کارشناسان می گویند سقوط بیتکوین فرصتی برای خرید است

کارشناسان می گویند سقوط بیتکوین فرصتی برای خرید است
لوگو علیرضا محرابی
کارشناسان می گویند سقوط بیتکوین فرصتی برای خرید است
خبرهای بازار ارز دیجیتال

کارشناسان ریزش قیمت ارزدیجیتال بیتکوین را "اصلاح سالم  و مورد انتظار" عنوان کرده اند و از سرمایه گذاران خواسته اند که آرامش خود را حفظ کنند و در صورت امکان از سقوط به عنوان فرصتی برای افزودن به سبد سهام خود استفاده کنند.

به نظر می رسد بازار ارزهای دیجیتال در این مرحله در رکود به سر می برد. طی یک هفته گذشته ، شاهد افت قیمت دو ارزدیجیتالی بزرگ Bitcoin و Ethereum بوده ایم که منجر به وحشت گسترده سرمایه گذاران شده است.

یک هفته پر سر و صدا

سقوط بازار طی دو روز گذشته نزدیک به 350 میلیارد دلار از حساب ها را از بین برد  یا به اصطلاح مارجین کال کرد.این ریزش بازار نیز بدلیل عرضه سنگین نهنگ های بازار کریپتو اتفاق افتاد که در پی اخبار منفی ایلان ماسم و کشور چین بوده است.در پی این ریزش بیشتر ارزهای دیجیتال مانند  اتریوم ،بیتکوین ،آدا و..  بیش از 50 درصد در یک روز سقوط کردند.

فرصتی برای خرید

به گفته تحلیلگران و کارشناسان، نوسانات در بازار ارزهای ارزهای دیجیتالی نهفته است و افت قیمت جای نگرانی ندارد و چیزی کاملا طبیعی است.

بیشتتر کارشناسان سقوط هفته گذشته را اصلاح سالم خوانده اند که بازار مناسبی برای خریداران و مخصوصا سرمایه گذاران بلند مدت مهیا کرده است.

Siddharth Menon ، بنیانگذار WazirX ، معتقد است که این ریزش پیش بینی شده بود و ادامه داد که در بازار ارزهای دیجیتال ، ما قبلا نیز شاهد حرکت بیش از 50٪ قیمت در یک روز بوده ایم.  به گفته منون ، بیتکوین هنوز در مرحله "صعودی" است و او احتمال سقوط آن را زیر 24000 دلار نمی بیند. 

برخی مانند Prateek Singh ، بنیانگذار LearnApp ، معتقدند که با اصلاح قیمت اخیر ، برخی از سرمایه گذاران از بازار خارج می شوند.

با این وجود سرمایه گذارانی وجود خواهند داشت که همچنان در بازار خواهند ماند و از این فرصت برای خرید بیشتر استفاده میکنند و در آینده از سود های بزرگی که نصیبشان میشود لذت خواهند برد،مخصوصا اگر تجربه سال 2017 دوباره اتفاق بیفتد، این سناریو بسیار محتمل است.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram