بهترین زمان خرید سهام

بهترین زمان خرید سهام

پول از معدود فاکتور های خیلی مهم زندگی است. پس زمانی که پول خود را در معرض ریسک قرار میدهید باید خیلی خیلی محتاط باشید و هرگز هیجانی رفتار نکنید. نقطه ورود مناسب می تواند سرمایه شمارا از خطر از دست رفتن، نجات دهد و آن را حفظ کند.

بهترین زمان خرید سهام

ساعت یا روز

زمان مناسب برای خرید در طول روز نیز مهم است. بهترین زمان برای خرید در طول روز بین ساعت 11:30 تا 12:30 است. بهترین نقطه خرید به استراتژی شما مربوط می شود. 

برای پیدا کردن نقطه ورود از راه های زیر اقدام کنید:

1- بهترین زمان خرید سهام به روش تکنیکال

بهترین راه برای پیدا کردن نقطه ورود، از طریق تحلیل تکنیکال است. در تحلیل تکنیکال میتوانید با خطوط حمایت و مقاومت نقاط ورود را پیدا کنید. البته باید گفت که قبل از تعیین تقطه ورود و خروج سعی کنید وارد معامله نشوید، و استراتژی مشخص در مقابل معامله هایتان داشته باشید.

از دیگر راه های تعیین نقاط خرید و فروش: تکنیک پرایس اکشن، اندیکاتور ها و دیگر ابزار های تکنیکال است.

برای اینکه بتوانید در زمان درستی سهام را به روش تکنیکال بخرید، باید تحلیل تکنیکال پیشرفته را آموزش ببینید.

بهترین زمان خرید سهام به روش تکنیکال

2-بهترین زمان خرید سهام به روش بنیادی

با استفاده از تحلیل بنیادی نقطه خرید مناسب پیدا نمیشود ولی قیمت های خرید جذاب میتوان پیدا کرد.

آموزش تحلیل بنیادی

3- بهترین زمان خرید سهام به روش خبر

برخی اوقات یک خبر میتواند نقطه ورود مناسبی ایجاد کند مثلا یک شرکت، خبری منتشر می کند تحت عنوان مجوز افزایش نرخ فروش محصولات ، این خبر باعث افزایش سود شرکت در اینده می شود و میتواند جو مثبت روانی برای سهم ایجاد کند.

البته اخبار معمولا توسط افراد رانت دار پیش خور می شوند ولیکن برخی اخبار می توانند از چند روز تا چند هفته سهم را رشد دهند.

4-بهترین زمان خرید سهام به روش تابلو خوانی

یکی از روش های نوسانگیری و خرید و فروش استفاده از تابلو خوانی است. در تابلو خوانی ایتم های مهمی مثل حجم معاملات، قدرت خریدار و فروشنده، ورود پول هوشمند و ... میتواند نقطه ورود و خروج برای شما مشخص کند.

مثلا اگر سهمی بعد از چند روز رشد، حجم معاملات نسبت به میانگین حجم ماه خیلی بالاتر باشد و قدرت خریدار بالا باشد میتواند نشان از رشد سهم باشد.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram