چگونه ارز دیجیتال بیت کوین کش بخرم ؟

چگونه ارز دیجیتال بیت کوین کش بخرم ؟
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال بیت کوین کش بخرم ؟
آموزش ارز دیجیتال

بیت کوین BTC  یک پیشرفت تکنولوژیکی نسبتاً جدید است. علیرغم اینکه فقط در سال 2009 راه اندازی شده است، در حال حاضر تعداد زیادی سکه جایگزین (altcoins)  ایجاد کرده است. تا حدودی بحث برانگیز، یکی از اولین altcoins بیت کوین را به نام خود وارد کرده است  اما Bitcoin Cash (BCH) چیست؟ براساس کد اصلی بیت کوین،  ارز دیجیتال Bitcoin Cash چندین تغییر فنی را اعمال می کند که پیامدهای گسترده ای دارد. با الهام از ناامیدی از چالش های مقیاس پذیری بیت کوین، Bitcoin Cash طراحی شده است تا یک ارز رمزنگاری عملی تر برای معاملات روزمره در بلاکچین باشد. افزایش اندازه بلوک آن استفاده از سیستم پرداخت را به جای ذخیره ارزش تشویق می کند.

هارد فورک بیت کوین: بیت کوین کش چیست؟

پروتکل بیت کوین در سال 2008 طراحی شد و این شبکه در ژانویه 2009 با استخراج آنچه که به عنوان "بلوک " شناخته می شود، اولین بلوک در بلاک چین بیت کوین، آنلاین شد. با گذشت سالها، جامعه بیت کوین از یک جامعه کوچک متشکل از دانشمندان کامپیوتر و رمزنگاران رشد کرد و به طور فزاینده ای به جریان اصلی تبدیل شد. با رشد تصویب بیت کوین، نظرات و استراتژی های مختلفی در مورد چگونگی انطباق با این رشد در گروه اصلی توسعه دهندگان ظاهر شد.

در مراحل اولیه بیت کوین، این شبکه توانایی مدیریت با معاملات جامعه از توسعه دهندگان را داشت. اما با افزایش محبوبیت، شبکه با معاملات فزاینده زیادی روبرو شد و در نهایت سرعت پردازش آنها را کاهش داد. نگرانی این بود که سرانجام، معاملات بیت کوین ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا مشخص شود که آیا کاری انجام  شده است یا خیر، کهمچنین می تواند کاربران را ملزم به پرداخت هزینه های بالاتر برای تسریع روند کار کند. هیچ یک از این دو سناریو ایده آل نبود و این مسئله به عنوان مشکل مقیاس پذیری بیت کوین شناخته شد.

چندین راه حل ارائه شده است که می تواند به دو بخش تقسیم شود: کسانی که می خواستند اندازه بلوک را افزایش دهند و کسانی که سعی داشتند اندازه بلوک را کوچک نگه دارند. حداکثر اندازه بلاک Bitcoin 1 مگابایت است. این مقدار داده است که می تواند در هر بلوک از بلاکچین موجود باشد. طبق اکثر استانداردهای فناوری، داده های زیادی نیست. البته موافقان و مخالفانی در هر دو طرف بحث وجود داشت، اما هیچ یک به اندازه کافی قانع کننده نبودند تا جامعه توسعه دهندگان را متحد کند.

با توسعه دهندگان اصلی که نتوانستند در مورد مسیر مناسب پیش رو به اجماع برسند، یک هارد فورک اتفاق افتاد. در دو روش، به روزرسانی بلاکچین اصلی انجام می شود، اما همه گره ها به روزرسانی را نمی پذیرند. در مورد هارد فورک، گره هایی که به روزرسانی را قبول می کنند به یک بلاکچین جدید منتقل می شوند و سکه های بلاکچین جدید از بلاکچین های اصلی جدا و منحصر به فرد هستند. بیت کوین کش BCH  در آگوست سال 2017 در یک هارد فورک از پروتکل اصلی بیت کوین ایجاد شد، همراه با یک بلاکچین منحصر به فرد Bitcoin Cash و ارز رمزنگاری شده BCH.

لیست تمامی کیف پولهای ارز دیجیتال

به عبارت دیگر:

بیت کوین کش ارز رمزنگاری شده ای است که در سال 2017 از یک “چنگال” در بلاکچین اصلی بیت کوین ایجاد شده است. آن را مانند شاخه ای بر روی یک درخت خانوادگی تصور کنید که می تواند شاخه های جدیدی از خود تشکیل دهد

آموزش خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش از صرافی بایننس:

آموزش سایت بایننس

1.ابتدا به این وب سایت وارد شوید (binance.com)

 

خدمات سایت : در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به خدمات مختلف سایت را مشاهده کنید.

1.ثبت نام :اگر تا به حال در سایت بایننس سمت نام نکرده اید می توانید در این تصویر در قسمت گزینه REGSTER NOW مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید.

آموزش ثبت نام در سایت بایننس

2.نوار قیمت : در این قسمت می توانید قیمت آپدیت شده ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنید.

3.تابلو اعلانات : در این قسمت اطلاعات و اخبار روز را می بینید.

4.لیست قیمت ها بر اساس بازدید : در این گزینه قیمت ارزهای دیجیتال پر بازدید صرافی را مشاهده می کنید.

4.در این مرحله، در منوی وب سایت قسمت trade را انتخاب کرده و advanced را انتخاب کنید، پس از انتخاب به این صفحه منتقل می شوید

بعد از  این که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، وارد پنل کاربری خود شوید، با انتخاب گزینه TARDE از لیست خدماتی که مشاهده می کنید، می توانید معامله ارز دیجیتال خود را شروع کنید.

آموزش ورود به سایت بایننس

لطفا توجه داشته باشید که گزینه ی Classic  برای افرادی در نظر گرفته شده است که مبتدی هستند و ترجیح می دهند معاملات ساده تری انجام دهند و گزینه ی Advanced برای افرادی که حرفه ای ترهستند مناسب تر است.

 

در این مرحله وارد چارت نمودار تحلیل می شوید:

  1. 1.فهرست انتخاب : در این گزینه می توانید جفت ارز مورد نظر خود را  (آنهایی که قصد خریدشان را دارید) را searchکنید.
  2. 2.نمودار قیمت : می توانید در این قسمت روند حرکتی قسمت بازار ارز دیجتال BCH را مشاهده کنید.
  3. 3.لیست سفارشات بازار : در این قسمت می توانید سفارش های قیمت های افراد مختلف که می خواهند ارز دیجیتال خود را در آن قیمت بخرند یا بفروشند، مشاهده کنید.
  4. 4.لیست معاملاتی : در این قسمت نیز می توانید تمامی معاملات انجام شده ی خودتان را به راحتی ببینید.
  5. 5.دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت می توانید کیف پول خود را مشاهده کرده و متوجه شوید چه مقدار ارز دیجیتال دارید.
  6. 6.قسمت ورود سفارش : برای انجام معاملات خود در این قسمت سفارشات خرید خود را ثبت می کنید.
  7. با توجه به تصویر بالا ، برای انجام معاملات، در قسمت 1 روی شکل، سمت چپ ، روی علامت فلش کوچک کنار ارز دیجیتال BCH/USDT کلیک کنید تا گزینه ها برایتان باز شود و سپس در قسمت Search بنویسید BCH؛ مثلا اگر قصد دارید که تتر (USDT) بدهید و در ازای آن ارز دیجیتال  bch بخرید باید گزینه ی(BCH/USDT) را انتخاب کنید.
  8. سپس در قسمت 6 تصویر بالا، سفارش خود را ثبت کرده که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

همچنین در سمت راست صفحه در قسمت PLACE ORDER می توانید این ارز دیجیتال را بخرید و یا بفروشید.

برای درک بهتر توضیحات بالا یه مثال با هم انجام میدهیم:

در این قسمت از تصویر، در سمت راست  نمودار، می توانید گزینه های  limit و market و Stop-limit را مشاهده کنید که هرکدام کاربردهای متنحصر به فرد خود را دارند.

در واقع گزینه Limit زمانی به کار می رود که شما می خواهید سفارش گذاری انجام دهید سفارش گذاری به این معنی که مثلا زمانی که ارز دیجیتال  BCH به این مقدار رسید به این تعداد برایم بخر.

برای انجام معاملات سفارش گذاری شده می توانید در قسمت BUY ، گزینه ی  limit  را انتخاب کرده و سپس در کادر Price قیمتی را که می خواهید در آن قیمت خریدتان را انجام دهید را وارد می کنید.

در کادر  Amount می توانید  مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید را بنویسید، مثلا 0.1BCH همینطور می توانید دایره ی سفید رنگ زیر گزینه ی Amount را بکشید و درصد ارزی را که می خواهید معامله کنید را وارد کنید ، مثلا 20 درصد.

روش دوم خرید ارز دیجیتال (BCH)  (MARKET)


گزینه ی Market  زمانی  مورد استفاده قرار می گیرد که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی عملیات خرید را انجام دهید. به این منظور گزینه ی BUY را انتخاب کرده و سپس گزینه MARKET را میزنید 

در قسمت price مقدار ارز لحظه ای بصورت اتوماتیک وارد می شود و در قسمت total ما مقدار ارزی را که می خواهیم خریداری کنیم را وارد می کنیم و سپس دکمه ی BUY BCH را می زنیم.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram