1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. تحلیل ارز دیجیتال
 4. مزایا و معایب ارز دیجیتال استورج

مزایا و معایب ارز دیجیتال استورج

مزایا و معایب ارز دیجیتال استورج
لوگو علیرضا محرابی
مزایا و معایب ارز دیجیتال استورج
تحلیل ارز دیجیتال

Storj، یکی از چندین سیستم عامل ذخیره سازی ابر با قابلیت پشتیبانی رمزنگاری، به هر رایانه ای اجازه می دهد تا فضای هارد دیسک استفاده نشده را به کاربرانی که قصد ذخیره فایل ها را دارند، اجاره دهد.

به این ترتیب، می توانید ارز دیجیتال Storj را به عنوان جایگزینی برای سیستم عامل های ذخیره سازی ابری مانند موارد ارائه شده توسط آمازون یا گوگل در نظر بگیرید. با این حال، به جای اینکه یک شرکت مالک و نگهدارنده این نرم افزار باشد، Storj برای مدیریت ذخیره اطلاعات خود به نرم افزار و شبکه ای از رایانه ها اعتماد می کند.

کلید طراحی شبکه ارز رمزنگاری شده STORJ است که به کاربران اجازه می دهد برای ذخیره پرونده های خود به سایر کاربران شبکه پرداخت کنند. به همین ترتیب ، کاربرانی که به دنبال فروش بیش از حد ظرفیت ذخیره سازی و پهنای باند هستند می توانند با پذیرش STORJ پول اضافی از این منابع کسب کنند.

قابل ذکر است، Storj هر ساعت از طریق یک تأیید تصادفی پرونده، شبکه خود را مورد بازرسی قرار می دهد و این اطمینان می دهد که پرونده های آن به طور مداوم توسط گره های ذخیره سازی میزبانی می شوند.

در طول این فرآیند، Storj درخواست هایی را به اپراتورهای گره می فرستد، آنها باید اثبات رمزنگاری ارسال کنند که داده ها هنوز در اختیار آنها است. با دریافت این مدرک، گره ها برای ذخیره و نگهداری پرونده، هزینه ای دریافت می کنند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال استورج

فرایند حسابرسی برای به حداکثر رساندن کیفیت ذخیره سازی در شبکه طراحی شده است و تاکنون ، به نظر می رسد که موفق به ساخت جایگاهی خاص شده است. Storj ادعا می کند که ظرفیت شبکه بیش از 100 پتابایت دارد و تا سال 2020 ، بیش از 6000 گره فعال ذخیره اطلاعات دارند.

برای به روز رسانی منظم بیشتر از طرف تیم Storj، می توانید مقاله Storj را علامت گذاری کنید، که شامل نکات و آموزش های مربوط به شبکه و فناوری در حال تکامل آن است.

مزایای ارز دیجیتال استورج

با استفاده از گره های ذخیره سازی  به کاربران اجازه می دهید فضای اضافی را روی دیسک سخت خود اجاره کرده و با اطمینان هزینه داده ها را به طور قابل اعتماد ذخیره و برگردانند.

 • هماهنگی بین ترافیک بین گره های ذخیره سازی و لینک ها
 • Storj یک جایگزین غیرمتمرکز برای ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری مانند خدمات وب آمازون (AWS) ارائه می دهد، جایی که ذخیره اطلاعات در سراسر شبکه جهانی پشتیبانی شده توسط کاربر توزیع می شود تا به حریم خصوصی، امنیت و ارزش بیشتری برسد.
 • این راه حل نوآورانه و غیرمتمرکز ، رمزگذاری ، تقسیم و توزیع پرونده ها به هزاران گره آماری و ISP های غیر همبسته آماری را در سراسر جهان انجام می دهد.
 • عدم تمرکز، بالاترین سطح ممکن از امنیت و حریم خصوصی را برای کاربرانی که خواهان مالکیت داده های خود و کنترل استفاده، یکپارچگی و دسترسی به آن هستند، ارائه می دهد. به عنوان مثال: داده های غیرمتمرکز را نمی توان سانسور یا نظارت کرد و احتمال مرتبط بودن آن با توقف شبکه به طور قابل توجهی کاهش می یابد زیرا فاقد نقطه مرکزی خرابی است. همچنین در برابر دستکاری و حملات باج افزار مقاوم است.
 • Storj DCS با آوردن تمرکززدایی به فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر، می تواند مزایای حفظ حریم خصوصی و امنیتی و همچنین ارائه اقتصاد ذاتاً بهتر از گزینه های متمرکز را فراهم کند. Storj DCS با آوردن تمرکززدایی به فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر، می تواند مزایای حفظ حریم خصوصی و امنیتی و همچنین ارائه اقتصاد ذاتاً بهتر از گزینه های متمرکز را فراهم کند.
 • Storj دو طرف را به استفاده از شبکه تشویق می کند پ کسانی که دارای پهنای باند اضافی و ظرفیت ذخیره سازی در رایانه های خود هستند (گره های ذخیره سازی میزبان) و کسانی که به این ظرفیت اضافی نیاز دارند (از Storj DCS استفاده می کنند). در حالی که هرکسی می تواند از سرویس ذخیره سازی آبجکت ابری استفاده کند، این پلتفرم بیشترین کاربرد را برای توسعه دهندگان، شرکت های نوپا و پروژه های بزرگ با ظرفیت ذخیره سازی بالا ارائه می دهد.
 • شبکه Storj از توکن STORJ ، یک توکن ابزار ERC-20، به عنوان تبادل ارزش در سراسر شبکه استفاده می کند. این توکن Storj را قادر می سازد با کمترین هزینه و بدون پرداخت هزینه تبدیل ارز، به سراسر دنیا پرداخت و پرداخت کند. پرداخت با رمز STORJ همچنین یک راه حل پرداخت سریع، شفاف، مقیاس پذیر و آسان برای مشتریان فراهم می کند.

مزایای ارز دیجیتال استورج

 • اگرچه نسخه های اولیه پروتکل Storj مبتنی بر بلاکچین بودند، اما تکرار فعلی Storj از معماری بلاکچین استفاده نمی کند. در عوض، Storj شامل یک شبکه جهانی از گره های مستقل و یک پروتکل ارتباطی نظیر به نظیر است که به گره ها امکان برقراری ارتباط را می دهد. این بدان معناست که اگرچه شبکه Storj تمرکززدایی را در اولویت خود قرار داده و تا حدودی به زیرساخت بلاکچین شباهت دارد ، اما از نظر محدودیتهای معاملاتی سازوکارهای اجماع بلاکچین قابل مشاهده نیست.
 • Storj DCS دارای مزایای قابل توجهی نسبت به نگهبانان متمرکز ذخیره سازی ابر است. اگر از Storj DCS برای ذخیره سازی ابر ابری استفاده می کنید ، هر پرونده به 80 قطعه یا بیشتر تقسیم شده و در سطح جهان توزیع می شود. از آنجا که نقطه مرکزی خرابی وجود ندارد ، به دلیل افزونگی که در سیستم وجود دارد ، از از بین رفتن پرونده فاجعه بار جلوگیری می شود. اگر قطعه های خاصی به دلیل خرابی ذخیره سازی یا خروج Storage Node از شبکه از بین بروند ، در واقع فقط 30 قطعه برای تشکیل پرونده مورد نیاز است. در واقع ، شبکه هرگز فایلی را از دست نداده است.

تحلیل ارز دیجیتال به زبان ساده

نتیجه گیری

Storj DCS ذاتاً اقتصاد مطلوب تری را نسبت به آنچه توسط ارائه دهندگان اصلی ذخیره سازی متمرکز ارائه می شود ، ارائه می دهد. به عنوان یک سرویس غیرمتمرکز، Storj می تواند ظرفیت ذخیره سازی منبع ذخیره سازی کاربر برای ذخیره سازی اشیا cloud ابری را ایجاد کند در حالی که گره های Storj را برای پیوستن به شبکه و مقیاس مورد نیاز تشویق می کند. و بدون سربار مرکز داده متمرکز، پس اندازها به کاربران منتقل می شود.

بدون هزینه های گزاف خروج، ساختارهای پیچیده هزینه یا هزینه های اضافی برای چند منطقه که به طور کلی کاربران را قفل می کند، به Storj DCS کمک می کند تا به طور موثر با ارائه دهندگان داده های متمرکز عظیم که به سرمایه گذاری های کلان نیاز دارند، به منظور حلال ماندن در حاشیه سود گاهی اوقات ناچیز ، رقابت کند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر