آموزش فهرست سایت tsetmc

آموزش فهرست سایت tsetmc

سایت tsetmc یکی از وبسایت های بسیار مفیدی است که هر سهامداری باید روش کار با آن را آموزش ببیند. بعلاوه آن که کلیدی ترین ابزار برای تابلوخوانی در بورس همین وبسایت است. اما در این مقاله قصد داریم به معرفی نوار افقی بالای سایت بپردازیم و بدانیم هر یک از آن ها به چه منظوری به کار می روند.

آموزش فهرست سایت tsetmc

موارد به ترتیب از راست به چپ توضیح داده شده اند:

بررسی نقشه بازار

نقشه بازار، وضعیت کلی روز معاملاتی را به خوبی نشان می دهد. در این زبانه می توانید تاثیرگذاری صنایع مختلفو نمادهای مختلف و سهم آن ها از بازار را به خوبی مشاهده کنید. همچنین اگر نشانگر موس خود را روی هر نماد نگه دارید، اطلاعات تکمیلی نماد قابل مشاهده است.

بررسی زبانه آموزش

در این زبانه می توان آموزش های مقدماتی بورس را یک جا مشاهده کرد. این زبانه می تواند برای افرادی که به تازگی با بورس آشنا شده اند و نیاز به مطالب مقدماتی دارند بسیار مفید باشد، اما به تنهایی برای فعالیت در بازار کافی نیست و نیاز به مطالب بیشتری نسبت به مطالب این زبانه وجود دارد.

بررسی زبانه اخبار در سایت tsetmc

متاسفانه زبانه اخبار سایت tsetmc چندان قابل اتکا نیست. به دلیل آن که اخبار این زبانه صرفا مرتبط با سایت tsetmc است و اگر تغییرات و به روزرسانی انجام شود در این زبانه درج خواهد شد. اما هیچ خبری فراتر از سایت شرکت فناوری بورس تهران در آن منتشر نمی شود که ارزش بررسی داشته باشد.

بررسی زبانه راهنما در سایت tsetmc

در زبانه راهنما آموزش نحوه کار با صفحات سایت قرار گرفته است. البته در مطالب گذشته به طور کامل تمامی صفحات را مورد بحث قرار داده ایم.

بررسی زبانه نظر و پیشنهاد

در زبانه نظرات و پیشنهادات همانطور که از نام آن مشخص است می توان مواردی همچون تخلفات و شکایات، مشاوره و راهنمایی در مورد خرید و فروش، اطلاعات سهامداران عمده و... را پیدا کرد. در این زبانه لینکی برای ثبت نظرات در خصوص موارد ذکر شده و یا سایر موارد وجچود دارد که می توانید از طریق آن ها اقدام کنید.

بررسی زبانه جست و جوی نماد در سایت tsetmc

در این زبانه با وارد کردن نام نماد مدنظر به صفحه نماد منتقل خواهید شد. یکی از مزیت های این زبانه سرچ با تایپ انگلیسی نماد است.

حتما پیش آمده است که برای جست و جو کردن زبان کیبورد خود را از انگلیسی به فارسی تغییر نداده اید و به اشتباه تایپ کرده اید. اما در این زبانه حتی در صورت انجام چنین اشتباهی باز هم امکان جست و جو فراهم است.

بررسی زبانه جست و جوی نماد در سایت tsetmc

بررسی زبانه دیده بان در سایت tsetmc

هرچه از اهمیت این زبانه گفته شود باز هم کم است. این زبانه تمامی نمادهای معاملاتی را با ریز جزییات آن ها از جمله حجم معاملات، کمترین و بیشترین قیمت و... آورده است. همچنین یک مزیت بزرگ به نام فیلترنویسی دارد. فیلترنویسی در تابلوخوانی بسیار کاربرد دارد. شما می توانید به کمک فیلترنویسی صرفا نمادهایی که ورود یا خروج پول هوشمند داشته اند را مشاهده کنید. می توانید صرفا نمادهایی که افزایش حجم معاملات نسبت به میانگین حجم ماه را به ثبت رسانده اند را جدا کنید و بسیاری از فیلتر های کاربردی دیگر را بسته به نیاز خود ایجاد کنید.

بررسی زبانه دیده بان در سایت tsetmc

بررسی زبانه خانه در سایت tsetmc

نکته خاصی در مورد این زبانه وجود ندارد. شما در هر زبانه ای که باشید با کلیک بر زبانه خانه مستقیما وارد صفحه اصلی خواهید شد. زبانه آخر نیز مربوط به زبان وبسایت است

آموزش تابلو خوانی در بورس به صورت رایگان، همین الان آموزش ببین!

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram