1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. بلاکچین
 4. Kyber network چیست؟

Kyber network چیست؟

Kyber network چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
Kyber network چیست؟
بلاکچین

Kyber network یک پروتکل غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که نقدینگی را جمع می کند و امکان مبادله رمزها را بدون واسطه فراهم می کند. شبکه کایبر می تواند در برنامه های غیرمتمرکزdApps ، کیف پول های رمزنگاری و سیستم عامل های مالی غیرمتمرکزDeFi ادغام شود.

این شبکه یک پروتکل غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که نقدینگی را جمع می کند و امکان مبادله رمزها را بدون واسطه فراهم می کند. این پروتکل توسط دارندگان رمزهای شبکه Cyber Network (KNC) بومی آن از طریق KyberDAO، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز اداره می شود.

به عبارت دیگر

شبکه کایبر یک پروتکل غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که تبادل توکن بدون واسطه را تسهیل می کند و نقدینگی برنامه های غیرمتمرکز مالی (DeFi) را فراهم می کند.

شبکه کایبر نقدینگی بحرانی را به DeFi ارائه می دهد

قبل از بررسی طراحی شبکه Kyber ، بیایید ابتدا دلیل مهم نقدینگی در اکوسیستم DeFi را برداریم. در جامعه ارزهای رمزپایه، نقدینگی به موارد مختلفی اشاره دارد: توانایی مبادله دارایی بدون تغییر قابل ملاحظه قیمت آن در فرآیند، میزان فعالیت تجاری در بازار و سهولت تبدیل دارایی به پول نقد. نقدینگی برای بازارهای سالم، کاربردی و کاربر پسند ضروری است، اما دستیابی و حفظ پروتکل های جدید DeFi برای آنها دشوار است.

در بازارهای مالی سنتی، تأمین کنندگان نقدینگی نهادهایی متمرکز مانند بانک ها و موسسات مالی هستند. با این حال، استفاده از نهادهای متمرکز برای تأمین نقدینگی در بازارهای DeFi مغایر با رفتار غیرمتمرکز اکوسیستم است. در نتیجه، پروتکل های غیر مجاز مانند Kyber Network برای جایگزینی آنها بوجود آمده است. مأموریت Kyber Network ایجاد جهانی است که در آن از هر رمز ارزشی می توان در هر جایی برای مبادله در هر کیف پول، خدمات پرداخت و محصولات مالی استفاده کرد.

شبکه Kyber چگونه کار می کند؟

شبکه کایبر شامل مجموعه ای از قراردادهای هوشمند است که می تواند در هر بلاکچین با قابلیت قرارداد هوشمند پیاده سازی شود، اگرچه فقط در حال حاضر در Ethereum اجرا می شود. این پروتکل نقدینگی را از انواع ذخایر ، از جمله دارندگان رمز ، سازندگان بازار و مبادلات غیرمتمرکز ، در یک واحد نقدینگی در شبکه خود جمع می کند. هرکسی می تواند نقدینگی شبکه را تأمین کند. شبکه سایبر سه کاربر اصلی خود  برنامه های غیرمتمرکز dApps ، فروشندگان و کیف پول های رمزنگاری را قادر می سازد بدون استفاده از شخص ثالث مورد اعتماد، مبادله رمزها را فوری اجرا کنند.

بیایید از طریق دو نوع معاملات اجرا کنیم:

در هر معامله، توکن وجود دارد که دارایی اصلی را نشان می دهد. اتر در حال حاضر به عنوان این رمز در اجرای Ethereum پروتکل عمل می کند، بنابراین هر معامله باید شامل مبادله ETH با رمز دیگری باشد. تصور کنید که می خواهید ETH را با BAT ، Brave’s Basic توجه نشانه معامله کنید:

 • شما ETH خود را به قرارداد هوشمند Kyber Network ارسال می کنید.
 • این قرارداد سپس کلیه ذخایر خود را برای بهترین نرخ ارز ETH به BAT سوال می کند.
 • سپس قرارداد ETH را با بهترین نرخ ETH به BAT به ذخیره می فرستد.
 • سرانجام، ذخیره کرده سپس BAT خود را برای شما ارسال می کند.

حال بیایید تصور کنیم که شما می خواهید BAT را با DAI عوض کنید. در این مثال، از آنجا که مستقیماً در ETH معامله نمی کنید ، برخی مراحل دیگر لازم است زیرا ETH دارایی اصلی است:

 • شما BAT خود را به قرارداد هوشمند Kyber Network ارسال می کنید.
 • این قرارداد سپس کلیه ذخایر خود را برای بهترین نرخ ارز BAT به ETH سوال می کند.
 • سپس قرارداد BAT را با بهترین نرخ ارز BAT به ETH به ذخیره می فرستد.
 • سپس این ذخیره ETH را به قرارداد می فرستد.
 • این قرارداد سپس کلیه ذخایر خود را برای بهترین نرخ ارز ETH به DAI استعلام می کند.
 • سپس قرارداد ETH را با بهترین نرخ ارز ETH به DAI به محل ذخیره می فرستد.
 • سرانجام، ذخیره کرده سپس DAI شما را برای شما ارسال می کند.

شبکه Kyber چگونه کار می کند؟

با وجود معامله دوم شامل مراحل بیشتر، هر دو معامله در یک معامله بلاکچین تکمیل می شوند. به همین ترتیب، با Kyber Network، تمام معاملات بلافاصله روی بلاکچین مستقر می شوند و یا به طور کامل اجرا می شوند یا برگشت می خورند. به عبارت دیگر، معاملات شما هرگز نباید به صورت جزئی انجام شود (اگرچه ممکن است در سایر مبادلات تا حدی انجام شود). علاوه بر این، اگر از قراردادهای هوشمند سوال کنید، تمام نرخ های ارز ارائه شده توسط ذخایر به طور عمومی قابل تأیید است.

شبکه Kyber وقتی در dApps، سیستم عامل های DeFi و کیف پول های رمزنگاری شده ادغام می شود، موارد استفاده گسترده ای دارد. به عنوان مثال، dApp که مایل است کاربرانی را که رمز اصلی خود را در اختیار ندارند بپذیرد، می تواند پروتکل Kyber را ادغام کند تا امکان تعویض توکن و تبدیل توکن در برنامه را فراهم کند. این ویژگی ها کاربران dApp را قادر می سازد تا از هر توکن تحت پشتیبانی شبکه Kyber استفاده کنند و به طور همزمان dApp را قادر می سازند در توکن دلخواه خود پرداخت کند.

KyberDAO و KNC

دارندگان KNC می توانند از طریق KyberDAO در اداره شبکه Kyber شرکت کنند. دارندگان KNC می توانند با قرار دادن نشانه های خود، به مدل هزینه شبکه، تخفیف برای ذخیره و سایر پیشنهادها رأی دهند و همچنین پاداش های انباشته شده در اتر را بدست آورند. KNC یک رمز توجیهی تورمی است، که به این معنی است که عرضه آن با گذشت زمان کاهش می یابد. KNC در حال حاضر فقط یک رمز ERC-20 است، اما Kyber Network پیش بینی می کند که در آینده روی بلاک چین های دیگر نیز اجرا شود. با این وجود، عرضه آن به گونه ای مدیریت خواهد شد که گویی یک رمز واحد است و شبکه سایبر در حال توسعه فناوری هایی است که انتقال KNC را از طریق بلاک چین ها امکان پذیر می کند.

پروتکل کاملاً تلفیقی Kyber Network یک راه حل غیرمتمرکز و غیرمتداول برای چالش های نقدینگی DeFi ارائه می دهد و ابزارهای ERC-20 را در سراسر اکوسیستم ارائه می دهد.

KyberDAO و KNC

نتیجه گیری

در گذشته، ذخایر شبکه کایبر برای پرداخت هزینه های شبکه ملزم به نگهداری KNC بودند. با این حال، با ارتقا شبکه، این ویژگی حذف شد و اصطکاک برای ذخیره ها از بین رفت.

شبکه کایبر در ETH هزینه هایی را جمع آوری می کند که بخشی از آنها به این ذخایر می روند و آنها براساس میزان نقدینگی خود تأمین می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در مقالات بعدی همراه باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 202
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 201
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر