سازمان SEC ،همچنان علیه ریپل

سازمان SEC ،همچنان علیه ریپل
لوگو علیرضا محرابی
سازمان SEC ،همچنان علیه ریپل
خبرهای بازار ارز دیجیتال

ریپل معتقد است سوابق نگهداری شده توسط صرافی های خارج از آمریکا، ثابت می کند که مدیران این شرکت قوانین ایالات متحده،درباره بخش 5 قانون اوراق بهادار را نقض نکرده اند.

مدیر عامل شرکت  ریپل ، برد گارلینگهاوس و بنیانگذار آن کریس لارسن ، با طرح پیشنهادی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ،تحقیق در مورد شرکت Bitfinex ، iFinex و 14 پلتفرم بین المللی دیگر را آغاز کرده اند.

در این راستا، اسناد از صرافی های :iFinex ، Bitforex ، Bithumb ، Bitlish ، BitMart ، AscendEX )Bitmax  سابق( ، Bitrue سنگاپور ، Bitstamp ، Coinbene ، HitBTC ، Huobi Global ، Korbit ، OKEx ،  Upbit Singapore و ZB Network Technology مورد تحقیق گسترده ای قرار می گیرند.

شکایت اصلاح شده SEC علیه ریپل ، گارلینگهاوس و لارسن را به فروش بیش از 2 میلیارد واحد XRP به سرمایه گذاران خرد واقع در سراسر جهان متهم می کند.

مدیران ریپل، ادعاهای SEC در مورد نقض بخش 5 قانون اوراق بهادار سال 1933 را که که فروش داخلی اوراق بهادار را بدون بیانیه ثبت، ممنوع می کند، انکار می کند.

نمایندگان قانونی گارلینگهاوس و لارسن مبنی بر اینکه فروش ریپل آنها در مبادلات خارجی بوده، در نتیجه خارج از حوزه فعاللیت SEC انجام شده است:

"در مورد معاملات انجام شده در پلتفرم های خارجی، تمام اقدامات انجام شده این شرکت، از لحاظ جغرافیایی در خارج از ایالات متحده بوده است.و برخلاف قوانین مکان های مربوطه نیز نبوده است. "

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، شکایت خود را علیه ریپل و مدیران شرکت در ماه فوریه اصلاح کرد و ادعا کرد که فروش XRP آنها ،روند قیمت این دارایی دیجیتالی را بهم زده است.

این شکایت همچنین گارلینگهاوس و لارسن را به گمراه کردن سرمایه گذاران متهم می کند ،زیرا باعث شده  که  با هجوم سرمایه گذاران ،ارزش شرکت ریپل به چند میلیارد دلار برسد، اما از لحاظ قیمتی رشد متناسبی نداشته است. این پرونده چند روز پس از وارد آمدن ضربه قابل توجهی به پرونده SEC علیه ریپل وارد شد، که دادگاه پیشنهاد SEC برای دسترسی به ارتباطات بین شرکت ریپل و مشاوران حقوقی آن را رد کرده بود.

 

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram