1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی
  3. وضعیت بازار در هفته ای که گذشت

وضعیت بازار در هفته ای که گذشت

وضعیت بازار در هفته ای که گذشت
لوگو علیرضا محرابی
وضعیت بازار در هفته ای که گذشت
خبرهای بازار ارز دیجیتال

این هفته قیمت بیتکوین به میزان 9430 دلار نوسان داشت. کمترین قیمت با 31327 دلار آغاز و بالاترین سطح قیمتی نیز 40757 دلار بوده است. انتظار می رود باتوجه به فروش چشمگیر هفته گذشته ، بازار حرکاتی رنج گونه داشته باشد.

دیدگاه اصلی در ذهن سرمایه گذاران این است که آیا روند نزولی بازار ادامه خواهد یافت، یا اینکه بازار درحال جمع شدن و حرکت روبه بالا است.در این گزارش، رفتارهای هولدر های کوتاه مدت و بلند مدت را ارزیابی می کنیم تا شرایط نسبی آنها را بسنجیم.

 

 

نزدیک شدن به آستانه 

ساختار فعلی بازار فریبنده است، زیرا قیمت بیتکوین 5 ماه پیش (آستانه ما برای دارندگان بلند مدت ، 155 روزه) فقط کمی کمتر از قیمت های فعلی است.به این ترتیب ،فقط دارندگان بلند مدت (LTHs) کم و بیش در سود هستند.برعکس ، دارندگان کوتاه مدت (STH) تقریباً با ضرر غیرقابل تصوری روبرو هستند.

-دارندگان کوتاه مدت :به طور کلی به تریدرهایی که کمتر از 155 روز معاملاتشان را نگه داشته اند میگویند.

-دارندگان بلند مدت :به طور کلی به تریدرهایی که بیشتر از 155 روز معاملاتشان را نگه داشته اند میگویند.

با استفاده از نسبتی که توسط STH و LTH تعیین می شود میتوان میزان افرادی که شامل سود یا ضرر هستند را تعیین کرد.

نکات اصلی، درباره چارت بالا:

-تریدر های بلند مدت که در سود هستند(آبی تیره)، 69٪ از کل عرضه BTC را در اختیار دارد.این اساساً کلیه خریداران قبل از 2021 را نشان می دهد.

-تریدر های بلند مدت که در ضرر هستند (آبی روشن) ،0.5٪ از کل عرضه BTC را در اختیار دارند، آنها از روزهای پایانی سال 2020 و اوایل ژانویه قرار ،وارد بازار شده بودند. در صورت ادامه قیمت در این منطقه برای مدت 1 ماه (یا پایین آمدن پایین) ، ضخامت این منطقه آبی روشن نشان می دهد که چند خریدار از ژانویه به نگهداری(HODL)کوین های خود ادامه می دهند.

- LTH ها به طور کلی (پیکان سفید) به حالت تجمع برگشته اند.این نشان می دهد که خریداران اولیه بازار گاوی(قیمت <30هزار دلار) حجم مناسبی از عرضه را کاهش داده اند و در صورت ادامه این روند، ممکن است نشان دهنده فشار طولانی مدت عرضه باشد.

-STH یا همان تریدرهای کوتاه مدت که هنوز در سود هستند (قرمز تیره) فقط 4.5٪ از عرضه BTC را در اختیار دارند ، که بیش از 30٪ از اواسط آوریل ،از قیمت 64هزار دلار،کاهش چشمگیری داشته است. 

- کوتاه مدتی هایی که در ضرر هستند (قرمز روشن) 26٪ از عرضه را داشته اند.این گروه محتمل ضرر از فشار فروش در حال حاضر و در آینده هستند.

در آخرین بخش، ما در مورد سود و ضرر خالص متحقق نشده برای هر دو گروه بحث می کنیم تا نقاط روانی نسبی را تعیین کنیم.

ارزیابی ما این است که STH ها حجم زیادی از کوین ها را از دست دادند، اما ممکن است همچنان منبع عرضه ،به سمت فروش بیشتری شوند.از طرف دیگر LTH ها تا حد زیادی سودآوری دارند، اما به آستانه 0.75 NUPL(سود / ضرر خالص تحقق نیافته) نزدیک می شوند. در چرخه های قبلی ، این نشان از ادامه روند نزولی بیشتر بوده،زیرا LTH ها میخواهند سود بیشتری را با پایین کشیدن قیمت،در آینده ببرند.

 

الگوهای مصرفی مهم هستند

با توجه به موارد بالا، می توانیم ببینیم، برای تعداد زیادی از سرمایه گذاران بیتکوین که در قعر قرار دارند ،ممکن است همه چیز ناخوشایند به نظر برسد.

با این حال ، اکنون که نقاط بالقوه ای برای بازار ایجاد شده، می توانیم رفتارهای واقعی و مختلف سرمایه گذاران را مشاهده کنیم تا بررسی کنیم که آیا آنها دچار ضرر های بیشتری می شوند و یا میتوانند در نهایت از پس بازار بربیایند.

معیار متوسطی به نام (ASOL)  وجود دارد که میتواند بینشی در مورد اقدامات انجام شده در آن روز را ارائه کند.در نمودار زیر، با استفاده از  یک EMA 7 روزه نویز های موجود را نیز فیلتر کرده ایم.

-مقادیر بالای ASOL به معنای آن است که کوین های قدیمی در حرکت و توزیع هستند.

-مقادیر کم ASOL نشان می دهد که کوین های قدیمی هولد شده اند.

در مورد اقدام اخیر قیمت ها، دو دید اساسی وجود دارد:

سرمایه گزاران قدیمی و بزرگ در اوایل ماه می، در توزیع بخشی (پول هوشمند، ضعف پیش بینی کرده است) و همچنین در چرخش سرمایه (در این مدت قیمت ETH دو برابر شده است) ، افزایش رفتاری را نشان دادند.

1-این رفتار قیمتی توسط هیجانات بازار توسط هولدر های کوتاه مدت شکل گرفته است.

2-اتفاقات اخیر مربوط به خالی کردن حساب های معاملاتی بزرگان بازار است.

 

دو معیار ، Coin-Days Destroyed و Dormancy داستانی را بیان میکند که به نظر می رسد خریداران قدیمی به رغم افت 50 درصدی از بالاترین سطح قیمت، در حالت خواب باقی مانده باشند.

همانطور که در ASOL مشاهده شد، کل زمان صرف شده، در واقع در زیر یا پایین تر از سطح بازار، قبل از حرکت صعودی 2020 است.  این تأیید می کند که خریداران قدیمی،کوین های خود را نگه داشته اند و بیشتر این قدامات توسط دارندگان کوتاه مدت انجام شده است.

آنچه این معیارها نشان می دهند، این است که هولدر های قدیمی و بزرگ برای خروج عجله ای ندارند.

اگر روند همچنان نزولی باشد، بیتکوین های بیشتری از دست تریدرهای ضعیف و کوتاه مدت به تریدر های قدیمی و قدرتمند،منتقل خواهد شد. برعکس، اگر این معیارها روند بالاتری را طی کنند، ممکن است نشان دهد که هولدر های قدیمی یک بار دیگر برای ایجاد فشار فروش بیشتر،اقدام کرده اند.

بنابراین چه کسی فروشنده است؟

تاکنون به این نتیجه رسیده ایم که هولدرهای قدیمی کمتر از حد معمول فروش داشته اند. با این حال قیمت در حال کاهش است و ترازها از رشد قیمت ها خبر میدهند، بنابراین سوال این است که چه کسی محرک اصلی فروش است؟

معیار Illiquid Supply  ،نشان می دهد که در طول ماه می، در مجموع 155 هزار بیتکوین لیکویید شدند(به این میزان حساب های معاملاتی از بین رفت)، که کل فشار فروش را ارائه می دهد.این میزان در مجموع برای هردو LTHها و STH ها است.

تسویه حساب های دلاری نیز با بیش از 55 میلیارد انجام شده که این میزان  60٪ بیشتر از فروش 2017 است. بنابراین غیرقابل انکار است که حجم زیادی از دارایی ها در این پروسه درگیر بوده اند.

اگر نسبت سود مصرفی خروجی (SOPR)  فیلتر شده برای دارندگان کوتاه مدت را مرور کنیم ، می توانیم ببینیم که STH ها با صرف کوین های بیشتر، با قیمت های کنونی و پایین تر، ضرر زیادی کرده اند. این معیار برای دوره های طولانی وجود خواهد داشت،و زیر 1.0 باقی خواهد ماند.(بر اساس شکل).با این حساب ، ساختار فعلی بازار مشابه واقعه مارس 2020 است.

 

ما همچنین می توانیم مقدار حجم BTC که در کف های قیمتی خریداری شده اند و اکنون در سود هستند را بررسی کنیم. 

تعدادی از مشاهدات کلیدی از نمودار زیر وجود دارد که تا حد زیادی تأیید می کند که بیشتر فشار فروش توسط دارندگان کوتاه مدت هدایت می شود:

-دارندگان بلند مدت به وضوح سود را در اوایل سال 2020 از 10 هزار دلار به 42 هزار دلار بردند و پس از آن به حالت نسبتاً پایدار رسیدند.

- به نظر می رسد دارندگان بلند مدت، تحت تأثیر فروش هفته های گذشته قرار نگرفته اند.این نشان می دهد که LTH ها به طور فروش دارایی های خودشان با این نوسانات قیمتی ندارند.

-از طرف دیگر دارندگان کوتاه مدت، در این فروش بیش از 5 برابر هزینه های خود را افزایش دادند و بیشترین ضرر ها را داشته اند.

سرانجام ، ما می توانیم این عرضه انجام شده را توسط سه معیار اصلی مقایسه کنیم: دارندگان کوتاه مدت (آبی) ، دارندگان بلند مدت (سبز) و استخراج کنندگان (نارنجی).

-دارندگان کوتاه مدت در حال توزیع دارایی هایشان هستند.

-دارندگان بلند مدت در حال نگهداری از دارایی های خودشان هستند.

-استخراج کنندگان نیز در حال ماین کردن هستند.

بدون تردید ، ساختار فعلی بازار به بهترین وجه یک میدان نبرد بین گاوها و خرس ها را با روند مشخص بین سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت نشان می دهد.

 

50 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
16 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر