هشدار SEC درباره وجوه سرمایه گذاری مشترک در برابر معاملات آتی بیتکوین (BTC)

هشدار SEC درباره وجوه سرمایه گذاری مشترک در برابر معاملات آتی بیتکوین (BTC)
لوگو علیرضا محرابی
هشدار SEC درباره وجوه سرمایه گذاری مشترک در برابر معاملات آتی بیتکوین (BTC)
خبرهای بازار ارز دیجیتال

روز سه شنبه ، 11 می ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به صندوق های سرمایه گذاری مشترک که در معرض ارائه دادن قرارداد آتی  ارزدیجیتال بیتکوین قرار دارند هشدار داد، و از سرمایه گذاران خود خواست که در مورد آن بسیار محتاط باشند.

با افزایش قیمت BTC در سال گذشته ، بسیاری از صندوق های تامینی ، شرکت های بیمه ، طرح های موقوفات ، صندوق های بازنشستگی و غیره به دنبال ارائه دادن ETF ارزدیجیتالی بیتکوین و محصولات مشتق شده آن هستند.

SEC یادآور می شود که در حالی که محصولات مشتق شده بیتکوین به طور فزاینده ای محبوب می شوند ، نباید فراموش کرد که این محصولات ماهیتی بسیار سوداگرانه و ناپایدار دارند.

این تنظیم کننده اوراق بهادار از سرمایه گذاران خواست تا دقت لازم را انجام دهند ، میزان ریسک خود را بسنجند و از لحاظ بنیادی به خوبی بررسی کنند. همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شد ، SEC ایالات متحده گفت:

"حمایت از سرمایه گذاران و ارزیابی انطباق مداوم این وجوه برای کاربران اولویت اصلی است".

همچنین اضافه کرد که آژانس "بررسی کند که آیا با توجه به تجربه سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مشترک در بازار آتی بیتکوین ، بازار آتی بیتکوین می تواند ETF ها را همگام سازی کند."

بازار ایالات متحده مشتاقانه منتظر راه اندازی اولین Bitcoin ETF است و بسیاری از غول های بزرگ مالی پیش از این پیشنهادات خود را در این رابطه برای تأیید به SEC ایالات متحده ارائه داده اند.اخیراً ، SEC ایالات متحده تصمیم خود را برای تصویب VanEck Bitcoin ETF را تا پایان ماه ژوئن به تأخیر انداخت.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram