1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال زیرساخت
  4. ارز دیجیتال فایل کوین

ارز دیجیتال فایل کوین

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
5.418
تغییر در یک ساعت -0.7
تغییر در یک روز -0.01
تغییر در یک هفته -9.93
تغییر در یک ماه 0.52
تغییر در دو ماه -15.67
تغییر در سه ماه -44.44
رتبه در بازار 32
وب سایت https://filecoin.io/
معاملات روزانه 135,819,258
حجم بازار 3,046,341,655
سکه در گردش 563,296,169 FIL
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالFILECOIN
نماد ارزدیجیتالFIL
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال زیر ساخت
قابلیت استخراجندارد
تعداد سکه ها
  • 2,000,000,000 FIL

بلاکچین فایل کوین چیست؟ هر آنچه که باید بدانید.

به جراَت می‌توان گفت بلاکچین فایل کوین یکی از کاربردی‌ترین، جسورانه‌ترین و پیچیده‌ترین بلاکچین‌های موجود در جهان است. این بلاکچین بر اساس ایده‌ای بسیار نوآورانه و با اهدافی بلند پروازانه خلق شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که اگر تیم توسعه دهنده فایل کوین بتواند ایده‌های خود را عملی کند، انقلابی بزرگ در عرصه داده‌ها ایجاد خواهد کرد. پروژه فایل کوین به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا پرونده‌های مهم خود را با قیمت‌های رقابتی ذخیره کنند و هر موقع که خواستند آنها را بازیابی نمایند. 

پروژه فایل کوین یک بلاکچین همتا به همتا است که برای ذخیره اطلاعات به دور از خطرات هک یا سانسور طراحی شده است. این بلاکچین برای اینکه مطمئن شود اپراتورها داده‌ها را به بهترین و درست‌ترین شکل ممکن ذخیره می‌کنند، مشوق‌های اقتصادی جذابی برای ماینرها ایجاد کرده است.

ماینرهای ذخیره‌سازی رایانه‌هایی قدرتمند هستند که متعهد می‌شوند از مجموعه‌ای از داده‌ها در طول زمانی معین به بهترین شکل نگهداری کنند؛ به این ترتیب هر کسی که می‌خواهد پرونده‌ها و داده‌های خود را ذخیره کند یا از ذخیره کردن پرونده‌های دیگران کسب درآمد کند، می‌تواند به شبکه فایل کوین بپیوندد. مشتری‌ها برای اینکه بتوانند فایل‌های خود را در ماینرهای فایل کوین ذخیره‌سازی کنند، باید هزینه بپردازند. شبکه فایل کوین به وسیله هیچ شرکتی کنترل نمی‌شود و نرخ قیمت فضای ذخیره‌سازی در این شبکه به صورت بازار آزاد و براساس توافق بین طرفین تعیین می‌شود. 

بلاکچین فایل کوین چیست ؟ هر آنچه که باید بدانید.

به این ترتیب ماینرهای فایل کوین می‌توانند به خاطر حفظ و نگهداری اطلاعات مهم و باارزش به صورت امن، غیرقابل سانسور و هک ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) پاداش بگیرند.

عرضه اولیه فایل کوین 250 میلیون دلار سرمایه در اختیار موسسان این بلاکچین قرار داد.

خوان بنت مدیرعامل Protocol Labs و بنیانگذار فایل کوین است؛ البته پروژه فایل کوین یکی از خدمات شرکت Protocol Labs است. Protocol Labs در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد پروژه‌های IPFS و lib p2p و Filecoin از جمله محصولات این شرکت هستند.

عرضه اولیه بلاکچین فایل کوین در آگوست سال ۲۰۱۷ با فروش ۲۰۰ میلیون توکن FIL آغاز شد. عرضه اولیه (ICO) فایل کوین به مدت یک ماه ادامه داشت و توانست سرمایه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار برای شرکت جمع‌آوری کند. تیم توسعه دهنده فایل کوین از این سرمایه به عنوان پشتوانه‌ای برای ارتقا و بهبود شبکه استفاده می‌کنند.

web3 چیست؟

web3 در واقع همان فناوری است که به بلاکچین فایل کوین اجازه می‌دهد که بتواند یک پرونده را بین افراد مختلف به اشتراک بگذارد. web3 نرم‌افزاری است که برنامه‌های متمرکز را به برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل می‌کند و با حذف واسطه‌ها خطر هک شدن یا سانسور شدن اطلاعات را کاهش می‌دهد. بهره‌مندی از تکنولوژی web3 به مشتریان این امنیت خاطر را می‌دهد که اطلاعات آنها به درستی حفظ می‌شود و در مواقع لزوم قابل بازیابی خواهد بود.

فایل کوین چگونه عمل می‌کند؟

ارائه دهندگان بلاکچین فایل کوین در واقع ماینرها یا کامپیوترهایی هستند که می‌توانند به اینترنت وصل شوند و فضای دیسک اضافی برای ذخیره اطلاعات دارند. این ماینرها با مشارکت در زنجیره ذخیره‌سازی اطلاعات می‌توانند ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) پاداش بگیرند. از سوی دیگر ارائه دهندگان ذخیره‌سازی در شبکه فایل کوین نیازی به تبلیغ خود ندارند؛ زیرا بلاکچین فایل کوین به گونه‌ای طراحی شده است که با ایجاد فضای کاربری راحت و شفاف، اکوسیستم خلاقانه و غیرمتمرکز به بهترین شکل ارائه دهندگان را به مشتریان متصل می‌کند.

همه ارائه دهندگان ذخیره‌سازی باید به تعهدات خود در زمینه ذخیره اطلاعات پایبند باشند. این پایبندی به وسیله تایید اثبات فضا زمان  (PoSt) در پروتکل استخراج بیت کوین ثبت می‌شوند. پروتکل PoSt به مشتریان اجازه می‌دهد تا بررسی کنند و مطمئن شوند که ذخیره‌سازی اطلاعات مورد توافق توسط ماینر به درستی انجام شده است.

فایل کوین چگونه کار می کند؟

بلاکچین فایل کوین از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

بلاکچین فایل کوین در واقع مجموعه‌ای از گره‌های بازیابی، گره‌های ذخیره‌سازی و مشتری‌ها است. ارز دیجیتال FIL ارز واسطه‌ای است که این 3 گروه به وسیله آن با یکدیگر معامله می‌کنند.

گره‌های ذخیره‌سازی در واقع همان‌ ماینرهایی هستند که نسخه‌ای از اطلاعات کامل بلاکچین، تراکنش‌های بین کاربران و داده‌های مورد نظر مشتری را به شکلی که توافق شده است، ذخیره می‌کنند.

ماینرهای بازیابی اطلاعات را استخراج و به مشتری تحویل می‌دهند. گاهی ماینرهای ذخیره‌سازی به عنوان ماینر بازیابی نیز در شبکه فایل کوین به فعالیت می‌پردازند.

ماینرها هزینه‌های خود را خارج از زنجیره بلاکچین دریافت می‌کنند. بنیانگذاران فایل کوین پیش‌بینی کردند که پرداخت هزینه‌ها داخل زنجیره فایل کوین می‌تواند باعث ایجاد گلوگاه‌های اعتبارسنجی پرداخت‌ها و کاهش سرعت شبکه شود؛ به همین دلیل تصمیم گرفتند کلیه پرداخت‌ها در خارج از شبکه بلاکچین انجام پذیرد و فقط در مواقعی که اختلاف پیش می‌آید از بلاکچین استفاده شود.

هر آنچه که درباره ارز دیجیتال FIL باید بدانید.

در مجموع حدود 2 میلیارد ارز دیجیتال  FIL در جهان وجود دارد که قرار است طی ۱۶ سال آینده به تدریج به منظور پاداش استخراج بلوک به بازار عرضه شوند. طبق سیاست پولی که موسسان فایل کوین در نظر گرفته‌اند مقرر شده است که حدود 70%  ارزهای دیجیتال موجود جهت پاداش به مرور در اختیار استخراج کنندگان قرار گیرد. سازمان Protocol Labs در نقش توسعه دهنده این شبکه، 15% از ارزهای دیجیتال FIL را در اختیار دارد. حدود 10% از توکن‌های این شبکه طی عرضه اولیه بلاکچین فایل کوین در اختیار سرمایه گذاران اولیه این پروژه قرار گرفت. 5% از آن برای اجرایی کردن برنامه‌های بلند مدت این شبکه در اختیار بنیاد فایل کوین قرار دارد.

با سهام اولیه و حداقل امکانات، می‌توان به استخراج فایل کوین پرداخت!

ماینرها برای اینکه بتوانند به استخراج ارز دیجیتال فایل کوین بپردازند ابتدا باید سهام اولیه‌ای به منظور وثیقه در اختیار شبکه فایل کوین قرار دهند. بلاکچین فایل کوین به گونه‌ای طراحی شده است که هر کسی که به اینترنت و یک هارد درایو یک ترابایتی با کیفیت دسترسی داشته باشد، می‌تواند به استخراج فایل کوین بپردازد؛ به این ترتیب برای شروع استخراج ارز دیجیتال فایل لازم نیست دستگاه‌های پیچیده خریداری نمایید؛ بلکه با حداقل امکانات می‌توان به استخراج فایل کوین پرداخت؛ به همین دلیل  افراد باید سهام اولیه (وثیقه) را در اختیار شبکه فایل کوین قرار دهند تا در صورتی که ماینر به تعهدات خود به درستی عمل نکند، بلاکچین بتواند با ضبط کردن سهام اولیه ماینر خاطی را جریمه نماید. 

نظر کارشناسان درباره آینده فایل کوین چیست ؟

سی گیت (Seagate) پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۱۷۵ میلیارد ترابایت داده برای ذخیره وجود خواهد داشت؛ حتی با استفاده از سرویس‌های ابری که امروزه باعث افزایش سرعت و کاهش هزینه ذخیره داده‌ها شده‌اند، نیز نمی‌توان این حجم عظیم داده را ذخیره نمود. از سوی دیگر اکثر سیستم‌های ذخیره‌سازی داده‌هایی که فعلا مورد استفاده هستند به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند. در سیستم‌های متمرکز ذخیره اطلاعات همیشه خطر هک شدن، تقلب، سانسور یا سوء استفاده از داده‌ها وجود دارد.

 بلاکچین فایل کوین یک پروژه بلند پروازانه است که قصد دارد با ذخیره اطلاعات به صورت نامحدود و غیرمتمرکز انقلابی در جهان داده‌ها ایجاد کند؛ به دلیل ساختار و امکانات ویژه‌ای که بلاکچین فایل کوین در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، بسیاری از کارشناسان معتقدند که آینده‌ای روشن در انتظار این پروژه است. پروژه فایل کوین به کاربران خود این امکان را می‌دهد که بتوانند اطلاعات مهم خود را به راحتی و به طور کاملا امن و دور از دسترس هکرها و... حفظ نموده و در مواقع لزوم بازیابی نمایند.

مزایای استفاده از فایل کوین چیست؟

  • فایل کوین به ماینرهای خود برای ذخیره هیچ چیز نیز پاداش می‌دهد! شاید به نظر عجیب باشد اما هدف از این کار این است که بلاکچین همواره مطمئن باشد که جای خالی برای ذخیره اطلاعات بیشتر دارد.
  • مشتریان در شبکه فایل کوین می‌توانند با توجه به نیازهای خود از بین ارائه دهندگان، ماینری را که هزینه و سرعت افزونگی متناسب با نیازشان دارد، انتخاب نمایند. 
  • در پروژه فایل کوین بر خلاف سیستم‌های ذخیره‌سازی متمرکز نیازی نیست که برای هر ارائه دهنده‌ای،  API متفاوتی اجرا شود.
  • بلاکچین فایل کوین ایده‌ای بسیار کاربردی دارد و کار با آن آسان است؛ به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود جامعه مشتریان زیادی را به خود جذب نماید. 
  • کاربران این شبکه هوشمند نیازی نیست که برای جذب مشتری به تبلیغ ماینر خود در سطح شبکه بپردازند.
  • در بلاکچین فایل کوین مهم نیست که شما چه زمانی برای استخراج فایل کوین به شبکه بپیوندید. این سیستم بگونه‌ای طراحی شده است که همیشه تازه واردها نیز بتوانند از پاداش استخراج ارز دیجیتال فایل کوین بهره‌مند شوند.

ارز دیجیتال FIL پس از تکمیل موج W  وارد اصلاح این موج شد و در حال حاضر در کف کانال است که میان دو محدوده مقاومتی در قیمت 80.60 و 163.37 و دو محدوده حمایتی در قیمت  53.89 و 35.82 در حال نوسان است.

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم، در  بازه زمانی هفتگی و ماهیانه، برای درک و دیدگاه بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

151 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
11 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com