1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال پلتفرم قرارداد هوشمند
  4. ارز دیجیتال آوالانچ

ارز دیجیتال آوالانچ

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
25.88
تغییر در یک ساعت 0.08
تغییر در یک روز 2.44
تغییر در یک هفته 2.54
تغییر در یک ماه -22.1
تغییر در دو ماه -19.88
تغییر در سه ماه -21.98
رتبه در بازار 12
وب سایت https://avax.network/
معاملات روزانه 244,947,812
حجم بازار 10,222,545,507
سکه در گردش 394,414,805 AVAX
عرضه کل 715,748,719
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/ava-labs
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالAvalanche
نماد ارزدیجیتالAVAX
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
  • 720,000,000 AVAX

پلتفرم آولانچ (Avalanche) ، یک پلتفرم متن باز و مناسب برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مالی می باشد که توسعه دهندگان آن می توانند برنامه های قابل اعتماد، قدرتمند، با امنیت بالا ایجاد کنند و همچنین می توانند به ایجاد شبکه های بلاک چین سفارشی، مطابق قوانین پیچیده بپردازند. آنها می توانند از زیرمجموعه های عمومی یا خصوصی استفاده کنند. در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال آوالانچ و بررسی تفاوت آن با بیت کوین می پردازیم.

ارز دیجیتال آوالانچ

avax

ارز دیجیتال آوالانچ، یک پروتکل اجماع نوآورانه با هدف رفع مشکلات مقیاس پذیری، یکپارچه سازی قراردادهای هوشمند و ایجاد امنیت می باشد که به دنبال ایجاد یک اکوسیستم با بالاترین میزان مقیاس پذیری است. این بلاک چین پیشرفته می تواند در عرض یک ثانیه، 4500 تراکنش را انجام دهد و همچنین در کمتر از 3 ثانیه تراکنش ها را تایید می کند. این پلتفرم قصد دارد به سیستم پرداخت ها، قراردادهای هوشمند، اینترنت بلاک چین و اپلیکیشن های غیرمتمرکز تبدیل شود. همچنین این پلتفرم می تواند به صورت جهانی به مبادله دارایی ها بپردازد و به صورت کاملا غیر متمرکز و به کمک قراردادهای هوشمند، آنها را کنترل کند.

ویژگی های ارز AVAX 

توکن شبکه بلاک چین آوالانچ، ارز AVAX می باشد.

ارز دیجیتال AVAX، تضمین کننده امنیت شبکه و توکن پرداختی برای عملیات داخل شبکه می باشد.

50 درصد از 720 میلیون واحد توکن AVAX، بر روی شبکه اصلی توزیع شده است.

توکن AVAX در طول زمان، نایاب تر می شود، زیرا توکن هایی که در تراکنش ها پرداخت می شوند، بلافاصله سوزانده می شوند. این مکانیزم تا حدودی به ساختار ارز دیجیتال بایننس کوین شباهت دارد.

آوالانچ مزایای بیشتری نسبت به سایر بلاک چین ها دارد، زیرا به کاهش حملات سیبیل (Sybil Attacks) منجر می شود و به معرفی آستانه ای امن پرداخته است. این شبکه همچنین از کارایی های انرژی بهینه CPI و الگوریتم اثبات سهام استفاده کرده است.

بنیانگذاران ارز AVAX

آزمایشگاه آوا (AVA Labs)، راه اندازی پلتفرم آوالانچ و توکن AVAX را انجام داده است. Emin Gun Sirer، Kevin Sekninqi و Maofan “Ted” Yin بنیانگذاران این پلتفرم می باشند. Emin Gun Sirer دکترای علوم و مهندسی کامپیوتر، Kevin Sekninqi نامزد دکترای علوم کامپیوتری دانشگاه کرنل و Maofan “Ted” Yin نیز نامزد دکترای علوم کامپیوتر دانشگاه کرنل می باشند.

عملکرد پلتفرم آوالانچ

عملکرد پلتفرم آوالانچ

زیر شبکه Subnet

توانایی ایجاد بلاک چین، یکی از اجزای اصلی آوالانچ می باشد. Subnet در اکوسیستم آوالانچ، به عنوان یک بلاک چین جدید معرفی شده است. برنامه نویسان می توانند در این شبکه، برنامه ریزی کنند و ساختارها و قوانین منحصر به فردی را ایجاد کنند. در این شبکه افراد می توانند زیر شبکه Subnet خود را به وسیله پرداخت کارمزد اشتراک در AVAX ایجاد کنند.

زنجیره مبادله یا X-Chain

در زنجیره مبادله به عنوان یک بلاک چین غیرمتمرکز و قابل برنامه ریزی، می توان دارایی های دیجیتال دیگر مانند توکن های سودمند، استیبل کوین ها، رپد توکن و همچنین NFT را ایجاد کرد.

زنجیره قراردادها یا C-Chain

زنجیره قراردادها برای توسعه دهندگان Ethereum Dapp، به ساده سازی می پردازد. زنجیره قراردادها به عنوان یک زنجیره تبدیل، سازگار با تمام ابزارهای حیاتی اتریوم می باشد. کاربران می توانند به صورت یکپارچه، Dappهای خود را به این بلاک چین منتقل کنند.

زنجیره سکو یا P-Chain

زنجیره سکو، وظیفه هماهنگی اعتبار سنج ها و امکان ذخیره سازی توکن ها در شبکه را بر عهده دارند. این بلاک چین در ایجاد شبکه های جدید و نظارت بر آنها نیز نقش دارند.

تکنولوژی آوالانچ

تکنولوژی آوالانچ

تکنولوژی آوالانچ، یک تکنولوژی پیشرفته است که باعث تمرکز زدایی و افزایش سرعت تراکنش ها می شود. همچنین توسعه دهندگان آن می توانند با محیط های دلخواه خود، زیر شبکه های جدیدی را ایجاد کنند، زیرا زیر ساخت آولانچ بسیار انعطاف پذیر می باشد.

معماری شبکه آوالانچ

معماری شبکه آوالانچ، منحصر به فرد و متمایز از سایر شبکه هایی می باشد که خود را اینترنت بلاک چین معرفی می کنند. معماری شبکه آوالانچ 4 بخش مجزا دارد که عبارتند از:

1- موتور اجماع

الگوریتم اجماع آوالانچ، مبتنی بر اثبات سهام (PoS) می باشد که البته با نمونه های قبلی، تفاوت هایی دارد و به دو بخش تقسیم می شود:

آولانچ: یک الگوریتم اجماع مبتنی بر تکنولوژی می باشد که کاملا بهینه شده و  توان بالایی دارد.

اسنومن (Snowman): اسنومن یک الگوریتم اجماع برای قراردادهای هوشمند می باشد که کاملا سفارشی شده است و توان بالایی دارد.

2- زیر شبکه ها

زیر شبکه یا Sub-Network که مخفف آن (Subnet) می باشد، مجموعه ای تغییر پذیر از تایید کننده های بلاک می باشد که به همکاری با یکدیگر برای اجماع در مورد وضعیت دسته ای از زنجیره ها می پردازند. زیر شبکه ها باید برای تایید کننده های خود، مکانیزم پاداش دهی ایجاد کنند.

3- زنجیره ها

رشته هایی از داده ها که زنجیره نام دارند به صورت بلاک چین یا DAG وجود دارند. این زنجیره ها یک ChainID منحصر به فرد دارند. همچنین تولید این زنجیره ها توسط ماشین های مجازی صورت می گیرد. ماشین های مجازی یکسان، تولید زنجیره های مشابهی که عضو یک زیر شبکه می باشند را بر عهده دارند.

4- ماشین مجازی

ماشین‌های مجازی (VMs) در شبکه ارز دیجیتال AVAX، عبارتند از کدهایی که پایگاه‌های داده را با استفاده از اجماع، تولید می‌کنند. این دیتابیس‌ها این قابلیت را دارند که یک زنجیره از جنس DAG و یا همچنین سایر ساختارهای توزیع شده را با یکدیگر تشکیل دهند. برای زیر شبکه های مختلف می توان ماشین‌های مجازی را برای دفعات متمادی استفاده کرد.

تفاوت آوالانچ با بیت کوین

1- سرعت انجام تراکنش ها در آوالانچ نسبت به بیت کوین بسیار بیشتر می باشد.

2- تعداد تراکنش های پردازش شده در بیت کوین 7 تراکنش در ثانیه می باشد، در حالی که در آوالانچ در هر ثانیه 6500 تراکنش صورت می گیرد.

3- در بلاک چین بیت کوین، به چندین استخر متمرکز برای تولید بلاک نیاز است، در حالی که آوالانچ می تواند بدون این که ارزشی از سیستم خارج شود، میلیون ها تولید کننده بلاک را در جای خود قرار دهد.

فرآیند استیکینگ

فرآیند استیکینگ

در شبکه آوالانچ برای تبدیل شدن به یک گره تایید کننده، ابتدا باید 2000 واحد ارز دیجیتال ارز AVAX را خریداری و استیک کرد. در این شبکه همه ی کاربران ویندوز، لینوکس، مک می توانند به گره تایید کننده تبدیل شوند.

پاداش استیکینگ در آوالانچ

آوالانچ از نظر مکانیزم حاکمیت با سایر شبکه های بلاک چینی متفاوت است. با رشد سیستم، میزان پاداش استیکینگ نیز در این شبکه تغییر می یابد. نرخ پاداش این شبکه در سال اول فعالیت آن، بین 7 تا 12 درصد از میزان ارز AVAX استیک شده، بوده است.

کیف پول های ارز AVAX

علاوه بر کیف پول رسمی ارز دیجیتال آوالانچ، کیف پول های متامسک و کیف پول های سخت افزاری لجر نیز از ارز دیجیتال AVAX پشتیبانی می کنند.

صرافی های پشتیبانی کننده AVAX

صرافی های Binance ،CoinDCX ،Huobi Global ،Gate.Io ،OKEx و WAZIRx از ارز AVAX پشتیبانی می کنند و همچنین با جفت ارزهای USD  ،USDT،ETH و BTC قابل مبادله می باشد.

10 تیر 1403

تحلیل روزانه آوالانچ

بعد از رسیدن به مقاومت تحلیل های قبل، وارد اصلاح شد و انتظار میرفت روند نزولی بماند که همینطور هم شد. ولی در حال حاضر به محدوده های جذابی داریم میرسیم که با ساختار برگشتی می شود انتظار پایان اصلاح از یکی از حمایت ها داشت.

29 اردیبهشت 1403

تحلیل ارز آوالانچ

بعد از رشد تحلیل قبل با برخورد به مقاومت، وارد اصلاح شد. اکنون نیاز به ناحیه حمایتی مناسب دارد که این ناحیه فعلا در محدوده پایینی قرار گرفته و باید نظاره گر بود.

18 فروردین 1403

تحلیل ارز دیجیتال آواکس

تحلیل روزانه

از محدوده مورد نظر شروع به رشد کرد و حمایت را حفظ کرد. در حال حاضر به مقاومت رسیده و بازدهی ۱۳۵ درصدی رو ثبت کرده است.

1 اسفند 1402

تحلیل ارز دیجیتال آوالانچ

آپدیت تحلیل تایم روزانه

این ارز با رسیدن به محدوده حمایت اول شروع به رشد کرده و یک رشد ۵۲ درصدی داشته است. مقاومت ها جهت سیو سود و حمایت ها جهت خرید مجدد مشخص هستند.

 

2 بهمن 1402

تحلیل تایم روزانه

به نظر نمی رسد هنوز روند صعود تموم شده باشد و با در نظر گرفتن حمایت ها می تواند رشد بیشتری داشته باشد.

حمایت ها

25_27

18

مقاومت

60_68

105

4 دی 1402

تحلیل ارز دیجیتال آواکس

آپدیت تحلیل تایم روزانه

آواکس به سرعت به اهداف رسید و به حمایت ها برگشت نزد و در حال حاضر باکس قرمز رنگ محدوده عرضه قوی در این رمزارز هست.

مقاومت 

60_68

8 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال آواکس

آپدیت تحلیل تایم روزانه

با رشدی که داشت به اهدف رسید و بعد از رسیدن به مقاومت دوم شاهد افزایش عرضه هستیم. اما به نظر هنوز پتانسیل رشد وجود دارد و بهترین نواحی برای این رشد، حمایت ها هستند.

حمایت ها

16.5

13_14.8

16 آبان 1402

تحلیل ارز دیجیتال آواکس

تحلیل تایم 4h

آواکس در حال حاضر تقاضای خوبی داشته و از برگشت ها می شود استفاده کرد تا زمانی که ناحیه حمایتی مشخص شده حفظ شود.

حمایت ها:

9.3_10.3

مقاومت ها:

15.3

20.2

ارز دیجیتال AVAX موج W  خود را به پایان رسانده و اکنون در اصلاح این موج است. نکته مهم این است که اصلاح به صورت زمانی صورت گرفته و می‌تواند میان محدوده‌های مشخص شده نوسان کند. از لحاظ کلاسیک در کف کانال بلند مدت خود است.

محدوده‌های مقاومتی در قیمت : 

1- 21.734

محدوده‌های حمایتی در قیمت : 

1- 12.022

در تحلیل فوق حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم در بازه زمانی هفتگی و ماهیانه، برای تشخیص و ارزیابی بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

این ارز صرفا از لحاظ تحلیل تکنیکال بررسی شده است و به معنای سیگنال خرید یا فروش نیست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

28 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com