1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. اصطلاحات بورس
 4. معاملات آنلاین در بورس اوراق بهادار

معاملات آنلاین در بورس اوراق بهادار

معاملات آنلاین در بورس اوراق بهادار
لوگو علیرضا محرابی
معاملات آنلاین در بورس اوراق بهادار
اصطلاحات بورس

همانطور که می دانید، این روزها سرمایه گذاری بسیار ضروری است؛ چراکه پس انداز به تنهایی برای تحقق همه اهداف مالی ما و همچنین برای غلبه بر تورم کافی نیست و گزینه های مختلف سرمایه گذاری وجود دارد که شما می توانید متناسب با نیاز و راحتی خود آن ها را انتخاب کنید. در واقع شما باید براساس ریسک پذیری و افق زمانی برای دستیابی به اهداف مالی خود، گزینه سرمایه گذاری مناسب خود را انتخاب کنید. در دنیای پرمشغله امروز، پیشرفت های فناوری کل روند سرمایه گذاری را تغییر داده و مدیریت سرمایه گذاری ها را بسیار آسان کرده است. در واقع از طریق پلتفرم ها و معاملات آنلاین، هر کسی می تواند سرمایه گذاری کاملی را حتی از طریق تلفن های هوشمند داشته باشد و شما می توانید همیشه با بازار در ارتباط باشید؛ زیرا سرمایه گذاری در هر بازاری، هر از چند گاهی نیاز به نظارت و انجام اصلاحات (در صورت نیاز) دارد.

معاملات آنلاین در بازارهای مالیمعاملات آنلاین در بازارهای مالی

 برخی از دارایی های مالی به شما در دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بدست آوردن دارایی های دیگر کمک می کنند تا به اهداف بلندمدت خود برسید.

شما باید سرمایه گذاری را هر چه زودتر و ترجیحا از همان جوانی شروع کنید تا سود خوبی بدست آورید. عادت سرمایه گذاری باعث می شود که نظم و انضباط مالی در زندگی فرد ایجاد شود؛ چراکه این موضوع باعث می شود مقدار مشخصی پول را به صورت دوره ای برای اهداف سرمایه گذاری اختصاص دهید.

معاملات آنلاین در بازارهای مالی، این فرآیند را تسهیل کرده است. در واقع شما می توانید بدون تماس مستقیم با کارگزار و از طریق معاملات آنلاین خرید و فروش خود را انجام دهید. به عنوان مثال وقتیکه شما یک لباس را از سایت های اینترنتی خریداری می کنید، در واقع از معاملات آنلاین استفاده کرده اید و در خصوص بازار سهام نیز می توانید به همین شکل اقدام کنید.

برای شروع معاملات آنلاین نیاز به تخصص خاصی است؟

برای شروع معاملات آنلاین، شما نیازی به متخصص بودن ندارید؛ چراکه این سیستم عامل های معاملاتی، کاربرپسند هستند و نیازی به یادگیری نکته به خصوصی ندارند. حتی با معرفی اپلیکیشن های تلفن همراه، کار را برای یک سرمایه گذار یا معامله گر بسیار آسان تر کرده اند و شما می توانید از طریق تلفن هوشمند خود هر معامله ای را در بازار سهام انجام دهید.

منظور از سیستم عامل های معاملاتی چیست؟

سیستم عامل های معاملاتی با دسترسی مطمئن و بی درنگ به معاملات، گزارش های تحقیقاتی، آنالیز قیمت سهام، اخبار بازار و...، کلیه پشتیبانی و مساعدت های لازم را ارائه می دهند. در صورت داشتن حساب معاملاتی و اتصال به اینترنت، می توانید با استفاده از آن ها سهام را خرید و فروش کنید.

با استفاده از این سیستم عامل ها شما می توانید به راحتی در منزل یا محل کار خود سفارشات معامله خود را ثبت کرده یا سفارش های قبلی خود را لغو کنید و این به شما این امکان را می دهد که بدون هیچگونه دخالت یا تاثیرپذیری از کارگزار، در مورد معامله، خودتان تصمیم بگیرید.

مزایای تجارت آنلاین

مزایای معاملات آنلاین

از جمله مزایای معاملات آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این معاملات ساده و ارزان هستند.
 • وقت گیر نیستند.
 • می توانید کنترل کاملی روی معاملات داشته باشید.
 • احتمال خطا کمتر است.
 • بر سرمایه گذاری های خود نظارت دارید.
 • به گزارش ها و اخبار مهم نیز دسترسی دارید.

ساده و ارزان بودن

این موضوع یک معامله گر را قادر می سازد که تجربه یک معامله بدون دردسر را داشته باشد. هر کسی می تواند از این سیستم عامل ها استفاده کند؛ زیرا مهارت خاصی برای انجام معاملات آنلاین لازم نیست.

وقت گیر نبودن

این نوع معاملات می توانند به صورت یکپارچه و در زمان کمتری انجام شوند. قبل از ظهور فناوری های آنلاین، انجام معاملات یک فرآیند دشوار بود؛ زیرا شما مجبور بودید برای ثبت یا لغو سفارشات به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کنید یا با کارگزار خود تماس بگیرید. اکنون، شما می توانید معاملات را حتی از طریق تلفن هوشمند به ساده ترین روش انجام دهید.

کنترل کامل

این موضوع به شما امکان می دهد کنترل کاملی بر سبد سهام خود داشته باشید. در هر زمان می توانید سفارشات خود را ثبت یا لغو کنید. این یک نوع انعطاف پذیری است که شما با معاملات آنلاین بدست می آورید.

احتمال خطای کمتر

در معاملات سنتی آفلاین، به دلیل ارتباط نادرست بین بازرگانان و کارگزاران، احتمال خطاهای بیشتری وجود دارد. اما در معاملات آنلاین، می توانید سفارشات خود را بدون دخالت انسان ثبت یا لغو کنید و بنابراین می توانید معاملات را توسط خودتان مدیریت کنید.

نظارت بر سرمایه گذاری در همه زمان ها

نظارت بر سرمایه گذاری ها از طریق معاملات آنلاین

در هر زمان می توانید سرمایه گذاری های خود را رصد کنید. برنامه های معاملاتی که می توانند در تلفن هوشمند شما نصب شوند، به شما کمک می کنند تا با بازارها تقریبا در هر زمان و مکان در ارتباط باشید و همچنین بر سرمایه گذاری خود در هر زمان نظارت کرده و بر این اساس اقدامات استراتژیک مناسبی را انجام دهید. با مشاهده نحوه حرکت بازار می توانید سهام نامناسب را حذف کنید و سهام پر پتانسیل تری را به سبد سهام خود اضافه کنید.

دسترسی به گزارش ها و اخبار

براساس نمودارهای مختلفی که در پلتفرم های آنلاین ارائه می شوند، می توانید به تحلیل تکنیکال بپردازید. همچنین در بعضی از این پلتفرم ها توصیه های برتر پژوهشی، گزارش ها و تجزیه و تحلیل قیمت سهام نیز وجود دارد که می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. در وب سایت های مختلف کارگزاری می توانید با کارشناسان و دیگر فعالان بازار نیز به بحث و بررسی بازار بپردازید.

اقدامات ایمنی که باید در معاملات آنلاین انجام شود

انجام اینگونه معاملات نکات خاص خود را دارد و سرمایه گذاران و معامله گران برای انجام این کار بهتر است نکات ایمنی را رعایت کنند و از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای جلوگیری از سوء استفاده از حساب خود، همیشه بعد از انجام معاملات از سیستم خارج شوید.
 • هنگام ورود به حساب معاملاتی خود از مکان دیگری غیر از رایانه شخصی خود، روی گزینه "مرا به خاطر بسپار" کلیک نکنید.
 • نام کاربری و رمز عبور خود را هرگز در اختیار اشخاص غیر قابل اعتماد قرار ندهید.

نحوه شروع معامات آنلاین

 • برای شروع معاملات آنلاین باید یک حساب کاربری در یک شرکت کارگزاری باز کنید.
 • کارگزار معاملاتی خود را براساس ویژگی هایی مانند کارمزدهای موجود، تنوع خدمات، پشتیبانی خوب، ارائه خدمات آنلاین، خدمات مشاوره و آموزش، سیستم معاملاتی بی نقص و از این دست موارد انتخاب نمایید. 

جمع بندی

معاملات آنلاین در بازار سهام

در این مقاله با مفهوم و مزایای معاملات آنلاین آشنا شدیم. از آنجا که این معاملات در فضای آنلاین انجام می شود، سرمایه گذار به فرصت های معاملاتی دسترسی فوری دارد و برای اطلاع از وضعیت بازار سهام و سایر بازارها نیازی به انجام کار پیچیده و وقت گیر ندارد.

با این وجود معاملات آنلاین نیز دارای معایبی است؛ از آنجا که سرمایه گذاران می توانند به راحتی و بدون ارتباط با هیچ کس، خود اقدام به خرید و فروش کنند، معاملات می تواند به ویژه برای مبتدیان خطر ایجاد کند. اگر معاملات به روشی مناسب و همراه با تحلیل کافی انجام نشود، سرمایه گذار خطر از دست دادن مقدار قابل توجهی پول را دارد. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای هر سرمایه گذاری، لازم است تا با انواع روش های تحلیل، خطرات موجود و بهترین استراتژی ها و روش ها آشنا شوید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com