1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. تحلیل ارز دیجیتال
 4. مزایا و معایب ارز دیجیتال رن

مزایا و معایب ارز دیجیتال رن

مزایا و معایب ارز دیجیتال رن
لوگو علیرضا محرابی
مزایا و معایب ارز دیجیتال رن
تحلیل ارز دیجیتال

هنگامی که صحبت در مورد امور مالی غیرمتمرکز( DeFi) می شود، یکی از دارایی ها و پروتکل های رمزنگاری که اغلب ذکر می شود REN یا بهتر بگوییم RenVM است که امکان همکاری بین بلاکچین های مختلف را فراهم می کند.

RenVM چیست؟

RenVM یک شبکه BFT (تحمل خطای بیزانس) است که قابلیت همکاری بین بلاکچین ها را تسهیل می کند و از پروتکل اجماع مبتنی بر الگوریتم های MPC (محاسبات چند جانبه) استفاده می کند. 

RenVM چگونه کار می کند؟

هر پروتکل در این نوع برنامه ها سیستم عملکردی خاص خود را برای تصمیم گیری در مورد دستیابی به نکات مختلف ذکر شده در بالا دارند. برای مثال ، wBTC از یک سیستم کنسرسیوم استفاده می کند که ضرر متمرکز بودن و سرعت کافی برای ورود و خروج از پروتکل را ندارد.

معرفی کامل ارز دیجیتال رن

مزایا و معایب ارز دیجیتال ren

 1. RenVM از سیستم هزاران دستگاه مستقلی به نام Darknodes استفاده می کند و برای راه اندازی چنین دستگاهی لازم است حداقل 100 هزار توکن REN قفل شود.
 2. بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال 2020 رشد چشمگیری داشته است ، طیف وسیعی از سیستم عامل های DeFi از مبادلات غیرمتمرکز (DEXes) گرفته تا خدمات وام به موفقیت چشمگیر و یک پایگاه کاربری روزافزون رسیده اند. با این حال ، این اکوسیستم جدید DeFi تقریباً کاملاً بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است ، که می تواند مانع رشد بیشتر شود زیرا میزان سرمایه رمزنگاری قابل اختصاص به آن را محدود می کند.
 3. میلیاردها دلار که در بلاکچین های دیگر حبس شده اند نمی توانند در پروژه های DeFi مبتنی بر Ethereum سرمایه گذاری شوند - یا حداقل این قبل از حضور Ren (REN) بود.
 4. این توکن های جدید ERC-20 اکنون می توانند در محصولات DeFi برای طیف وسیعی از عملکردها مانند تجارت ، مدیریت و وام گرفتن  استفاده شوند. دارایی های اصلی در نرم افزار Ren قفل شده است و در هر زمان با پرداخت هزینه می توانید قفل آنها را باز کنید.
 5. پروتکل Ren متکی به ماشین مجازی Ren یا RenVM است که توسط یک شبکه غیرمتمرکز ماشین آلات موسوم به "Darknodes" تأمین می شود. این ماشین ها در ازای دریافت هزینه ، قدرت محاسبه و فضای ذخیره سازی خود را در اختیار ماشین مجازی قرار می دهند ، که این امر امکان حرکت ارزهای رمزپایه در بلاکچین ها را فراهم می کند.
 6. هر توکن RenBTC که ضرب می کنید توسط یک توکن BTC معادل ذخیره شده در RenVM پشتیبانی می شود. به منظور تسهیل این امر و محافظت از حریم خصوصی ، RenVM از چندین فناوری پیشرفته استفاده می کند:
 7. Shamir’s Secret Sharing - این یک اصل رمزنگاری است که داده های مخفی را به قسمتهایی که توسط شرکت کنندگان مختلف نگهداری می شود تقسیم می کند. Ren از این فرآیند استفاده می کند تا کلیدهای خصوصی مورد استفاده در شبکه RenVM را حتی از خود دارک نودها مخفی نگه دارد.
 8. محاسبات چند جانبه امن الگوریتمی است که اجازه می دهد کد توسعه دهندگان بدون آشکار کردن ورودی ها و خروجی ها اجرا شود.
 9. تحمل خطای بیزانس (BFT) این الگوریتم به این معنی است که شبکه Ren هنوز هم به طور موثر عمل خواهد کرد ، حتی اگر برخی از گره ها خراب شوند.
 10. Hyperdrive - سازوکار اجماع RenVM برای تکمیل معاملات با سرعت فوق العاده سریع طراحی شده است.
 11. رن از رمزنگاری پیشرفته و الگوریتم های پیشرفته برای امکان جابجایی دارایی های رمزنگاری شده خاص بین بلاکچین های مختلف استفاده می کند 
 12. علاوه بر بیت کوین ، Ren از حرکت BCH ، ZEC و DOGE به داخل شبکه Ethereum و Binance Smart Chain پشتیبانی می کند. رن قصد دارد در آینده از ارزها و بلاکچین های بیشتری پشتیبانی کند تا در نهایت کل فضای رمزنگاری را بهم متصل کند.
 13. تنها مورد استفاده برای ارز رمزنگاری شده REN ، استفاده از Darknode برای اوراق قرضه است ، اگرچه مردم ارز های REN را نیز به عنوان سرمایه گذاری سوداگرانه خریداری می کنند. darknode را می توان با Digital Ocean ، Amazon Web Service و Google Cloud راه اندازی کرد.
 14. بسیاری از سرمایه گذاران DeFi با بهره گیری از RenVM ارز رمزنگاری شده خود را به برنامه های DeFi مانند MyEtherWallet ، KeeperDAO و Curve Finance منتقل کرده اند - جایی که می توانند از طریق رمزنگاری درآمدی کسب کنند 
 15. حداکثر میزان عرضه REN 1 میلیارد است و هیچ وقت دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. Ren از الگوریتم اجماع Hyperdrive استفاده می کند که یک نسخه اصلاح شده از Tendermint است و حتی در صورت خرابی برخی از گره ها نیز کار می کند.

نتیجه گیری

پروتکل Ren از موقعیت خوبی برخوردار است تا از انقلاب DeFi بهره ببرد زیرا راه اندازی RenVM قادر است تقاضای رو به رشد نقدینگی بین زنجیره ای را جلب کند. Ren از شبکه ای از گره ها تشکیل شده است که الگوریتم های فنی بسیار پیشرفته ای را برای ایمن نگه داشتن آن به کار گرفته است. این باعث می شود رن در مقایسه با سایر محصولات مشابه متمایز شود زیرا رن واقعاً بی اعتماد و غیرمتمرکز است.

رن شاهد تحولات و ادغام های مکرر بوده است ، و اگرچه تعداد انگشت شماری از ارزهای رمزپایه و بلاکچین در حال حاضر پشتیبانی می شوند ، اما بیشتر برای آینده در نظر گرفته شده است. به زودی خواهیم دید که ، کل بخش رمزنگاری می تواند متصل به رن شود!

تحلیل ارز دیجیتال به زبان ساده

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر