ارز دیجیتال چین لینک

ردیف عنوان توضیحات
1 نام ارزدیجیتالChain Link
2 نماد ارزدیجیتالLINK
3 دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال مدیریت داده
4 قابلیت استخراجدارد
5 تعداد سکه ها
  • 1,000,000,000 LINK
قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
درصد تغییر
تعداد معامله

معرفی پروژه چین لینک رمزارزی که کارشناسان خرید آنرا توصیه می کنند. هرآنچه که باید بدانید

بسیاری از کارشناسان معتقدند که شما با سرمایه گذاری بر روی پروژه چین لینک (Chainlink یاLINK) میتوانید به سوددهی برسید. 

در ژانویه ۲۰۲۱ قیمت هر توکن لینک به بیش از ۲۵ دلار رسید. پیش بینی می شود که این روند صعودی ادامه داشته باشد. ناگفته نماند که در سال2020 هر توکن لینک 2 الی 3 دلار معامله می شد، که رشد ۱۰۵ درصدی قیمت چین لینک را نشان می دهد.

آشنایی با ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک ارز دیجیتالی است که بر مبنای اتریوم طراحی شده است. این شبکه هوشمند در واقع یک شبکه غیرمتمرکز از نودهاست که امکان ثبت اطلاعات و قراردادهای هوشمند را در بستر بلاک چین فراهم می کند.

یکی از اصلی ترین مشکلات برای استفاده از فناوری بلاکچین و برنامه های غیرمتمرکز عدم توانایی این برنامه ها در تعامل با اطلاعات خارج از بلاکچین است. پروژه چین لینک با هدف برطرف کردن همین مشکل طراحی شده است.

در چین لینک قراردادهای هوشمند با کمک فناوری اوراکل اجرا می شوند.

چین لینک چیست؟

دوره آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال به ساده ترین روش ممکن را میتوانید در این مطلب یاد بگیرید.

مشاهده

تاریخچه چین لینک چیست؟

پروژه چین لینک یکی از برجسته ترین پروژه های جهان ارزدیجیتال است. این پروژه تاکنون جوایز و تقدیرنامه های متنوع و معتبری را کسب کرده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۲۰ مجمع اقتصاد جهانی جایزه برترین فناوری پیشگام در توسعه بلاکچین را به چین لینک تقدیم کرد.

 این پروژه در سپتامبر ۲۰۱۷ با صدور یک میلیارد توکن لینک (LINK) شروع به کارکرد. ارز دیجیتال لینک در هنگام عرضه اولیه در ۲۰۱۸ فقط ۲۰ سنت قیمت داشت، با این وجود ۳۲ میلیون دلار سرمایه اولیه بدست آورد.

 در ماه می سال ۲۰۱۹ چین لینک رسماً سیستم عامل خود را بر روی شبکه اتریوم راه اندازی نمود. در این سال چین لینک رشد چشمگیری را تجربه نمود، بطوریکه در عرض یکسال قیمت چین لینک بیش از 6 برابر افزایش یافت.

چرا قیمت چین لینک در سال ۲۰۱۹ شش برابر شد؟

در سال ۲۰۱۹ قیمت چین لینک ۶ برابر افزایش یافت. یکی از دلایل این اتفاق یک سوء تفاهم بود. در این سال رسانه ها اعلام کردند که پروژه چین لینک موفق شده است با سوئیفت و گوگل قرارداد همکاری ببندد. این خبر در بسیاری از نشریات منتشر شد بدون اینکه تیم توسعه دهنده چین لینک در انتشار آن دخالت داشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان چین لینک را به فریب اذهان عمومی متهم کرد. اما این سوء تفاهم تاثیر مثبتی بر افزایش قیمت چین لینک داشت.

چرا قیمت چین لینک در سال ۲۰۱۹ شش برابر شد؟

آموزش رایگان ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال به ساده ترین روش ممکن به صورت رایگان را میتوانید در این مطلب یاد بگیرید.

مشاهده

بنیانگذار چین لینک چه کسی است؟

پروژه چین لینک در ژوئن سال ۲۰۱۷ توسط شرکت تکنولوژی SmartContract در سان فرانسیسکو ابداع شد. بنیانگذاران این پروژه سرگئی ناذاروف و استیو الیس هستند. سرگئی ناذاروف بنیانگذار SmartContract ، Secure Asset Exchange  وCryptoMail  نیز می باشد. 

چین لینک چگونه کار می کند؟

چین لینک مجموعه ای از نودهای غیرمتمرکز است که اطلاعات را از منابع خارج از بلاکچین (off-blockchain) دریافت و با استفاده از اوراکل به قراردادهای هوشمند on-blockchain تبدیل می‌کنند.

سیستم قراردادهای هوشمند در پروژه چین لینک  شامل سه زنجیره هوشمند است که عبارتند از:

1.قرارداد اعتبار: در این زنجیره سابقه عملکرد ارائه دهندگان اوراکل بررسی می شود تا گره های غیرقابل اعتماد مشخص شده و حذف شوند.

2.قرارداد تطبیق سفارش: سفارش کاربر را در شبکه ثبت و با اطلاعات ارائه دهندگان اوراکل تطبیق می‌دهد تا با تجزیه و تحلیل اطلاعات آنها بهترین ارائه دهندگان را انتخاب نماید.

3.قرارداد جمع بندی نهایی: در زنجیره جمع آوری تمام اطلاعاتی که توسط ارائه دهندگان اوراکل عرضه شده‌اند با یکدیگر سنجیده می شود تا یک نتیجه کامل و صحیح استخراج و به سفارش دهنده ارائه شود.

اگر یکی از ارائه دهندگان اوراکل اقدام به انتشار اطلاعات نادرست کند، بلافاصله شناسایی و بوسیله از دست دادن اعتبار خود مجازات می‌شود.

چین لینک چگونه کار می کند؟

آیا می توان ارزدیجیتال چین لینک را استخراج نمود؟

درسال 2017 بنیانگذاران پروژه چین لینک یک میلیارد توکن لینک را استخراج نمودند. در حال حاضر تنها راه بدست آوردن رمزارز لینک خرید چین لینک از صرافی های ارزدیجیتال است. طبق آمار تاکنون ۳۵۰ میلیون لینک به بازار عرضه شده است. 300 میلیون لینک به عنوان مشوق نودها در نظر گرفته شده است که به مرور عرضه خواهد شد. در نهایت ۳۰۰ میلیون توکن لینک از آن اعضای گروه توسعه ‌دهنده چین لینک می باشد.

بدلیل اینکه چین لینک استعداد پیشرفت زیادی دارد، پیشبینی می شود این رمزارز رشد و افزایش قیمت بالایی را تجربه نماید. این موضوع باعث شده است تا بسیاری از منتقدان این پروژه به اینکه چرا فقط ۳۵ درصد از توکن‌های چین لینک به مردم واگذار شده است، اعتراض داشته باشند.

چگونه می توان چین لینک ذخیره نمود؟

ارز دیجیتالی چین لینک را می توان در هر کیف پولی که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کند، ذخیره نمود.

آشنایی با اوراکل

اوراکل به چین لینک کمک می کند تا بتواند بین اطلاعات دنیای واقعی (خارج از بلاک چین) و قراردادهای هوشمند ثبت شده در بلاک چین ارتباط برقرار کند. به عبارت دیگر اوراکل مترجمی  است که اطلاعات دنیای واقعی را به زبان قراردادهای هوشمند بلاک چین ترجمه می کند.

در صورت استفاده از اوراکل متمرکز امکان دارد که عده ای بتوانند با دستکاری در کدهای این سیستم اطلاعات را تغییر یا حتی حذف نمایند. اما پروژه چین لینک از سیستم اوراکل غیرمتمرکز استفاده می کند. در این شیوه به دلیل غیرمتمرکز بودن می توان مطمئن بود داده ها بصورت کاملاً ایمن و غیرقابل تغییر حفظ می شوند. 

اوراکل چیست؟

مزایای چین لینک چیست؟

چین لینک بدلیل پشتیبانی از فناوری اوراکل می‌تواند انقلابی بزرگ در عرصه های اقتصادی و صنعتی ایجاد کند.

  • با وجود اینکه چین لینک در عرض 1 سال 105 درصد رشد قیمت داشته است، ولی بسیاری از کارشناسان معتقدند که این رمزارز هنوز جای پیشرفت و افزایش قیمت بیشتری دارد. 
  • پروژه چین لینک می تواند با بلاکچین های مختلف تعامل داشته باشد.
  • تیم پشتیبانی و توسعه چین لینک مجموعه ای از افراد متخصص و بسیار فعال می باشد.
  • چین لینک هم اکنون با بیش از ۱۵۰ شرکت معتبر همکاری دارد، تعداد این شرکت ها هر سال بیشتر می شود. 
  • همه می توانند به چین لینک دسترسی داشته باشند و داده های ثبت شده بر روی آن غیرقابل دستکاری می باشد. به همین دلیل چین لینک همیشه اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی به کاربران خود ارائه می کند.

نهنگ ها هنوز وارد اقیانوس چین لینک نشده اند.

بر اساس داده ها هنوز نهنگ ها روی پروژه چین لینک سرمایه گذاری نکرده اند و اکثر رمزارزهای چین لینک در دست سرمایه گذاران کوچک با دارایی های کم است. طبق آمار از ۱۶۷ هزار کیف پولی که دارای رمزارز چین لینک می باشند فقط ۳۵۰ کیف‌ پول بیش از صدهزار رمزارز لینک دارند. همچنین فقط ۴ کیف پول بیش از ۵۰ میلیون ارز دیجیتال لینک دارند که اولین آنها متعلق به تیم توسعه دهنده چین لینک است. کیف پول دوم متعلق به استخر اعتباری آوه (Aave) و صاحبان دو کیف پول دیگر ناشناس می باشند.

با چین لینک یک سرمایه گذاری امن و پرسود را تجربه نمایید.

با بهره مندی از سیستم چین لینک می توان از فناوری بلاکچین بیشتر و بهتر استفاده نمود. به همین دلیل کارشناسان آینده چین لینک را درخشان پیشبینی می کنند. بسیاری معتقدند لینک برای اینکه در آینده به موفقیت چشمگیری دست یابد، ویژگی های مثبت و کاربردی زیادی دارد.

از سوی دیگر بدلیل اینکه پروژه چین لینک به صورت مداوم با شرکت‌های جدیدی شراکت می‌کند و حوزه فعالیت خود را گسترش می دهد. می توان به آینده چین لینک خوشبین بود.

با چین لینک یک سرمایه گذاری امن و پرسود را تجربه نمایید.

برخی از شرکت های معتبری که با پروژه چین لینک همکاری می کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده پروژه چین لینک تاکنون با بیش از ۱۵۰ شرکت بین المللی همکاری موفق داشته است. برای حفظ اختصار در اینجا فقط نام تعدادی از شرکاء چین لینک را ذکر می کنیم.

  • سوئیفت (SWIFT): شبکه تعاملات بین بانکی در سطح بین الملل می باشد.
  • Wanchain:  پلتفرمی که برای ایجاد تعامل بین ارزهای دیجیتال مختلف طراحی شده است.
  • Request Network: صرافی که ارزهای فیات را با ارزهای رمزپایه مبادله می کند.

سخن آخر

پروژه چین لینک از ابتدا تاکنون و به خصوص در سال ۲۰۲۰ رشد بسیار سریع و قابل ملاحظه ای داشته است، به همین دلیل شاید برخی تصور کنند که برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزدیجیتال لینک دیر شده است. اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که چین لینک پتانسیل رشد بسیار زیاد دارد و سرمایه گذاری بر روی این رمزارز می تواند سود بالا و ریسک کمی داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از صاحب نظران چین لینک را برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت توصیه می کنند.

آموزش رایگان ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال به ساده ترین روش ممکن به صورت رایگان را میتوانید در این مطلب یاد بگیرید.

مشاهده

فروش ویژه دوره ارز دیجیتال 4,100,000 3,100,000 تومان
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram