1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال مدیریت داده
 4. ارز دیجیتال چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
14.279
تغییر در یک ساعت 0.44
تغییر در یک روز -3
تغییر در یک هفته -7.15
تغییر در یک ماه -14.43
تغییر در دو ماه -8.43
تغییر در سه ماه -22.18
رتبه در بازار 14
وب سایت https://chain.link/
معاملات روزانه 273,297,326
حجم بازار 8,380,454,197
سکه در گردش 587,099,970 LINK
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/smartcontractkit/chainlink
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالChain Link
نماد ارزدیجیتالLINK
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال مدیریت داده
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
 • 1,000,000,000 LINK

ارز دیجیتال چین لینک، ارزی است که با هدف ایجاد انگیزه در یک شبکه جهانی از رایانه ها برای ارائه داده های قابل اعتماد و واقعی به قراردادهای هوشمندی که در بلاک چین ها اجرا می شوند، ایجاد شده است.

اگر با قراردادهای هوشمند ناآشنا هستید، باید بدانید قراردادهای هوشمند قراردادهایی هستند که برای اجرا در صورت رعایت شرایط خاص برنامه ریزی شده اند. تا به امروز، قراردادهای هوشمند برای همه چیز از ایجاد محصولات ارز دیجیتال جدید تا توسعه دارایی ‌های ارز دیجیتال جدید استفاده شده است. قراردادهای هوشمند قراردادهای از پیش تعیین شده روی بلاک چین هستند که اطلاعات را ارزیابی می کنند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار اجرا می شوند.

با این حال، مسئله ای که همچنان ادامه دارد این است که اکثر قراردادهای هوشمند برای اجرای صحیح شرایط خود، باید به نوعی منبع داده خارجی تکیه کنند.

برای مثال، قراردادهای هوشمندی که به دنبال تکرار اوراق قرضه یا قراردادهای بیمه هستند، ممکن است نیاز به دسترسی به APIهایی داشته باشند که قیمت‌ های بازار یا داده ‌های اینترنت اشیاء را گزارش می‌کنند.

ارز دیجیتال چین لینک برای رسیدگی به این مشکل با تشویق ارائه دهندگان داده (به نام "اوراکل") ایجاد شد تا به عنوان پلی بین قراردادهای هوشمند بلاک چین و منابع داده خارجی عمل کنند.

هر اوراکل در شبکه Chainlink انگیزه ای برای ارائه داده های دقیق دارد. زیرا امتیاز شهرت به هر یک اختصاص داده می شود. علاوه بر این، زمانی که گره‌ ها از قوانین نرم‌ افزار پیروی می‌کنند و داده‌ های مفیدی را ارائه می‌کنند، در ارز دیجیتال چین لینک، پاداش دریافت می‌کنند.

درباره ارز دیجیتال چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک یک فناوری منبع باز است که به طور جمعی توسط جامعه بزرگی از توسعه دهندگان، محققان و کاربرانی که هدف مشترک ایجاد Chainlink را به یک کالای عمومی به نفع کل اکوسیستم بلاک چین دارند، توسعه داده شده است. به زبان ساده چین لینک، یک شبکه غیرمتمرکز از گره‌ ها است که داده ‌ها و اطلاعات را از منابع خارج از بلاک چین تا قراردادهای هوشمند درون بلاک چین از طریق اوراکل فراهم می‌کند. Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که داده های دنیای واقعی را برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین فراهم می کند. این فرآیند، همراه با سخت افزار ایمن فوق العاده، مشکلات قابلیت اطمینان را که ممکن است در صورت استفاده از یک منبع متمرکز منفرد رخ دهد، حذف می کند.

توکن‌ های LINK توکن های دیجیتالی هستند که برای پرداخت خدمات در شبکه استفاده می ‌شوند.

تیم چین لینک که در سال 2017 در میان حوزه شلوغی از پروژه‌ ها وارد شد، تاکنون توانسته چشم ‌انداز خود را محقق کند و تلاش ‌های خود را فراتر از اتریوم(ETH در میان افزایش فعالیت ‌های بازار گسترش دهد. از سال 2020، ارز دیجیتال چین لینک به دنبال پشتیبانی از تمام شبکه های قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاک چین است.

چین لینک قراردادهای هوشمند را با داده ها و خدمات خارج از زنجیره ایمن متصل می کند. شبکه‌ های اوراکل غیرمتمرکز ارز دیجیتال چین لینک، ورودی‌ ها، خروجی ‌ها و محاسبات ضد دستکاری را برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند پیشرفته در هر بلاک چین ارائه می‌کنند.

درک قراردادهای هوشمند چین لینک

برای درک مزایای Chainlink و نحوه عملکرد آن، باید برخی از مفاهیم اساسی و به هم پیوسته را درک کنیم. بیایید با قراردادهای هوشمند شروع کنیم.

همانطور که به صورت خلاصه گفتیم، قراردادهای هوشمند قراردادهای از پیش تعیین شده روی بلاک چین هستند که اطلاعات را ارزیابی می کنند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار اجرا می شوند. سرمایه‌گذاری جمعی مثال خوبی است: اگر مقدار مشخصی اتر در یک قرارداد هوشمند تا تاریخ معینی واریز شود، آنگاه پرداخت به جمع ‌آورنده کمک داده می ‌شود، اگر اینطور نباشد، پرداخت به اهداکنندگان بازگردانده می‌ شود. از آنجایی که قراردادهای هوشمند بر روی یک بلاک چین وجود دارند، غیرقابل تغییر و قابل تأیید هستند (همه می توانند آنها را ببینند)، سطح بالایی از اعتماد را در میان طرفین تضمین می کنند که به دقت پارامترهای اعلام شده توافق را منعکس می کنند و اجرا می شوند اگر و تنها در صورتی که این پارامترها برآورده شوند.

قراردادهای هوشمند، برای ایجاد قراردادهایی فراتر از آنهایی که مربوط به داده های موجود در بلاک چین است، آنها به داده های خارج از زنجیره نیاز دارند. مشکل در اتصال منابع اطلاعاتی خارجی به قراردادهای هوشمند بلاک چین است آن هم به زبانی که هر دو آن را می فهمند و این موضوع یکی از محدودیت های اصلی در نحوه استفاده گسترده از قراردادهای هوشمند است.

Chainlink چگونه کار می کند؟

چین لینک چگونه کار می کند

ارز دیجیتال چین لینک برای تسهیل ارتباط بین کاربران خود و منابع داده خارجی، فرآیند اجرای خود را به سه مرحله مجزا تقسیم می کند.

Oracle Selection : ابتدا، کاربران Chainlink یک قرارداد سطح سرویس(SLA ) پیش ‌نویس می‌کنند که مجموعه ‌ای از الزامات داده مورد نظر را مشخص می ‌کند. سپس نرم افزار از SLA برای تطبیق کاربر با اوراکل هایی که می توانند داده ها را ارائه کنند، استفاده می کند. پس از تنظیم پارامترها، کاربر SLA را ارسال می کند و ارز دیجیتال LINK خود را در یک قرارداد Order-Matching سپرده گذاری می کند، که پیشنهادات اوراکل ها را می پذیرد.

گزارش داده: اینجا جایی است که اوراکل ها با منابع خارجی ارتباط برقرار می کنند و داده های دنیای واقعی درخواست شده در SLA را به دست می آورند. سپس داده ‌ها توسط اوراکل‌ ها پردازش می ‌شوند و به قراردادهای در حال اجرا در زنجیره بلاک چین بازگردانده می‌ شوند.

جمع ‌آوری نتایج: آخرین مرحله شامل محاسبه نتایج داده‌ های جمع ‌آوری‌شده و برگرداندن آن به یک قرارداد جمع ‌آوری است. قرارداد جمع ‌آوری پاسخ‌ ها را می‌گیرد، اعتبار هر کدام را ارزیابی می‌کند و با استفاده از مجموع تمام داده‌ های دریافتی، یک امتیاز وزنی را به کاربر برمی‌گرداند.

استاندارد صنعت شبکه اوراکل

Chainlink قابلیت های قراردادهای هوشمند را با امکان دسترسی به داده های دنیای واقعی و محاسبات خارج از زنجیره و در عین حال حفظ امنیت و ضمانت های قابل اطمینان ذاتی فناوری بلاک چین، تا حد زیادی گسترش می دهد.

معماری

بلاک چین چین لینک از سه نوع قرارداد هوشمند نیرو می گیرد:

جمع آوری قراردادها (Aggregating Contracts): داده ها را از اوراکل ها جمع آوری کنید و دقیق ترین نتایج را با قرارداد هوشمندی که به آنها نیاز دارد مطابقت دهید.

قرارداد تطبیق سفارش (Order-Matching Contract): توافق نامه سطح خدمات قرارداد هوشمند (SLA) را با بهترین اوراکل های پیشنهادی مطابقت می دهد.

قرارداد شهرت (Reputation Contract): یکپارچگی اوراکل را با بررسی سابقه آن تأیید می کند. این کار شامل عواملی مانند تعداد کل درخواست ‌های تکمیل‌ شده، میانگین زمان پاسخ‌ دهی و مقدار ارز دیجیتالی است که اوراکل در آن قرار داده است.

با این حال، چین لینک همچنین با اوراکل هایی که روی بلاک چین کار نمی کنند و به طور مستقل مسئول جمع آوری داده های دنیای واقعی درخواست شده توسط قراردادها هستند، تعامل دارد.

گره ها از دو جزء تشکیل شده اند:

هسته چین لینک یا Chainlink Core: مسئول خواندن SLA های جدید ثبت شده و تعیین مسیریابی به آداپتور چین لینک است.

آداپتور زنجیره ای  یا Chainlink Adapter: به عنوان پل بین گره و داده های خارجی عمل می کند. آداپتور می تواند داده ها را بخواند و پردازش کند و در بلاک چین بنویسد.

توکن های LINK در کجا قرار می گیرند؟

توکن ارز دیجیتال چین لینک

دارندگان قرارداد درخواست کننده از LINK برای پرداخت به اپراتورهای گره چین لینک برای کارشان استفاده می کنند. قیمت ها توسط گره چین لینک بر اساس تقاضا برای داده هایی که می توانند ارائه کنند و بازار فعلی آن داده ها تعیین می شود.

اپراتورهای گره زنجیره‌ای نیز از LINK برای مشارکت در شبکه استفاده می‌کنند. اپراتورهای گره باید LINK را با ارز دیجیتال چین لینک واریز کنند تا تعهد خود را به شبکه نشان دهند و خدمات خوب را تشویق کنند.

قرارداد شهرت زنجیره لینک، اندازه سهام یک گره (در میان معیارهای دیگر) را هنگام تطبیق گره ها با درخواست داده در نظر می گیرد. بنابراین گره ‌هایی که سهم بیشتری دارند، بیشتر برای انجام درخواست ‌ها انتخاب می‌شوند (و در نتیجه توکن‌های LINK را برای خدمات خود کسب می‌کنند). علاوه بر این، شبکه Chainlink گره ‌های معیوب یا ناصادق را با مالیات بر سهم آن‌ها از LINK برای خدمات ضعیف مجازات می‌کند.

LINK بر روی اتریوم مطابق با استاندارد ERC-20 برای توکن ها ساخته شده است. می توان آن را برای ارز فیات یا سایر ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد.

مزایای چین لینک چیست؟

چین لینک به دلیل پشتیبانی از فناوری اوراکل می‌تواند انقلابی بزرگ در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی ایجاد کند.

 • با وجود اینکه چین لینک در عرض 1 سال بیش از صد درصد رشد قیمت داشته است، ولی بسیاری از کارشناسان معتقدند که این ارز دیجیتال هنوز امکان پیشرفت و افزایش قیمت  زیادی دارد. 
 • پروژه چین لینک می‌تواند با بلاکچین‌های مختلف تعامل داشته باشد.
 • تیم پشتیبانی و توسعه چین لینک مجموعه‌ای از افراد متخصص و بسیار فعال هستند.
 • چین لینک هم اکنون با بیش از ۱۵۰ شرکت معتبر همکاری دارد، تعداد این شرکت‌ها هر سال بیشتر می‌شود. 
 • همه می‌توانند به چین لینک دسترسی داشته باشند و داده‌های ثبت شده بر روی آن غیرقابل دستکاری هستند؛ به همین دلیل چین لینک همیشه اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی به کاربران خود ارائه می‌کند.

نهنگ ها هنوز وارد اقیانوس چین لینک نشده‌اند.

بر اساس داده‌ ها هنوز نهنگ‌ ها روی پروژه چین لینک سرمایه‌گذاری نکرده‌ اند و اکثر ارزهای دیجیتال چین لینک در دست سرمایه گذاران کوچک با دارایی‌ های کم است.

با چین لینک یک سرمایه‌گذاری امن و پرسود را تجربه نمائید.

با بهره‌ مندی از سیستم چین لینک می‌ توان از فناوری بلاک چین بیشتر و بهتر استفاده نمود؛ به همین دلیل کارشناسان آینده چین لینک را درخشان پیش‌ بینی می‌‌ کنند. بسیاری معتقدند لینک برای اینکه در آینده به موفقیت چشمگیری دست یابد، ویژگی‌ های مثبت و کاربردی زیادی دارد؛ از سوی دیگر به دلیل اینکه پروژه چین لینک به صورت مداوم با شرکت‌ های جدیدی شراکت می‌ کند و حوزه فعالیت خود را گسترش می‌ دهد، می‌ توان به آینده چین لینک خوش‌ بین بود.

برخی از شرکت‌های معتبر که با پروژه چین لینک همکاری می‌کنند:

بر اساس اطلاعات منتشر شده پروژه چین لینک تاکنون با بیش از ۱۵۰ شرکت بین‌المللی همکاری موفق داشته است. برای رعایت اختصار در اینجا فقط نام تعدادی از شرکاء چین لینک را ذکر می‌کنیم.

 • سوئیفت (SWIFT): شبکه تعاملات بین بانکی در سطح بین‌الملل است.
 • Wanchain: پلتفرمی که برای ایجاد تعامل بین ارزهای دیجیتال مختلف طراحی شده است.
 • Request Network: صرافی که ارزهای فیات را با ارزهای رمزپایه مبادله می‌کند.

جمع بندی

چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز از نودها یا گره هاست که داده ‌ها و اطلاعات را از منابع خارج از بلاک چین تا قراردادهای هوشمند درون بلاک چین فراهم می کند. شبکه چین لینک این کار را از طریق اوراکل انجام می دهد. توکن ارز دیجیتال چین لینک، LINK نام دارد که برای پرداخت ها در شبکه استفاده می شود و برروی شبکه اتریوم و مطابق با استاندارد ERC-20 ساخته شده است.

 

22 اردیبهشت 1403

تحلیل ارز دیجیتال چین لینک

محدوده های حمایتی مشخص شده توانایی پایان دادن به اصلاح را دارند. مقاومت اصلی بعد از زدن سقف فعلی محدوده ۳۱.۵ هست.

7 فروردین 1403

ارز دیجیتال چین لینک

آپدیت تحلیل

لینک یه رشد ۵۸ درصدی مجددا از تحلیل های قبل داشت و با رسیدن به مقاومت اصلاح داد. در حال حاضر هم باکس سبز رنگ به سمت مقاومت بعدی خواهد برد.

28 بهمن 1402

تحلیل ارز دیجیتال چین لینک

آپدیت تحلیل تایم روزانه

همانطور که انتظار داشتیم و در تحلیل قبلی گفتیم، سقف شکسته شد و یه رشد ۴۰ درصدی کرده و می تواند تا مقاومت ها حرکت کند.

26 دی 1402

آپدیت تحلیل تایم روزانه

از مقاومت قرمز رنگ هنوز نتوانسته عبور کند، ولی با توجه به گاردی که دارد با در نظر گرفتن حمایت ها می توانیم انتظار شکست سقف و حرکت به مقاومت را داشته باشیم.

حمایت ها

15.5_13.5

9.8_8.4

مقاومت ها

23

31.6

2 دی 1402

تحلیل ارز دیجیتال چین لینک

آپدیت تحلیل تایم 4h

با توحه به اینکه به محدوده مقاومتی رسیده و حمایت ها هم پایین تر قرار دارد نتوانست روند صعودی را ادامه دهد و محدوده های حمایت برای همراه شدن با ابن ارز کم ریسک هستند.

حمایت ها

10.1

7.83_8.6

 

6 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال لینک

آپدیت تحلیل تایم 4h

با توجه به رشدی که داشته و عدم برگشت به حمایت در نتیجه رشد لگ آخر نیز ضعیف بود و انتظار می رود، برای ورود کم ریسک در محدوده های حمایتی مشخص شده گزینه خوبی باشد.

حمایت ها

10.1

7.83_8.6

11 آبان 1402

تحلیل ارز دیجیتال چین لینک

تحلیل تایم 4h

با توجه به اینکه در محدوده مقاومت قرار گرفته انتظار می رود اصلاح داشته باشد و در نواحی حمایتی مشخص شده شاهد واکنش مثبت باشیم.

حمایت ها:

7.83_8.4

6.3

 

ارز دیجیتال LINK یک ساختار بزرگ WXYXZ را به پایان رسانده و اکنون وارد روند اصلاحی شده و همان طور که می بینید در کانال رگرسیون به زیبایی نوسان داشته و در حال حاضر از حمایت میدلاین برخوردار است.

دو حمایت در محدوده قیمتی 19.797 و 14.295 و دو مقاومت در محدوده قیمتی 27.466 و 37.919 قرار دارد.

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم در بازه  زمانی هفتگی و ماهیانه برای درک و ارزیابی بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

74 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
9 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com