1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال زیرساخت
  4. ارز دیجیتال دفینیتی

ارز دیجیتال دفینیتی

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
5.0361
تغییر در یک ساعت -0.54
تغییر در یک روز -0.78
تغییر در یک هفته -0.88
تغییر در یک ماه -15.6
تغییر در دو ماه -16.37
تغییر در سه ماه 25.54
رتبه در بازار 41
وب سایت https://dfinity.org
معاملات روزانه 35,282,005
حجم بازار 1,501,077,453
سکه در گردش 298,062,478 ICP
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/dfinity
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالInternet Computer
نماد ارزدیجیتالICP
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال زیرساخت

اولین بلاکچین است که با سرعت وب با ظرفیت بی‌حد و مرز اجرا می‌شود؛ همچنین این ارز  سومین نوآوری بزرگ در بلاکچین است.

در کنار بیت کوین و Ethereum  یک کامپیوتر بلاکچین که مقیاس هوشمندانه محاسبه و داده‌ها را اجرا می‌کند، داده‌ها را با سرعت وب اجرا و به طور موثر پردازش و ذخیره می‌کند.

 چارچوب‌های نرم‌افزاری قدرتمندی را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. با اجرایی کردن این موارد، امکان تصور مجدد کامل نرم‌افزار را فراهم کرده و یک راه انقلابی جدید برای ساخت خدمات اینترنتی توکن، سیستم عامل‌های پان صنعت، سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و حتی سیستم‌ها و وب‌ سایت‌های سازمانی سنتی ارائه می‌دهد. 

این پروژه در اکتبر 2016 به وسیلۀ دومینیک ویلیامز تأسیس شد و مورد توجه جامعه رمزنگاری قرار گرفت. 

ارز دیجیتال دفینیتی در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگان مانند آندرسن هوروویتز، Polychain Capital ، SV Angel ، Aspect Ventures ، Electric Electric ، ZeroEx ، Scalar Capital و Multicoin Capital و چندین حامی برجسته اولیه Ethereum جمع‌آوری کرد. 

در سال 2018 ، بیش از 50،000  شرکت کننده ثبت کننده، نشانه های ابزار ICP را در airdrop دریافت کردند. در 18 دسامبر سال 2020، ارز دیجیتال دفینیتی شبکه آلفای رایانه اینترنتی را راه اندازی کرد. در گام آخر به سوی تمرکززدایی، در 10 مه 2021، DFINITY، ارز دیجیتال ICP را در دامنه عمومی راه‌اندازی کرد.

این نقطه عطف به این معنی است که اینترنت اکنون به عنوان یک رایانه جهانی غیرمتمرکز عمل می کند که با انتشار همه کدهای منبع اینترنت در دامنه عمومی؛ همچنین توکن ابزار ICP به ده‌ها هزار نفر از اعضای جامعه برای اداره ICP شناخته شده است.

 بنیانگذار ارز دیجیتال ICP کیست؟

دومینیک ویلیامز دانشمند بنیانگذار و رئیس ارز دیجیتال دفینیتی است. وی نظریه‌پرداز ارز دیجیتال و مسئول اختراع اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک‌های جدید رمزنگاری، کارآفرین سریال و عضو اولیه انجمن‌های فنی بیت کوین و اتریوم است. 

پیش از این دومینیک ویلیامز رئیس و CTO آزمایشگاه‌های String بود؛ همچنین چندین استارت آپ مانند System7  Airdocs و  Smartdrivez را تأسیس کرد. وی فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از King's College London است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال ICP چیست؟

هدف ارز دیجیتال ICP گسترش اینترنت عمومی است و نیز می‌توان از آن به منزلۀ بستری برای محاسبه جهان استفاده کرد؛ به گونه‌ای که امروزه اینترنت شبکه‌ای است که همه افراد را به یکدیگر متصل می‌کند؛ اما اشکال کار اینجاست که در حال حاضر در تمامی سیستم‌ها و خدمات از زیرساخت‌های خصوصی استفاده می‌شود. 

رشد اصلی ICP مربوط به Chain Key است که در عین حال شامل ده‌ها فناوری پیشرفته از جمله هویت اینترنتی، کلید توزیع نشده بدون تعامل (NI- DKG) و سیستم عصبی شبکه (NNS)  می‌شود. 

ارز دیجیتال ICP از مجموعه‌ای از پروتکل‌های رمزنگاری شده تشکیل شده است که یکی از مزیت‌های اساسی ارز دیجیتال ICP است و این امکان را به کاربر می‌دهد که یک کلید عمومی داشته باشد؛ در واقع داشتن کلید عمومی یکی از مزیت‌های بزرگی است که به ساعت‌های هوشمند و تلفن‌های همراه این امکان را می‌دهد تا صحت تمامی دارایی‌ها را با استفاده از ارز دیجیتال ICP تأیید کنند؛ در صورتی که این مزیت در بلاکچین‌های سنتی وجود ندارد. 

تحلیل قیمت آینده ارز دیجیتال دفینیتی

ارز دیجیتال دفینیتی، با وجود آن که مدت کوتاهی است عرضه جهانی شده است، به سرعت اعتماد مردم را به خود جلب کرده است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد که شاید مهم ترین آن ها هدف اصلی این پروژه، یعنی توسعه اینترنت عمومی است. همچنین ساختار بلاکچین پروژه ICP به کلی متفاوت از سایر ارز های دیجیتال است و نمی توان در خصوص قدرت و توانمندی های آن شک کرد.

زمانی که ارز دیجیتال دفینیتی عرضه جهانی شد، قیمت آن بالای 200 دلار نیز معامله شد، اما با افت بازار، این ارز دیجیتال نیز افت زیادی کرد و در حال حاضر در حدود 40 دلار معامله می شود. رسیدن به قیمت های بالای 200 دلار شاید به سرعت رخ ندهد، اما پروژه دفینیتی به خوبی ثابت کرده است، قصد تصاحب بازار را داشته و می تواند به سقف های تاریخی جدیدی دست یابد.

ارز دیجیتال دفینیتی را از چه صرافی هایی می توان خرید؟

زمان زیادی از عرضه عمومی ارز دیجیتال دفینیتی نمی گذرد، اما به سرعت توانست توجه صرافی های معتبر را جلب کند. ارز دیجیتال دفینیتی پیش از آن که در صرافی بایننس لیست شود، پیش از آن در صرافی کوین بیس لیست و قابله معامله شد. در حال حاضر نیز، بیش از 10 صرافی معتبر، این ارز دیجیتال را به لیست ارز های دیجیتال خود افزوده اند که از میان آن ها می توان به کوینکس، هیوبی و اوکس اشاره کرد.

ارز دیجیتال دفینیتی چیست؟

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر دفینیتی که میان فعالین ارز دیجیتال در ایران با نام دفینیتی شناخته می شود، پس از 5 سال تلاش مداوم، سال 2021 برای اولین بار منتشر شد. این ارز دیجیتال توسط مجموعه غیرانتفاعی دفینیتی (Dfinity) توسعه یافته است که دفتر اصلی این سازمان در شهر زوریخ کشور سوئیس قرار دارد. این توکن امکان تصمیم گیری در خصوص شبکه بلاکچین اینترنت کامپیوتر را برای کاربران خود فراهم می کند.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دفینیتی

ارز دیجیتال Internet Computer یا ICP یکی از میلیون ها پروژه ی غیرمتمرکزی است که از فناوری بلاکچین برای ارائه خدمات خود به کاربرانش بهره می برد.

خالق ارز دیجیتال دفینیتی

همانطور که گفته شد، موسس پروژه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) سازمان دفینیتی در زوریخ سوئیس می باشد. این سازمان متشکل از بهترین متخصصان، برنامه نویسان و توسعه دهندگان است که سبب شده ارز دیجیتال ICP را تبدیل به یکی از بهترین های بازار کند.

کاربرد ارز دیجیتال دفینیتی

هدف اصلی از ایجاد پروژه دفینیتی، توسعه اینترنت عمومی است، بنابراین این پروژه می توان تبدیل به یک پلتفرم مورد استفاده در سطح جهان شناخته شود.

ارزش بازار ارز دیجیتال دفینیتی

ارز دیجیتال دفینیتی به محض ورود خود به صرافی های معتبر توانست جایگاه بالایی را در میان ارز های دیجیتال کسب کند. در حال حاضر ارز دیجیتال ICP با بیش از 15 میلیارد دلار ارزش بازار در جایگاه 10 ارز های دیجیتال قرار دارد.

ارز دیجیتال ICP پس از عرضه شدن وارد یه ساختار اصلاحی شد که در حال حاضر در اصلاح موج Y هستیم که انتظار افت قیمت بیشتری را داریم. 

دو محدوده مقاومتی در قیمت 142.65 و 247.66 و دو محدوده حمایتی قیمت 109.46 و 91.07 قرار دارد. 

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت های کلیدی و مهم، در بازه ی زمانی هفتگی و ماهیانه، برای درک و دیدگاه بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده ها در آپدیت های بعدی، حمایت و مقاومت های جدید مشخص خواهد شد.

ارز دیجیتال آی سی پی

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

19 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com