موفق ترین روش آموزش بورس چیست

موفق ترین روش آموزش بورس چیست

قبل از اینکه درباره این سوال صحبت کنیم، باید بدانید که روش های مختلفی در بازار های مالی که بورس هم یکی از آنهاست وجود دارد. در تحلیل، خصوصا در تحلیل تکنیکال، سبک ها و روش های زیادی برای بررسی وجود دارند.

چرا آموزش بورس مهمه؟

فرض کنید که بازارهای مالی شبیه یک مبارزه هستند، شما قرار است با یک غول بی شاخ و دم بر سر کسب سود مبارزه کنید. این غول علاوه بر این که با سرمایه ایی که دارد میتواند شما را فریب دهد، قدرت فریب دیگران که در این مسابقه هستند را نیز دارد. پس عقل حکم میکند که برای این مبارزه باید از قبل آماده شوید و آموزش ببینید.

چه نوع آموزشی خوبه؟

بهترین و موفق ترین روش آموزش بورس آن روشی است که اولا شخصی که به شما آن را یاد میدهد خودش از آن روش قبلا استفاده کرده باشد و مثلا 10 میلیونش را به 15 میلیون رسانده باشد (این یعنی این روش هم خودش درست است و هم شخصی که آن را آموزش میدهد بازار را میشناسد) و ثانیا شما خودتان آن را تمرین کنید.

این آموزش نباید مثل آموزش های مدرسه باشد که شما چندین و چند نکته را حفظ  کنید و سعی کنید آن را در ذهنتان نگهدارید. تا وقتی در بورس آموزش درست نبینید و آن را خودتان امتحان نکنید، انگار که هیچ آموزشی ندیده اید.

فرض کنید من به شما بگویم که برای اسکی کردن باید تعادل خودتان را حفظ کنید، وزنتان را در مرکز چوب قرار دهید و نترسید. احتمالا در این یک جمله من تمام نکات اصلی اسکی کردن را به شما آموزش داده ام اما وقتی نه خودم میتوانم از آن استفاده کنم و نه شما آن را تمرین کرده اید، احتمالا چند صد بار زمین بخورید و آخر سر هم چیزی نیاموزید. بهترین راه برای آموزش هرچیزی آن است که مدرس شما در آن مساله خبره باشد و دست شما را بگیرد و در کنار اینکه نکات مهم و کاربردی را به زبان ساده به شما آموزش میدهد، از شما بخواهد که از آن نکات استفاده کنید و تمرین کنید.

پس متوجه شدیم تا در این بازار نکته ها و روش های درستی  که یاد میگیریم را استفاده و تمرین نکنیم، انگار که چیزی آموزش ندیده ایم. پس رمز موفق ترین آموزش بورس این است «تکرار، تکرار، تکرار-تمرین، تمرین، تمرین»

 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram