1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی
  3. بیشترین حجم معاملات روزانه

بیشترین حجم معاملات روزانه

بیشترین حجم معاملات روزانه
لوگو علیرضا محرابی
بیشترین حجم معاملات روزانه
خبرهای بازار ارز دیجیتال

حرکات قیمت

اخیرا هفته سختی در بازار ارزهای دیجیتالی وجود داشته، که بمانند بازاری خونین بوده است، در این راستا،تقریباً همه دارایی های اصلی بازار، با ریزش هایی سنگینی روبرو بودند.

   دلیل ساده ای برای تشریح این رفتار بازار وجود ندارد، اما توییت های ایلان ماسک، احتمالاً یکی از دلایل اصلی این ریزش بوده است. در چند ماه اخیر، چندین روند را مشاهده کرده ایم که باعث شده بازارها سرانجام به این نقطه برسند: اهرم های بیش از حد در بازارهای مشتقه، کاهش شدید نقدینگی سفارشات در بازارهای معاملاتی، مسائل زیرساخت معاملات و تاثیرات شت کوین ها در مجموع، باعث ناکارآمدی های گسترده ای در بازار شدند و بالاخره منجرب به به اصلاح سنگینی در بازار شد.

به نظر می رسد که نهنگ های بازار، چهارشنبه گذشته در کف بازار، شروع به خرید کردند، اما فشار خرید برای جلوگیری از ریزش بیشتر در آخر هفته کافی نبود.

بازار کریپتو، در کل هنوزهم سبز است. ریزش اخیر ممکن است سودهای ماهانه را از بین برده باشد، اما این بازار در عملکرد یک ساله هنوز رفتار صعودی داشته است.

آلتکوین های برتری مانند، کاردانو بیش از 600٪ در یکسال سود دهی داشتند، بسیاری از توکن های DeFi نیز،در محدوده 200٪ رشد کردند.

در طی چند ماه گذشته ، بیتکوین و  اتریوم در مقایسه با رشد های سرسام آور آلت کوین ها، نسبتاً آرام بوده اند، این ارزهای دیجیتال به ترتیب بازدهی بیش از 17٪ و + 176٪. داشتند،در همین حال ، شاخص بازار S&P 500 تنها 10٪ در سال اخیر افزایش یافته است.

تتر (Tether)، در بیشترین حالت ممکن در حال معامله شدن است. در خبرنامه قبلی ، گفتیم که ریزش بیتکوین باعث شده که بسیاری دارایی های خودشان را با تتر معاوضه کنند.اصلاح هفته گذشته در بازار نیز،بیشتر این پدیده را نشان داد.

هنگامی که بازارها سقوط می کنند، معامله گران برای فروش دارایی های خود در ازای Tether، که بزرگترین استیبل کوین برای معاملات است،و ارزشی برابر با 1 دلار دارد،علاقه زیادی نشان می دهند.

با این حال، افزایش تقاضا برای Tether عدم تعادل در فشار خرید را ایجاد می کند که می تواند باعث شناور شدن قیمت این استیبل کوین شود.

  طی ماه های گذشته ، Tether بیشترین معامله را به دلار داشته است، که این نشان می دهد که تتر در میان نوسانات شدید بازار یک پناهگاه امن محسوب می شود.

پویایی(داینامیک) حجم

حجم معاملات رکورد جدیدی را نشان می دهد. در بازارهای بیتکوین و اتریوم، بیش از 70 میلیارد دلار معاملات در پی ریزش 19 می انجام شده است، که تقریباً دو برابر بیشترین حجم روزانه ثبت شده در 11 ژانویه بوده است.

فروش قبلی مربوط به تصفیه های اجباری در بازارهای مشتقات بوده است، اما تصفیه های چهارشنبه گذشته از رکورد ماه آوریل فراتر نرفت،که نشان می دهد فشار فروش بیشتر از بازارهای اسپات ناشی شده است.با این حال ، این بدان معنا نیست که میلیاردی ها در تصفیه های بازار مشتقات به سقوط قیمت بیتکوین کمک نکرده باشد.

در طول روز، تقریباً همه صرافی های بزرگ دچار نوعی خرابی یا تأخیر شدند.بهترین معیار بررسی زیرساخت صرافی ها ، شمارش معاملاتی است که انجام شده است.

تعداد معاملات در روز ،برای جفت BTC-USD ترسیم شده و می توان مشاهده کرد، تعداد معاملات تاریخ 19 می در Coinbase بیشتر از هر صرافی دیگر بوده است.

کوینبیس توانسته در این تاریخ به میزان 1.7 میلیون معامله را پردازش کند که تقریباً دو برابر تعداد دومین روز بزرگ معاملاتی قبلی بوده است.بیشتر صرافی ها، در مقایسه با روزهایی با حجم بالا مشابه، فقط افزایش حاشیه ای در تعداد معاملات پردازش شده را داشتند.

در حالی که زیرساخت صرافی ها هنوز به بلوغ نرسیده است، اما بیشتر پلتفرم های معاملاتی، توانستند،مشکلات خود را به سرعت حل کنند.فقط یک سال پیش، سقوط قیمت در "پنجشنبه سیاه" باعث سقوط زیرساخت های صرافی ها شده بود.اما امروزه، با تقریباً چهار برابر شدن تعداد معاملات روزانه، زمان خرابی صرافی ها بسیار کمتر بوده، که نشان دهنده پیشرفت قابل قبولی برای این پلتفرم های معاملاتی است.

نهنگ های بازار،در جریان فروش، بازارها را تحت تأثیر قرار دادند. با این حال، داده های معاملاتی می توانند درمورد حرکات بازار خرد بسیار بیشتر از داده های بزرگان بازار باشد.

  معاملات یکی از نهنگ های بازار که در 19 می قبل و بعد از سقوط قیمت بیتکوین انجام شده است، در نظر میگیریم. به معامله گرانی که ارزش هر سفارش آن ها بیش از 5 بیتکوین باشد، نهنگ بازار می گوییم. شایان ذکر است،معاملات بزرگ ایده ای از احساسات و رفتار معامله گران نهادی را در طول وقایع اصلی بازار ارائه می دهد.

به طور معمول، معامله گران نهادی برای جلوگیری از لغزش قیمت، سفارشات بزرگ بازار را به سفارشات کوچکتر تقسیم می کنند.

با این حال، لیست سفارش های  Coinbase اغلب به اندازه کافی قابلیت دارند تا بتوانند سفارشات بزرگ بازار را پشتیبانی کنند، به همین دلیل به طور خاص جفت ارز BTC-USD را تجزیه و تحلیل می کنیم.

مشاهده میشود که حدود ساعت 4 صبح به وقت UTC ، نهنگ های بازار با پایین آمدن بیتکوین به زیر 40 هزار دلار،سفارش های فروشی به ارزش بالاتر از 500 هزار دلار، ثبت کرده میکنند.

  تا حوالی ساعت 13 بعد از ظهر UTC ، که قیمت شروع به سقوط کرد و مقدار سفارشات فروش بزرگ افزایش یافت ، اتفاق زیادی رخ نداد.در همین زمان، صرافی Coinbase شروع به تجربه وقفه های متناوب کرد. پس از فشار فروش، می توان مشاهده کرد که نهنگ ها بار دیگر دست به خرید در کف قیمت کردند،که این کار باعث شد قیمت بیتکوین به بالای 40 هزار دلار افزایش یابد ، اما با خشک شدن فشار خرید یک بار دیگر قیمت ریزش کرد.

آنچه قابل توجه است ،این است که سفارشات اولیه فروش 4 صبح حدود نیمه شب EST اجرا شد ، زمانی غیرمعمول برای حرکات بزرگ بازار، که این نشان می دهد این اقدامات در ایالات متحده نبوده است.و یا از نظر الگوریتمی از پیش تعیین شده بودند و اجرا شده اند.

 

لیست نقدینگی سفارش ها

 

لیست سفارشات کاهش نقدینگی زیادی را نشان می دهد. بارها تغییرات این نمودار را نشان داده ایم، اما تجزیه و تحلیل مجدد آن پس از سقوط قیمت همیشه جالب است. عمق بازار مقدار متوسط  پیشنهادات (سفارسات)را نشان می دهد که 2٪ از قیمت متوسط بازار بوده است. با شروع بازار صعودی، متوجه کاهش شدید مقدار بیتکوین در لیست سفارشات BTC-USD شدیم.

این با توجه به افزایش سریع قیمت بیتکوین قابل درک است. با این حال، حجم معاملات بیت کوین سریعتر از عمق بازار افزایش می یابد.تا زمانی که مقدار عمق سفارشات ،برای پشتیبانی از سفارشات بزرگ بازار کافی باشد، نشانه خوبی است.

  با این حال، متوجه می شویم که در زمان نوسانات، حجم معاملات بسیار سریعتر از عمق بازار افزایش می یابد،که در نهایت این می تواند به سقوط قیمت کمک کند.شایان ذکر است که این اتفاق در جفت ارز دیجیتال ETH-USD هم روی داده است.

با افزایش سریع قیمت اتریوم، مقدار ETH در لیست سفارشات ETH-USD به شدت کاهش یافت، که این نیز قابل درک است.با این حال، حجم معاملات اتریوم، سریعتر از ارزش دلار در عمق بازار ،در لیست سفارشات ETH-USD در حال افزایش بوده است.

علی رغم کاهش عمق بازار، لغزش قیمت، تفاوت بین قیمت پیش بینی شده یک معامله و میانگین کل قیمت معامله، در حال کاهش است. در زیر، ما لغزش قیمت را برای یک سفارش فروش 100هزار دلاری در بازار به طور متوسط در Coinbase ، Bitstamp ، Bitfinex ، Gemini و Kraken ترسیم می کنیم. از آوریل سال گذشته ، ما می توانیم افت چشمگیری را برای هر دو جفت BTC-USD و ETH-USD مشاهده کنیم:

به طور خاص، قیمت جفت های معاملاتی ETH-USD به شدت کاهش می یابد زیرا پروسه نقد کردن این جفت ارز دیجیتالی شدت می یاید. لغزش قیمت برای جفتهای BTC-USD اندکی کاهش یافته اما اخیراً در سال 2021 بیشتر شده است. لغزش قیمت، شاخص خوبی برای اندازه گیری نقدینگی است که بلافاصله قیمت متوسط را در برمیگرد، عمق بازار نیز برای تحلیل نقدینگی در دامنه های مختلف از قیمت متوسط بهتر است.

 

نوسانات و همبستگی ها

 

نوسانات اتریوم به بالاترین سطح در یک سال رسیده است. فقط در عرض 2 هفته ، ارزش آن از 4 هزار دلار به 2 هزار دلار کاهش یافته است، که باعث افزایش نوسانات روزانه می شود.از زمان فروپاشی بازار،در مارس سال گذشته، نوسانات 30 روزه، به این میزان نبوده است. نوسانات 30 روزه بیتکوین نیز به بالاترین سطح خود در سال افزایش یافته است. از نکات قابل توجه، گسترش بین منحنی نوسانات بیتکوین و اتریوم است که طی هفته گذشته افزایش یافته است.

در گذشته، هنگامی که این گستردگی گسترش می یابد، شاهد کالیبراسیون مجدد ساختار بازار به سمت آلتکوینها هستیم، همان اتفاقی که در سپتامبر گذشته و در آخرین باری که گسترش به طور قابل توجهی افزایش یافت، رخ داد.هنگامی که نوسانات اتریوم به اوج خود رسید، می توانیم شاهد انتقال ارزش به بیتکوین و تکرار چرخه التکوین ها باشیم.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر