آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.1611
تغییر در یک ساعت 0
تغییر در یک روز 27.55
تغییر در یک هفته 16.34
تغییر در یک ماه 78.73
تغییر در دو ماه 78.73
تغییر در سه ماه 78.73
رتبه در بازار 4,005
معاملات روزانه 69,751
حجم بازار 0
سکه در گردش 0 ETH
عرضه کل 10,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/ethereum
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالEthereum
نماد ارزدیجیتالETH
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال پلتفرم قرارداد هوشمند
خالق ارز دیجیتالویتالیک بوترین
هدف به وجود آمدنبستر قرارداد هوشمند
سال راه اندازی2014
نوع بلاکچین
  • بلاک چین عمومی ضد انحصاری
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
  • 21 میلیون

اتریوم یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده (بعد از بیت کوین) در نظر گرفته می شود، زیرا اتر (ETH) دومین ارز دیجیتال بزرگ بعد از بیت کوین بر اساس ارزش بازار یا مارکت کپ است. در این مطلب در مورد تمام اطلاعات مورد نیاز ارز دیجیتال اتریوم، خالق اتریوم، نحوه استخراج ارز دیجیتال اتریوم، نحوه کار اتریوم و قراردادهای هوشمند مبتنی بر ارز اتریوم صحبت خواهیم کرد.

مقدمه ای بر سیستم غیرمتمرکز اتریوم

سیستم غیرمتمرکز اتریوم

قبل از هر چیزی باید بیان کنیم که ارز اتریوم نیز مانند ارز دیجیتال بیت کوین دارای سیستم غیرمتمرکز است یعنی به وسیله هیچ نهاد، سازمان یا بانکی کنترل نمی‌شود. اکثریت سازمان‌هایی که امروزه وجود دارند مانند سازمان‌های آنلاین‌، مشاغل و شرکت‌ها براساس یک سیستم متمرکز حکومتی ساخته شده‌اند. این روش صدها سال مورد استفاده قرار گرفته است‌؛ اگرچه تاریخ بارها و بارها ثابت کرد که سیستم سنتی دارای نقص است اما وقتی طرفین به یکدیگر اعتماد نکنند‌، کار به خوبی پیش نخواهد رفت.

رویکردهای متمرکز به معنی کنترل موجودیت واحد هستند؛ به همین دلیل است که مشکلات فراوانی در سیستم‌های سنتی وجود دارد. این رویکرد باعث خرابی برنامه‌ ها و سرورهای آنلاین شده و سیستم را در مقابل هکرها ضعیف کرده و احتمال هک شدن بیشتر خواهد شد؛ افزون ‌بر این موارد‌، بیشتر سازمان‌ های سنتی و سایر سرورهای آنلاین از کاربران می ‌خواهند اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند‌ که این اطلاعات در سرورهای آنها ذخیره می‌ شود؛ بنابراین کارکنان آن سازمان و هکرها به راحتی می‌ توانند به اطلاعات شخص دسترسی پیدا کنند.

ارز اتریوم مانند بیت کوین از یک سیستم غیرمتمرکز خودمختار برخوردار است که توسط هیچ نهادی کنترل نمی شود. با توجه به این موضوع امکان هک کردن اطلاعات کاربرانی که در این شبکه به خرید و فروش می ‌پردازند تقریبا غیرممکن خواهد بود.

اگر قرار باشد که‌ دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم را مقایسه کنیم باید بدانیم که این دو پروژه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که سیستم انتقال پول با فناوری دفتر کل توزیع شده به نام بلاک چین را ساخته و پشتیبانی می‌ کند.

ارز دیجیتال اتریوم این فناوری را با دنباله روی از بیت کوین و موفقیت آن مورد استفاده قرار داده است اما به ویژگی های موجود آن بسنده نکرده و سعی در گسترش قابلیت های ان کرده است. این ارز دیجیتال با توجه به مرورگر اینترنت‌، زبان برنامه ‌نویسی و سیستم پرداخت خاص خود یک شبکه‌ کامل است. از همه مهم‌ تر کاربران را قادر می ‌سازد که برنامه‌ های غیرمتمرکز خود را در بلاک چین اتریوم ایجاد کنند.

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

ارز اتریوم یک شبکه پلتفرم محاسباتی منبع باز و غیرمتمرکز است. شبکه اتریوم مانند شبکه بیت‌ کوین کار می ‌کند زیرا بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است که اساساً یک دفتر کل دیجیتال است که در آن قراردادهای مالی می‌ توانند بدون دخالت شخص ثالث به طور کامل توسط نرم ‌افزار تأیید و ذخیره شوند. ساده ترین راه برای فکر کردن به شبکه اتریوم به عنوان یک پایگاه داده ایمن است که برای همه قابل دسترسی است. هنگامی که بلوک‌ های جدیدی از داده‌ ها اضافه می ‌شوند، از نظر رمزنگاری به یک بلوک والد زنجیر می ‌شوند و عملاً یک رکورد غیرقابل ویرایش از تغییرات قبلی ایجاد می ‌کنند.

اما آنچه که ارز اتریوم را برای کاربران و علاقه مندان بسیار هیجان انگیز می کند، پتانسیل این شبکه برای انجام کارهایی فراتر از انجام تراکنش های مالی است. اتریوم با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای اجرای برنامه هایی (معروف به «قراردادهای هوشمند») که می تواند میزبان هر نوع برنامه غیرمتمرکز معروف به «dApps» باشد، بلاک چین بیت کوین را جلوتر می برد.

جیکوب وید، مربی مالی و رئیس iHeartBudgets می گوید: «بیت کوین پیشگام فناوری بلاک چین بود که برای ایجاد یک سیستم پرداخت همتا به همتا استفاده می شد. اتریوم از فناوری بلاک چین مشابهی استفاده می کند، اما توانایی ایجاد برنامه های غیرمتمرکز را در بالای پلتفرم خود اضافه کرده است.

مردم قبلاً انواع dApps را روی اتریوم ایجاد و راه‌اندازی کرده‌ اند، از جمله بازی ‌ها، بازارهای هنر دیجیتال و برنامه‌ های مالی غیرمتمرکز (DeFi).

خالق ارز اتریوم

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

اتریوم توسط ویتالیک بوترین ایجاد شد. وی در اواخر سال ۲۰۱۳‌، ایده‌ خود را در یک کاغذ سفید یا وایت پیپر نوشت‌ و آن را برای چند نفر از دوستان خود ارسال کرد‌. با ارسال این ایده و جلب توجه چند نفر، حدود ۳۰ نفر برای گفت ‌و گو در مورد مفهوم ایده ارسالی توسط ویتالیک بوترین با وی تماس گرفتند. اعضای اصلی تیم متشکل از ویتالیک بوترین‌، میهای آلیسی‌، آنتونی دی یوریو‌، چارلز هاسکینسون‌، جو لوبین و گاوین وود بود و پروژه مزبور در ژانویه ۲۰۱۴ به صورت عمومی اعلام شد. ویتالیک بوترین برای توسعه اتریوم و معرفی هرچه بیشتر ایده خود آن را در یک کنفرانس بیت کوین در میامی ارائه داد. همچنین برای اینکه بتواند بودجه خود را تامین کند تصمیم گرفت تعداد زیادی از توکن اتر را به فروش برساند.

استخراج اتریوم

استخراج بلاک چین و اتریوم

برای اینکه بفهمید چگونه ارز اتریوم می‌تواند به صورت غیرمتمرکز کار کرده و تمام تراکنش‌ های اتر را تایید کند باید اصول اولیه فناوری بلاک چین را که زیربنای این پلتفرم است بدانید.

بلاک چین مانند یک دفتر کل دیجیتال است که هر تراکنش یک ارز دیجیتال را ثبت می‌ کند، خودش را کپی می ‌کند و کپی‌ ها را به هر کامپیوتر یا گره ‌ای در شبکه ‌اش ارسال می ‌کند.

برای اطمینان از تأیید و به روز رسانی وضعیت واقعی دفتر کل، هر گره در شبکه ارجاع متقابل دارد و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا ببینند آیا همه نسخه ها یکسان هستند یا خیر. این امر همه تراکنش‌ های ارز دیجیتال را عمومی و تأیید می کند.

اگر یکی از کپی ها یکسان نباشد، به دلیل دستکاری رکورد تراکنش پس از آن، شبکه تراکنش را رد می کند. این پروتکل امنیتی افراد را از تغییر دفتر کل برای خرج کردن بیش از یک بار ارز دیجیتال یا ارسال وجوه دیجیتالی شخص دیگری برای خود باز می دارد.

برای به ‌روزرسانی بلاک‌ چین ارز اتریوم با تراکنش‌ های جدید، یک بلوک جدید که مجموعه ‌ای از این تراکنش‌ ها است، باید ایجاد و به زنجیره اضافه شود. اما برای ایجاد و افزودن بلوک به زنجیره، بلوک باید با پاسخ به یک پازل رمزنگاری پیچیده اعتبار سنجی شود. بنابراین افراد، گروه‌ها یا کسب ‌وکارها از ریگ ‌های استخراج که متشکل از سخت‌ افزار و نرم ‌افزار استخراج است، برای حل آن استفاده می‌ کنند.

این اعتباردهنده‌ ها ماینر نامیده می ‌شوند و اولین ماینرهایی که مشکل را حل می ‌کنند با پرداخت اتر پاداش دریافت می ‌کنند. هنگامی که یک ماینر معمای رمزنگاری را حل می کند، که توسط هر گره در شبکه تأیید می شود، بلوک جدید ایجاد می شود و به بلاک چین اضافه می شود و برندگان یک پاداش بلوکی دریافت می کنند که 5 اتر است، همراه با قدرت محاسباتی زیادی که برای آن صرف شده است.

روش‌های اعتبارسنجی مانند استخراج ارزهای دیجیتال، اثبات کار یا PoW نامیده می ‌شوند و یکی از دلایلی هستند که ارزهای دیجیتال و بلاک چین را بسیار نوآورانه در نظر می‌ گیرند.

تشویق استخراج‌ کنندگان با پرداخت‌ های اتر برای اعتبارسنجی تراکنش‌ های آن، استفاده از ارز دیجیتال را ایمن و قابل اعتماد می ‌کند. ماینینگ همچنین اتر را در گردش آزاد می ‌کند، که این احتمال را افزایش می ‌دهد تا کاربران برنامه‌ های بیشتری روی ارز اتریوم بسازند و ارزش پلتفرم و ارز دیجیتال را افزایش می ‌دهد.

فرآیند استخراج ارز دیجیتال به عنوان اثبات کار شناخته می شود. با این حال، توسعه‌ دهندگان اتریوم برنامه‌ هایی برای اتخاذ یک روش جایگزین به نام اثبات سهام یا PoS دارند که به انرژی کمتری نیاز دارد و استخراج را در دسترس‌ تر می ‌کند.

اتریوم چگونه کار می کند؟

ارز اتریوم با استفاده از توان محاسباتی برای تامین انرژی شبکه کار می کند. در عمل، این بدان معناست که افراد و سازمان‌ها از رایانه‌های خود برای اجرای نرم‌ افزار یا گره‌ های خاص استفاده می‌کنند. هر کسی می تواند رایانه خود را برای اجرای یک گره تنظیم کند.

اتریوم برای پردازش تراکنش های شبکه اتریوم به اپراتورهای گره متکی است. این اپراتورها برای اجرای سخت افزار و نرم افزار لازم برای تسهیل این تراکنش ها هزینه ای دریافت می کنند. هزینه ها را هزینه گس می نامند زیرا شبکه را در حال اجرا نگه می دارد و در اتر (ETH)پرداخت می شوند.

