1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. پی پال و ارتباط آن با ارز دیجیتال

پی پال و ارتباط آن با ارز دیجیتال

پی پال و ارتباط آن با ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
پی پال و ارتباط آن با ارز دیجیتال
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

پی پال یک سرویس انتقال پول آنلاین است که این قابلیت را به کاربران می دهد تا تا حساب های مجازی یا الکترونیک ایجاد کنند و با استفاده از این حساب ها در یک شبکه ی امن، سریع و با کاربری آسان، بتوانند نقل و انتقال پول یا خرید و فروش و تبدیل ارز را در شبکه اینترنت انجام دهند. 

از طریق پی پال می توان حجم قابل توجهی از تراکنش های مالی کاربران را در اینترنت انجام داد. برای انجام تراکنش های مالی، کافیست یک آدرس ایمیلی که از طریق آن اکانت پی پال ساخته شده است را داشته باشید. البته به دلیل تحریم هایی که در ایران وجود دارد، امکان استفاده مستقیم از سیستم پی پال وجود ندارد، اما می توان به صورت غیر مستقیم از خدمات پی پال در ایران استفاده کرد. اشخاص حقیقی و حقوقی هر دو می توانند از خدمات پی پال استفاده کنند. برای استفاده از خدمات پی پال نیازی به وارد کردن اطلاعات مالی و اقتصادی نیست. از دیگر مزیت های پی پال این است که از سیستم ضد کلاهبرداری بسیار پیشرفته ای استفاده می کند که امنیت این پلتفرم را دو چندان می کند. از دیگر قابلیت های پی پال این است که این امکان را به کاربر می دهد که نوع کارت و حساب خود را برای پرداخت انتخاب کند. 

پی پال و ارز دیجیتال

چگونگی استفاده از سیستم پی پال در ارزهای دیجیتال 

خرید ارز دیجیتال ساده تر از همیشه است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی خود را بیرون بیاورید و برنامه پی پال را باز کنید. پی پال یکی از معدود پلتفرم‌های پرداخت آنلاین و موبایلی محبوب است که اکنون به کاربران امکان خرید، فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال را با کمتر از یک دلار سرمایه‌گذاری می‌دهد. هر کاربر PayPal می‌تواند کریپتو بخرد، بفروشد و نگه دارد. همچنین می‌توانید از رمزارز در هنگام پرداخت برای خریدهای خود استفاده کنید.

برای افزایش سهولت استفاده از ارزهای دیجیتال برای کاربران، سیستم PayPal توانایی خرید، نگهداری و فروش ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده است. از جمله ارز های دیجیتالی که می توان از طریق سیستم پی پال معامله کرد: شامل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین است که به صورت مستقیم در کیف پول های ارز دیجیتال پی پال وجود دارد.

در نیمه اول سال 2021، شرکت پی پال قابلیت های خود را به کیف پول ونمو (Venmo) گسترش داده است. البته این سرویس در ایالات متحده از طریق مشارکت با Paxos Trust، راه اندازی شده است.

یکی از پیشنهادات PayPal، این است که مطالب آموزشی لازم را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در استفاده از سیستم های ارز دیجیتال، خطرات و فرصت های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و اطلاعات مربوط به فناوری بلاک چین کمک کند. از دیگر خدمات سیستم پی پال این است که از دسامبر 2020، هیچ هزینه ای بابت نگهداری ارز دیجیتال در حساب پی پال دریافت نمی کند. 

خرید و فروش ارز دیجیتال در سیستم پی پال

خرید و فروش ارز دیجیتال در سیستم پی پال

یکی از رقبای PayPal، Square، پشتیبانی بیت کوین را در سال 2018 از طریق برنامه خود به نام Cash به پلتفرم خود اضافه کرد. همان طور که گفته شد پشتیبانی ارز دیجیتال PayPal، برخلاف رقیب خود، محدود به بیت کوین نیست بلکه سه ارز دیجیتال دیگر را از جمله ارز دیجیتال اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین را نیز پشتیبانی می کند. 

حمایت و پشتیبانی پی پال از ارزهای دیجیتال منجر به تبدیل پی پال به یک صرافی و کیف پول مخصوص ارزهای دیجیتال شده است. 

مدیر عامل شرکت پی پال، دن شولمن (Dan Schulman) بیان کرد که سیستم های ارز دیجیتال با استفاده از پی پال، باعث افزایش کارایی، سرعت تراکنش های پرداخت ارزهای دیجیتال شده است. به علاوه سیستم ارز دیجیتال با استفاده از پی پال موجب افزایش قدرت انطباق پذیری و کنترل های دقیق دو طرفه ارزهای دیجیتال را فراهم می کند. آقای شولمن مدیر عامل پی پال از همکاری بانک های مرکزی و رگولاتوری ها برای پشتیبانی ارزهای دیجیتال خبر داد. 

به علاوه تمامی تراکنش های پی پال با استفاده از ارزهای فیات سنتی انجام می شود. بنابراین معامله گران برای انجام معاملات خود نیازی به تراکنش های ارزهای دیجیتال به دلار نخواهند داشت. اما با تمام این تفاسیر کاربران سیستم پی پال برای معامله ارزهای دیجیتال بایستی از خود سیستم پی پال استفاده کنند. در واقع کاربران نمی توانند از موجودی ارزهای دیجیتال خود در صرافی بایننس برای تراکنش های خود در سیستم پی پال استفاده کنند.

برای خرید رمزنگاری از پی پال، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر از قبل یک حساب پی پال دارید، تنها کاری که برای خرید ارز دیجیتال لازم است کلیک کردن روی دکمه ای است که روی آن نوشته شده است «crypto» و انتخاب کنید که کدام سکه را می خواهید بخرید.

همانطور که قبلا گفته شد شما می توانید چهار نوع رمزنگاری را در اپلیکیشن پی پال خریداری کنید: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش. با این حال، کارشناسان توصیه می کنند اگر یک سرمایه گذار مبتدی هستید، به بیت کوین و اتریوم پایبند باشید.

برای تکمیل خرید خود، باید وجوه موجود، یک کارت بدهی مرتبط یا یک حساب بانکی مرتبط داشته باشید. شما می توانید حداقل 1 دلار یا 100000 دلار در هفته خرج کنید. مانند بسیاری از صرافی های رمزنگاری، برای خرید و فروش کریپتو در پی پال هزینه ای وجود دارد که بسته به میزان خرید شما متفاوت است. همچنین باید هویت خود را تأیید کنید، W-9 را پر کنید و با شرایط و ضوابط PayPal موافقت کنید. اگر تصمیم به خرید با کریپتو دارید، پی پال به طور خودکار آن را بدون هزینه اضافی به دلار آمریکا تبدیل می کند.

کارمزد پی پال (PAYPAL FEE) مبلغ خرید یا فروش (PURCHASE OR SALE AMOUNT) 
0.50% $ 1-24.99 $
2.30% 25-100 $
2.00% 100.01-200 $
1.80% 200.01-1000 $
1.50% 1000.01 و بالاتر

مزایای استفاده از پی پال در سیستم ارزهای دیجیتال 

یکی از مزایایی که سیستم پی پال فراهم می کند که از سیستم های ارز دیجیتال به عنوان منابع تامین مالی در سراسر جهان استفاده می کنند. کاربران ارز دیجیتال می توانند با استفاده از سیستم پی پال به راحتی و بدون هزینه های اضافی، موجودی ارز دیجیتال خود را به ارز فیات تبدیل کنند. 

معامله گرانی که از سیستم پی پال استفاده می کنند، نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی نداشته و تمامی معاملات خود را با ارز فیات و یا با نرخ فعلی انجام می دهند. معاملات ارز دیجیتال در سیستم پی پال از کیف پول دیجیتال پی پال استفاده می کند و به دلیل مشکلات قبلی که در مورد نوسانات و هزینه های معاملات ارز دیجیتال در سیستم های پرداخت قبلی وجود داشت، یک سری ابزار های پیشرفته در سیستم پی پال اضافه شده است که تمامی این مشکلات را برطرف کرده است. 

از دیگر مزیت هایی که می توان برای سیستم پی پال در بازارهای ارز دیجیتال بیان کرد، این است که پی پال با استفاده از سیستم عامل های ارز دیجیتال و تنظیم شده و بانک های مرکزی به بررسی پتانسیل ارزهای دیجیتال می پردازد. در پنج سال گذشته، پی پال در تلاش است که زیرساخت خدمات مالی دیجیتال را بر بلاکچین افزایش دهد. 

در سال 2019 پی پال، بر روی آزمایشگاه های TRM، سرمایه گذاری کرد. شرکت TRM با هدف کمک به موسسات مالی و جلوگیری از تقلب در ارزهای دیجیتال راه اندازی شد. پی پال با تمرکز بر روی شرکت TRM به بررسی پتانسیل فناوری های لجر توزیع شده برای بهبود خدمات مالی و بررسی امنیت و ایمن بودن سیستم ارز دیجیتال می پردازد.

آیا کاربران بابت معاملات خود در سیستم پی پال کارمزد پرداخت می کنند؟

کارمزد معاملات در سیستم پی پال

معامله گران ارز دیجیتال بابت معاملات خود در سیستم پی پال مجبور به پرداخت هیچ گونه کارمزدی نیستند. این قانون عدم پرداخت کارمزد از 31 دسامبر 2020 تصویب شد. به علاوه آن دسته از کاربرانی که از سیستم پی پال برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود استفاده می کنند، نیز از پرداخت کارمزد معاف هستند. 

سرنوشت پول حاصل از فروش ارزهای دیجیتال در سیستم پی پال چه خواهد شد؟

معامله گران ارزهای دیجیتال سیستم پی پال، پول حاصل از فروش ارزهای دیجیتال خود را می توانند از طریق حساب « پی پل کش» یا « پی پال کش پلاس» دریافت کند. به عبارت دیگر کاربران ارزهای دیجیتال در سیستم پی پال بایستی تمامی ارزهای دیجیتال خریداری شده خود را در حساب پی پال نگهداری کنند و امکان انتقال آن را به کیف پول دیگر نخواهند داشت. 

به عبارت دیگر با استفاده از ارزهای دیجیتال نمی توان برای پرداخت در شبکه پی پال استفاده کرد و کاربران فقط می توانند در حساب خود به معامله ارزدیجیتال بپردازند. 

در واقع سیستم پی پال به کاربران خود بیت کوین واقعی نمی دهد و بیت کوین هایی که در سیستم پی پال معامله می شود همانند اعتباری است که بانک به کاربران خود بر روی کاغذ می دهد. به همین خاطر کاربران در زمان خرید ارزهای دیجیتال باید دلار واریز کرده و در زمان برداشت نیز معادل دلار ارز برداشت کنند. 

بنابراین یکی از معایبی که سیستم پی پال می تواند برای کاربران خود به همراه داشته باشد، این است که قابلیت دسترسی مستقیم کاربران به بیت کوین وجود ندارد. اما این موضوع از نظر صاحب نظران این حوزه برای حفظ امنیت بیشتر سیستم پی پال طراحی شده است و کاملا طبیعی است که این شرکت در حال حاضر در این زمینه ریسک نکند.

آیا کاربران سیستم پی پال به کلید خصوصی ارزهای دیجیتال دسترسی خواهند داشت؟

دسترسی کاربران به کلید خصوصی ارزهای دیجیتال

کاربران ارزهای دیجیتال فقط مالک ارزهای دیجیتالی هستند که از سیستم پی پال خریداری می کنند و هیچ گونه دسترسی به کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال نخواهند داشت. در اصل کلید خصوصی این قابلیت را به کاربران می دهد تا به دارایی های خود دسترسی داشته باشند که در حال حاضر سیستم پی پال بر اساس قابلیت های امنیتی طراحی شده خود، این امکان را به کاربران نمی دهد.

دلیل دیگر پی پال برای در اختیار نگذاشتن کلید خصوصی به کاربران خود این است که کاربران در صورت گم کردن کلید خصوصی ارزهای دیجیتال خود، برای همیشه دسترسی خود را به دارایی های دیجیتال از دست می دهند. بنابراین از قرار دادن کلید خصوصی دارایی های دیجیتال به کاربران خود امتناع می کند. 

امنیت پی پال در خصوص نگهداری ارزهای دیجیتال کاربران خود چگونه است؟

پی پال در قبال ارزهای دیجیتالی که در سیستم خود متعهد بوده و در برابر هر گونه کلاهبرداری و دزدی از دارایی های دیجیتال کاربران خود محافظت می کند. البته ناگفته نماند که سیستم پی پال توانایی محافظت ارز دارایی های دیجیتال در مقابل نوسانات ارزهای دیجیتال را نخواهد داشت. اما از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال به شدت نوسانی است، کاربران بهتر است قبل از هر معامله، در مورد ارزهای دیجیتال کاملا تحقیق کرده و سپس اقدام به معامله کنند. 

جمع بندی:

سیستم پی پال در اصل یک حساب بانکی اینترنتی است که قابلیت تراکنش های مالی از طریق اینترنت امکان پذیر است. با استفاده از سیستم پی پال می توان از هر وب سایت معتبر فروشگاهی در سطح بین الملل، معامله کرد. خدمات پی پال در حوزه ارز دیجیتال نیز موجب شده که کاربران دغدغه تبدیل ارز را نداشته باشند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
3 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com