1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال پلتفرم قرارداد هوشمند
  4. ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
6.678
تغییر در یک ساعت 0.96
تغییر در یک روز -2.8
تغییر در یک هفته -22.78
تغییر در یک ماه -35.1
تغییر در دو ماه -11.55
تغییر در سه ماه -11.49
رتبه در بازار 15
معاملات روزانه 804,111,824
حجم بازار 9,574,638,490
سکه در گردش 1,433,762,176 DOT
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/w3f
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالPolkadot
نماد ارزدیجیتالDOT
دسته ارز دیجیتالپلتفرم قرارداد هوشمند
خالق ارز دیجیتالParity Technologies
سال راه اندازی2017
قابلیت استخراجدارد

ارز پولکادات (ارز polkadot) پروژه ای ست که توسعه دهندگان آن را برای سایر توسعه دهندگان ایجاد کرده اند و در این پروژه اتصال اوراکل ها، زنجیره های عمومی و خصوصی، برنامه های غیرمتمرکز و همچنین ارائه خدمات برای انجام کار در کنار یکدیگر، بخشی از اهداف می باشند. پولکادات با ایجاد شبکه ای واحد از بلاک چین های هدفمند و یکپارچه، می تواند مشکلات تعامل پذیری در ارزهای دیجیتال و همچنین مقیاس پذیری مانند پرهزینه بودن و کند بودن تراکنش ها را رفع کند. پولکادات راه حلی برای رفع مشکلات بلاک چین ها می باشد. از آنجایی که بلاک چین ها نمی توانند با سایر بلاک چین ها ارتباط برقرار کنند، پولکادات با برقراری این ارتباط، انتقال اطلاعات را ساده تر کرده و توانایی ساخت برنامه ها و سرویس های قدرتمند را ایجاد کرده است.

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

پولکادات نسل نوینی از شبکه بلاک چین می باشد که بلاک چین های متعدد را به یک شبکه وصل می کند. در این شبکه انتقال داده میان بلاک چین های مختلف امکان پذیر می باشد و همچنین می تواند از چند زنجیره توسط شبکه پشتیبانی کند. شبکه پولکادات با هدف رفع مشکل ارتباط کند و آهسته میان بلاک چین های عمومی و خصوصی طراحی شده است. پولکادات تسهیل کننده نسل بعدی وب (Web3) می باشد که می تواند پس از شکستن انحصار اینترنت، آن را در اختیار کاربران قرار دهد. تمرکز این پروتکل بر روی انتقال ارزهای دیجیتال، حفظ ارتباطات و امنیت مشترک بلاک چین ها می باشد. بلاک چین ها پس از متحد شدن در پروتکل پولکادات، می توانند با یکدیگر به صورت موازی کار کنند. همچنین این یکپارچگی بین بلاک چین ها، باعث ترکیب نقاط قوت بلاک چین های مختلف با یکدیگر و کاهش نقاط ضعف آنها می شود.

بنیانگذار پولکادات

مدیر پروژه پولکادات، گاین وود (Gavin wood) در سال 2014 شبکه پولکادات را راه اندازی کرد. او در ابتدا به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم، با ویتالیک بوترین (مدیرعامل اتریوم) به توسعه اتریوم پرداخته است. گاین وود مخترع زبان برنامه نویسی Solidity و منتشر کننده یلو پیپر ماشین مجازی اتریوم می باشد. او شبکه پولکادات را همراه با بنیاد Web3 تاسیس کرده است. گاین وود از پروژه اتریوم در سال 2016 جدا شد و تمرکز خود را فقط معطوف به شبکه پولکادات کرد. او در سال 2017 پولکادات را با همکاری رابرت هابرمایر و پیتر چاپان، وارد بازار ارزهای دیجیتال کرد. این ارز دیجیتال پس از گذراندن دوران بحرانی که هکرها برای این شبکه ایجاد کردند، سرانجام توانست در سال 2018 با ارتقا و بهبود اکوسیستم و همچنین کمک های مالی Web3 به مسیر پیشرفت خود ادامه داد و در سال 2020 ایده انتقال حساب را به شبکه ی خود اضافه کرد.

ساختار پولکادات

پولکادات برای رفع مشکلاتی که باعث کاهش کاربردهای بلاک چین ها می شود، ایجاد شده است. از جمله این مشکلات می توان به مشکل مقیاس پذیری و انزوا اشاره کرد:

مقیاس پذیری (Scalability) 

شبکه های بلاک چین نمی توانند حجم زیادی از تراکنش ها را در ثانیه در جهان غیر متمرکز، پردازش کنند. پولکادات می تواند تراکنش ها را به صورت موازی و در چندین زنجیره پردازش کند و تنگناهای سایر شبکه ها را رفع کند. میزان مقیاس پذیری توسط قدرت پردازش موازی بهبود می یابد و شرایط را برای پذیرش بلاک چین به عنوان یک تکنولوژی جهانی بهبود می دهد.

انزوا (Isolation) 

شبکه های بلاک چین به دلیل این که نمی توانند با یکدیگر در ارتباط باشند، در انزوا قرار دارند، پولکادات مشکل عدم ارتباط و تعامل میان بلاک چین های مختلف را رفع کرده است و آنها را از انزوا خارج کرده است.

سه اصطلاح مربوط به ساختار پولکادات

سه اصطلاح مربوط به ساختار ارز پولکادات

در لایت پیپر پولکادات، سه اصطلاح مربوط به ساختار پولکادات وجود دارد که عبارتند از:

ریلی چین (Relay Chain)

ریلی چین به عنوان شبکی اصلی پولکادات، به متصل کردن بلاک چین های جداگانه می پردازد.

پاراچین (Parachain)

پاراچین (Parachain) مخفف عبارت زنجیره های موازی (Parallelized Chains) می باشد که از طریق شبکه پولکادات، بلاک چین های تک زنجیره ای را به صورت موازی به اجرا در می آورد.

بریج چین (Bridge Chain)

این زنجیره، برای اتصال زنجیره هایی که از پروتکل های نظردهی پولکادات یا همان گاورنس (Governance) استفاده نمی کنند، طراحی شده است.

نقش ارز پولکادات

نقش ارز دیجیتال DOT

ارز دیجیتال پولکادات، در شبکه پولکادات 3 هدف اصلی دارد که عبارتند از:

حاکمیت

کسانی که از ارز پولکادات نگهداری می کنند، می توانند بر روی این پروتکل، کنترل کاملی داشته باشند. در برخی پلتفرم ها امتیازاتی مانند تغییرات پروتکل، تعیین ساختار کارمزد و عملیات اضافه سازی یا حذف پاراچین، به ماینرها اختصاص می یابد درحالی که این امتیازات در پروتکل پولکادات به هولدرهای توکن DOT اختصاص می یابد. این امتیازاتی که به خاطر هولد کردن توکن ها اهدا می شوند، باعث می شود دارندگان بتوانند در فرآیند تصمیم گیری مشارکت داشته باشند.

عملیات

مکانیسم اجماع شبکه پولکادات، توسط دارندگان توکن های دات تسهیل می شود. همچنین هولدرهای ارز دیجیتال DOT، با حفظ یکپارچگی، اجماع و مشارکت فعال خود می توانند حملات احتمالی را تضعیف کنند.

پرداخت

شبکه پولکادات، ارز دیجیتال پولکادات را به عنوان پاداش به دارندگان توکن و مشارکت کنندگان فعال در شبکه اهدا می کند. همچنین نیاز است توکن دات برای اضافه شدن پاراچین های جدید، الحاق شوند.

در بلاک اولیه شبکه پولکادات، تعداد کل توکن ها 10 میلیون ارز پولکادات می باشد. در عرضه اولیه پوکادات، 5 میلیون DOT به مزایده گذاشته شد. همچنین برای مشارکت های احتمالی 2 میلیون ارز دیجیتال پولکادات پیش از راه اندازی شبکه اختصاص یافته است و برای سازمان Web3 نیز 3 میلیون ارز polkadot، رزرو شده است.

10 میلیون عرضه اولیه پولکادات، ماکزیمم سرمایه یا هارد کپ نیست، بلکه احتمالا مانند اتریوم پولکادات یک عرضه اولیه سالانه و خارج از برنامه، در آینده با هدف تشویق گره ها به شرکت در شبکه داشته باشد.

هدف بلاک چین پولکادات

هدف بزرگ پروژه پولکادات، شاردینگ و مقیاس پذیری در بلاک چین خود می باشد. در پروژه پولکادات به دلیل مقیاس پذیری، سرعت انتقال بسیار بالا می باشد. پولکادات مانند یک پل باعث ایجاد ارتباط میان بلاک چین ها با یکدیگر می شود و بلاک چین ها می توانند داده های خود را برای دیگری ارسال نمایند. مقیاس پذیری در پولکادات با انتشار تراکنش ها در چند زنجیره موازی ایجاد می شود و یک بلاک چین سفارشی در عرض چند دقیقه و با استفاده از این شبکه و چارچوب Substrate ایجاد می شود. در این پروژه ارتقا و رفع باگ ها بدون هارد فورک، صورت می گیرد. پولکادات در مقایسه با اتریوم امکان ایجاد بلاک چین اختصاصی را به توسعه دهنده های برنامه ها می دهد. همچنین توسعه دهندگان می توانند نوع کارمزد تراکنشی را که می خواهند اعمال کنند و سرعت تایید تراکنش های داخل بلاک را انتخاب کنند.

در شبکه پولکادات، علاوه بر ارتباطی که بین همه زنجیره ها وجود دارد، امنیت بسیار خوبی نیز در این شبکه وجود دارد. سیستم مدیریتی پولکادات بسیار پیچیده است و صدای کاربران در این شبکه قابل شنیده شدن است. نیروی محرکه این شبکه، توکن DOT می باشد که برای برقرای پیوند، استیکینگ و مقاصد مدیریتی به کار گرفته می شود.

رقبای ارز دیجیتال پولکادات

رقبای ارز دیجیتال پولکادات

ارز پولکادات غیرقابل استخراج می باشد و با ماینینگ کردن نمی توان ارز دیجیتال پولکادات جدید ایجاد کرد. روش توزیع پولکادات شبیه اثبات سهام است ولی تفاوت هایی از نظر ساختاری دارد به همین دلیل یک روش منحصر به فرد است. برای تولید ارز polkadot محدودیتی وجود ندارد. با توجه به این که ارز دیجیتال اتریوم قابل استخراج می باشد، قیمت بالاتری نیز نسبت به پولکادات دارد. پولکادات دارای دو رقیب جدی می باشد که عبارتند از بلاک چین اتریوم۲ و کازماس.

بلاک چین کازماس با هدفی مشابه هدف پولکادات، یعنی ایجاد شبکه ای از زنجیره ها در سال 2020 ایجاد شده است. البته تفاوت های فنی میان این دو بلاک چین وجود دارد. در صورتی که توسعه دهندگان پولکادات به گفته های خود عمل کنند، این مدل می تواند دارای امنیت مشترک تر و مبتنی بر همکاری بیشتر باشد.

بلاک چین اتریوم ۲ نیز جز رقبای پولکادات محسوب می شود که ویژگی های قابل مقایسه ای با ارز دیجیتال پولکادات دارد. از شباهت های این دو می توان به این مورد اشاره کرد که عملکرد هر دو بلاک چین مبتنی بر شاردینگ یا اختصاص دادن زنجیره های مختلف به اهداف خاص می باشد. البته تفاوت های فنی نیز میان این دو بلاک چین وجود دارد که اهداف سازندگان از طراحی این بلاک چین ها، مهم ترین این تفاوت هاست.

هدف اتریوم این است که برای اجرای قراردادهای هوشمند و توزیع مالی یک بستر مناسب باشد، در حالی که پولکادات به دنبال این است که در ایجاد کل بلاک چین ها و ترکیب و ادغام آنها با یکدیگر، به مردم کمک کنند. ارز دیجیتال پولکادات همچنین ادعا می کند که روش آن معتبرتر و در دسترس است و می تواند کار خود را با تعداد کمتری اعتبارسنج به ازای هر شارد، انجام دهد. البته می توان تزوس را نیز که بدون نیاز به فورک سخت، برای پشتیبانی از ارتقا طراحی شده است، با پولکادات مقایسه کرد.

البته همچنان بلاک چین های سنتی مانند اتریوم، بین توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز محبوب است و اتریوم به عنوان رقیب اصلی پولکادات ادعا کرده است که بخشی از نارسایی ها و مشکلات فعلی شبکه پس از توسعه اتریوم ۲.۰ بر طرف خواهد شد. پولکادات توسط یکی از توسعه دهندگان ارشد اتریوم پایه گذاری شده است و او با مشاهده ضعف ها و چالش های بلاک چین اتریوم، از پروژه اتریوم خارج شده و بلاک چین پولکادات را ایجاد کرده است؛ همین امر باعث شده است که پولکادات رقیبی برای اتریوم باشد.

با این حال هر دو بلاک چین اتریوم و پولکادات همچنان چالش هایی دارند. چالش اتریوم، مقیاس پذیری و چالش پولکادات پذیرفته شدن و استقبال از سوی کاربران می باشد. در صورتی که هر کدام سریع تر این چالش ها را رفع کند، می تواند از رقیب خود پیشی بگیرد.

مزایای پولکادات برای توسعه دهندگان

مزایای ارز پولکادات برای توسعه دهندگان

بنیاد Web3 پشت پولکادات، برای این که بتواند زیرساخت ها را به آسانی و با سرعت در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد، بلاک چین قابل همکاری را توسعه داده است. بر همین اساس، برای ساده کردن توسعه پروژه بلاک چین، Web 3 Substrate را که یک فریم ورک Modular است، ارائه می دهد. Substrate در کوتاه ترین زمان ممکن این امکان را فراهم می کند که بلاک چین شخصی ایجاد شود. همچنین از ++c و Rust که رایج ترین زبان های برنامه نویسی هستند، پشتیبانی می کند. تمام پروژه‌هایی که با Substrate ایجاد شده اند با بلاک چین پولکادات به صورت خودکار، سازگار می باشند و در خارج از شبکه انجام عملیات خارجی بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است. برای توسعه ی بیشتر بلاک چین پولکادات، Rococo Testnet جدید، یک گام دیگر به سمت شبکه ای آزمایشی با ویژگی های جدید و کاملا جامع می باشد.

مزایای پولکادات برای کاربران

کاربران نیز می توانند مانند توسعه دهندگان، از مزایای پولکادات بهره ببرند. سرمایه گذاران می توانند با استیکینگ کردن در طولانی مدت، از ویژگی های اساسی استفاده کنند. تعداد DOT های در گردش هر ساله به میزان 10 درصد افزایش می یابد که سهم lion از DOT جدید، به سهامداران تعلق می گیرد. ذینفعان در شبکه پولکادات می توانند نقش های مختلفی مانند اعتبارسنجی یا Nominator را بر عهده بگیرند. Staker ها باید به مدت حداقل 28 روز در یک قرارداد هوشمند، مقداری از DOT را قفل کنند تا بتوانند هر یک از این نقش ها را بر عهده بگیرند.

اعتبارسنج ها وظیفه ی تایید محتوای بلوک ها و جمع کردن آنها بر روی زنجیره Relay را بر عهده دارند. سپس اعتبارسنج ها برای تضمین امنیت شبکه، به صحت بلوک ها رای می دهند که درصد بیشتری از پاداش سهام را برای آنها دریافت می کنند. Nominatorها می توانند اعتبارسنج های جدید را تعیین کنند و آنها فقط حق رای دارند و درصد کمتری از پاداش Steking را می توانند صادر کنند. در این سیستم ارسال وضعیت یک پاراچین و تکمیل نقش های سیستم بر عهده همکاران است و ماهیگیران رفتار های خطا را گزارش و اعتبارسنج ها را رصد می کنند.

کیف پول ارز دیجیتال پولکادات

کیف پول ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال polkadot هم در کیف پول های سخت افزاری و هم در کیف پول های نرم افزاری نگهداری می شود. از معروف ترین این کیف پول ها برای نگهداری ارز دیجیتال polkadot می توان به این موارد اشاره کرد:

کیف پول پولکا والت Polkawallet

 کیف پول پولکا والت Polkawallet به کاربران خود قابلیت استیکینگ و امکاناتی مانند نمودارهای رنگارنگ و تاریخچه هر اعتبارسنجی ارائه می دهد. این کیف پول همچنین به کاربران به عنوان عضوی از بلاک چین، این اجازه را می هد که بتوانند در تصمیمات حاکمیتی ارزهای دیجیتال مشارکت داشته باشند. در این کیف پول از طریق اعلانات، مواردی مانند همه پرسی ها و پیشنهادها برای ارزهای دیجیتال برای کاربران ارسال می شود.

کیف پول Parity Signer

کیف پول Parity Signer یک کیف پول آفلاین و قابل استفاده در سیستم های iOS و اندروید می باشد که از ارز polkadot پشتیبانی می کند. در این کیف پول چندین کیف پول خصوصی نیز می توان ایجاد کرد اما کار با آن برای افراد تازه کار دشوار است.

کیف پول متوال Mathwall

کیف پول متوال Mathwall یک کیف پولی ست که علاوه بر این که بر روی تلفن های همراه قابل نصب می باشد، به صورت یک وب اپلیکیشن نیز در دسترس است. همچین این کیف پول پشتیبانی کننده از پولکادات، به عنوان یک پسوند کروم یا کیف پول وب قابل استفاده می باشد.

کیف پول لونی Lunie 

یک کیف پول منبع باز (open source) است که شرکت های امنیتی و سایبری جهانی، کد آن را کنترل می کنند. این کیف پول هم به صورت کیف پول موبایلی و هم به صورت کیف پول تحت وب در دسترس کاربران است. کاربرانی که برای ذخیره کردن ارز پولکادات از این کیف پول استفاده می کنند، می توانند ضمن استیک کردن ارزهای دیجیتال خود، پاداش دریافت کنند و نظرات خود را درباره ی تصمیمات این بلاک چین، اعلام کنند. 

کیف پول تراست ولت 

کیف پول تراست ولت علاوه بر سازگاری با ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، استلار و ریپل، از ارز polkadot نیز پشتیبانی می کند و با انواع توکن های ERC20 و همچنین BEP2 کار می کند. این کیف پول توسط صرافی بایننس که یکی از بزرگترین صرافی های معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال است، پشتیبانی می شود بنابراین از امنیت بسیار خوبی برای ذخیره و نگهداری پولکادات برخوردارند.

7 فروردین 1403

تحلیل ارز دیجیتال پولکادات

آپدیت تحلیل روزانه

رشد ۹۲ درصدی از محل تحلیل قبل هدف قابل دسترس است.

28 بهمن 1402

تحلیل ارز دیجیتال دات

آپدیت تحلیل تایم روزانه

 

شاهد برگشت دات از محدوده حمایت اول و رشد ۲۵ درصدی هستیم ولی حمایت دوم را هم در نظر داریم.

27 دی 1402

آپدیت تحلیل تایم روزانه

همانطور که انتظار می رفت با برخورد به مقاومت دوم اصلاح داد و در حال حاضر هم در محدوده حمایت اول هست و با حفظ حمایت ها همچنان صعودی است.

حمایت ها

6_7

4.3

مقاومت 

15

2 دی 1402

تحلیل ارز دیجیتال دات

آپدیت تحلیل تایم روزانه

این ارز طبق تحلیل قبل به مقاومت اول رسید و با رسیدن به سطح مقاومت در حال پولبک و فشرده شدن برای حرکت بعدی است. مقاومت آخر هدف اصلی است.

حمایت ها

6

4.3

مقاومت ها

8.8

15

6 آذر 1402

تحلیل ارز دیجیتال پولکادات

آپدیت تحلیل تایم روزانه

مطابق تحلیل قبل به سمت مقاومت حرکت کرد و با رسیدن به مقاومت اول متوقف شد. با حفظ حمایت ها اهداف بعدی قابل دسترس است.

حمایت ها

4.3

3.9

مقاومت ها

7.2

8.8

13 آبان 1402

تحلیل ارز دیجیتال پولکادات

تحلیل تایم روزانه

دات به حمایت های پرقدرت خود نزدیک شده و انتظار می رود و اصلاحات آتی فرصت خوبی برای همراه شدن در رشد این ارز باشد.

  • حمایت ها:

3.9

3.2

  • مقاومت ها:

5.4

6.3-6.7

تحلیل ارز پولکادات

ارز دیجیتال dot پس از رسیدن به انتهای موجِ صعودی و تکمیل موج W وارد اصلاح شد که دو محدوده مقاومتی در قیمت‌های 50.266 و 26.565 و دو حمایت قوی در محدوده 16.993 و 13.639 قرار دارد که در حال حاضر بین دو حمایت و مقاومت محصور شده است که با شکست هر کدام می‌تواند به محدوده بعدی برسد. 

در تحلیل فوق حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم در بازه زمانی هفتگی و ماهیانه، برای سنجش و ارزیابی بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد همچنین در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

تحلیل ارز پولکادات

 

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

45 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com