راه های زیادی را در نظر بگیرید که می توانید از یک شبکه بزرگ رایانه استفاده کنید. مشابه بیت کوین، اتریوم از آن برای تقویت تراکنش های همتا به همتا و ردیابی صاحب ارز دیجیتال اتر استفاده می کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند dApps را در شبکه ایجاد و اجرا کنند.

dApp ها با «قراردادهای هوشمند» به بلاک چین اتریوم متصل می شوند که بیشتر شبیه برنامه های رایانه ای هستند تا قراردادهای سنتی.

رابرت فارینگتون، بنیانگذارThe College Investor، می گوید: «قراردادهای هوشمند برنامه های کوچکی هستند که در بلاک چین اتریوم ذخیره می شوند و می توانند در صورت برآورده شدن شرایط خاص، خود به خود اجرا شوند. یک راه خوب برای فکر کردن در مورد آن این است که dapp قسمت جلویی برنامه است و قرارداد هوشمند پشتوانه برنامه است.

همچنین، dApps به شبکه غیرمتمرکز و منبع باز اتریوم متکی است و نمی تواند توسط یک نهاد واحد کنترل شود. در واقع، هنگامی که یک dApp به پلتفرم اتریوم اضافه می شود، نمی توان آن را حذف کرد، حتی اگر سازنده اصلی بخواهد آن را حذف کند یا به طور کامل منحل شود.

سیستم غیرمتمرکز می ‌تواند منجر به ناشناس ماندن بیشتر کاربران شود زیرا ممکن است بتوانند به صورت مستعار از dApps استفاده کنند و همچنین می تواند منجر به کنترل و سانسور کمتری از طرف اشخاص ثالث، از جمله شرکت ها و دولت ها شود.

قراردادهای هوشمند

آشنایی با ارز دیجیتال اتریوم

روش دیگری که ارز اتریوم از فناوری بلاک چین استفاده می کند، اعتبارسنجی و ایمن کردن تمام تراکنش های انجام شده در ارز دیجیتال خود، اتر، با قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند به طور خودکار تراکنش ها و سایر اقدامات مورد توافق طرفین را انجام می دهند، بنابراین کاربران می توانند تراکنش های ایمن و قابل اعتماد را با یکدیگر انجام دهند. این امر مانع از تخطی هر طرف از شرایط قرارداد می شود.

به عنوان مثال، با قراردادهای هوشمند، مشتریان یک شرکت بیمه می‌توانند مطالبات خود را به صورت آنلاین ارسال کنند و اگر معیارهای لازم را داشته باشند، قرارداد هوشمند فوراً باعث پرداخت خودکار به مشتری می‌شود.

اگر کاربر بخواهد در برنامه‌های خود تغییراتی ایجاد کند و قراردادهای هوشمند اجرا کند، باید هزینه ‌ای در اتر بر اساس میزان توان محاسباتی مورد نیاز برای تامین این فعالیت ‌ها بپردازد. کاربران می توانند اتر را با استخراج یا خرید آن به دست آورند.

اتر (Ether)

ارز دیجیتال اتریوم، اتر

اتر هم همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال است که می ‌‌تواند به راحتی ارزش را منتقل نماید. هدف از ایجاد اتر پرداخت هزینه ها و دادن انگیزه به مشارکت کنندگان در شبکه اتریوم است تا به فعالیت خود در این شبکه ادامه دهند. ارز دیجیتال اتر «سوختی» است که شبکه را نیرو می دهد و شما می توانید با خرید اتر در شبکه اتریوم سرمایه گذاری کنید.

اگر اتر یا به عبارتی این دارایی کلیدی نبود چه کسی حاضر بود به عنوان ماینر در شبکه فعالیت نماید؟ به همین دلیل است که به اتر «سوخت شبکه‌ اتریوم» نیز می‌ گویند. اگر بیت کوین طلای دیجیتال این روزهای دنیای ارزهای دیجیتال باشد، اتر به منزله نفت بازارهای دیجیتال است. برای اینکه بتوان از خدمات شبکه اتریوم استفاده کرد و روی آن برنامه ساخت، باید برای آن کارمزد پرداخت کرد. این کارمزد به صورت ارز اتر است و به ماینرهایی که امنیت شبکه را حفظ می ‌کنند، پرداخت می ‌شود.

آیا اتر همان اتریوم است؟

اتریوم و اتر پشت سر هم کار می کنند اما یکسان نیستند. فرینگتون توضیح می دهد: «اتریوم فناوری است و اتر ارز دیجیتال واقعی است. می‌توانید اتر را به‌عنوان «پول نقد» یا سوختی که شبکه اتریوم را نیرو می‌دهد، در نظر بگیرید.»

اگر می خواهید در اتریوم سرمایه گذاری کنید، می توانید اتر را در صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید. همچنین ممکن است بتوانید از اتر برای خرید محصولات یا خدمات دیگر استفاده کنید، مشابه نحوه استفاده از بیت کوین و سایر ارزها. اتر همچنین می تواند به طور بالقوه به عنوان یک "ذخیره ارزش" عمل کند، مانند آنچه ممکن است بخواهید طلا بخرید و نگهداری کنید.

مفهوم گس در سیستم اتریوم

حتما تابه حال اصطلاح گس در ارزهای دیجیتال به گوشتان خورده است. گس سوخت شبکه تریوم است همانند بنزین که برای راه اندازی یک ماشین مورد نیاز است، هزینه گس نیز به عنوان کارمزد شبکه اتریوم برای انجام تراکنش ها مورد نیاز است. در سیستم اتریوم کارمزد شبکه به صورت اتر از کاربر اخذ می ‌شود و به به ماینرهای اتریوم تعلق می گیرد.

فورک های اتریوم

اتریوم نیز از زمانی که برای اولین بار راه اندازی شد تغییر کرده است. فرینگتون می ‌گوید: «زمانی که فناوری بلاک ‌چین تغییر می ‌کند (یا ارتقا می‌ یابد)، یک انشعاب ممکن است رخ دهد، درست مانند یک دوشاخه در جاده. وقتی این اتفاق می ‌افتد، می ‌تواند سافت فورک یا هارد فورک باشد.»

به طور کلی، در اتریوم مواردی به نام سافت فورک و هارد فورک وجود دارد: سافت فورک ها می توانند تغییرات جزئی باشند که با پروژه قبلی سازگار هستند. اپراتورهای گره می توانند به بلاک چین متصل بمانند اما اگر می خواهند به کسب اتر ادامه دهند، انگیزه ای برای ارتقا به آخرین نسخه هستند.

هارد فورک ها به روز رسانی های عمده ای هستند که می توانند سیستم را به طور قابل توجهی تغییر دهند و سازگار با قبل نیستند. اپراتورهای گره باید به آخرین نسخه سوئیچ کنند تا بلاک چین ادامه یابد. یا اگر اختلاف نظر وجود داشته باشد، این تقسیم بلاک چین می تواند منجر به دو بلاک چین رقیب شود.

اغلب، تغییرات در تلاش برای ایجاد اجماع قبل از ایجاد تغییر پیشنهاد شده و مورد بحث قرار می گیرد. به عنوان مثال، یک ارتقاء چند مرحله ای به اتریوم 2.0 وجود دارد که انتظار می رود این به روز رسانی تغییرات قابل توجهی در نحوه عملکرد اتریوم ایجاد کند و ممکن است به مقیاس پذیرتر و پایدارتر شدن آن از نظر زیست محیطی کمک کند.

آیا اتریوم سرمایه گذاری خوبی است؟

بستگی دارد. هیچ پاسخ درستی برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در اتریوم هستند وجود ندارد. نکته اصلی این است که بدانید مانند هر سرمایه گذاری دیگری، سرمایه گذاری روی اتریوم ریسکی است و باید قبل از افزودن آن به سبد سرمایه گذاری، ریسکی بودن آن را در نظر بگیرید.

اتر به طور گسترده در دسترس است و اخبار زیادی در مورد افزایش ارزش آن وجود دارد، اما آنچه که همیشه مهم است این است که بیش از حد در گمانه زنی ها و شایعات غرق نشوید. «همانند هر ارز دیجیتال، خرید اتر یک سرمایه گذاری سوداگرانه و ریسکی است. همیشه قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی تحقیقات خود را انجام دهید و بیش از آنچه که مایل به از دست دادن هستید، ریسک نکنید».

مزایا و معایب ارز دیجیتال اتریوم

پلتفرم اتریوم نیز مانند بیت کوین، از تمام ویژگی‌ های فناوری بلاک چین که در آن اجرا می‌ شود بهره می برد. به عنوان مثال نهاد واسطه یا شخص ثالث مانند دولت یا بانک مرکزی از تمامی پروسه‌ هایی که در این روند شکل می‌ گیرد، حذف می ‌شود و تمام برنامه های غیرمتمرکز و DAO مستقر در شبکه توسط هیچ شخص یا نهادی قابل کنترل نخواهد بود.

از سوی دیگر کل شبکه‌ اتریوم غیرمتمرکز است، یعنی احتمال وجود خرابی در این شبکه وجود نخواهد داشت؛ از این رو‌ همه‌ برنامه ‌ها به طور دائم آنلاین بوده و هرگز خاموش نمی ‌شوند. غیرمتمرکز بودن شبکه‌ اتریوم آن را در برابر حملات احتمالی هک و فعالیت‌های جعلی محافظت می کند.

در کنار مزایای اتریوم اما این شبکه فاقد ایراد نیست. قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم، به خوبی افرادی بستگی دارند که برای آن ‌ها کد می‌ نویسند. در اینگونه فعالیت ها همیشه احتمال بروز خطای انسانی وجود دارد. در نتیجه هراشتباهی در کد اتفاق بیفتد، ممکن است که شبکه را مورد خطر و سو‌ءاستفاده قرار دهد در این صورت نمی توان جلوی حمله‌ هکرها را گرفت. مگرآنکه یک توافق و بازنویسی کد اساسی صورت بگیرد که هر دو روش می‌توانند موثر باشند. با این حال‌ این کار کاملاً خلاف اصل بلاک چین است‌؛ زیرا بلاک چین یک دفتر کل تغییرناپذیر است.

چگونه میتوان ارز دیجیتال اتریوم را خرید؟

چگونه ارز اتریوم بخریم؟

اتریوم را می توانید از روش های مختلفی خریداری کنید که هر روش دارای مزایا و معایب خاص خود است اما در نهایت باعث می شود شما هر تعداد ETH بخواهید خرید نمایید. انواع روش هایی که می توانید اتریوم بخرید عبارتند از:

خرید از طریق صرافی خارجی

خرید از طریق صرافی ایرانی

خرید از طریق شخص حقیقی

یکی از رایج‌ ترین و شاید راحت ‌ترین راه برای خرید اتریوم خرید آن از صرافی‌ های مربوطه است. تمام کاری که کاربران باید انجام دهند این است که یک صرافی مورد اعتماد پیدا کرده و به خرید اتریوم بپردازند؛ پس از پیدا کردن صرافی باید یک حساب راه‌ اندازی کرده و از حساب بانکی خود‌ یا حتی کارت بانکی خود برای خرید ارز دیجیتال اتریوم استفاده نمایند. قبل از خرید اتریوم به این موضوع که باید یک کیف پول دیجیتالی داشته باشید توجه کنید زیرا ارز دیجیتال اتریوم برای نگهداری نیاز به کیف پول دیجیتالی دارد.

از آنجا که ایران تحت تحریم است، بسیاری از صرافی های خارجی کاربران ایرانی را در لیست تحریم قرار داده اند. بنابراین باید ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید. شما در صرافی های ایرانی باید در قبال تومان اقدام به خرید اتریوم نمایید. سپس آن را به یک کیف پول امن ارز دیجیتال انتقال دهید.

روش دیگر برای به دست آوردن ارز دیجیتال اتریوم استخراج آن‌ها است. استخراج اتریوم از اثبات کار استفاده می‌کند‌؛ این بدان معناست که ماینرها با استفاده از قدرت محاسباتی خود یک مسئله پیچیده ریاضی را برای «مهر و موم کردن» و تأیید مجموعه‌ای از اقدامات در شبکه حل می‌کنند. استخراج‌کنندگانی که موفق به انجام این کار می‌شوند به ازای هر بلاک استخراج شده پاداش دریافت می‌کنند. استخراج اتریم به روش های مختلفی میتواند انجام شود که از جمله آنها:

استخراج ارز دیجیتال اتریوم با ماینر

استخراج ارز دیجیتال اتریوم به روش ابری

شبکه بلاک چین اتریوم و ده ها توکن آن

اتریوم به لطف شبکه بلاک چین بسیار قدرتمند خود، سبب شده توکن های متعددی جذب مزیت های این بستر شده و سکه های خود را بر همین شبکه منتشر کنند. بسیاری از این توکن ها میان فعالین حوزه ارز دیجیتال، بیشتر شنیده شده اند و بسیاری از تحلیلگران آن ها را جزو ارزهای دیجیتال بنیادی معرفی می کنند. ارزهای دیجیتالی همانند پلی گان، چین لینک، یونی سواپ از جمله این توکن های موفق هستند که هر یک در صنعت متفاوتی محبوبیت بالایی دارند.

23 اسفند  1402

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

تا اهداف تحلیل قبلی رشد کرد و آپدیت جدید حمایت باکس آبی رنگ فرصت ورود مجدد و بهترین موقعیت خرید است.

مقاومت اول هم در باکس نارنجی رنگ قرار دارد.

محدوده ۲۸۰۰ تا۳۰۰۰ حفظ می شود و به سمت اهداف بالاتر حرکت می کند.

18 بهمن 1402

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

آپدیت تحلیل تایم روزانه

اتریوم هم از محدوده مقاومت وارد اصلاح شده و تا زمانی که زیر مقاومت باشه ناحیه های مشخص شده بهترین نواحی هستند.

حمایت

1950

1800_1650

20 دی 1402

آپدیت تحلیل تایم روزانه

در محدوده هدف اول قرار دارد و متوقف شده ولی واضحه که حرکت به سمت مقاومت های بعدی انجام خواهد شد و با در نظر گرفتن حمایت مشخص شده به عنوان ناحیه ای که باید حفظ شود، می شود انتظار رشد داشت. حمایت ها 1720_1830

25 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

آپدیت تحلیل تایم روزانه

همانطور که انتظار می رفت به هدف دوم هم رسیدیم. محدوده حمایتی مشخص شده برای ادامه روند مهم بوده و حفظ آن می تواند اتریوم را برای اهداف بعدی آماده کند.

حمایت ها

1720_1830

مقاومت

2860

3700

1 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

آپدیت تحلیل روزانه

مطابق انتظار به اهداف اولیه رسید و میشه کم کم انتظار برگشت و اصلاح کوتاه داشت البته همچنان حمایت ها معتبر هستند و نقاط عالی خرید.

حمایت ها:

1570_1650

 

1410_1470

6 آبان 1402

تحلیل روزانه اتریوم

تحلیل روزانه اتریوم

اتریوم در چند لگ بزرگ اخیر نشان داده است، در حال حاضر روند صعودی بوده و می تواند به مقاومت های تعیین شده برسد.

  • حمایت اول 1570-1650
  • حمایت دوم 1410-1470
  • مقاومت اول 1975-2065
  • مقاومت دوم 2300

اتریوم در کانال ترسیم شده در حال نوسان است و همان طور که می‌بینید واکنش‌های خوبی هم به کانال نشان داده است. دو مقاومت در قیمت 3085 و 3839 قرار دارد و محدوده حمایتی 1313در بازه کوتاه مدت و محدوده قرمز رنگ نیز که در قیمت 786 قرار دارد حمایت قوی در بازه میان مدت برای اتریوم قرار دارد. در آپدیت‌های بعدی محدوده‌های حمایتی و مقاومتی جدید مشخص خواهد شد.

نمودار تحلیل ارز اتریوم 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

30 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com