معرفی حجم مشکوک در بورس و چه کاربردی دارد؟

معرفی حجم مشکوک در بورس و چه کاربردی دارد؟

شاید شنیده باشید که سهام یک شرکتی اصطلاحا حجم مشکوک خورده است، اما نمی دانید این موضوع به چه معنا است. در این مطلب قصد داریم حجم مشکوک را به شما آموزش دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به بخش آموزش تابلو خوانی رایگان وب سایت ما رجوع کنید. 

به زبان ساده، حجم مشکوک وقتی اتفاق می افتد که حجم معاملات سهام شرکت در یک روز، چندین برابر میانگین حجم ماه آن باشد. به عنوان مثال در تابلوی شرکت زیر:

 

 

همانطور که مشاهده می کنید، حجم معامله سهام شرکت، 88.5 میلیون برگه بوده و میانگین حجم ماه آن، حدودا 31 میلیون برگه است. این یعنی حجم معاملات روز سهم حدودا 3 برابر میانگین حجم معاملات ماهانه سهم بوده است. این یعنی اصطلاحا سهم حجم مشکوک خورده است.

از حجم مشکوک چه استفاده ای می شود؟

حجم مشکوک به تنهایی سیگنال خرید یا فروش نیست و نباید تنها با استفاده از آن سهم را بخریم یا آن را بفروشیم. حجم مشکوک نشان می دهد که اتفاقاتی در سهام شرکت، در حال رخ دادن است. یعنی نشان دهنده این است که پول در حال ورود به سهم یا خروج از آن است.

پس باید این موضوع را با تحلیل تکنیکال هم ترکیب کنیم تا بتوانیم تحلیل دقیق و با قوتی داشته باشیم.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram