آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.0201
تغییر در یک ساعت 0.06
تغییر در یک روز -0.17
تغییر در یک هفته -7.62
تغییر در یک ماه -43.74
تغییر در دو ماه -47.86
تغییر در سه ماه -63.34
رتبه در بازار 299
وب سایت http://nem.io
معاملات روزانه 5,834,977
حجم بازار 180,852,523
سکه در گردش 8,999,999,999 XEM
عرضه کل 8,999,999,999
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/nemtech
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالNEM
نماد ارزدیجیتالXEM
دسته ارز دیجیتالارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
قابلیت استخراجدارد
تعداد سکه ها
 • 8,999,999,999 XEM

نم یا همان NEM  یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی است برای هدف خاصی طراحی و پدیدار شد.

ارز دیجینال نم NEM، تغییر یافته  هیچ کدام از ارزهای دیگر نیست و کاملا منحصر به فرد پا به دنیای رمزارزها گذاشته است. همانطور که می دانید بعضی از ارزهای دیجیتال مثل لایت کوین یا بیت کوین کش از تغییراتی در کدنویسی خود بیت کوین به وجود آمده است؛ اما در مورد ارز دیجیتال نم NEM اینطور نیست و کدهای بلاکچین نم کاملا اختصاصی و منحصر به فرد هستند؛ به همین دلیل هم برای این ارز دیجیتال نام  NEM یا همان (New Economy Movement) به معنی (جنبش اقتصادی نوین ) را انتخاب کردند؛ چون این ارز دیجینال سعی دارد که بتواند مورد پذیرش دنیا واقع شود و دامنه  فعالیت‌های خود را بسیار گسترده کند .

اگر تاریخچه پیدایش ارز دیجیتال NEM را بخوانید متوجه این نکته  بسیار جالب خواهید شد که این ارز در ابتدا با هدف بهبود فرآیند یک شبکه طراحی شده است؛ اما رفته رفته هدف‌های جدی‌تری را برای خودش تعیین می‌کند و به فعالیت‌های گسترده‌تر و جدی‌تری دست می‌زند.

تاریخچه پیدایش NEM

ارز دیجیتال NEM در ابتدا به وسیله یکی از کاربران بیت کوین تاک با نام کاربری (UtopianFuture) در تاریخ مارس 2015 راه‌اندازی شد.

قصد اولیه از طراحی این ارز دیجیتال (NEM ) این بود که در ابتدا می‌خواست تحقیقاتی جهت بهبود شبکه NXT انجام دهد؛ اما بعد از مدتی تصمیم گرفت که با کمک 15 نفر از اعضای توسعه دهنده و حدود 30 نفر از بازاریاب‌ها این ارز دیجینال را به صورت کاملا مستقل به بازار ارزهای دیجیتال ارائه نماید.

 امروزه هدف از فعالیت ارز دیجیتال NEM این است که بتواند به منزله  یک وسیله  بسیار رایج و کارآمد برای مبادلات و معاملات استفاده شود.

تاریخچه پیدایش NEM

همین هدف هم باعث شده است که این مجموعه خدمات عالی مثل کارمزدهای بسیار پایین تراکنش‌ها یا سرعت بسیار بالای تراکنش‌ها ( حدود 20 ثانیه برای هر تراکنش) را برای مردم فراهم کند تا افراد بتوانند به راحتی معاملات مالی خود را انجام دهند .

علی‌رغم فعالیت‌های زیادی که افراد این گروه دارند،  تمایل دارند که همواره در پشت پرده‌ ناشناس باقی بمانند و به فعالیت‌های خود ادامه بدهند و تنها اطلاعاتی که از اعضای این گروه به دست آمده  است این است که این افراد در کشور سنگاپور زندگی می‌کنند.

امروزه بلاکچین نم NEM دارای ارز دیجیتالی به نام زم ZEM است که در ادامه مقاله به توضیح کامل این مفاهیم می‌پردازیم.

تفاوت NEM  و ZEM در چیست؟

همان طور که در بالا به طور مختصر اشاره شد بلاکچین نم NEM  دارای ارز دیجیتال زم ZEM است؛ به عبارت دیگر NEM نام شبکه دیجیتال است و ZEM نام ارز دیجیتال است.

چیزی شبیه لغت اتریوم و اتر، اتریوم نام یک بلاکچین است ولی در صورتی که ارز دیجیتال آن اتر نام دارد.

یا در مثال دیگری از بیت کوین  می‌بینیم که واژه بیت کوین نام یک بلاکچین است ولی ارز دیجیتال خودش هم بیت کوین نام دارد .

ویژگی‌های کاربردی ارز دیجیتال NEM 

NEM نم یکی از ارزهای دیجیتال پرکاربرد در دنیای رمز ارزها و ارزهای دیجیتال است که ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص آن روز به روز به محبوبیت این شبکه دیجیتال اضافه می‌کند. 

 1. نم دو بلاکچین مختلف دارد 
 2. امکان ایجاد و افزایش دارایی و سرمایه با استفاده از نام فضاها (NAME SPACE) و موزاییک

دو بلاکچین بودن نم به چه معنا است ؟

ارز نم NEM دارای دو بلاکچین عمومی و خصوصی است. هر کدام از این دو بلاکچین‌ ویژگی‌ها و کابردهای خاص خود را دارند.

توسعه‌دهندگان بلاکچین عمومی این بلاک چین را در شبکه به گونه‌ای ایجاد کرده‌اند که استفاده از آن برای عموم آزاد است.

 بلاکچین عمومی نم شفافیت بسیار بالایی دارد که به خاطر همین ویژگی بازرگانان و شرکت‌ها می‌توانند به راحتی در یک شبکه باز از آن استفاده کنند.

 بلاکچین خصوصی این شبکه که با نام میژین (Mijin) ارائه می‌شود، یک بلاکچین خصوصی است که برای استفاده شرکت‌های بزرگ به صورت خصوصی طراحی شده است و تراکنش‌های آن به هیچ عنوان برای عموم منتشر نمی‌شوند و کاملا محرمانه می‌مانند.

دو بلاک چین بودن نم به چه معنی است ؟

مفهوم نام فضاها و موزاییک‌ها در سیستم  NEM؟

دو بخش بسیار مهم در سیستم نم وجود دارد به نام موزاییک و نام فضا. 

هر کدام از این بخش‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که در این بخش به تفصیل به آنها می‌پردازیم. 

برای فهم بهتر مطلب ابتدا با یک مثال آغاز می‌کنیم:

اگر بخواهیم نام فضاها و موزاییک‌ها را به چیزی تشبیه کنیم به طور  یقین نام فضا را به دامنه و موزاییک به هاست قابل تشبیه است. 

هنگامی که هر شخصی یک نام فضا را برای خود طراحی کند و در شبکه ثبت کند فرد دیگری قادر به ثبت آن نام فضا برای خودش نخواهد بود و هر شخصی منحصرا یک نام فضا را برای خود خواهد داشت.

این نام فضاها محل‌هایی هستند که می‌توان در آن موزاییک‌ها را ایجاد کرد.

اصطلاح موزاییک به طور دقیق به چه معناست ؟

شما می‌توانید موزاییک‌های مخصوص به خود را در نام فضاها ایجاد کنید. ایجاد موزاییک‌ها شباهت زیادی به ایجاد توکن یا ایجاد ارزهای دیجیتال دارد.

وقتی شخصی موزاییکی را ایجاد می‌کند شباهت زیادی به این دارد که توکن یا ارز دیجیتالی را تولید کند؛ به طور مثال زم ZEM اولین موزاییک ایجاد شده به وسیله شبکه NEM  بود؛ اما شما می‌توانید با اهداف دیگری موزاییک مخصوص به خود را ایجاد و ثبت کنید. برای فهم بهتر این موضوع  از این مثال استفاده می‌کنیم:

فرض کنید شما فردی هستید که یک رستوران دارید و می‌خواهید که در نم برای خودتان یک موزاییک ایجاد کنید. شما یک موزاییک غذا کوین تولید می‌کنید و مشخص می‌کنید که ارزش هر غذا کوین‌ برابر با یک پرس غذا در مجموعه است. 

افراد می‌توانند از خدمات مجموعه شما با داشتن این موزاییک به راحتی بهره‌مند شوند؛ البته باید یادآور شویم که این کار نیازمند پرداخت هزینه‌های زیاد بابت کارمزد است.

شبکه نم می‌تواند فایده و کارایی بسیار زیادی برای افرادی که صاحبان تجارت‌های بسیار بزرگ هستند، داشته باشد؛ به طور مثال به تازگی وزارت کشاورزی ژاپن از بلاکچین نم را برای رهگیری تولید فراورده‌های دامی انتخاب کرده است.

ارز نم nem طبق چه الگویی عمل می‌کند ؟

 الگوریتم مورد استفاده و مورد پسند شبکه ارز دیجیتال نم nem، الگوریتم اثبات اهمیت (Proof of Importance) است.

یک اتفاق بسیار جالب در شبکه نم این است که اگر شما 10.000 واحد ZEM داشته باشید می‌توانید پول خود را به کیف پول رسمی نم بسپارید تا علاوه بر این که سرمایه‌گذاری می‌کنید و از سرمایه آن بهره‌مند می‌شوید بتوانید از سود حاصل از تراکنش‌ها هم بهره‌مند شوید.

 به این افراد هاروستر می‌گویند.

این الگوریتم تا حدی به الگوریتم اثبات سهام شباهت دارد اما طبیعتا تفاوت‌هایی هم دارد.

الگوریتم اثبات سهام هم درست مثل اثبات اهمیت است؛ به این شکل که افرادی که توکن یا کوین دارند می‌توانند عهده‌دار فرایند تایید تراکنش‌ها شوند؛ با این تفاوت که در اثبات سهام هر چقدر که سرمایه و دارایی شما بیشتر باشد به طور طبیعی درآمد شما هم بیشتر می‌شود و عوامل دیگر سهیم نیستند.

در اثبات اهمیت این موضوع لازم است بدانید که مقدار زمانی که دارایی شما در کیف پول شما است؛ همچنین تعداد معاملات شما هم نقش تاثیر گذاری در این زمینه دارند.

همان طور که گفته شد به افرادی که کیف پول خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند "هاروستر"  گفته می‌شود.

یک هاروستر هر چقدر که تعداد تراکنش‌های بالاتری  داشته باشد، درآمد بالاتری هم دارد. توضیح دقیق مفهوم هاروست را در ادامه مطلب می‌خوانید. 

لغت هاروست و هاورستر به چه معناست؟

همان‌ طور که می‌دانید در شبکه بیت کوین به فرایند تایید تراکنش "ماینینگ" گفته می‌شود؛ اما به فرآیند تایید تراکنش در دنیای NEM ، هاروست می‌گویند؛ هاروست در لغت به معنی  "برداشت محصول" است.

 به افرادی که هم زد را خریداری کرده‌اند و هم آن را در اختیار شبکه قرارداده‌اند تا علاوه بر سود شخصی در سود حاصل از عملیات تراکنش‌ها هم سهیم شوند، هاروستر می‌گویند.

هاروسترها نیازی به فرآیندهای سخت‌افزاری پیچیده ندارند علت آن هم مشخص است نیروی سخت‌افزاری و نیروی پردازش آنها از شبکه سوپرنودها تامین خواهد شد. 

هاروسترها فقط به شبکه سوپرنودها وصل می‌شوند و تراکنش‌ها را تایید می‌کنند.

سوپر نود کیست و وظایفش چیست ؟

شبکه NEM سوپر نودهایی دارد که این سوپر نودها سیستم‌های کامپیوتری بسیار قدرتمندی هستند که توان عملیاتی آنها بسیار زیاد است و پینگ بالایی دارند، حجم اینترنت آنها نامحدود است و دارای حداقل 3 میلیون زم ZEM است.

آنها منابع خودشان را در اختیار شبکه قرار می‌دهند و سود بسیار زیادی می‌برند.

روش‌های خرید زم ZEM

خریدن زم معمولا به دو صورت انجام می‌شود. 

 1. خرید مستقیم به صورت دلار یا ریال 
 2. تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به زم 

خرید زم به صورت مستقیم معمولا از صرافی‌های معتبر داخل کشور انجام می‌شود.

نکته قابل توجه این است که معمولا صرافی‌ها دارای ارزهای بیت کوین یا اتریوم هستند و در سبد کالای آنها معمولا موجودی زم صفر است؛ اما اگر قصد خرید از سایت را دارید حتما به معتبر بودن آن سایت دقت کنید.

روش تبدیل ارزهای دیجیتال 

روش تبدیل ارزهای دیجیتال، روشی محبوب و رایج در دنیا برای خرید ارز دیجیتال ZEM است؛ اما مساله موجود این است که این روش برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست.

برای خرید ارزهای دیجیتال با ارز دلار باید دارای حساب‌های بین‌المللی مانند مستر یا ویزا کارت  باشید و همان طور که می‌دانید کشور ایران تحریم است و این امکان برای ما وجود ندارد و اگر بخواهیم از مشکلات ثبت کاربران ایرانی در سایت‌های خارجی صرف نظر کنیم، برای اینکه بتوانیم ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم با دلار خریداری کنیم باید واسطه‌های مختلفی  پیدا کنیم که در نهایت هزینه تمام شده برای ما بسیار زیاد می‌شود و این کار در عمل غیرممکن و بی‌فایده است.


مزایای ارز دیجیتال xem

 • مزیت اصلی مطمئناً سازوکار اجماع POI است. علاوه بر این POI یک فناوری صرفه جویی در انرژی است.
 • تقریباً هر تجارت قابل توجهی می تواند در بالای بلاک چین NEM ایجاد شود.
 • NEM یک بلاکچین آماده برای تجارت است و قبلاً در ICO ، مبادله ارزهای رمزنگاری شده ، دیجیتال سازی اقتصاد دولتی و غیره استفاده شده است.
 • این یک پروژه منبع باز است. مدیر عامل NEM مارتین آلف مدیر باتجربه ای است که شرکتهای چند میلیون دلاری را هدایت می کند.
 • جامعه ای قوی در مقایسه با سایر پروژه هاست

معایب ارز دیجیتال xem

حتی اگر POI ایده های عالی ارائه می دهد، به نظر می رسد POS به عنوان سازوکار اجماع موثرتری شناخته شده است.

 • عرضه حداکثر XEM
 • نتایج مالی منتشر نشده است
 • هیچ مشاوری فاش نشده است
 • هیچ اشاره ای به تیم توسعه دهنده در وب سایت رسمی نیست
 • تقریباً هیچ فعالیتی در YouTube نیست

 


سخن پایانی 

بلاکچین نم NEM  و ارز آن یعنی زم ZEM امروزه بسیار محبوب است و قابلیت‌های زیادی  دارد که می‌توان گفت اگر در هدف‌مندی و برنامه‌ریزی توسعه‌دهندگان این ارز به درستی عمل کنند، می‌توانیم شاهد آینده درخشان این ارز دیجیتال در دنیای ارزهای دیجیتال باشیم.

ارز دیجیتال  ZEM پس از یک روند نزولی طولانی، برگشت خوبی را شروع کرد. در حال حاضر دو موج پیشرونده WY را به پایان رسانده که اکنون در اصلاح این امواج است. این اصلاح از دیدگاه کلاسیک نیز درانتهای کانال و میدلاین قرار گرفته که بین حمایت‌ها و مقاومت‌های مشخص شده در حال نوسان است.

محدوده‌های مقاومتی در قیمت : 

1- 0.1900

2- 0.2295

محدوده‌های حمایتی در قیمت : 

1- 0.1359

2- 0.1091

در تحلیل فوق، حمایت و مقاومت‌های کلیدی و مهم، در بازه  زمانی هفتگی و ماهیانه، برای تشخیص و ارزیابی بهتر شما عزیزان مشخص شده است که بعد از شکست، هر کدام می‌تواند روند نزولی و صعودی قوی تشکیل دهد و در صورت شکستِ این محدوده‌ها در آپدیت‌های بعدی، حمایت و مقاومت‌های جدید مشخص خواهد شد.

این ارز صرفا از لحاظ تحلیل تکنیکال بررسی شده است و به معنای سیگنال خرید یا فروش نیست.

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

38 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com