کیف پول های ارز دیجیتال کازماس

کیف پول های ارز دیجیتال کازماس
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول های ارز دیجیتال کازماس
کیف پول ارز دیجیتال

ارز دیجیتال کازماس (Cosmos) یا رمز ارز اتم (ATOM) مهم‌ترین ارزی است که بر روی شبکه بلاکچین کازماس قرار دارد. پدیدآورنده این ارز، شخصی به نام کازماس است. هدف از پیدایش این ارز، ارتباطات آسان‌تر، مقیاس‌پذیری و تعامل میان زنجیره‌های جداگانه است. در حقیقا، پروژه کازماس، محیطی نامتمرکز از بلاکچین‌های جدا و موازی می‌باشد. به شکلی که کازماس، امکان برقراری ارتباط را بین این بلاکچین‌ها فراهم می‌آورد. البته، باید مراقب باشید تا ارز اتم را با ارز دیجیتال اتومیک کوین اشتباه نگیرید!

معرفی کیف پول های کازماس

همان طوری که برای نگهداری پول‌های فیزیکی یک کیف پول می‌خرید و یا در بانک حساب باز می‌کنید تا ایمن بمانند، برای نگهداری ارزهای دیجیتالی نیز به یک کیف ایمن نیازمندید. کیفی که تا جای ممکن رمز شده و ایمن باشد و بتواند علاوه بر ذخیره رمزارزها، آنها را ارسال، تبدیل و دریافت کند. برای ارز دیجیتال کازماس ناگزیریم از کیف پول‌هایی استفاده کنیم که این رمز ارز را پشتیبانی می‌کنند. در انتخاب یک کیف پول مناسب علاوه بر پشتیبانی از آن ارز، عوامل مهمی دیگری چون امنیت، رابط کاربری، تیم توسعه‌دهنده و تعداد کاربران می‌توانند در انتخاب اثرگذار باشند. 

کیف پول‌های کریپتو در دسته‌های ذخیره گرم و سرد طبقه بندی می‌شوند. کیف‌های سرد بدون اتصال به اینترنت عمل می‌کنند در حالی که کیف‌های گرم برای فعالیت نیاز دارند تا به اینترنت متصل شوند. کیف پول‌های سخت افزاری و کاغذی از نوع سرد و کیف پول‌های دسکتاپ، موبایل، مبتنی بر وب و افزونه از نوع گرم هستند.

کیف‌های دسکتاپ بر روی دستگاه کامپیوتر، لپتاپ یا تبلت شما بارگیری می‌شوند و تنها از سیستمی قابل استفاده هستند که نسخه دسکتاپ بر روی آنها نصب شده است. از نظر استفاده و امنیت ترکیب متوسطی دارند.

معرفی کیف پول های کازماس

کیف پول گواردا (Guarda Wallet)

کیف پول موبایل عملکردی مشابه کیف‌های دسکتاپ دارند و از طریق خود سلفون دانلود می‌شوند. به طور ممول اپیلیکیشن کیف را از طریق مارکت‌های معتبر مثل گوگل پلی و یا اپ استور می‌توانید دریافت کنید. به این ترتیب، با اسکن کد QR موجود در این کیف‌ها می‌توانید ارزهای خود را خرج کنید.

 • کیف پول تراست (Trust Wallet)
 • کیف پول لونی (Lunie)
 • کیف پول کازماتیشن (Cosmotation Wallet)
 • کیف پول وتز (Wetez Wallet)
 • کیف پول آیم توکن (imToken Wallet)
 • کیف پول مت (MathWallet)
 • کوین بیس (Coinbase Wallet)
 • کیف پول سیف پل (SafePal)

کیف پول‌های مبتنی بر وب یا افزونه سطح دسترسی راحت‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. هر چند که با کم‌ترین امنیت مواجه هستید و شرکت ارائه دهنده کیف پول بر روی سیستم شما کنترل زیادی دارد، زیرا ارزهای شما را در سرور مرکزیش نگهداری می‌کند و احتمال هک شدن سرور نیز وجود دارد.

 • کیف پول لونی (Lunie)
 • کیف پول مت (MathWallet)
 • کیف پول کازماتیشن (Cosmotation Wallet)
 • کیف پول کپلر (Keplr Wallet)

کیف پول‌های کاغذی، جزء ارزان‌ترین کیف‌پول های ارز دیجیتال هستند و کلیدهای عمومی و خصوصی را در قالب یک پرینت کاغذی در اختیار شما قرار می‌دهند.‌ البته به دلیل این که اتصالی ندارند، امنیت بالایی خواهند داشت. برای انتقال ارز نیز، تنها کافی است تا کد QR موجود بر روی کاغذ را در کیف تحت وب، دسکتاپ یا موبایل خود اسکن کنید.

کیف پول سخت افزاری امنیت بالایی دارد و تنها زمانی به اینترنت متصل می‌شود که بخواهید تراکنشی انجام دهید. برای انتقال ارز نیز باید پین شخصیتان که تنها خودتان آن را در اختیار دارید به دستگاه وارد کنید. بنابراین، احتمال هک شدن این نوع از کیف محال است.

 • کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • کیف پول ترزور (Trezor)
 • کیف پول سیف پل (SafePal)

کیف پول گواردا (Guarda Wallet)

سوالات متداول درباره کیف پول های کازماس 

 1. توکن‌های کازماس در کجا ذخیره می‌شوند؟ در کیف تحت وب یا موبایل لونیه (Lunie)
 2. کیف پول Lunie می‌تواند برای ذخیره سازی توکن‌های ATOM استفاده شود? کاربرپسند طراحی شده است و حتی کاربران با رمزنگاری جدید نیز قادر خواهند بود توکن‌های ATOM خود را به راحتی در کیف پول Lunie مدیریت کنند.
 3. ارز رمز کازماس چه کاری انجام می‌دهد؟ ATOM رمز ارز بومی شبکه Cosmos است. این ارز دیجیتال برای اولین بار، برای اجرای قراردادهای هوشمند و انجام تراکنش‌ استفاده می شود. هر بار که بلوکی از تراکنش ها تأیید می‌کنند، اتم‌های جدید به عنوان پاداش برای اعتبار سنج های شبکه تولید می‌شوند.
 4. آیا ارز رمز کازماس آیندهای دارد؟ بله، طبق پیش‌بینی‌ها در 28 ژانویه 2021 این رمزارز، ارزشمند می‌شود!
 5. کدام Altcoin باعث می‌شود تا من یک میلیونر شوم؟ در اینجا لیستی از 5 آلت کوین برتر وجود دارد که در سال 2021 میلیونرهای جدیدی ایجاد خواهد کرد. همان طوری که می‌بینید کازماس نیز در این 5 پیش‌بینی قرار دارد.
 • Ethereum (ETH) 
 • Cardano (ADA) 
 • Polkadot (DOT) 
 • Chainlink (LINK)
 • Cosmos (ATOM)

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
واتساپ 09026762179
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
واتساپ 09192353887
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
واتساپ 09104737258
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
واتساپ 09101364784
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
واتساپ 09034561556
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
واتساپ 09304891297
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
واتساپ 09104738165
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
واتساپ 09304891085
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر