تحلیل بنیادی ارز دیجیتال چیلیز

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال چیلیز
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال چیلیز
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

در این مقاله قصد داریم تا به یکی از ارزهای دیجیتالی که در حوزه سرگرمی های ورزشی و گیمینگ فعالیت میکند بپردازیمفاین توکن chiliz نام دارد که با نماد CHZ شناخته شده است.حجم بازار این توکن امروزه برابر با 2.8 میلیارد دلار است و جایگاه 48 را در بازار معاملاتی کریپتو ها دارد.درحال حاضر قیمت هر واحد آن 0.51 دلار است و در شبانه روز گذشته 981 میلیون دلار معاملات داشته است.

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز

 chiliz به طور رسمی در سال 2019 راه اندازی شد ، ایده آن ابتدا در سال 2016 شکل گرفت.

الكساندر دریفوس بنیانگذار و مدیرعامل هر شرکت Chiliz و Socios.com است. دریفوس همچنین Webcity را تاسیس کرده است ، که یک بستر راهنمای تورهای شهری است که در سراسر اروپا استفاده می شود.وی در ایجاد ویناماکس ، اولین پلتفرم پوکر آنلاین فرانسوی ، نقش اساسی را ایفا کرده است.

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز

Chiliz چیست ؟

ارز دیجیتال Chiliz یکی از بزرگترین پلتفرم ها برای ورزش و سرمایه گذاری گسترده در بازی های ویدئویی است. Chiliz توکنی است که به هواداران کمک می کند تا از طریق تعاملات مبتنی بر بلاکچین از تیم های ورزشی مورد علاقه خود پشتیبانی کنند.

هدف پلتفرم Socios.com این است که به هواداران اجازه دهد تا با داشتن این توکن حق رأی را برای تیم های مورد حمایت خود خریداری کنند.باشگاه فوتبال یوونتوس اولین باشگاهی بود که از طریق وب سایت Socios.com توکن تیم خودش راه اندازی کرد.از آن زمان تاکنون ، بیش از صد تیم مختلف به این پلتفرم پیوسته اند.همچنینChilliz از طریق رشته های مختلف ورزشی ، از جمله تیم های فوتبال ، بسکتبال و ورزشهای دیگر ، توجه رقبا را به خود جلب کرده است.

چه چیزی چیلیز را منحصر به فرد می کند؟

Chiliz و Socios.com ادعا می کنند اولین پلتفرم هایی هستند که می توانند پلی بین فناوری بلاکچین و دنیای ورزش ایجاد کنند.

چیلیز با توکنی که مبتنی بر این بلاکچین ساخته اطمینان می دهد که طرفداران از هرجای دنیا که سرمایه گذاری بر روی این سیستم انجام می دهند، میتوانند از این سرمایه گذاری خود مطمئن باشند.

Chiliz و Socios.com به علاقمندان ورزش اجازه می دهند تا در مدیریت تیم های مورد علاقه خود مشارکت داشته باشند.

  با خرید توکن chz ، کاربران از حق رأی برخوردار می شوند میتوانند با مراجعه به سایت Socios.com  در تصمیم گیری ها اثر گذار باشند. که این کار باعث تقویت هرچه بیشتر خاصیت تمرکز زدایی در این سیستم میشود.

چه چیزی چیلیز را منحصر به فرد می کند؟

امنیت در این پلتفرم چگونه است؟

زنجیره بلوک Chiliz برای امنیت به مکانیزم اجماع زنجیره جانبی اثبات قدرت یا همان (PoA)متکی است.

  برخلاف اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) ،PoA برای ایجاد بلوک های جدید به اعتبار سنجهای که از قبل ساخته شده اند متکی است. این روش سرعت بالاتری نسبت به روش های قبلی دارد و همچنین هزینه مبادلات را نیز کاهش میدهد.

جمع بندی

بدلیل اینکه این پروژه صنعت بزرگ سرگرمی در زمینه ورزشی را هدف قرار داده میتوان انتظار داشت که در آینده باشگاه های بزرگ ورزشی و طرفداران تیم های ورزشی بیشتری را به خودش جذب کند و در نتیجه صاحب درصد بزرگتری از بازار ارزهای دیجیتالی شود.با این تفاسیر این پروژه میتواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram