1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. تحلیل ارز دیجیتال
 4. مزایا و معایب ارز دیجیتال ای آر

مزایا و معایب ارز دیجیتال ای آر

مزایا و معایب ارز دیجیتال ای آر
لوگو علیرضا محرابی
مزایا و معایب ارز دیجیتال ای آر
تحلیل ارز دیجیتال

Arweave نرم افزاری است که به دنبال ذخیره فایلها به طور دائمی در شبکه توزیع شده رایانه است. به همین ترتیب ، Arweave اشتراکات زیادی با سایر سیستم عامل های ذخیره سازی غیرمتمرکز مانند Filecoin و Sia دارد که هر دو از ارزهای رمزنگاری شده برای ایجاد بازارهایی برای کاربرانی که مایل به خرید و فروش خدمات ذخیره سازی اطلاعات هستند نیز استفاده می کنند.

مانند این پروتکل ها، Aarweave نیز به دنبال برهم زدن بازارِ تحت سلطه غول های ذخیره سازی موجود مانند Google ، Amazon و Microsoft است.

با این حال، آنچه Arweave را از رقبا جدا می کند، تعهد آن برای ذخیره دائمی داده ها از طریق مشوق های منحصر به فرد ساخته شده در اطراف ارز رمزنگاری شده AR آن است.

طراحی Arweave به این معنی است که باید از نظر تئوری ، حتی پس از پرداخت اولیه خدمات ذخیره سازی غیرمتمرکز ، به افرادی که داده را ذخیره می کنند نیز بتواند درآمد کسب کنند.

علاوه بر این ، فایلهای ذخیره شده در Arweave از طریق مرورگرهای وب سنتی قابل دسترسی هستند ، به این معنی که به هیچ کیف پول یا سرویس بلاکچین خاصی احتیاج ندارند. از دیگر ویژگی های قابل توجه در حال توسعه می توان به مکانیزم رای گیری اشاره کرد که به کاربران اجازه می دهد محتوای غیرقانونی را تعدیل کنند.

از سال 2020 ، Arweave قبلاً با مشارکتی ذخیره اطلاعات از بایگانی اینترنت را آغاز کرده است که امیدوار است بتواند از دستکاری داده ها جلوگیری کند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال ar

Arweave دقیقاً یک بلاکچین ساده نیست. به جای یک زنجیره بلوک که حاوی معاملات و داده ها است ، Arweave داده های خود را در نمودار بلوک ها ذخیره می کند و این باعث سرعت  می شود

طراحی Areweave نحوی است که بررسی صحت معاملات از اکثر  ارزهای رمزپایه متفاوت است.

ویژگی دیگر شبکه Arweave این است که هر کسی که نرم افزار را اجرا می کند می تواند نوع داده ای را که می خواهد ذخیره کند را انتخاب کند. این فرآیند در Arweave به عنوان تعدیل محتوا شناخته می شود.

به زبان ساده ، رایانه های موجود در شبکه می توانند تصمیم بگیرند که چه نوع محتوایی را می خواهند میزبانی کنند.

یکی از بارز ترین ویژگی های این بلاکچین این است که می تواند فایل های صوتی یا تصویری را میزبانی کنند (یعنی کاربر می تواند فایل ها را به صورت تصویری یا صوتی ببیند یا گوش کند). با بارگذاری محتوای جدید در شبکه ، Arweave از هر رایانه ای می پرسد که آیا داده را قبول می کند یا خیر.

این بلاکچین به کاربرانی که اطلاعات بیشتری را ذخیره می کنند از هزینه های معاملات پاداش بیشتری پرداخت میکند، به این ترتیب انگیزه کاربران برای ذخیره اطلاعات بیشتر، روز به روز افزایش پیدا میکند.

Blockweave که توسط دانشمندان و مهندسان برجسته در سیستم های توزیع شده توسعه یافته است، با استفاده از Succinct Proofs of Random Access (SPoRA) نوع جدیدی از سازوکار اجماع برای شبکه Arweave ، ماندگاری واقعی داده ها را ارائه می دهد. 

جوامع تقسیم سود یک ساختار جدید و عادلانه برای راه اندازی وب است که با هزینه های منحصر به فرد پروتکل Arweave امکان پذیر شده است. این جوامع ضمن تأمین قدرت بیشتر به همكاران این پروژه ها ، كنترل و انعطاف پذیری بیشتری بر بنیان گذاران دارند.

همه مشارکت کنندگان در مشارکت در سود ، توکن هایی کسب می کنند که به آنها حقوق حاکمیت عادلانه ، نقدینگی فوری و دسترسی به سودهای خرد حاصل از استفاده از برنامه ها را می دهد. می توانید طیف گسترده ای از انجمن ها را که تاکنون در communityXYZ ، مرکز اجتماع تقسیم سود ، راه اندازی شده اند ، کشف کنید. 

Arweave بر ایجاد یک اکوسیستم پایدار در اطراف شبکه متمرکز شده است. در ژوئن سال 2020 ، از "توکن های تقسیم سود" رونمایی کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد در هنگام تولید هزینه های معامله شبکه از برنامه آنها ، سود سهام دریافت کنند و این دستگاه ها میزبان برای پشتیبانی از ساخت برنامه های مبتنی بر وب هستند. این پروژه همچنین از طریق برنامه "Boost" با استارت آپ ها کار می کند ، فضای ذخیره سازی و دسترسی رایگان به تیم Arweave و سرمایه گذاران صنعت را ارائه می دهد.

در مارس 2020 ، Arweave اعلام کرد که 8.3 میلیون دلار بودجه از Andreessen Horowitz ، Union Square Ventures و Coinbase Ventures دریافت كرده است. این به دنبال سرمایه گذاری اولیه نوامبر 2019 از Andreessen Horowitz و Union Square Ventures و همچنین Multicoin Capital بود.

تحلیل ارز دیجیتال

شبکه Arweave بر اساس نسخه اصلاح شده فناوری blockchain ساخته شده است که آن را "blockweave" می نامد که از الگوریتم اجماع "اثبات دسترسی" استفاده می کن. نسخه اصلاح شده اثبات کار. با استفاده از PoA ، هر بلوک جدید نه تنها به آن بلافاصله قبل از آن بلکه به یک بلوک تصادفی قبلی نیز پیوند می یابد و هر دو بلوک برای تولید بلوک جدید هش می شوند. استخراج کنندگان نیازی به ذخیره کل بلاکچین ندارند ، اما آنها انگیزه دارند که اطلاعات بیشتری را ذخیره کنند تا ثابت کنند می توانند به بلوک های قدیمی دسترسی پیدا کنند که برای استخراج مورد جدید مورد نیاز است.

نتیجه گیری

به طور خلاصه ، Arweave به هر رایانه ای که در شبکه مشارکت دارد نیاز دارد تا بررسی کند که یک بسته جدید از تراکنش ها حاوی یک نشانگر انتخاب شده به صورت تصادفی از یک بسته قبلی است.

Arweave را می توان با استفاده از نرم افزارهای تخصصی استخراج، استخراج کرد. XMR Stak یک ابزار استخراج متداول است که برای استخراج CPU و استخراج GPU با هر دو کارت گرافیک Nvidia و AMD کار می کند. CCMiner یکی دیگر از ابزارهای معروف استخراج برای رایانه های دارای کارت گرافیک NVIDIA است. علاوه بر داشتن نرم افزار استخراج ، به Arweave و دسترسی به استخرِ استخراج نیاز دارید که تلاش شما را با سایر اعضای برای ذخیره سازی Arweave های که استخراج کردند ، میتوانند مانند اکثر ارزهای رمزپایه که چندین استخرِ استخراج در دسترس عموم دارند استفاده کنند.  که با یک جستجوی ساده در Google یافت می شوند.

ارزهای زیر از الگوریتم تومن ETH Arweave و نوع اثبات اثبات کار (PoW) استفاده می کنند:

 •  The Transfer Token
 •  Paxos Standard
 •  SOLVE
 •  Carry
 •  Ripio Credit Network
 •  Project Pai
 •  HoryouToken Origin Sport
 •  MIB Coin
 •  Smartshare
 •  MARK.SPACE 
 •  Vezt 
 •  POPCHAIN 
 •  WITChain و BitClave

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر