1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کیف پول
  4. کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول سخت افزاری
کیف پول

یکی از نگرانی هایی که کاربران بازار ارز دیجیتال دارند، یافتن روشی امن برای نگهداری و ذخیره دارایی های دیجیتال است. از آنجایی که از زمان پیدایش ارز دیجیتال تا به الان، افراد بی شماری به خاطر نداشتن محیط امن برای نگهداری دارایی های خود، سرمایه خود را از دست داده اند به همین خاطر داشتن کیف پول امن برای نگهداری و ذخیره های ارز دیجیتال، یکی از دغدغه های اصلی است که کاربران دارند. کیف پول به دو دسته کلی تقسیم می شود: کیف پول سرد و کیف پول گرم. کیف پول های گرم دقیقا نقطه مقابل کیف پول های سرد هستند. کیف پول های گرم از نوع نرم افزاری بوده که به اینترنت متصل می شوند، در حالی که کیف پول های سرد برای فعالیت خود نیازی به اینترنت نداشته و آفلاین هستند. یکی از انواع کیف پول های سرد، کیف پول سخت افزاری است، کیف پول سخت افزاری، نوع خاصی از کیف پول ارز دیجیتال بوده که برای نگهداری دارایی های دیجیتال از آن استفاده می شود.

برای نگهداری و ذخیره ارز دیجیتال در این نوع از کیف پول ها، تنها از کلید خصوصی برای ذخیره استفاده می شود. کلیدهای خصوصی در یک منطقه حفاظت شده از یک میکروکنترلر ذخیره شده که به راحتی قابلیت جدا شدن از دستگاه را ندارد، نگهداری می شوند. در کیف پول سخت افزاری، کلید خصوصی به رایانه وصل نمی شود و تراکنش را در کیف پول خود امضا کرده و سپس آن را به شبکه ارسال می کند. در ادامه به معرفی معیارهایی که باید برای انتخاب کیف پول سرد در نظر گرفت را مورد بررسی قرار می دهیم. 

معرفی کیف پول سخت افزاری

معیارهای انتخاب کیف پول سرد

امنیت: مهم ترین اصل برای انتخاب کیف پول سرد، امنیت آن است. این دلیلی است که شما یک کیف پول سخت افزاری می خرید، درست است؟ در اینجا چند سوال مهم مرتبط با امنیت وجود دارد که باید بپرسید: آیا موارد شناخته شده ای از نقض امنیت وجود دارد؟ آیا دستگاه به طور مستقل ممیزی شده است؟ آیا آن را با یک عبارت قطعی سلسله مراتبی پشتیبانی می کنید؟ آیا با پین کد وارد سیستم می شوید؟ آیا تراکنش های روی دستگاه را به صورت فیزیکی تایید می کنید؟ آیا برای جلوگیری از دستکاری با مهر خاصی بسته بندی شده است؟

پشتیبانی ارز: اگر به فکر سرمایه‌گذاری در یک کیف پول سخت‌افزاری برای ایمن نگه داشتن رمزارز خود هستید، مطمئن شوید که کیفی که انتخاب می‌کنید می‌تواند در واقع سکه‌های مربوطه شما را ذخیره کند. در حالی که پشتیبانی BTC، ETH و ERC-20 در اکثر دستگاه‌های موجود در بازار امروزی استاندارد است، این امر منحصراً اینطور نیست، بنابراین همیشه بررسی کنید که آیا سکه‌های شما پشتیبانی می‌شوند یا خیر.

سیستم(های) عامل: مشابه پشتیبانی ارزی، باید اطمینان حاصل کنید که کیف پولی که انتخاب می کنید با دستگاه(های) شما سازگار است. به عنوان مثال، اگر آیفون دارید، از کیف پول های سخت افزاری که فقط با اندروید کار می کنند اجتناب کنید.

نظرات: به دنبال بررسی مستقل دستگاه‌هایی باشید که در نظر دارید. نظرات مختلف در مورد پشتیبانی مشتری این شرکت چه می گویند؟ آیا آنها سابقه ای در این فضا دارند؟ آیا دیگران راضی بوده اند؟

رابط کاربری: آیا دسترسی به وجوه شما خوب و آسان خواهد بود یا تجربه ای گیج کننده؟ آیا دستگاه دارای صفحه نمایشی است که به وضوح آنچه را که در حال رخ دادن است نشان دهد، یا فقط می توانید از طریق برنامه های موجود در دستگاه های دیگر با آن تعامل داشته باشید؟ آیا پیمایش و تعامل با خود کیف پول آسان است؟

از سوی دیگر چنانچه هدف شما از خرید ارز دیجیتال این باشد که بعد ها آن را بفروشید، باید کیف پولی تهیه کنید که دسترسی به آن چندان ساده هم نباشد. اما اگر هدف شما از تهیه کیف پول ارز دیجیتال، انجام تراکنش های زیادی باشد، بهتر است کیف پولی تهیه کنید که دسترسی به آن راحت تر باشد.

معیارهای انتخاب کیف پول سرد

اندازه و ظاهر: اگر یک کیف پول حجیم یا برجسته به نظر می رسد، می تواند سوء ظن را برانگیزد، علاقه ایجاد کند و به طور بالقوه توجه نادرستی را به خود جلب کند. بعلاوه، حمل کیف پول های حجیم می تواند دشوارتر باشد و هیچ کس این را نمی خواهد. برخی سنگین بودن کیف پول برایشان ملاک محسوب می شود و برخی دیگر وزن سبک را ملاک خود قرار می دهند. بنابراین اندازه کیف پول کاملا به نظر شخصی و سلیقه فرد مرتبط است. 

قیمت: کیف پول‌های سخت‌افزاری رایگان نیستند، بنابراین بسته به بودجه شما، گزینه‌های خاصی ممکن است نسبت به سایرین ارجحیت داشته باشند. ممکن است لازم باشد هزینه های حمل و نقل را نیز در نظر بگیرید. در نهایت، هدف یک کیف پول سخت افزاری محافظت از وجوه شماست، بنابراین پول خرج شده به خودی خود یک سرمایه گذاری است. 

معرفی بهترین کیف پول های سرد در بازار

1.ترزور: این مدل کیف پول های سرد، برای اولین بار در سال 2013 ایجاد شد که از محبوبیت خوبی بین کاربران خود برخوردار است. ابعاد کیف پول ترزور کوچک بوده و حمل و نقل آن بسیار آسان است. شرکت سازنده این مدل از کیف پول ها، همیشه در حال بروزرسانی محصولات خود است. 

2. Ledger Nano S: کیف پول لجر را رقیب اصلی کیف پول ترزور می دانند که جزو بهترین گزینه های مناسب برای ذخیره سازی ارزهای رمز نگاری شده است. 

3. KeepKey: این مدل کیف پول جزو شیک ترین کیف پول های موجود بوده اما از نظر عملکرد ضعیف تر از کیف پول های دیگر است.

4.CoolWallet S: کول ولت، یکی از کیف پول های سرد ارز رمزنگاری شده است که به صورت آفلاین می تواند ارز دیجیتال ذخیره کند. 

بهترین کیف پول سخت افزاری کدام است؟

کیف پول سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار بوده که می توان به راحتی از آن برای معاملات روزانه استفاده کرد. به همین خاطر اگر این کیف پول هک شود، تمامی سکه های داخل آن کاملا امن است. همچنین اگر کیف پول سخت افزاری خود را از دست دادید، می توانید با خریدن کیف پول جدید، تمامی سکه های خود را به کیف پول جدید انتقال دهید. علاوه بر این هیچ جاسوسی نمی تواند آنچه را که در این کیف پول روی می دهد را ضبط کند. دلیل آن هم این است که کیف سخت افزاری از منابع سیستم استفاده نکرده و یک صفحه LCD اختصاصی دارد. 

برای خرید کیف پول سخت افزاری چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

برای خرید کیف پول سخت افزاری چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 در ابتدا از این کیف پول برای ذخیره و نگهداری بیت کوین ایجاد شد اما بعدها از آن برای ذخیره ارز رمزهای دیگر از جمله لایت کوین، اتر و ... نیز استفاده می شود. در حال حاضر بهترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار، کیف پول Ledger Nano S است. این نوع کیف پول فاقد باتری بوده و می توان با USB به یک کامپیوتر و یک دستگاه تلفن وصل شد. 

اما بهترین کار این است که دو نوع کیف پول سخت افزاری خرید که از امنیت بالاتری برخوردار باشد. این نوع کیف پول از 9 ارز رمز نگاری شده همچون بیت کوین پشتیبانی می کند.

کیف پول Ledger Nano S، در حال حاضر ارزان ترین کیف پول چند ارزی است که نسخه بروزرسانی شده کیف پول Ledger Nano S، Ledger Nano X است. 

مزایای استفاده از کیف پول سخت افزاری

دو مزیت اصلی که می توان از آن برای ذخیره ارزهای دیجیتال در این کیف پول اشاره کرد عبارتند از:

  • امنیت
  • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال

امنیت کیف پول های سخت افزاری

امنیت این کیف پول ها به نسبت کیف پول های نرم افزاری بیشتر است، با این حال کیف پول هایی وجود دارند که تنها کلیدهای خصوصی را بر روی کامپیوتر و یا تلفن های هوشمند ذخیره می کنند. کیف پول های سخت افزاری مربوط به ارزهای دیجیتال، در برابر حمله هکرها آسیب پذیر بوده و می توان موجودی کاربران را خالی کنند.

این نوع کیف پول مشابه با یک گاو صندوق عمل کرده و فردی که می خواهد وارد این گاو صندوق شود، کافیست کلید خصوصی و یا همان رمز گاو صندوق را وارد کند. بنابراین چنانچه شخصی بتواند کیف پول سخت افزاری را به صورت فیزیکی به دست بیاورد، بدون کلید خصوصی نمی تواند به دارایی های دیجیتال دسترسی داشته باشد. 

بهتر است از داده هایی که برای استیکینگ،خرج کردن و یا وام دهی استفاده نمی شود به صورت آفلاین ذخیره شوند. این کیف پول وسیله ای مناسب برای دستیابی به این نوع هدف است و حتی برای کاربرانی مناسب است که نیاز به دانش فنی دارند. 

معایب کیف پول های سخت افزاری 

معایب کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری، علاوه بر مزایایی که به همراه دارد، معایبی نیز داشته که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. بارزترین ویژگی که در مورد این کیف پول می توان گفت، تعادل مناسب بین امنیت و کاربران است. بدین خاطر است که استفاده از کیف پول های موبایلی همچون کیف پول کوینومی و اکسودوس بسیار راحت تر از کیف پول کیپ کی است. در حال حاضر امن ترین کیف پول های موجود در بازار ارز دیجیتال، کیف پول های سخت افزاری است، اما باید این را گفت که امنیت صددرصدی را تضمین نمی کند. ممکن است کاربر تحت شرایطی باشد که مجبور به ارائه رمز کیف پول به سارقان باشد. 

معرفی 7 مورد از بهترین کیف پول های سخت افزاری

روش کار با کیف پول سخت افزاری چگونه است؟

روش کار با کیف پول

این کیف پول برخلاف دیگر کیف پول های سخت افزاری حاوی رمز ارز نبوده و تنها درون آن کلید خصوصی و عمومی ذخیره می شود. بنابراین اگر بیت کوین بخرید، هیچ کدام از کوین های شما درون کیف پول وجود نداشته و تنها چیزی که درون آن وجود دارد، کلیدهایی است که به کاربر اجازه دسترسی به بیت کوین را می دهد. بنابراین یک کیف پول سخت افزاری مشابه با گاوصندوق بوده و از کلیدهای خصوصی که کلید شخصی و رمز عبور دستگاه است، محافظت می کند.

زمانی که کیف پول سخت افزاری را راه اندازی می کنید، باید در همان ابتدا عبارت بازیابی را که شامل 24 کلمه است را یادداشت کنید و از آن نگهداری کنید. چنانچه دستگاه گم یا خراب شود، به راحتی می توانید از این کلمات برای دسترسی به دارایی های خود استفاده کنید. 

این کیف پول ها برخلاف ساختار پیچیده ای که دارند، روش کار با آنها بسیار راحت است و هر فردی می تواند از این نوع کیف پول برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود استفاده کند. کیف پول های سخت افزاری از جمله کیف پول های آفلاین هستند که برای استفاده از این نوع کیف پول بایستی آن را به اینترنت وصل کرد. به دلیل ساختارهای امنیتی که بر روی کامپیوترهای شخصی وجود دارد، می توانید آن را به کامپیوتر و یا تلفن همراه خود وصل کرد و با استفاده از کلید خصوصی به اطلاعات خود دسترسی داشت. 

به علاوه هر کیف پول، یک نرم افزار مخصوص به خود را داشته که می توان با مراجعه به سایت رسمی آن، دانلود و نصب کرد. علاوه بر این نرم افزارهای معتبری در بازار وجود دارد که می توانند به کیف پول متصل شوند. بعد از اینکه کیف پول به دستگاه وصل شد، از این طریق می توان تمامی موجودی های خود را مدیریت کرد. 

از دیگر محدودیت هایی که می توان برای کیف پول سخت افزاری بیان کرد، این است که کاربر باید خود مسئولیت نگهداری ارزهای دیجیتال خود را داشته باشد. البته بسیاری این را یک مزیت می دانند چرا که هیچ واسطه ای مسئولیت مدیریت بودجه شما را نخواهد داشت. 

کیف پول های سخت افزاری برای چه کاربرانی مفید است؟

کیف پول های سخت افزاری برای چه کاربرانی مفید است؟

در ابتدا اینگونه به نظر می رسد که استفاده از کیف پول های سخت افزاری، برای افراد مبتدی چندان مفید نبوده و افرادی که با سرمایه کم وارد بازار می شوند بهتر است از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود استفاده نکنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی که جزو معامله گرانی هستید که وزانه اقدام به معامله می کنید، استفاده از این نوع کیف پول ها گزینه خوبی برای ذخیره ارزهای دیجیتال نیست. اما آن دسته از افرادی که اقدام به سرمایه گذاری های بلند مدت می کنند، بهترین کیف پولی است که می توانند برای معاملات خود از آن استفاده کنند. کیف پول سخت افزاری برای افرادی که مساله امنیت برای آنها بسیار مهم است، مناسب است. 

از دیگر مزایایی که می توان برای کیف پول سخت افزاری بیان کرد، پشتیبانی و حمایت از تعداد زیادی کوین است. بنابراین آن دسته از افرادی که بر روی ارزهای مختلفی سرمایه گذاری می کنند، استفاده از این کیف پول ها به آنها پیشنهاد داده می شود. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com