ارز دیجیتال سولانا

ردیف عنوان توضیحات
1 نام ارزدیجیتالSolana
2 نماد ارزدیجیتالSOL
3 دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال زیر ساخت
قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
درصد تغییر
تعداد معامله

ارز دیجیتال سولانا از جمله بلاکچین‌هایی است که کارایی بسیاری داشته و برای فعالیت خود از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند. 

ارز دیجیتال سولانا به وسیله آناتولی پاکونکو در سال 2017 میلادی راه‌اندازی شد. ایده ایجاد این ارز دیجیتال زمانی به وجود آمد که تابع هش بیت کوین می‌تواند به عنوان یک روش زمان سنجی غیرمتمرکز در بلاکچین نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ به همین خاطر ارز دیجیتال سولانا ایجاد شد. 

ارز دیجیتال سولانا برای اینکه بتواند بازدهی بیشتری داشته باشد از الگوریتم اثبات سهام که موانع کمتری دارد، استفاده می‌کند. 

در واقع استفاده الگوریتم اثبات سهام در ارز دیجیتال سولانا باعث می‌شود که در هر ثانیه بین 50 تا 65 هزار تراکنش داشته باشد. ارز دیجتال سولانا نسبت به دو ارز دیجیتال دیگر اتریوم و پولکادات از یک بلاکچین منفرد استفاده می‌کند و فعالیت خود را به دیگر زنجیره‌ها نمی‌سپارد.

عملکرد ارز دیجیتال سولانا چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال سولانا پیچیده بوده و به جای الگوریتم سازوکار اجماع از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند. مکانیزم اثبات سهام شامل تراکنش‌های زمان سنجی است که یک بلاک به سولانا اضافه می‌کند؛ البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر بلاک سولانا در حدود 400 میلی ثانیه طول می‌کشد.

زمان سنج مورد استفاده در ایجاد بلاک سولانا به منزله یک مرجع برای زمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که به این مرجع زمان، تایع هش SHAA256 گفته می‌شود. 

این تابع هش در اصل همان تابعی است که در سازوکار الگوریتم اجماع اثبات کار بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

عملکرد شبکه ارز دیجیتال سولانا به گونه‌ای است که از تمامی نودهای آن برای فعالیت استفاده می‌شود. سولانا برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال که اساس کار آنها بر الگوریتم اثبات سهام است، برای تبدیل شدن به نود نیازی به حداقل استیک ندارد؛ اما در ارز دیجیتال سولانا میزان پاداش بلاک متناسب با میزان توکنی است که در شبکه وجود دارد. 

ارز دیجیتال سولانا بر روی کدام کیف پول‌ها ذخیره می‌شود؟ 

در حال حاضر کیف پول‌های متنوعی برای ذخیره ارز دیجیتال سولانا وجود ندارد و تنها کیف پولی که می‌توان برای ذخیره ارز دیجیتال سولانا استفاده کرد،  Trust Wallet است؛ از جمله کیف پول‌های ارز دیجیتال سخت‌افزاری که می‌تواند از سولانا پشتیبانی کند، کیف پول سخت‌افزاری  Ledger Nano Sاست؛ البته یک نوع کیف پول تحت وب، به نام SolFlare وجود دارد که به عنوان کیف پول تحت وب می‌تواند یک گزینه برای ذخیره ارز دیجیتال سولانا محسوب شود. 

آینده ارز دیجیتال سولانا چگونه است؟

ارز دیجیتال سولانا توانسته است با FTX در صرافی غیرمتمرکز سریوم، همکاری داشته باشد و این نشان دهنده رشد آن در دوره اخیر بوده است. 

دومین همکاری که ارز دیجیتال سولانا در دوره اخیر داشته است، همکاری با چین لینک است؛ علاوه بر این ارز دیجیتال سولانا توانسته است با همکاری خود در پروژه تتر، USTD را به اکوسیستم وارد کند؛ همچنین ارز دیجیتال سولانا در تلاش است  که زمان تولید بلاک خود را کاهش داده و آن را به 80 میلی ثانیه برساند. 

ارز دیجیتال SOL در حال حاضر در اصلاح موج صعودی قبل خود است که کف کانال رگرسیون است. دو محدوده مقاومتی در قیمت 36.9325 و 43.5600 و دو حمایت در محدوده قیمتی 23.9575 و 19.3250 قرار دارد. 

در تحلیل فوق حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم در بازه زمانی هفتگی و ماهیانه برای درک و دیدگاه بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

 

 

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram