آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.0038
تغییر در یک ساعت -0.13
تغییر در یک روز 0.35
تغییر در یک هفته -0.33
تغییر در یک ماه 1.99
تغییر در دو ماه 2.11
تغییر در سه ماه -6.04
رتبه در بازار 4,046
وب سایت https://defichain.com/
معاملات روزانه 73,670
حجم بازار 0
سکه در گردش 0 DFI
عرضه کل 100,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/DeFiCh/ain
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالDeFiChain
نماد ارزدیجیتالDFI
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
  • 1,200,000,000 DFI

یک جنبش جدید، اکسیژن را به صنعت ارزهای رمزنگاری پمپاژ می‌کند!

هر کسی که اتریوم یا ترون داشته باشد می‌تواند عضو شود!

 این بدان معنی است که DeFI می‌تواند دسترسی به خدمات بانکی و مالی را برای هر کسی که دارای اتصال به اینترنت است آسان کند و می‌تواند دامنه مالی را برای میلیاردها انسان بدون بانک و جوامع از راه دور افزایش دهد.

اکوسیستم DeFi از سیستم عامل‌های وام گرفته تا سیستم‌های پول ثابت و BTC توکن‌دار، یک شبکه گسترده از پروتکل‌ها و ابزارهای مالی یکپارچه  راه‌اندازی کرده است.

اکنون با ارزش بیش از 13 میلیارد دلار که در قراردادهای هوشمند Ethereum قفل شده است، مالیات غیرمتمرکز به عنوان فعالترین بخش در فضای بلاکچین، با طیف گسترده‌ای از موارد استفاده برای افراد، توسعه دهندگان و موسسات، ظاهر شده است.

هرکسی که اتریوم یا ترون داشته باشد می تواند عضو شود!

در حالی که در سیستم مالی سنتی ما از زیرساخت‌های متمرکز استفاده می‌شود که به وسیله مقامات مرکزی، موسسات و واسطه‌ها مدیریت می‌شوند، منابع مالی غیرمتمرکز به وسیله یک کد تأمین می‌شود که در زیرساخت‌های غیرمتمرکز بلاکچین Ethereum در حال اجرا است.

با استقرار قراردادهای هوشمند تغییرناپذیر در Ethereum، توسعه دهندگان DeFi می‌توانند انواعی از پروتکل‌ها و سیستم عامل‌های مالی راه‌اندازی کنند که دقیقاً مطابق برنامه‌ریزی انجام شده اجرا می‌شوند و برای هر کسی با اتصال به اینترنت در دسترس است.

دستیابی به موفقیت DeFi این است که دارایی‌های رمزنگاری شده را می‌توان به روش‌های غیرممکن با دارایی‌های فیات یا "دنیای واقعی" استفاده کرد.

مبادلات غیرمتمرکز و وام های فوری و... کاملاً کاربردهای جدیدی هستند که فقط در بلاکچین‌ها وجود دارند. این تغییر پارادایم در زیرساخت‌های مالی  مزایایی را در رابطه با ریسک، اعتماد و فرصت ایجاد می‌کند.

هرکسی که اتریوم یا ترون داشته باشد می تواند عضو شود!

مزایای مالی غیرمتمرکز چیست؟

مالی غیرمتمرکز از اصول اصلی بلاکچین Ethereum برای افزایش امنیت و شفافیت مالی، باز کردن قفل نقدینگی و فرصت‌های رشد و پشتیبانی از یک سیستم اقتصادی یکپارچه و استاندارد استفاده می‌کند.

قابلیت برنامه‌ریزی قراردادهای هوشمند 

  • اجرا را خودکار کرده و امکان ایجاد ابزارهای مالی جدید و دارایی‌های دیجیتالی را فراهم می‌کنند.
  • تغییرناپذیری هماهنگی داده ضد ویرایش در کل ساختارهای غیرمتمرکز بلاکچین امنیت و قابلیت کنترل را افزایش می‌دهد.

قابلیت برنامه ریزی قراردادهای هوشمند

قابلیت همکاری 

اطمینان حاصل می‌کند که پروتکل‌ها و برنامه‌های DeFi برای ادغام و تکمیل یکدیگر ساخته شده‌اند. با استفاده از DeFi، توسعه دهندگان و تیم‌های تولیدی انعطاف پذیری لازم را برای ایجاد پروتکل‌های موجود، شخصی سازی رابط‌ها و ادغام برنامه‌های شخص ثالث دارند؛ به همین دلیل  مردم اغلب پروتکل‌های DeFi را "لگوهای پول" می‌نامند.

شفافیت

 در زنجیره بلوک عمومی Ethereum، هر معامله‌ای به سایر کاربران شبکه ارسال و تأیید می‌شود (توجه: آدرس‌های Ethereum کلیدهای رمزگذاری شده‌ای هستند که شبه ناشناس هستند). این سطح از شفافیت در مورد داده‌های معامله نه تنها امکان تجزیه و تحلیل داده‌های غنی را فراهم می‌کند؛ بلکه اطمینان حاصل می‌کند که فعالیت شبکه برای هر کاربر در دسترس است. Ethereum و پروتکل‌های DeFi که بر روی آن اجرا می‌شوند نیز با کد منبع باز ساخته شده‌اند.

بدون مجوز برخلاف امور مالی سنتی 

 DeFi با دسترسی آزاد و بدون مجوز تعریف می‌شود. هرکسی با کیف پول رمزنگاری و اتصال به اینترنت، صرف نظر از جغرافیای محل زندگی خود و غالباً بدون حداقل مبلغی از بودجه مورد نیاز، می‌تواند به برنامه‌های DeFi ساخته شده در Ethereum دسترسی پیدا کند.

 با استفاده از کیف پول‌های Web3 مانند MetaMask برای تعامل با برنامه‌ها و پروتکل‌های مالی غیرمجاز، فعالان بازار DeFi همیشه از دارایی‌های خود نگهداری می‌کنند و اطلاعات شخصی آنها را کنترل می‌کنند.

موارد استفاده برای امور مالی غیرمتمرکز چیست؟

از DAO گرفته تا دارایی‌های مصنوعی، پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز دنیایی از فعالیت اقتصادی جدید و فرصت را برای کاربران در سراسر جهان باز کرده‌اند. لیست جامع موارد استفاده که در زیر اشاره شده‌اند، ثابت می‌کند که DeFi بیش از یک اکوسیستم در حال ظهور پروژه‌ها است. در عوض این یک تلاش عمده و یکپارچه برای ایجاد یک سیستم مالی موازی در Ethereum است که با خدمات متمرکز رقیب است؛ زیرا به طور کامل قابلیت دسترسی بیشتری دارد و انعطاف‌پذیرتر و شفاف‌تر است.

موارد استفاده برای امور مالی غیرمتمرکز چیست؟

مدیریت دارایی

با پروتکل‌های DeFi، شما حافظ وجوه رمزنگاری خود هستید. کیف پول‌های رمزنگاری مانند MetaMask ، Gnosis Safe و Argent به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و با اطمینان با برنامه‌های غیرمتمرکز ارتباط برقرار کنید و خرید، فروش و انتقال رمزنگاری تا کسب سود از دارایی‌های دیجیتال خود را انجام دهید. در فضای DeFi، داده‌های شما متعلق به شماست!

 به عنوان مثال، MetaMask رمزهای عبور و کلیدهای خصوصی شما را به صورت محلی رمزگذاری شده در دستگاه شما ذخیره می‌کند تا فقط شما به حساب‌ها و داده‌های خود دسترسی داشته باشید.

در امور مالی سنتی، انطباق پیرامون مبارزه با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم به راهنمایی‌های مشتری خود بستگی دارد. در فضای DeFi، زیرساخت غیرمتمرکز Ethereum تجزیه و تحلیل انطباق نسل بعدی را در مورد رفتار آدرس‌های شرکت کننده به جای هویت شرکت کننده امکان‌پذیر می‌کند. این سازوکارهای معامله شما به ارزیابی خطر در زمان واقعی و محافظت در برابر کلاهبرداری و جرائم مالی کمک می‌کنند.

DAO 

DAO یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز است که با توجه به قوانین شفاف رمزگذاری شده در بلاکچین Ethereum همکاری می‌کند و نیاز به یک نهاد اداری متمرکز را از بین می‌برد. چندین پروتکل معروف در فضای DeFi، مانند Maker و Compound ،DAO را برای جمع‌آوری کمک مالی، مدیریت عملیات مالی و عدم تمرکز حاکمیت به جامعه راه‌اندازی کرده‌اند.

تجزیه و تحلیل داده‌ها

پروتکل‌های DeFi به دلیل شفافیت بی‌سابقه خود در مورد داده‌های معامله و فعالیت شبکه، مزایای منحصر به فردی برای کشف داده‌ها، تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری در مورد فرصت‌های مالی و مدیریت ریسک ارائه می‌دهند. رشد انفجاری برنامه‌های جدید DeFi باعث توسعه ابزارها و داشبوردهای متعددی مانند DeFi Pulse و Codefi Data شده است که به کاربران کمک می‌کند تا مقدار قفل شده در پروتکل‌های DeFi را ردیابی کنند، ریسک سیستم عامل را ارزیابی کرده و عملکرد و نقدینگی را مقایسه کنند.

مشتقات

قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum امکان ایجاد مشتقات توکن‌دار را فراهم می‌کند که ارزش آنها از عملکرد یک دارایی اساسی حاصل می‌شود و در آنها توافق‌نامه‌های طرف مقابل به صورت کد شده است. مشتقات DeFi می‌توانند دارایی‌های دنیای واقعی مانند ارزهای فیات، اوراق قرضه و کالاها و ارزهای رمزپایه را نشان دهند.

توسعه دهنده و ابزار زیرساخت

یکی از اصول اصلی طراحی پروتکل‌های DeFi قابلیت انعطاف‌پذیری است؛ به این معنی که اجزای مختلف یک سیستم می‌توانند به راحتی متصل شده و با یکدیگر همکاری کنند؛ همانطور که از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی یکپارچه DeFi مشاهده می‌شود، کد ترکیبی یک اثر شبکه قدرتمند ایجاد کرده است که در آن جامعه‌ای بر اساس آنچه دیگران ساخته‌اند، ایجاد می‌کند. بسیاری روند توسعه DeFi را به ساختن با لگو تشبیه می‌کنند از این رو نام مستعار محبوب‌تر "لگوهای پول" است. 

صرافی‌های غیرمتمرکز DEX 

صرافی‌های غیرمتمرکز  DEX  مبادلات ارز رمزنگاری شده‌ای هستند که بدون داشتن اختیارات مرکزی کار می‌کنند، به کاربران امکان می‌دهند معاملات همتا انجام دهند و کنترل وجوه خود را حفظ کنند. DEX خطر دستکاری قیمت همچنین هک و سرقت را کاهش می‌دهد؛ زیرا دارایی‌های رمزنگاری هرگز در اختیار خود صرافی نیستند.

صرافی‌های غیرمتمرکز DEX  همچنین به پروژه‌های توکن امکان دسترسی به نقدینگی را می‌دهند که اغلب رد و بدل مبادلات متمرکز و بدون هیچ گونه هزینه لیست است. همین چند سال پیش پروژه‌ها میلیون‌ها دلار برای دریافت توکن در بورس متمرکز پرداخت می‌کردند.

برخی از مبادلات درجاتی از عدم تمرکز را اجرا می‌کنند که در آن سرورهای متمرکز ممکن است کتاب‌های سفارش و سایر ویژگی‌ها را میزبانی کنند؛ اما کلیدهای خصوصی کاربران را در خود ندارند.  صرافی‌های غیرمتمرکز محبوب در فضای DeFi در حال حاضر شاملAirSwap ، Liqualit،  Mesa، Oasis و Uniswap می‌شوند.

بازی کردن

قابلیت انعطاف‌پذیری DeFi باعث شده تا توسعه دهندگان محصولات بتوانند پروتکل‌های DeFi را مستقیماً در سیستم عامل‌های مختلف عمودی بسازند. بازی‌های مبتنی بر Ethereum به دلیل اقتصاد داخلی و مدل‌های تشویقی نوآورانه، به یک مورد محبوب در امور مالی غیرمتمرکز تبدیل شده‌اند؛ به عنوان مثال، PoolTogether، یک قرعه کشی پس‌انداز حسابرسی بدون ضرر است که کاربران را قادر می‌سازد با واریز سپرده کوین DAI، بلیط‌های دیجیتال را خریداری کنند؛ سپس به هم پیوسته و به پروتکل بازار پول مرکب برای کسب سود وام می‌دهند.

هویت

پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز همراه با سیستم‌های هویت مبتنی بر بلاکچین فرصتی برای کمک به کاربران قبلا قفل شده برای دسترسی به یک سیستم اقتصادی واقعی جهانی است. راه حل‌های DeFi می‌تواند نیازهای وثیقه را برای افرادی که بودجه اضافی ندارند کاهش دهد و به جای امتیازات داده‌های سنتی مانند مالکیت خانه و درآمد، از طریق ویژگی‌های اعتبار و فعالیت مالی به ارزیابی اعتبار کاربران کمک می‌کند. فضای DeFi به حریم خصوصی داده‌ها در مورد اطلاعات شناسایی شخصی و  دسترسی آزاد، جایزه می‌دهد. هر کسی که به اینترنت متصل باشد می‌تواند با حفظ کنترل داده‌ها و دارایی‌های خود به برنامه‌های DeFi دسترسی پیدا کند.

هویت

استیبل کوین

استیبل کوین هر ارز رمزنگاری شده‌ای است که به یک دارایی یا سبد دارایی ثابت مانند فیا، طلا یا سایر ارزهای رمزپایه وابسته باشد. Stablecoins در اصل برای کاهش قیمت‌های ناپایدار ارز رمزپایه و ایجاد بلاکچین به یک راه حل پرداخت مناسب ساخته شده است. اکنون آنها در سراسر فضای DeFi برای پرداخت‌های حواله، سیستم‌های وام و حتی موارد استفاده سازمانی مانند ارز دیجیتال بانک مرکزی اجرا می‌شوند.

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com