1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. روانشناسی بازار
 4. سرمایه گذاری هدفمند

سرمایه گذاری هدفمند

سرمایه گذاری هدفمند

اهداف همان چیزی هستند که ما را در زندگی پیش می برند، آنها اولین قدمها برای هر سفری هستند که می رویم، بسیار مهم است که شما به اهمیت هدف گذاری پی ببرید و این دانش را در زندگی خود به کار بگیرید!

به عبارت دیگر، هر برنامه ریزی که برای آینده انجام دهید صرف نظر از اینکه چیست، یک هدف است.

5 دلیل مهم برای تعیین هدف:

 • اهداف به شما تمرکز می دهند.

تصور کنید که مجبور شوید یک تیر را شلیک کنید بدون اینکه هدف به شما داده شود! این یک مثال واقعی از زندگی است که بدون هدف در نظر گرفته شده است. این در واقع به معنی اتلاف انرژی و تلاش است. شما می توانید تمام پتانسیل های موجود در جهان را داشته باشید اما بدون تمرکزِ توانایی ها و استعداد شما بی فایده است. پس برای رسیدن به هرچیزی باید هدف داشته باشید.

 • اهداف به شما امکان اندازه گیری پیشرفت را می دهند.

با تعیین اهداف برای خود می توانید پیشرفت خود را بسنجید زیرا همیشه یک نقطه پایان یا معیار ثابت برای مقایسه دارید. این سناریو را بخوانید:

 به عنوان مثال مریم هدف خود را برای نوشتن کتابی با حداقل 300 صفحه می گذارد. او هر روز شروع به نوشتن می کند و واقعاً سخت کار می کند اما در طول مسیر ، تعداد صفحاتی را که نوشته است و چه تعداد بیشتری برای نوشتن نیاز دارد را از دست می دهد. بنابراین مریم به جای وحشت ، به سادگی تعداد صفحاتی را که قبلاً نوشته است ، می شمارد و بلافاصله پیشرفت خود را تعیین می کند و می داند که برای پیشرفت چقدر نیاز دارد.

 • اهداف به شما انگیزه می دهند.

ریشه تمام انگیزه ها یا الهاماتی که در کل زندگی خود احساس کرده اید اهداف هستند. تنظیم هدف ، پایه و اساس کارهای شما را فراهم می کند. با ایجاد یک هدف ، به خود یک نقطه نهایی مشخص برای هدف گذاری و هیجان زده شدن می دهید. این به شما چیزی می دهد تا بتوانید روی آن تمرکز کنید و 100٪ تلاش خود را انجام دهید و این تمرکز، انگیزه است. اهداف به سادگی ابزاری برای تمرکز انرژی شما در جهت های مثبت هستند، با تغییر اولویت ها، اضافه شدن اهداف جدید و کاهش اهداف می توان آنها را تغییر داد.

تعیین هدف

تعیین هدف فرایندی قدرتمند برای تفکر درباره آینده ایده آل شما و انگیزه دادن به خود برای تبدیل چشم انداز خود، نسبت به آینده و واقعیت است.

چرا اهداف تعیین کنیم؟

 • ورزشکاران سطح بالا ، کسبه موفق در همه زمینه ها اهداف خود را تعیین می کنند. تعیین اهداف به شما دید طولانی مدت و انگیزه کوتاه مدت می دهد. این کسب دانش شما را متمرکز می کند و به شما کمک می کند تا زمان و منابع خود را سازماندهی کنید تا بتوانید از زندگی خود نهایت استفاده را ببرید.
 • با تعیین اهداف واضح و مشخص ، می توانید دستیابی به آن اهداف را بسنجید و به آنها افتخار کنید ، و پیشرفت رو به جلو را، مشاهده خواهید کرد. همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش خواهید داد ، زیرا توانایی و شایستگی خود را در رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید تشخیص می دهید.

شروع به تعیین اهداف شخصی

شما اهداف خود را در تعدادی از سطوح تنظیم می کنید:

 • ابتدا "تصویر بزرگ" خود را از آنچه می خواهید با زندگی خود انجام دهید (یا مثلاً طی 10 سال آینده) ایجاد می کنید و اهداف گسترده ای را که می خواهید به آنها برسید شناسایی کنید.
 • سپس ، اینها را به اهداف کوچکتر و کوچکتری تقسیم می کنید که باید برای رسیدن به اهداف مادام العمر خود تلاش کنید.
 • سرانجام ، هنگامی که برنامه خود را تهیه کردید ، برای دستیابی به این اهداف شروع به کار روی آن می کنید.
 • به همین دلیل است که ما فرآیند تعیین اهداف را با بررسی اهداف زندگی شما شروع می کنیم. سپس ، ما کارهایی را انجام می دهیم که می توانید مثلاً در پنج سال آینده انجام دهید ، سپس سال آینده، ماه آینده، هفته آینده و امروز، شروع به حرکت به سمت آنها می کنیم. تعیین دقیق این اهداف در بازار بورس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همین خاطر است که پیشنهاد می شود قبل از ورود به بازار بورس، بهتر است در حوزه آموزش روانشناسی بازار بورس مطالعات خود را انجام داد. 

نکات بیشتر برای تعیین اهداف شما

دستورالعمل های گسترده زیر به شما در تعیین اهداف موثر و قابل دستیابی کمک می کند:

 • هر هدف را به عنوان جمله ای مثبت بیان کنید، 
 • اهداف دقیق را تعیین کنید ، تاریخ ، زمان و مقدار را وارد کنید تا بتوانید موفقیت را اندازه بگیرید. اگر این کار را انجام دهید ، دقیقاً می دانید چه زمانی به هدف رسیده اید و می توانید رضایت کامل را از رسیدن به آن کسب کنید.
 • اولویت ها را تعیین کنید، وقتی چندین هدف دارید ، به هر یک اولویت دهید. این به شما کمک می کند تا با داشتن اهداف بیش از حد احساس خستگی نکنید و به شما کمک می کند تا توجه خود را به مهمترین اهداف معطوف کنید.
 • اهداف را بنویسید، این آنها را متبلور می کند و به آنها نیروی بیشتری می بخشد.
 • اگر اهداف خود را بر اساس عملکرد شخصی خود قرار دهید ، پس می توانید بر دستیابی به اهداف خود کنترل داشته باشید و از آنها رضایت بگیرید.
 • اهداف واقع بینانه تعیین کنید، تعیین اهدافی که می توانید به آنها برسید مهم است. انواع افراد (به عنوان مثال کارفرمایان ، والدین ، رسانه ها یا جامعه) می توانند اهداف غیر واقعی را برای شما تعیین کنند. آنها این کار را غالباً از روی خواسته ها و خواسته های شما انجام نمی دهند.

دستیابی به اهداف

وقتی به هدفی رسیدید، زمانی را برای لذت بردن از رضایت خاطر انجام دهید. پیامدهای دستیابی به هدف را جذب کرده و پیشرفتی را که در جهت اهداف دیگر به دست آورده اید مشاهده کنید.

اگر هدف مهمی بود ، به خودتان جایزه مناسب دهید. همه اینها به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس شایسته خود را ایجاد کنید.

اهداف و سرمایه گذاری

چرا سرمایه گذاری می کنید؟ اشکالی ندارد اگر پاسخهای مختلفی به این سوال داشته باشید ، اما اگر اصلاً پاسخی نداشته باشید یک مشکل بزرگ وجود دارد. سرمایه گذاری مانند رانندگی است - بهتر است با چشمان باز انجام شود.

داشتن دلایل یا اهداف مشخص برای سرمایه گذاری برای موفقیت در سرمایه گذاری بسیار مهم است. مانند تمرینی در سالن ورزشی ، اگر تمرکز کافی نداشته باشید ، سرمایه گذاری دشوار ، خسته کننده و حتی خطرناک می شود.

همچنین می توانید با اهدافی مناسب و درست، سرمایه گذاری کنید، تا در نهایت سوددهی مناسب و کارا داشته باشید. تعیین دقیق همه این موارد، نیاز به رعایت اصولی روانشناسی بازار بورس است که باید در مورد آن مطالعه کرد. 

یکی از روش های سرمایه گذاری که می توانید در آن سرمایه گذاری کرده و به اهداف خود برسید، صندوق های سرمایه گذاری ست:

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

صندوق سرمایه گذاری نوعی وسیله نقلیه مالی است که از مجموعه پول جمع شده از بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار مانند سهام ، اوراق قرضه، ابزار بازار پول و سایر دارایی ها تشکیل شده است. صندوق های سرمایه گذاری مشترک توسط مدیران حرفه ای پول اداره می شوند، که دارایی های صندوق را تخصیص می دهند و سعی در تولید سود یا درآمد برای سرمایه گذاران صندوق دارند. سبد سهام یک صندوق سرمایه گذاری متناسب با اهداف سرمایه گذاری مندرج در دفترچه آن ساخته و نگهداری می شود.

نکاتی برای سرمایه گذاری هدفمند

 • سرمایه گذاری منظم داشته باشید.
 • با یک مشاور سرمایه گذاری حاذق مشورت کنید.
 • برای سرمایه گذاری خود هدف مشخصی داشته باشید.
 • ابتدا تصمیم سرمایه گذاری خود را بررسی و در رابطه با آن تحقیق کنید و سپس به آن پایبند بمانید.
 • بر اهداف خود سرمایه گذاری کنید.

نتیجه گیری

هدف، اکسیژن رویاهای شماست، پس بدون آن در بین راه نفس کم می آورید و به جایی نخواهید رسید! برای یک قدم برداشتن نیز هدف تعیین کنید تا به ننایج مطلوب برسید!!!

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 201
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 202
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر