ویژگی باعث شده است که سرمایه ‌گذاری بر روی ارز بیت کوین در کوتاه مدت ریسک بالایی داشته باشد. به عنوان نمونه در سال 2014 قیمت بیت کوین در یک روز 80٪ کاهش یافت.
 • مصرف زیاد برق هنگام استخراج ارز دیجیتال بیت کوین توسط ماینرها
 • صرافی‌ های ارزهای دیجیتال کاملاً مجازی هستند و مانند سایر سیستم‌های مجازی به وسیله هکرها، بدافزارها و اشکالات عملیاتی تهدید می ‌شوند. دارندگان ارز دیجیتال بیت کوین، اگر دارایی خود را در کیف پول های سرد یا سخت افزاری نگهداری کنند می توانند نسبت به خطر حمله هکرها آسوده خاطر باشند.
 • با توجه به اینکه همه معاملات بیت کوین دائمی و غیرقابل بازگشت هستند، هر گونه اشتباه یا سرقتی می‌تواند مشکل ساز شود؛ زیرا در شبکه بیت کوین هر معامله‌ای تنها در صورتی قابل برگشت است که شخصی که ارز دیجیتال را تحویل گرفته است، آن را دوباره پس بدهد.

بیت کوین را از کجا بخریم؟

ارز بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال در بازارهایی به نام صرافی‌ های ارز دیجیتال در دسترس هستند. این پلتفرم های مبادله ای می توانند به شما در خرید و فروش بیت کوین کمک کنند. برخی از پلتفرم‌ های رایج مبادلات ارزهای دیجیتال عبارتند از Coinbase، بایننس و غیره. این پلتفرم‌ ها در یک کیف پول دیجیتال، درست مانند یک حساب بانکی مجازی، ذخیره می ‌شوند.

چرا ارز بیت کوین بخریم؟

ارز دیجیتال بیت کوین بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان است. شرکت ‌های بیشتری در حال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت هستند تا دنیایی مبتنی بر رمزارز را تقویت کنند. در آینده، ممکن است شاهد جهانی باشیم که بیت کوین، پول دیجیتال استاندارد در آن خواهد بود.

چه کسانی از بیت کوین استفاده می کنند؟

هر کسی می ‌تواند از طریق پلتفرم ‌ها و اپلیکیشن‌ های مبادله ارزهای دیجیتال، از بیت ‌کوین استفاده کرده، آن را خرید و فروش کند. خرید بیت کوین در حال حاضر به دلیل قیمت بالای آن برای همه امکان پذیر نیست اما نگران نباشید، شما می توانید سهم ساتوشی بخرید. همانطور که قبلا اشاره کردیم واحدهای کوچک بیت کوین، یعنی ساتوشی، (به نام بنیان گذار اولین کریپتوکارنسی) وجود دارد که می توانید آن را خریداری نمایید. ارزش یک ساتوشی 0.00000001 بیت کوین است.

چرا بیت کوین بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

با وجود اوج گیری و گسترش ارزهای دیجیتال و به خصوص ارز بیت کوین در بین مردم از ابتدای ایجاد آن ها تاکنون، بسیاری از موسسات، کارشناسان و معامله گران به طور کلی در مورد ارزهای دیجیتال مشکوک هستند. ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای پول کاغذی در نظر گرفته می شدند اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است. در حالی که برخی از بانک‌ ها و شرکت‌ های خدمات مالی در حال ورود به آن هستند، برخی دیگر از آن دوری می‌ کنند و آن را ناپایدار و پرنوسان می دانند که کاملا درست است و بازار ارزهای دیجیتال نیز مستعد نوسانات شدید قرار دارد، از سوی دیگر این بازار به شدت تحت تاثیر جو ایجاد شده توسط چهره های مشهور است.

چهره هایی مانند ایلان ماسک از توییتر برای تأثیرگذاری بر ارزش ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و باعث بالا و پایین رفتن قیمت آن می شوند. به عنوان مثال زمانی که ماسک اعلام کرد که شرکت خودروهای الکتریکی او (تسلا) 1.5 میلیارد دلار (1.2 میلیارد یورو) در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و این شرکت شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت کرد، این اقدامات به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرد. با این حال، ماسک تنها در مدت کوتاهی مسیر خود را معکوس کرد و مدعی شد که تسلا به دلیل آسیب‌ های زیست محیطی احتمالی که می ‌تواند ناشی از استخراج بیت ‌کوین باشد، پذیرش ارز دیجیتال بیت ‌کوین را متوقف خواهد کرد. این اعلامیه باعث شد که بیت کوین به کمتر از 50000 دلار (42000 یورو) سقوط کند.

بنابراین ارزهای دیجیتال به شدت تحت تاثیر شبکه های اجتماعی افراد بزرگ و قدرتمند قرار دارند.

استخراج یا ماینینگ

استخراج ارز بیت کوین

ماینینگ یک سیستم اجماع توزیع شده است که برای تایید تراکنش های معلق، با گنجاندن آنها در زنجیره بلوک استفاده می شود و یک ترتیب زمانی را در زنجیره بلوک اعمال می کند، از بی طرفی شبکه محافظت می کند و به رایانه های مختلف اجازه می دهد تا در مورد وضعیت سیستم به توافق برسند. برای تأیید و کارکرد درست شبکه، تراکنش ‌ها باید در بلوکی زنجیر شوند که با قوانین رمزنگاری بسیار سخت ‌گیرانه مطابقت داشته باشد که توسط شبکه تأیید می ‌شود.

این قوانین از اصلاح بلوک های قبلی جلوگیری می کند زیرا انجام این کار، همه بلوک های بعدی را باطل می کند. ماینینگ همچنین معادل یک قرعه کشی است که رقابتی را ایجاد می کند و از افزودن آسان بلوک های جدید متوالی به زنجیره بلوک جلوگیری می کند. به این ترتیب، هیچ گروه یا فردی نمی تواند آنچه را که در زنجیره بلوک گنجانده شده است، کنترل کند یا قطعاتی از زنجیره بلوک را جایگزین کند.

الگوریتم اثبات کار در شبکه بیت کوین

اثبات کار یا PoW مکانیزم اجماعی است که ماینرها با استخراج ارز دیجیتال از این طریق به شبکه کمک کرده و برای خود نیز کسب درآمد می کنند. ارز دیجیتال بیت کوین نیز یکی از رمز ارزهایی است که از این الگوریتم بهره می برد. این الگوریتم را می توان به این صورت توصیف کرد: شبکه بلاک چین معماهای بسیار دشواری را در اختیار ماینرها قرار می دهد. ماینرها باید این معماها را حل کنند تا پس از آن بتوانند گره های حل شده را به بلوک ها اضافه کنند و در نهایت یک زنجیره بلوک حل شود.

هاوینگ بیت کوین

پس از استخراج هر 210,000 بلاک، یا تقریباً هر چهار سال، پاداش بلوکی که به استخراج‌ کنندگان بیت ‌کوین برای پردازش تراکنش‌ ها داده می ‌شود به نصف کاهش می ‌یابد. به این اتفاق هاوینگ گفته می شود. این امر نرخ انتشار بیت کوین های جدید را به نصف کاهش می دهد. این روش بیت‌ کوین برای استفاده از تورم مصنوعی است که هر چهار سال یکبار نصف می ‌شود تا زمانی که تمام بیت‌ کوین‌ های در گردش آزاد شوند.

سیستم هاوینگ تا حدود سال 2140 ادامه خواهد داشت. در آن مرحله، ماینرها بابت پردازش تراکنش ‌ها، کارمزدی دریافت خواهند کرد که کاربران شبکه آن را پرداخت خواهند کرد. این هزینه ها تضمین می کند که ماینرها همچنان انگیزه استخراج و حفظ شبکه را دارند. ایده این است که رقابت برای این هزینه ها باعث می شود که پس از پایان نصف شدن، تعداد کمی باقی بمانند.

این نصف شدن بسیار مهم است زیرا با نزدیک شدن به عرضه محدود خود، کاهش دیگری در نرخ بیت کوین های جدید تولید می شود، حداکثر عرضه کل بیت کوین 21 میلیون است. تا اکتبر 2021، حدود 18.85 میلیون بیت کوین در گردش است و تنها حدود 2.15 میلیون بیت کوین باقی مانده است که از طریق پاداش های استخراج منتشر می شود.

در سال 2009، پاداش برای هر بلوک در زنجیره استخراج 50 بیت کوین بود. پس از نصف شدن اول، 25 و سپس 12.5 بود و سپس از 11 می 2020 به 6.25 بیت کوین در هر بلوک تبدیل شد. برای قرار دادن این موضوع در زمینه دیگری، تصور کنید اگر مقدار طلای استخراج شده از زمین هر چهار سال به نصف کاهش یابد، اگر ارزش طلا بر اساس کمیاب بودن آن باشد، «هاوینگ» تولید طلا در هر چهار سال، از نظر تئوری قیمت آن را بالاتر می‌برد.

همانطور که گفته شد این رویداد نرخ تورم بیت کوین و نرخ ورود بیت کوین های جدید را به نصف کاهش می دهد. دو هاوینگ قبلی با چرخه های رونق و رکود شدید که با قیمت های بالاتر نسبت به قبل از رویداد به پایان رسیده است، مرتبط است. بیت کوین آخرین بار در 11 می 2020، حدود ساعت 3 بعد از ظهر به نصف رسید.

بهترین راه سرمایه ‌گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

با توجه به ویژگی‌ های ذاتی‌ ارز دیجیتال بیت کوین مانند محدود بودن، کارامد و معتبر بودن، محدود به موقعیت جغرافیایی نبودن و... این ارز می‌ تواند جایگزین مناسبی برای طلا باشد. به همین دلیل بسیاری این ارز دیجیتال را گزینه مناسبی برای سرمایه‌ گذاری می‌ دانند. شاید شما هم به دنبال پاسخ این سوال باشید که بهترین راه سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین چیست؟ لازم است که گفته شود تمام کسانی که صاحب بیت کوین هستند ارزهای دیجیتال خود را از طریق عملیات استخراج به دست نیاورده‌ اند. بلکه بیشتر آنها بیت کوین خود را از یکی از صرافی‌ های ارز دیجیتال خریداری کرده ‌اند تا با فروش ارزهای خود در زمان مناسب در صرافی‌ های آنلاین و یا انجام معاملاتی در سراسر جهان به سود برسند.

آیا می‌ توان آینده ارز دیجیتال بیت کوین را پیش‌ بینی کرد؟

هیچ کس نمی‌ داند سرنوشت آینده ارز بیت کوین چیست. برخی از کشورها این ارز دیجیتال را غیرقانونی اعلام کرده ‌اند و سیاست ها و قوانین تدافعی برای آن وضع می کنند. برخی از کشورها مانند ژاپن و استرالیا با بازنگری در قوانین خود می‌ خواهند از فرصت‌ هایی که این ارز دیجیتال ایجاد می‌ کند نهایت بهره را ببرند؛ اما بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان نسبت به آینده ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین نظر مثبتی دارند.

برای استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین چه چیزهایی باید بدانیم؟

برای اینکه از بیت کوین استفاده کنید لازم نیست که بدانید جزئیات فنی شبکه بیت کوین چیست و این ارز دیجیتال دقیقا چگونه کار می‌کند. برای بهره‌مندی از ارز دیجیتال بیت کوین فقط باید کیف پول بیت کوین را بر روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کنید‌؛ به این ترتیب شما اولین آدرس بیت کوین خود را ایجاد کرده‌اید. 

هر زمان که لازم شد آدرس‌های بیشتری ایجاد کنید. می‌توانید آدرس بیت کوین خود را به دوستان خود بدهید تا آنها بتوانند با شما به تبادل ارز بپردازند؛ به عبارت ساده‌تر کار با بیت کوین بسیار شبیه به طرز کار با ایمیل است به جز اینکه آدرس‌های بیت کوین فقط یکبار قابل استفاده هستند.

نتیجه‌گیری

بعد از تمام توضیحاتی که درباره بیت کوین داده شد بهتر است این گونه سخن را به پایان برسانیم که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ابزاری برای انجام معاملات سریعتر و ارزان‌تر هستند. افراد و کشورها با استفاده‌ای که از این نوع ارز دارند، تعیین می‌کنند که آیا ارزهای دیجیتال سودمند یا مضرر هستند. آنچه که مسلم است بیت کوین پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری، گسترش رفاه مالی و اجتماعی و... دارد.

11 اردیبهشت 1403

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

بعد از برخورد به مقاومت مشخص شده وارد اصلاح شد و انتظار می رود از محدوده های های حمایت مشخص شده مجدد به روند صعودی برگردد.

23 اسفند 1402

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

با زدن سقف قبلی به رشد خودش ادامه داد مقاومت و حمایت ها در تصویر مشخص است.

حمایت ها

 • 52_56
 • 43_46

مقاومت

 • 75_79
 • 100

18 بهمن 1402

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

آپدیت تحلیل تایم روزانه

همانطور که انتظار می رفت ناحیه مقاومتی عمل کرد و واکنش داد. تا زمانی که سقف قبل را نزند، شاهد روند نزولی هستیم.

20 دی 1402

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

آپدیت تحلیل تایم روزانه

هنوز در ناحیه مقاومتی مهمی هستیم و برای رسیدن به مقاومت بعدی نیاز به شکست این سطح هست از طرفی کف حمایتی هم مشخص است. با توجه به حاشیه etf احتمال حرکت به هر سمتی وجود دارد ولی این را می دانیم که در صورت ریزش از حمایت مدنظر شاهد رشد خواهیم بود و در غیر این صورت مستقیم تا هدف دوم می رود. در صورت از دست دادن ۴۰ هزار احتمال رسیدن به حمایت وجود داره در غیر اینصورت تا مقاومت می رود.

حمایت ها

30500 _32500

25 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

آپدیت تحلیل تایم روزانه

بیت کوین توانست مقاومت تحلیل قبل را بشکند و به سطوح بالاتر برسد ولی هنوز بهترین ناحیه محدوده مشخص شده هست. با در نظر گرفتن حفظ آن سطح مقاومت های بعدی در دسترس هستند.

حمایت

32500_30500

مقاومت

44_47

55_62

1 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

آپدیت تحلیل روزانه

بیت کوین مطابق انتظار به مقاومت مشخص شده رسید و درگیر این سطح هست و می توانیم انتظار یه پولبک و اصلاح را داشته باشیم.

حمایت ها:

31650

30300_29300

6 آبان 1402

تحلیل روزانه بیت کوین

تحلیل روزانه بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر روند صعودی خودش را حفظ کرده است و در حال حاضر قدرت خریدار وجود دارد و با توجه به فاصله ناحیه مقاومتی با قیمت فعلی انتظار می رود حمایت های زیر حفظ شود:

حمایت اول 30300-29300

حمایت دوم 27200

توانایی ادامه روند تا باکس مشخص شده مقاومتی در 38000 الی 39500 را داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

61 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
14 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com