1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. قوانین ارز دیجیتال
  4. پس از استخراج تمام واحدهای بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

پس از استخراج تمام واحدهای بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

پس از استخراج تمام واحدهای بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟
لوگو علیرضا محرابی
پس از استخراج تمام واحدهای بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟
قوانین ارز دیجیتال

بیت کوین از جهات مختلف مانند طلای دیجیتال است. مانند طلا، بیت کوین را نمی توان به سادگی و به دلخواه ایجاد کرد. بیت کوین برای استخراج به کار نیاز دارد. در حالی که طلا باید از زمین فیزیکی استخراج شود، بیت کوین باید از طریق محاسبات "استخراج" شود. بیت کوین همچنین شرطی دارد که در کد منبع آن ذکر شده است: تعداد واحدهای بیت کوین باید محدود باشد. به همین دلیل، تنها 21 میلیون بیت کوین تولید خواهد شد. به طور متوسط، این بیت کوین ها با نرخ ثابت یک بلوک در هر ده دقیقه به کل عرضه بیت کوین معرفی می شوند. علاوه بر این، تعداد بیت کوین های منتشر شده در هر یک از این بلاک های ذکر شده هر چهار سال 50 درصد کاهش می یابد. 

عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود می شود.

در حقیقت، تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که می توان آنها را در کل استخراج کرد. هنگامی که ماینرها قفل این تعداد بیت کوین را باز کردند، عرضه آن تمام می شود. با این حال، ممکن است پروتکل بیت کوین تغییر کند تا امکان عرضه بیشتر وجود داشته باشد. وقتی عرضه جهانی بیت کوین به حد خود برسد چه اتفاقی می افتد؟ این موضوع مورد بحث بسیاری در بین طرفداران ارزهای رمزنگاری شده است.

 در حال حاضر، حدود 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شده است که یعنی کمتر از سه میلیون باقی می ماند که هنوز به گردش در نیامده اند. 

در حالی که فقط حداکثر 21 میلیون بیت کوین وجود دارد، مقدار واقعی بیت کوین های موجود در گردش می تواند میلیون ها کمتر باشد. به دلیل اینکه افراد یا کلید کیف پول خود را گم کرده اند و یا فوت کرده اند بدون اینکه دستورالعمل های کلید خصوصی خود را به کسی واگذار کنند. همچنین بعضی افراد نیز هنگام انجام تراکنش های بیت کوین، آدرس اشتباهی را وارد کرده اند که باعث گم شدن بیت کوین ها در شبکه شده اند.

پاداش های استخراج بیت کوین

استخراج تمام واحدهای بیت کوین

اولین 18.5 میلیون بیت کوین در ده سال پس از راه اندازی اولیه شبکه بیت کوین استخراج شده است. تنها با در اختیار داشتن سه میلیون واحد دیگر، ممکن است به نظر برسد که در مراحل پایانی استخراج بیت کوین هستیم. با وجود اینکه بیشتر واحدهای بیت کوین استخراج شده اند، واحدهای باقیمانده از لحاظ زمانی به مدت زمان بیشتری برای استخراج نیاز دارند.

پس از تأیید موفقیت آمیز یک بلاک در بلاک چین، فرآیند استخراج بیت کوین به ماینرها مقداری بیت کوین پاداش می دهد. این روند با گذشت زمان سازگار می شود. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2008 راه اندازی شد، پاداش یک بلاک 50 بیت کوین بود. در سال 2012، این تعداد به نصف یعنی 25 بیت کوین رسید. در سال 2016، دوباره به نصف یعنی 12.5 بیت کوین رسید. از فوریه 2021، ماینرها برای هر بلوک جدید استخراج شده، 6.25 بیت کوین به دست می آورند - برابر با 294.168.75 دلار بر اساس ارزش 24 فوریه 2021. این به طور موثری نرخ تورم بیت کوین را در هر چهار سال به نصف کاهش می دهد. 

این پاداش هر چهار سال یکبار به نصف می رسد تا زمانی که بیت کوین نهایی استخراج شود. در حقیقت، بعید است که بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 استخراج شود. با این حال، ممکن است پروتکل شبکه بیت کوین تا آن زمان تغییر کند.

تاثیرات عرضه محدود بیت کوین بر استخراج کنندگان بیت کوین

ممکن است به نظر برسد که گروه افرادی که مستقیما تحت تأثیر محدودیت عرضه بیت کوین قرار می گیرند، خود استخراج کنندگان بیت کوین هستند. برخی از مخالفان این پروتکل ادعا می کنند که زمانی که عرضه بیت کوین به 21 میلیون در گردش برسد، ماینرها مجبور خواهند شد از پاداش بلاکی که برای کار خود دریافت می کنند، دور شوند. اما حتی زمانی که آخرین بیت کوین تولید شده است، ماینرها به احتمال زیاد به طور فعال و رقابتی مشارکت خواهند کرد و تراکنش های جدید را تأیید می کنند. دلیل آن این است که در هر تراکنش بیت کوین کارمزدی وجود دارد که متعلق به ماینر است. 

این هزینه ها، اگرچه امروزه به ازای هر بلوک چند صد دلار می باشد، به طور بالقوه می تواند به هزاران دلار در هر بلاک برسد، به ویژه با افزایش تعداد معاملات در بلاک چین و افزایش قیمت بیت کوین. در نهایت، شبکه بیت کوین مانند یک اقتصاد بسته عمل خواهد کرد که هزینه های معامله بسیار شبیه مالیات ها ارزیابی می شود.

برای اطلاع از تفاوت عرضه ثابت و نامحدود در ارزهای دیجیتال بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

ملاحظات خاص

پاداش ماینرها بعد از استخراج تمام واحدهای بیت کوین

شایان ذکر است که پیش بینی می شود بیش از 100 سال طول بکشد تا شبکه بیت کوین آخرین رمزارز خود را استخراج کند. در حقیقت، با نزدیک شدن به سال 2140، ماینرها به احتمال زیاد، پاداشی که دریافت می کنند، در واقع بخش کوچکی از بیت کوین نهایی است که باید استخراج شود. کاهش چشمگیر اندازه پاداش ممکن است به این معنی باشد که فرآیند استخراج قبل از مهلت 2140 کاملا تغییر کند. 

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که شبکه کنونی بیت کوین به احتمال زیاد به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. با توجه به اینکه در یک دهه چقدر برای بیت کوین اتفاقات جدید افتاده است، پروتکل های جدید، روش های جدید ثبت و پردازش تراکنش ها و هر تعداد عوامل دیگر ممکن است بر روند استخراج تأثیر بگذارد.

آخرین رویدادهای مهم عبارتند از: نامه دفتر کنترل کننده ارز (OCC) در ژانویه 2021 که اجازه استفاده از رمزنگاری را به عنوان یک روش پرداخت داد، معرفی بیت کوین توسط Paypal و پذیرش بیت کوین توسط تسلا برای خرید خودروهای تسلا و سقف های خورشیدی. البته تسلا با توجه به نگرانی های زیست محیطی در مورد منابع مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت در ماه می 2021 تعلیق کرد.

جمع بندی

با توجه به مطالب فوق، اگر چه در حال حاضر تنها 21 میلیون بیت کوین در شبکه موجود می باشد، اما با توجه به اینکه هر چهار سال پاداش بلاک ماینرها در استخراج این رمزارز نصف (هاوینگ) می شود، به احتمال بالا استخرج آخرین بیت کوین تا سال 2140 به طول می انجامد که تا آن موقع مشخص نیست چه تغییر و تحولاتی در صنعت رمزنگاری و شبکه بیت کوین و نحوه استخراج آن رخ بدهد. اما اگر وضعیت کنونی ادامه دار باشد، به خاطر افزایش توجهات به صنعت رمزنگاری و علی رغم اینکه بیت کوین امکانات کمتری در مقایسه با رمزارزهایی مانند اتریوم دارد، به عنوان اولین ارز دیجیتال و پادشاه رمزارزها، همواره توجهات را به سوی خود نگه خواهد داشت و علاوه بر این، محدود بودن تعداد آن نیز باعث می شود تا در بلند مدت افزایش قیمت این دارایی دیجیتال، ادامه دار باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com