1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پروژه های برتر شبکه کاردانو

پروژه های برتر شبکه کاردانو

پروژه های برتر شبکه کاردانو
لوگو علیرضا محرابی
پروژه های برتر شبکه کاردانو
کاربردهای ارز دیجیتال

در سال 2017، شبکه اصلی کاردانو اجرا شد. توسعه های این پروژه کاملا آکادمیک و علمی صورت گرفته است. از جمله پیشرفت های چشمگیر پروژه کاردانو می توان به استفاده از قابلیت قراردادهای هوشمند اشاره کرد و از این جهت به رقیبی برای ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، سولانا و پولکادات تبدیل شد. در این مقاله ضمن معرفی کوتاه از ارز دیجیتال کاردانو، به بررسی پروژه های برتر شبکه کاردانو و همچنین برخی نگرانی ها و مشکلات در حوزه شبکه کاردانو می پردازیم.

کاردانو یکی از خلاقانه‌ ترین و هیجان‌ انگیزترین پروژه‌های بلاک چین در این فضا است که بسیاری از آن به عنوان شبکه بلاک‌ چین «نسل سوم» یاد می‌کنند و اغلب به دلیل رمزنگاری و عملکرد پیشرفته‌اش نسبت به بلاک‌ چین‌ های قدیمی‌تر، کندتر و کم کارآمدتر مانند اتریوم مورد تحسین قرار می‌گیرند.

همانطور که دنیای وب 3 و صنعت بلاک چین به رشد و شکوفایی خود ادامه می دهد، شبکه های جایگزین مانند  سولانا، آوالانچ، NEAR و کاردانو محبوبیت و توجه زیادی را به خود جلب می کنند زیرا پروژه های پیشرو و DApps در این اکوسیستم ها ساخته می شوند. امروز، ما به بررسی 5 برنامه و پروژه از پروژه های برتر کاردانو می پردازیم.

این 5 پروژه کاردانو به هیچ وجه یک لیست جامع نیستند. اکنون بیش از 2000 پروژه در شبکه کاردانو در حال جوانه زدن و رونق هستند، این 5 پروژه برخی از آنهایی هستند که به نظر می رسد ارزش زیر نظر گرفتن را دارند.

ارز دیجیتال کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو

در سال 2015، ارز دیجیتال کاردانو توسط چارلز هاسکینسون از موسسان اتریوم، تاسیس شد. موسسه ی کاردانو، توسعه های پلتفرم کاردانو را تحت کنترل خود دارد. موسسه غیر انتفاعی کاردانو که در سوئیس واقع شده، همراه چندین شرکت دیگر به توسعه و کدنویسی کاردانو می پردازد. شرکت IOHK از جمله شرکت هایی ست که متمرکز بر توسعه و تحقیق ارز دیجیتال کاردانو است. شرکت Emurgo نیز مدیریت بخش همکاری های کاردانو را بر عهده دارد. شبکه کاردانو یک توکن بومی و اختصاصی با نماد ADA دارد. کاربرد اصلی توکن آدا، استیکینگ، پرداخت کارمزد تراکنش ها و حاکمیت در شبکه کاردانو است. حداکثر عرضه توکن آدا 45 میلیارد واحد می باشد.

اوروبروس نیز پروتکل اثبات سهام منحصر به فرد در بلاک چین کاردانو است که قابلیت پردازش صدها تراکنش در ثانیه را در این بلاک چین فراهم کرده است. البته پس از اجرای راهکار مقیاس پذیر هایدرا، به صورت تصاعدی تعداد تراکنش های کاردانو رشد می کند، به طوری که هر استخر سهامداری هزار تراکنش را می تواند در ثانیه پردازش کند. کاردانو یکی از غیرمتمرکزترین رمزارزها در بازار کریپتوکارنسی است زیرا طراحی مکانیزم استیکینگ آن به صورتی است که زمانی که تعداد توکن های استیک شده در استخر افزایش می یابد، پاداش های مربوط به آن کم می شود.

آلونزو: آغاز به کار قراردادهای هوشمند کاردانو

13 سپتامبر 2021، روز بزرگی برای کاردانو بود زیرا هارد فورک آلونزو با موفقیت در شبکه کاردانو مستقر و به صورت زنده پخش شد. هارد فورک پشتیبانی از عملکرد قرارداد هوشمند مبتنی بر پلوتوس را معرفی کرد. قراردادهای هوشمند برای هر شبکه بلاک چینی که می‌خواهد از اکوسیستم کاربردی DeFi، DApp و وب۳ پشتیبانی کند، ضروری است.

ارتقای آلونزو پیش‌بینی می‌شد زیرا قبلاً از شبکه کاردانو به عنوان "پلتفرم قرارداد هوشمند بدون قرارداد هوشمند" یاد می‌شد و بسیاری از منتقدان کاردانو را "زنجیره ارواح" می‌نامیدند. آلونزو اساس تغییر همه این موارد را پایه گذاری کرد و فعالیت توسعه دهندگان از آن زمان به شدت افزایش یافته است زیرا آلونزو به هر کسی که توانایی ایجاد و استقرار قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی خود را در بلاک چین کاردانو دارد، می دهد.

از زمان راه‌اندازی Alonzo، کاردانو با دیگر شبکه‌های اصلی لایه 1 مانند اتریوم، سولانا و پولکادات بازی می‌کند و اغلب بیشترین فعالیت توسعه‌دهنده در شبکه را در اختیار دارد. طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل رفتار Santiment، در اواسط سال 2022، کاردانو فعال ترین پلتفرم برای توسعه دهندگان بلاک چین در کل فضای کریپتو بود.

همانطور که بسیاری از افراد در حوزه فناوری و کریپتو می گویند: «توسعه دهندگان را دنبال کنید» زیرا در جایی که توسعه اتفاق می افتد، چیزهایی ساخته می شوند که احتمالاً کاربران و سرمایه گذاران را جذب می کنند.

پروژه‌های برتر شبکه کاردانو

1- MinSwap (MIN)

پروژه‌های برتر شبکه کاردانو: MinSwap

البته، اولین نام در این لیست باید یک DEX باشد. هر اکوسیستم خوب به یک DEX محبوب نیاز دارد، یونی سواپ در اتریوم، پنکیک سواپ در زنجیره بایننس، کوییک سواپ در پالیگان، Trader Joe در آوالانچ یا سریوم در سولانا، یک DEX جامد سنگ بنای هر پروتکل لایه 1 معتبر است.

رقابت DEX در کاردانو شدید است. ما شاهد یک اتفاق نادر در فضایی بودیم که اولین DEX  کاردانو یعنی SundaeSwap  نتوانست از مزیت اولین بودن خود استفاده کند زیرا اخیراً از نظر TVL تحت سلطه MinSwap تازه وارد قرار گفته است.

MinSwap دارای بیش از دو برابر TVL به عنوان دومین DEX بزرگ است و به نظر می رسد تسلط آن در حال افزایش است. هدف MinSwap این است که با ادغام بهترین مدل های دارایی از کل اکوسیستم DEX در یک پروتکل، ارائه دهنده نقدینگی شماره یک در بازار باشد.

MinSwap یک صرافی غیرمتمرکز بازارساز خودکار (AMM) است که بر روی کاردانو ساخته شده است که به کاربران امکان داد و ستد و مبادله دارایی ها را با کارمزدهای پایین به روشی کاربرپسند می دهد. یکی از دلایل افزایش محبوبیت MinSwap، استراتژی جدید و نوآورانه برای توزیع توکن و استخرهای نقدینگی است.

MinSwap از یک استخر نقدینگی چند منظوره استفاده می کند که بهترین ویژگی های دیگر پروتکل های DeFi را گرد هم می آورد. به جای تلاش برای اختراع مجدد چرخ، استخرهای نقدینگی MinSwap  از اصول زیر تشکیل شده است:

  • استخر محصولات ثابت توسط Uniswap
  • استخر پایدار توسط Curve
  • استخر چند دارایی توسط Balancer
  • استخر پویا توسط Kyber

مکانیزم کارمزد Babel که در MinSwap استفاده می‌شود به کاربران اجازه می‌دهد تا هزینه‌های تراکنش را در توکن‌های دیگر بدون نیاز به نگهداشتن ADA بپردازند که یکی دیگر از ویژگی‌های نوآورانه این پلتفرم است. مین سواپ یک تغییر دهنده بازی است زیرا به طور سنتی در پلتفرم‌های اتریوم، کاربران برای تعویض هر دو توکن ERC20 باید ETH را نگه دارند که می‌تواند دردسر بزرگی باشد، به‌ویژه برای کاربران جدیدی که درک نمی‌کنند که ETH باید نگه داشته شود تا هزینه‌های شبکه برای هر کدام را پوشش دهد. (از بیش از 10,000 توکن موجود در اکوسیستم اتریوم)

2- SundaeSwap (Sundae)

ساندی سواپ (SundaeSwap) از پروژه های برتر شبکه کاردانو

از آنجایی که رقابت بین MinSwap و Sundaeswap بسیار نزدیک است، می توان درک کرد که ذکر نام یک DEX دیگر در کاردانو منصفانه است. SundaeSwap یک پروتکل تبادل غیرمتمرکز برای شبکه کاردانو است که تبادل دارایی های بومی و ADA را به صورت همتا به همتا به صورت غیرمتمرکز غیرقابل اعتماد امکان پذیر می کند.

SundaeSwap یک بازارساز خودکار (AMM) شبیه سازندگانی مانند یونی سواپ است و اساساً به همان روش عمل می کند اما به جای شبکه اتریوم در کاردانو فعالیت می کند. بجای سفارش‌های خرید و فروش رایج‌ تر که در سیستم‌های دفتر سفارش در صرافی‌ها یافت می‌شود، Sundaeswap یک «استخر نقدینگی» از ذخایر بین دو دارایی ایجاد می‌کند که در آن ارزش هر دو دارایی کم و بیش برابر است.

هنگامی که استخر با دارایی ها پر می شود، یک معامله گر معامله ای را برای یکی از دو دارایی موجود در استخر ارائه می دهد که در نتیجه قیمت هر دو دارایی افزایش یا کاهش می یابد و نرخ جدیدی در بازار ایجاد می شود. به جای پر کردن سفارش خرید یا فروش معامله‌گر دیگر، معامله‌گر مستقیماً در استخر خرید یا فروش می‌کند.

پروتکل SundaeSwap با استفاده از یک سیستم غیرمتمرکز و بدون مجوز کار می کند، به این معنی که هر کسی، در هر کجا، بدون محدودیت می تواند به آن دسترسی داشته باشد. تا زمانی که کاربر به کیف پول کاردانو و به اینترنت دسترسی داشته باشد، می‌تواند نقدینگی را از یک استخر اضافه و حذف کند و دارایی‌ها را مبادله کند.

رابط SundaeSwap به خوبی طراحی شده است، استفاده از آن آسان است و نقدینگی آن برای اکثر نیازهای معامله گران کافی است. 

3- ملد (Meld)

ملد از پروژه های برتر شبکه کاردانو

MELD یک DAPP برای کادانو است که در روزهای اولیه پلتفرم‌های دیفای کاردانو به لطف یک کمپین بازاریابی تهاجمی، یک تیم پرتلاش پرسنل و مشاوران و شرکای قابل توجهی که به قهرمانی در این پروژه کمک کردند، حضور خود را آشکار کرد. در چند ماه اول راه‌اندازی، این پلتفرم قبلاً بیش از 600 میلیون ADA در استخرهای سهام خود را تضمین کرده بود و در حال حاضر یازدهمین پروژه بزرگ در اکوسیستم کاردانو از نظر ارزش کل قفل شده است.

MELD اولین برنامه دیفای در کاردانو بود که یک دسته بانکی کامل را ارائه کرد و به کاربران اجازه داد تا کریپتو و فیات وام بدهند و وام بگیرند. شما می توانید آنها را به نوعی مانند Aave برای کاردانو در نظر بگیرید. (اما با پشتیبانی فیات برای بهتر کردن آن)

MELD با بهره مندی از مزیت های کاملاً غیرمتمرکز، غیرقابل اعتماد، بدون مرز، دموکراتیک و ایمن بودن، این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می دهد:

قرض بگیرید: وام های فوری در مقابل دارایی های کریپتو یا یک خط اعتباری دریافت کنید و فقط به آنچه استفاده می شود بهره پرداخت کنید.

سود کسب کنید: وثیقه کریپتو به استخرهای نقدینگی MELD اضافه می شود و بازدهی برای طول عمر وام ایجاد می کند.

مالکیت کامل دارایی ها را حفظ کنید: کاربران هنگام وام دادن یا وام گرفتن، با استفاده از چارچوب نقدینگی فوری MELD، حقوق خودسرپرستی را حفظ می کنند.

قرض دادن یا استیکینگ: کاربران می توانند با وام دادن رمزارز یا استیک در استخرهای سهام، بازدهی کسب کنند.

در اینجا نگاهی به MELD تک صفحه ای می اندازیم:

توانایی قرض گرفتن فیات یک تغییر بازی در فضای کریپتو است. خدمات دیفای ارائه شده توسط MELD تنها یکی از مواردی است که کاربران را به سمت کریپتو جذب می کند، به همین دلیل است که این پروژه کاردانو در لیست قرار دارد و شرکا و سرمایه گذارانی مانند پالیگان، World Mobile و دیگران را به خود جذب کرده است.

MELD همچنین دارای یک کارت نقدی است که مانند ویزا/مسترکارت عمل می کند. کاربران می توانند برای کالاها و خدمات با کارت پرداخت کنند یا از کارت برای ذخیره فیات قرض گرفته شده استفاده کنند. MELD نزدیکترین پلتفرمی است که دیده شده تمام خدمات مورد نیاز برای بانکداری واقعی خود را به صورت غیرمتمرکز ارائه می‌دهد. در اینجا یک نمودار جریان وجود دارد تا به شما تصویری از نحوه عملکرد آن ارائه دهد:

نمودار جریان meld

این واقعیت که MELD یک پلتفرم غیرمتمرکز است، تنها موارد استفاده و سودمندی دیفای را در پی مشکلاتی که پلتفرم‌های وام‌ دهی متمرکز مانند سلسیوس، VAULD، Voyager Digital و BlockFi با آن مواجه هستند، تقویت کرده است زیرا همه این پلتفرم‌ها با مشکلات ناشی از شیوه‌های مدیریت ریسک ضعیف مواجه بودند و خطای انسانی سال 2022 سال بی‌رحمانه‌ای برای سرمایه‌گذاران کریپتو بود اما شهرت، استحکام و کاربرد دیفای را تقویت کرد و اهمیت محافظت از خود را برجسته کرد.

نحوه مقابله MELD در برابر سایر راه حل های وام دهی:

اخیراً، بسیاری از علاقه مندان به کریپتو، نسبت به پروتکل‌های «جدید» دیفای احساس بی تفاوتی کرده‌اند زیرا بسیاری از پروتکل‌های جدید که از چوب‌کاری خارج می‌شوند، به سادگی شبیه‌سازی‌شده‌ای از پروتکل هایی هستند که از قبل وجود دارد و بسیاری از پلتفرم‌های جدید برای نوآوری در حال شکست هستند. 

اما MELD یکی از استثناهاست. پروژه MELD یک پروتکل فول استیک DeFi نسل بعدی و نزدیکترین پلتفرمی است که به کاربران اجازه می دهد در نهایت بانک های خود را کنار بگذارند. 

4- Cornucopias (COPI)

Cornucopias (COPI)

محدود کردن یک پروژه بازی منفرد برای پروژه های برتر کاردانو دشوار است زیرا تعداد کمی از بازی‌های تاثیرگذار و پروژه‌های متاورس در Cardano راه‌اندازی می‌شوند. این بازی میان Drunken Dragon Games که یک بازی به سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل NFT با ظاهری خارق‌العاده است و اولین متاورس Pavia  کاردانو بود. 

Cornucopias "The Island" یک پلتفرم Play-to-Earn، Build-to-Earn و Learn-to-Earn مبتنی بر بلاک چین است که در آن بازیکنان می توانند با زمین، املاک و سایر دارایی های مبتنی بر NFT پاداش دریافت کنند ویا مالک آن باشند. بیایید هر یک از راه های کسب درآمد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

بازی برای کسب درآمد: با انجام بازی‌ها، بازیکن می‌تواند ارز دیجیتالی را به دست آورد که می‌تواند به ارز واقعی تبدیل شود.

ساخت برای کسب درآمد: بازیکنان می توانند NFT های خود را مانند اثاثیه یا ابزار بسازند و آنها را برای سایر بازیکنان بخرند.

یادگیری برای کسب درآمد: Cornucopias در حال همکاری با مراکز آموزشی در سرتاسر جهان است تا یادگیری را در متاورس ایجاد کند. بازیکنان/دانش آموزان می توانند برای یادگیری جوایزی کسب کنند.

Stake-to-Earn: فرصت هایی برای کاربران وجود خواهد داشت که بتوانند درآمد غیرفعال و NFT ها را به اشتراک بگذارند و کسب کنند.

"جزیره" به تعدادی از مناطق موضوعی مانند منطقه "غرب وحشی"، منطقه "زندگی مزرعه"، منطقه "عصر سامورایی" و غیره تقسیم می شود. بازیکنان می‌توانند با استفاده از مکانیک Play-to-Earn در یک سری مینی‌بازی شرکت کنند یا اقلام خود را مانند مبلمان و دکوراسیون طراحی کنند. آیتم‌های ایجاد شده را می‌توان در «نقشه‌های جزیره» اضافه کرد که سایر بازیکنان می‌توانند آن‌ها را بخرند و در بازی بسازند و به کسانی که جرقه‌ای خلاقانه دارند اجازه می‌دهد از مکانیک ساختن برای کسب درآمد کسب کنند.

Cornucopias بازی را با تجارت دنیای واقعی ترکیب می کند و فرصت های بالقوه نامحدودی را برای کارآفرینان، سازندگان، طراحان و گیمرها فراهم می کند. این متاورس می تواند توسط هر کسی در جهان ایجاد شود، از جمله مارک ها و شرکت هایی که ممکن است بخواهند در متاورس کاردانو کار کنند. پتانسیل کسب درآمد این بازی و امکانات بی پایان یکی از دلایل کلیدی Cornucopias یکی از امیدوارکننده ترین و هیجان انگیزترین پروژه های متاورس است که توجه ها را به خود جلب می کند.

یکی از ایرادات اصلی بازی های بلاک چین تا کنون، گرافیک غم انگیز، ضعیف و مکانیک بازی ضعیف است که باعث شده بازی های بلاک چین به مایه خنده جامعه جدی بازی ها تبدیل شوند. 

Cornucopias در حال تغییر آن است و قصد دارد به اولین بازی Triple-A در Cardano تبدیل شود، قبل از اینکه چشمانتان را در مورد پروژه بازی دیگری که ادعا می‌کند کیفیت «Triple-A» دارد بچرخانید اما از آنجایی که بازی به وعده‌هایش عمل نمی‌کند، ناامید می‌شوید، Cornucopias در اینجا یک شات واقعی است. چرا؟

خب، «جزیره» بر روی موتور بازی سازی آینده‌نگر Unreal 5 ساخته می‌شود که با رایانه‌های شخصی، موبایل و کنسول‌ها سازگار است. برای هر کسی که بیش از یک هفته در فضای بازی قدم زده است، احتمالاً می‌داند که اجرای بازی با موتور Unreal 5 بسیار مهم است زیرا این بازی به خاطر گرافیک با کیفیت سینمایی و مکانیک حرکتی بی‌وقفه‌اش شناخته می‌شود. برخی از پیشگامانه ترین، با کیفیت ترین و پرفروش ترین بازی های تمام دوران بر روی موتورهای Unreal ساخته شده اند.

این پروژه بازی متاورس بازیکنان را به دنیای کاملاً جدیدی از ارز، اقتصاد و گیم پلی باز می کند، جایی که می توانند NFT های خود را ایجاد کرده و معامله کنند. این پروژه پتانسیل عظیمی را دارد.

5- امپاوا (Empowa)

امپاوا یکی از پروژه های برتر شبکه کاردانو

یکی دیگر از پروژه های برتر شبکه کاردانو، امپاوا است. Empowa یک پروژه خارق العاده است که به ما یادآوری می کند که رمزارز چیزی فراتر از تصور است. به یاد داشته باشید که ارزهای دیجیتال عمدتاً از خاکستر بحران مالی 2008 به عنوان جایگزینی برای سیستم مالی فاسد و شکسته ما ظهور کردند.

فناوری بلاک چین این پتانسیل را دارد که از بسیاری جهات جامعه را به طور تصاعدی بهتر کند، چیزی که اغلب فراموش می‌شود زیرا دست هایمان را روی هم می‌گذاریم و به توکن‌های مورد علاقه‌مان تا 10 برابر امیدواریم.

Empowa اولین پلتفرم املاک RealFi در کاردانو است که فناوری نوظهور، ساختمان پایدار و شمول مالی غیرمتمرکز را برای همه ترکیب می‌کند. Empowa ماموریت دارد تا برای کسانی که در آفریقا به چنین خدماتی دسترسی ندارند، مسکن و خدمات بانکی مقرون به صرفه ارائه دهد.

با ساختن آینده ای بهتر با استفاده از فناوری بلاک چین و دیفای کاردانو، Empowa می تواند بر مشکلات سیستماتیکی که رشد اقتصادی و دارایی را در آفریقا خفه کرده است، غلبه کند و فرصت هایی را فراهم کند که قبلاً قابل دستیابی نبود.

توکن ابزار Empowa (EMP) به افراد و طرف‌ها اجازه می‌دهد تا در اکوسیستم Empowa شرکت کنند و در ابتکاراتی که بر پروژه‌های پایدار در آفریقا تمرکز دارند، مشارکت کنند، همگی در حالی که از یک واحد ارزش مشترک استفاده می‌کنند. شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند NFTها را از طیف Empowa NFT خریداری کنند تا سهم خود را در این پلتفرم به نمایش بگذارند.

اصطلاح RealFi مخفف Real Finance است که به برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین اشاره دارد که تأثیری در دنیای واقعی دارند.

یکی از مناطق هدف، موزامبیک، متوجه می‌شود که از هر 50,000 نفر از ساکنان آن تنها 1 نفر وام مسکن دارند و نرخ‌ها می‌تواند به 32 درصد برسد. زیمبابوه داستان مشابهی با نرخ بهره 45 درصدی را روایت می کند. نرخ هایی مانند این باعث می شود که 84 درصد از آفریقایی ها بدون سقف دائمی زندگی کنند.

مواردی که اشاره شد تنها بخشی از چرخه وحشیانه مسکن در بسیاری از مناطق آفریقا را بیان می کند و Empowa قصد دارد آن را تغییر دهد و در یک مأموریت واقعاً شریف است و به مسائلی می‌پردازد که برای مدت طولانی نادیده گرفته شده‌اند.

نگرانی هایی بابت پروژه های کاردانو

تعداد کاربران کاردانو بیش از 1.6 میلیون نفر می باشد که به جذابیت های این پلتفرم افزوده است اما به کابوسی برای توسعه دهندگان آن تبدیل شده است زیرا با این حجم کاربر، کنترل حجم از ترافیک توسط dApp ها به سختی انجام می شود. حتی وب سایت فرانت اند نیز نمی تواند به راحتی بارگذاری شود. بنابراین اگر کاردانو مشکل همزمانی هم نداشت، مینی سواپ از کار خواهد افتاد.

موضوع دیگر عدم افشای اطلاعات راهکارهای کاردانو می باشد. البته این کار منطقی می باشد زیرا اگر یکی از پروژه های کاردانو پس از رفع مشکل همزمانی، راهکار خود را به صورت متن باز در اختیار همه قرار دهد، تیم دیگری با اسم خود این راهکار را معرفی خواهد کرد؛ مانند کاری که سوشی سواپ با یونی سواپ انجام داد. البته به مرور زمان چندین پروژه کاردانو در حال افشای اطلاعات راهکار خود می باشند که پس از آن باید منتظر ظاهر شدن تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن های غیرمتمرکز بود.

منظور از مشکل همزمانی پروژه کاردانو چیست؟

در پروژه کاردانو قابلیت های مثبتی وجود دارد اما مشکل همزمانی کاردانو در رابطه با مدل eUTxO باعث شده که این پلتفرم مخالفانی داشته باشد و کاربران و توسعه دهندگان مشکلاتی را در زمان فرآیند تستنت قراردادهای هوشمند کاردانو داشته باشند.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال کاردانو یک ارز محبوب برای سرمایه گذاران و تریدرهای حوزه ارزهای دیجیتال است. پروژه هایی که به تازگی در شبکه کاردانو ایجاد شده اند نه تنها باعث افزایش محبوبیت این پلتفرم شده، بلکه به تعداد کاربران آن نیز افزوده است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با تعدادی از پروژه های برتر شبکه کاردانو آشنا کنیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com